Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η περιπέτεια με το vf mail συνεχίζεται... μπήκε τελικά τώρα και βλέπω ότι έχουν σβηστεί τα πάντα! μηνύματα, address book, alias, φίλτρα για ειδοποίηση τα πάντα! θα πάρω σε λίγο στο 1397 να τους κράξω λίγο. ήμαρτον πια...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (29 Ιούν. 2004 , 11:37)

 

Με δρόσισαν. Έφτασε τρίτη... Ακόμα δεν έχουν φανεί και σήμερα που πήγα να μπω στο vf mail δεν μπαίνει καν...

20002 - Σφάλμα Ελέγχου Ταυτότητας!

τουλάχιστον πριν δεν δούλευαν μόνο οι ρυθμίσεις!!!!! :blink:

 

 

Κι εγώ έιχα το ίδιο πρόβλημα με το

 

20002 - Σφάλμα Ελέγχου Ταυτότητας

 

και μου είπαν από το cc ότι απενεργοποιήσαν το vfmail μου γιατί ειχα να μπω λένε πάνω από 1 μήνα... :wacko:

 

Τώρα μου είπαν να ξαναενργοποιήσω την υπηρεσία! :alien:

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xrhstos (30 Ιούν. 2004 , 11:48)

 

 

 

και μου είπαν από το cc ότι απενεργοποιήσαν το vfmail μου γιατί ειχα να μπω λένε πάνω από 1 μήνα... :wacko:

 

 

 

 

ΝΑΙ! Αυτό... πώς και για ποιο λόγο προέκυψε???

Ακούτε στη Voda???

Aπενεργοποιήστε το! Είναι @@@@@!

Αντί να παρακαλάτε τους συνδρομητές να χρησιμοποιούν το live! ... διαγράφετε τα mail accounts???

 

Aντίστοιχα αν σκεφτεί κανείς... θα 'πρεπε να απενεργοποιείται και τα ΜΜS! :mad: Αλλά δε σας συμφέρει... :mad: :cry: :mad: :cry:

Link to comment
Share on other sites

έμενα δεν μου ζήτησαν να ξανανεργοποιήσω τίποτα. πήραν πρωτοβουλία από μόνοι τους... και έμπαινα συχνά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 4μηνο έκανα αλλαγή από CU σε Vodafone60 όλα καλά! ΑΛΛΑ τον τελευταίο καιρό μου στέλνουν μηνύματα που κανονικά στέλνουν σε CUάδες :p (πχ επέκταση υπολύπου κλπ) Γιατί?????? :wacko:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Προφανως στα αρχεια τους, εισαι καταχωρημενος ακομη ως χρηστης καρτοκινητου.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkal ( 1 Ιούλ. 2004 , 00:48)

 

Πριν κανένα 4μηνο έκανα αλλαγή από CU σε Vodafone60 όλα καλά! ΑΛΛΑ τον τελευταίο καιρό μου στέλνουν μηνύματα που κανονικά στέλνουν σε CUάδες :p (πχ επέκταση υπολύπου κλπ) Γιατί?????? :wacko:

 

Αυτά τα μηνύματα στέλνονται πραφανώς αυτόματα από το "σύστημα" οπότε ίσως να θεωρήθηκε ο αριθμός σου για cu, όπως ήταν πριν. ;)
Link to comment
Share on other sites

ειχα μια καρτα cu απο αμνημονευτων χρόνων.Αυτες τις μέρες εχω στα χερια μου ενα samsung e700 ως δευτερο κινητο και ετσι εβαλα την καρτα cu σε αυτο.Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για νασ τειλω κανα mms?

η βασικη μου συνδεση ειναι ειναι tim οπου απλα ειχα να στειλω ενα Sms σε ενα τεραψηφιο και οι λοιπες ρυθμισεις ηταν ηδη ετοιμες μεσα στο siemens sl55 .τΙ ΓΙΝΕΤΑΙ με τη βονταφον?

πηγα στο site εκανα χειροκινητα τις ρυθμισεις αλλα κατι δεν παει καλα και δεν στελνει?καμια ιδεα.Στο Sl55 πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το gprs για να λαβω /στειλω mms.Ginetai kati αντιστοιχω και στο Samsung kai αν ναι πως?

