Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σορρυ αν ρωταω κατι που εχει ηδη ειπωθει και μοθ ξεφυγε στο θεμα

 

μπορει να μου προτεινει καποιος μια memory stick 128k(νομιζω οτι δεν παιρνει παραπανω,αν οχι διαψευστε με ευχαριστως) ?

αν την εχει χρησιμοποιιησει ο ιδιος ακομα καλυτερα

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλες οι memory stick κάνουν την ίδια ακριβώς δουλειά.Δυστυχώς 128ΜΒ είναι η μεγαλύτερη που μπορείς να βάλεις.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

katω απο την σελα ηταν στο μηχανακι.εσπασε λογικα απο την ζεστη αν κ η αποσταση ηταν μικρη ,τωρα για χτυπημα μεσα στην σελα οσο χτυπημα κ να χει δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με πεσιμο απο τα χερια...

γενικα θεμα ευαισθησιας οθονης μπορω να πω μονο μιας κ ολα τα κινητα μου τον ιδιο τροπο μεταχειρiσης ειχαν:P

 

Εμένα πάντως ρε παιδιά η οθόνη μου φαίνεται ντερέκι!Σήμερα μου έπεσε κατα λάθος από τα χέρια (ένας μα***ας με έσπρωξε στο λεωφορείο την ώρα που έβγαινα)και έπεσε στο δρόμο, έκανε 3 γκελ και δεν έπαθε ούτε καν μία γρατζουνιά!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αν ρωταω κατι που εχει ηδη ειπωθει και μοθ ξεφυγε στο θεμα

 

μπορει να μου προτεινει καποιος μια memory stick 128k(νομιζω οτι δεν παιρνει παραπανω,αν οχι διαψευστε με ευχαριστως) ?

αν την εχει χρησιμοποιιησει ο ιδιος ακομα καλυτερα

 

ευχαριστω

 

Εννοείται πως θα προτιμήσεις Sony, αν όχι Sony τότε σίγουρα SanDisk. SanDisk Μemory Stick Duo 128MB έχω εγώ εδώ και κανένα εξάμηνο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με ανησυχει ειναι η ποιοτητα της προσοψης...αποκλειεται να ειναι του επιπεδου της μαμισιας....κατι σαν τις πακιστανοπροσοψεις των νοκια....

 

 

ki omos kai ayti mamisia einai giati poly apla einai apo to s710 pou kykloforei se merikes xores opos px ameriki kai to opoio einai oloidio me to s700 alla vgainei kai se mavro.H prosopsoula loipon einai original sonyericsson...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα προτιμήσεις Sony, αν όχι Sony τότε σίγουρα SanDisk. SanDisk Μemory Stick Duo 128MB έχω εγώ εδώ και κανένα εξάμηνο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Κι ' από μένα ένα καλό λόγο για τις SanDisk. (Από Sony, η εμπειρία μου περιορίζεται στις "μαμίσιες" και για λίγες μόνο μέρες).

Για να είμαι δίκαιος, εξίσου απροβλημάτιστα δουλεύει μια Lexar Duo Pro 128 στο Z1010 στενού συνεργάτη, αλλά μιά γρήγορη αναζήτηση έδειξε ότι μάλλον προς SanDisk πρέπει να κατευθυνθείς.

Link to comment
Share on other sites

Κι ' από μένα ένα καλό λόγο για τις SanDisk. (Από Sony, η εμπειρία μου περιορίζεται στις "μαμίσιες" και για λίγες μόνο μέρες).

Για να είμαι δίκαιος, εξίσου απροβλημάτιστα δουλεύει μια Lexar Duo Pro 128 στο Z1010 στενού συνεργάτη, αλλά μιά γρήγορη αναζήτηση έδειξε ότι μάλλον προς SanDisk πρέπει να κατευθυνθείς.

 

Το S700i δεν παίρνει Memory Stick Pro Duo, αλλά σκέτο Duo.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει Duo PRO χωρητικότητας 128ΜΒ !

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δε βαράμε, μη φοβάσαι ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση... ζήτησα πριν 3 μέρες τις ρυθμίσεις για τα MMS από τη βόνταφον και μου έστειλαν τα γνωστά 2 μηνυματάκια, έκανα αποδοχή και εγκατάσταση, έσβησα το τηλέφωνο, το άναψα και από τότε ή δεν λαβαίνω καθόλου SMS ή τα λαβαίνω όποτε θυμηθεί το δίκτυο και ομοίως όταν στέλνω εγώ. Από τη βόνταφον που μου έστειλαν δοκιμαστικό, είπαν ότι η συσκευή εμφανίζεται μπλοκαρισμένη και δεν δέχεται SMS και να την πάω για σέρβις. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι έγινε (πρέπει να έχει σχέση με τα MMS και την ενεργοποίησή τους γιατί από τότε άρχισε το πρόβλημα. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν βλέπω κάτι περίεργο, τα έχω όλα ενεργοποιημένα, GPRS, GSM, GTi , TURBO κτλ τκλ. Καμμιά ιδέα τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

re paidia zitisa ki egw apo tin tim na mou steiloun me mynima tis rythmiseis gia wap.

paw na kanw syndesi omws kai den ginetai tipota.apla to vlepw na prospathei me tis wres na kanei syndesi.

exei kaneis kamia idea?

y.g yparxei se olous i epilogi vodafone gprs?(to exw parei apo tim)

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω.΄

Μπορει καποιο καλο παιδι, να μου απαντησει στο παρακατω ερωτημα?

Μπορω να βαλω αλλο ηχο, (απ αυτους που εχω), για ηχο μηνυματων, γιατι απ οτι βλεπω, μονο αυτους τους 6 ηχους που ειναι στο τηλ. μπορω να βαλω.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω.΄

Μπορει καποιο καλο παιδι, να μου απαντησει στο παρακατω ερωτημα?

Μπορω να βαλω αλλο ηχο, (απ αυτους που εχω), για ηχο μηνυματων, γιατι απ οτι βλεπω, μονο αυτους τους 6 ηχους που ειναι στο τηλ. μπορω να βαλω.

 

Θοδωρος.

 

Μόνο αυτούς τους 6 μπορείς να βάλεις...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?ΕΧΩ ΕΝΑ S700

loipon file 8a to breis apo edw! pata ena klik ekei pou leei TOOLS to prwto pou einai 5.7MB!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δημιουργήσω κάποιες ερώτησεις και εγώ... Δε ξέρω αν έχουν ήδη διατυπωθεί...

1η) Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα εκτός του Theme Creator της SE για να κάνω Themes; Γιατί με το συγκεκριμένο δε μπορώ να κάνω edit στο μενού με τις εικόνες...

2η) Μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ, και με κάποιο πρόγραμμα να περάσω *.jar αρχεία στο κινητό? Γιατί με το Phone Manager που έχω δε μπορώ...

3η) Αυτό αποτελεί κυριώς πρόβλημα... Μια φορά και ένα καιρό.. ο Χρήστος (Εγώ) περνούσε φωτογραφίες στο κινητό του... Αφού κάνει την δουλίτσα του κλείνει το πρόγραμμα, αποσυνδέει το κινητό... Κλείνει το PC και παεί για ύπνο... Και λέει: "Δε βλέπω τις νέες φωτογραφίες που πέρασα να περάσει και η ώρα;"

Και προς μεγάλη μου έκπληξη όλος ο φάκελος με τις εικόνες που πέρασα είχε γίνει ένα αρχείο το οποίο μου καταλαμβάνει 10Mb χώρο απο την μνήμη του κινητού (γιατί εκεί ήταν αποθηκευμένο) και δε μπορούσα να το ανοίξω το αρχείο αυτό.. ούτε να το διαγράψω!!!

Σαν επιλογές είχα: Διαγραφή, Μετακίνηση, Αντιγραφή, Αποστολή (ΚΑΜΙΑ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!)

Δοκίμασα να το κάνω αποστολή αλλα δε όλο κάνει αποτυχεία λήψης... Και στην αντιγραφή και μετακίνηση... λέει οτι η μνήμη είναι πλήρης...

Εγώ το κινητό το έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων και διαγραφή όλων.. αλλα το αρχείο παραμένει εκεί... Παρακαλώ αν ξέρει κανέις... Βοήθεια...

 

Υ.Γ.

Συγνώμη και την πολυλογία μου.. Αλλα το πονάω το κουφάρι το κινητο μου...

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τα μηνύματα, μου έρχονται με 12ώρες-2μέρες καθυστέρηση και όταν στέλνω εγώ δεν μου έρχεται αναφορά παράδοσης ενώ το μήνυμα μου, πηγαίνει κανονικά. Πρόσεξα ότι έρχονται αφού κλείσω και ανοίξω το κινητό αλλά και πάλι μετα από 6-7 ώρες.Πρέπει δηλαδή να μαντεύω ότι μου έστειλαν μήνυμα και να ανοιγοκλείνω το κινητό? Και όλα αυτά μετα από τις ρυθμίσεις για MMS που εγκατέστησα και αφού προέκυψε και το πρόβλημα της βόνταφον. Το έφτιαξαν τελικά το δίκτυο ή ακόμα? Καμμιά ιδέα τι να φταίει? Από τη βόνταφον (πριν ..μάθουν ότι έχουν πρόβλημα) μου είχαν πει ότι το κινητό δείχνει να έχει προβλημα και να μη δέχεται τα μηνύματα και να το παω για σέρβις.... δηλαδή τα δέχεται μετά από 2 μέρες? Λέτε να είναι π΄ροβλημα του κινητού ή του δικτύου ή κάτι άλλο? Μήπως είναι δάκτυλος των....αμερικανών?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τα μηνύματα, μου έρχονται με 12ώρες-2μέρες καθυστέρηση και όταν στέλνω εγώ δεν μου έρχεται αναφορά παράδοσης ενώ το μήνυμα μου, πηγαίνει κανονικά. Πρόσεξα ότι έρχονται αφού κλείσω και ανοίξω το κινητό αλλά και πάλι μετα από 6-7 ώρες.Πρέπει δηλαδή να μαντεύω ότι μου έστειλαν μήνυμα και να ανοιγοκλείνω το κινητό? Και όλα αυτά μετα από τις ρυθμίσεις για MMS που εγκατέστησα και αφού προέκυψε και το πρόβλημα της βόνταφον. Το έφτιαξαν τελικά το δίκτυο ή ακόμα? Καμμιά ιδέα τι να φταίει? Από τη βόνταφον (πριν ..μάθουν ότι έχουν πρόβλημα) μου είχαν πει ότι το κινητό δείχνει να έχει προβλημα και να μη δέχεται τα μηνύματα και να το παω για σέρβις.... δηλαδή τα δέχεται μετά από 2 μέρες? Λέτε να είναι π΄ροβλημα του κινητού ή του δικτύου ή κάτι άλλο? Μήπως είναι δάκτυλος των....αμερικανών?