 

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ενεργοποιήσει MMS και GPRS από την voda δε μπορείς να στείλεις. Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ενεργοποίησέ τα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andrew ( 2 Ιούλ. 2004 , 03:04)

 

ειχα μια καρτα cu απο αμνημονευτων χρόνων.Αυτες τις μέρες εχω στα χερια μου ενα samsung e700 ως δευτερο κινητο και ετσι εβαλα την καρτα cu σε αυτο.Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για νασ τειλω κανα mms?

η βασικη μου συνδεση ειναι ειναι tim οπου απλα ειχα να στειλω ενα Sms σε ενα τεραψηφιο και οι λοιπες ρυθμισεις ηταν ηδη ετοιμες μεσα στο siemens sl55 .τΙ ΓΙΝΕΤΑΙ με τη βονταφον?

πηγα στο site εκανα χειροκινητα τις ρυθμισεις αλλα κατι δεν παει καλα και δεν στελνει?καμια ιδεα.Στο Sl55 πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το gprs για να λαβω /στειλω mms.Ginetai kati αντιστοιχω και στο Samsung kai αν ναι πως?

 

 

θενκς

 

Πάρε 13830 και ζήτα τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικές ερωτήσεις από έναν αρχάριο στον συγκεκριμένο τομέα,να σημειώσω ότι έχω καρτοκινητο και το κ700.

1.Πήρα στο 1251 και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το Vodafone live ώστε να έχω χαμηλότερη χρέωση στο wap,πως φαίνεται όμως αν έχει ενεργοποιηθεί?όταν πατάω το κουμπί online μου βγάζει ένα μενού Vodafone live αλλά μήπως εμφανίζεται και χωρίς να έχεις εγγραφεί στην παραπάνω υπηρεσία και απλά χρησιμοποιείς το wap over gprs?(Πάντως δεν ξέρω αλλά πολύ ακριβό το wap ,μια σελίδα ανοίγω,με απενεργοποιημένες τις εικόνες,και τα ευρώ παίρνουν την κατηφόρα)

2.Εστειλα ένα mail μέσω mms στην προσωπική μου διεύθυνση,έφτασε κανονικα,απαντησα,αλλα όταν η απάντηση έφτασε στο κινητό μου,φαινόταν μόνο η επικεφαλίδα του mail και όταν το άνοιγα εμφανιζόταν ένα εικονίδιο σαν να δείχνει ότι υπάρχει ως επισύναψη ένα αρχείο κειμένου και τίποτα άλλο,από περιεχόμενο τίποτα.

3.Email μπορώ να στείλω μόνο μέσω mms?Γίνεται να στείλω mail από το ειδικό μενού του κινητού?Σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι στη Vodafone περιορίζεσαι μόνο στην αποστολή κειμένου μέσω email,όντως ισχύει αυτό?

4. ...και ελπίζω τελευταίο ,το 1251 μου είπαν ότι το μέγεθος των mms δεν πρέπει να ξεπερνά τα 30kb,άμα θέλω να στείλω video mms,τα οποία videakia λογικά θα ξεπερνάν τα 30kb πως θα τα καταφέρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksessalonikios (14 Ιούλ. 2004 , 22:07)

 

Μερικές ερωτήσεις από έναν αρχάριο στον συγκεκριμένο τομέα,να σημειώσω ότι έχω καρτοκινητο και το κ700.

1.Πήρα στο 1251 και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το Vodafone live ώστε να έχω χαμηλότερη χρέωση στο wap,πως φαίνεται όμως αν έχει ενεργοποιηθεί?όταν πατάω το κουμπί online μου βγάζει ένα μενού Vodafone live αλλά μήπως εμφανίζεται και χωρίς να έχεις εγγραφεί στην παραπάνω υπηρεσία και απλά χρησιμοποιείς το wap over gprs?(Πάντως δεν ξέρω αλλά πολύ ακριβό το wap ,μια σελίδα ανοίγω,με απενεργοποιημένες τις εικόνες,και τα ευρώ παίρνουν την κατηφόρα)

2.Εστειλα ένα mail μέσω mms στην προσωπική μου διεύθυνση,έφτασε κανονικα,απαντησα,αλλα όταν η απάντηση έφτασε στο κινητό μου,φαινόταν μόνο η επικεφαλίδα του mail και όταν το άνοιγα εμφανιζόταν ένα εικονίδιο σαν να δείχνει ότι υπάρχει ως επισύναψη ένα αρχείο κειμένου και τίποτα άλλο,από περιεχόμενο τίποτα.

3.Email μπορώ να στείλω μόνο μέσω mms?Γίνεται να στείλω mail από το ειδικό μενού του κινητού?Σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι στη Vodafone περιορίζεσαι μόνο στην αποστολή κειμένου μέσω email,όντως ισχύει αυτό?

4. ...και ελπίζω τελευταίο ,το 1251 μου είπαν ότι το μέγεθος των mms δεν πρέπει να ξεπερνά τα 30kb,άμα θέλω να στείλω video mms,τα οποία videakia λογικά θα ξεπερνάν τα 30kb πως θα τα καταφέρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

 

1. Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη για το αν ενεργοποιήθει εκτός αν πάρεις στο 1251 και το ελένξεις αν είναι νεργοποιήμενο στην γραμμή σου.

3. Για να στείλεις e-mail από τον client του κινητού σου πρέπει να έχεις Internet over gprs που παρέχεται μονο στους συνδρομητές με συμβόλαιο

4. Βλακεία σου είπαν. Το όριο για τα mms είναι 100kb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω τις εξής απορίες:

1.Τι χωρητικότητα έχει το inbox στο vf mail;

2.Μέχρι τι μέγεθος attachment μπορούμε να στείλουμε/δεχτούμε;

3.Μετά από πόσο καιρό χωρίς login διαγράφεται το mail μας;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. 20mb (αναβαθμίστηκε πρόσφατα)

2. δεν το γνωρίζω)

3. δεν διαγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

3. 90 Μερες μετα το τελευταιο login, αλλα ειδοποιησαι μια εβδομαδα πριν με sms.
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia, imoun katoxos enos 7650 kai tautoxrona sindromitis sto diktio tis vodafone, apo ekei estelna kanonika mms, tora agorasa to 7610 kai en mporo na steilo mms katholou, ekana egkatastasi me ton wizard tou kinitou to mms ksekinaei na sindeetai ma aposindeetai grigora, ebela tis rithmiseis gia 7650 apo to site tis voda pali tipota, akoma kai tis xeirokinites gia 6600 mipos piasoun, kserete kati gia auto?

euxaristo

cypherth
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τα MMS στη Voda:

 

1. Διάβασα πως το GPRS έχει διαφορετική χρέωση αν ενεργοποιώντας το ζητήσεις VodaLIVE ή όχι. Αυτό επηρεάζει και τη χρέωση των MMS?

2. Αν διαλέξει κανείς να ενεργοποιήσει το VodaLIVE, γίνεται κάποια αλλαγή στο κινητό? (Μενού κλπ?) Το δικό μου K700i είναι VodaLIVE-FREE

3. Για να ενεργοποιηθούν τα MMS είναι απαραίτητη προϋπόθεση η ενεργοποίηση του GPRS?

4. Υπάρχει χρέωση για την ΛΗΨΗ MMS?

5. Γίνεται τίποτα από τα παραπάνω σε καρτοκινητά ή όλα αφορούν συμβόλαιο;

 

Thanx & ελπίζω να μη κούρασα :)

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

1. Oxi den nomizw epireazei mono ti xrewsi pou aneferes. Ta MMS exoun stadar timh.

 

2.Tha sou stiloun tis rythmiseis me sms kai tha tis apothikeuseis.

3. Nai GPRS i to Vodafone Live

4. OXI bebaia mono gia apostolh :)

5. Ginetai analoga tin periptwsi

 

Rota kalou kakou kai sto CC gia epibebewsi oson afora to menou sto Vfone Live !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr ( 2 Σεπ. 2004 , 15:58)

 

1397 tha stis steiloun xwris xrewsi

 

Diavaste kai kanena post pio panw :PPP

 

Εχουν μονο για Χ70 και το μενου ειναι διαφορετικο. Καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GANA ( 2 Σεπ. 2004 , 12:26)

 

παιδια μια ερωτηση, που θα βρω ρυθμισεις mms για Panasonic 341i?

 

 

Δεν υπάρχουν και δεν θα τις βρεις για τα mms του Ρ341i γιατί απλά τα mms δουλεύουν μέσω του I-mode και όχι μέσο κοινού gprs δικτύου . οπότε Ρ341i + Vodafone mms = με καμία κυβέρνηση, μόνο με CosmOte

 

ούτε και το wap over gprs δουλεύει γιατι έχει broswer μόνο για I-mode

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...