me mia anaba8misoula isws lu8oun ola alla giati den to pas me thn egguhsh sou kai pes tous na sou dwsoun allo!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά τι μπορώ να κάνω...; κάντε ένα κόπο σας παρακαλώ και διαβάστε το reply μου.... Και πείτε μου αν ξέρετε τίποτα... Ευχαριστώ!

(Το Reply μου είναι λίγο πιο πάνω... )

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δημιουργήσω κάποιες ερώτησεις και εγώ... Δε ξέρω αν έχουν ήδη διατυπωθεί...

1η) Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα εκτός του Theme Creator της SE για να κάνω Themes; Γιατί με το συγκεκριμένο δε μπορώ να κάνω edit στο μενού με τις εικόνες...

2η) Μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ, και με κάποιο πρόγραμμα να περάσω *.jar αρχεία στο κινητό? Γιατί με το Phone Manager που έχω δε μπορώ...

3η) Αυτό αποτελεί κυριώς πρόβλημα... Μια φορά και ένα καιρό.. ο Χρήστος (Εγώ) περνούσε φωτογραφίες στο κινητό του... Αφού κάνει την δουλίτσα του κλείνει το πρόγραμμα, αποσυνδέει το κινητό... Κλείνει το PC και παεί για ύπνο... Και λέει: "Δε βλέπω τις νέες φωτογραφίες που πέρασα να περάσει και η ώρα;"

Και προς μεγάλη μου έκπληξη όλος ο φάκελος με τις εικόνες που πέρασα είχε γίνει ένα αρχείο το οποίο μου καταλαμβάνει 10Mb χώρο απο την μνήμη του κινητού (γιατί εκεί ήταν αποθηκευμένο) και δε μπορούσα να το ανοίξω το αρχείο αυτό.. ούτε να το διαγράψω!!!

Σαν επιλογές είχα: Διαγραφή, Μετακίνηση, Αντιγραφή, Αποστολή (ΚΑΜΙΑ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!)

Δοκίμασα να το κάνω αποστολή αλλα δε όλο κάνει αποτυχεία λήψης... Και στην αντιγραφή και μετακίνηση... λέει οτι η μνήμη είναι πλήρης...

Εγώ το κινητό το έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων και διαγραφή όλων.. αλλα το αρχείο παραμένει εκεί... Παρακαλώ αν ξέρει κανέις... Βοήθεια...

 

Υ.Γ.

Συγνώμη και την πολυλογία μου.. Αλλα το πονάω το κουφάρι το κινητο μου...

 

tha sou elega na pas se ena eksousiodotimeno service tis ericsson kai na tous peis to provlima sou.(olo kai kati tha kseroun na kanoun). sxetika me to theme creator katevase ena ksexoristo programmataki gia na epeksergazese tis eikones.(kane kana search sto google.tha sou vrei merika) tora gia to programma metaforas arxeion pc<-->kinito den ksero. ego ta stelno ntougrou xoris sigkekrimeno programma. oi iperithres pou exo einai xazes!!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά τι μπορώ να κάνω...; κάντε ένα κόπο σας παρακαλώ και διαβάστε το reply μου.... Και πείτε μου αν ξέρετε τίποτα... Ευχαριστώ!

(Το Reply μου είναι λίγο πιο πάνω... )

to 1.πες το ξανα αν και νομιζω απαντηθηκε. Mε τις υπερυθρες που εχω δεξι κλικ και αποστολη των.jar αρχειων το τηλεφωνο τωρα αναλογα το ειδος του αρχειου τα αποθηκευει στην καταλληλη κατηγορια.Για την καρτα τωρα βαλε την σε card reader και με την βοηθεια του υπολογιστη σου προσπαθησε να ανοιξεις,διαγραψεις τον εν λογω φακελο η φορμαρισε ολη την καρτα :O :X η αδειασε χωρο σε αυτην

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά... βρήκα πρόγραμμα για να περνάω τα *.jar αρχεία.. Είναι ένας phone explorer της FMA... Και μου κάνει καλη δουλειά... Τώρα το αρχείο πρέπει να πάω να το κοιτάξω... Και όσο για τα Themes δεν έχω βρεί ακόμη λύση... αλλα το ψάξω κιάλλο.. Ευχαριστώ πάντος...
▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...