Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κonnak απαντήθηκε η απορία σου.

Για όσους σερφάρουν από το κινητό τους: Συμφέρει πάρα πολύ να απενεργοποιήσουν την εμφάνιση φωτογραφιών στον brower που έχουν εγκαταστήσει στο κινητό τους (πχ netfront). Για παράδειγμα, το "κατέβασμα" όλης της αρχικής σελίδας του in.gr μου "κόστισε" 240 kb με τις φωτογραφίες (διαφημίσεις κλπ) ενώ χωρίς αυτές, μόνο 45 kB (x 0,005 Eyro/kb) και σε ελάχιστο χρόνο προφανώς. Η χρέωση γίνεται ανά kb και όχι ανά sec. Mόνο όταν χρησιμοποιείται το κινητό ως μόντεμ με DATA σύνδεση (9600 bps) χρεώνεστε ανά sec (0,0029 Euro/sec). H GPRS σύνδεση χρεώνεται με 0,025 E/kb (όχι ανά sec).

 

:!: Eπι τη ευκαιρία, επειδή κανείς δεν γνώριζε να μου απαντήσει στo φορουμ του sx1, έχει καταφέρει να συνδεθεί κανείς στο νετ από το pc του μέσω του gprs του sx1????? Ας στείλει κάποιος ένα pm (έχω ήδη κάνει ότι "πρέπει" να κάνω αλλά ο internet explorer δεν καλει! - μέσω ir, δεν εχω bluetooth)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (18 Απρ. 2004 , 12:36)

 

Ok θα κάνω μία απόπειρα αγοράζοντας μία cu..

 

πάντως άμα είανι να πάρεις σιμ για αυτό το λόγο πάρε καλύτερα μια κότε μου είναι τζάμπα το wap ;)
Link to comment
Share on other sites

re paidia...ego thelo na matho pos ginete na exo e-mail sto kinito mou (P900). esteila mms apo to kinito sto e-mail mou sto Pc kai evgale ton arityhmo mou@mms.vodafone.com. apantisa sto e-mail ayto alla den mou irthe... pos mporo na exo e-mail meso voda?(exo kataferei na exo e-mail meso panafonet sto kinito...)
-->pvinis<--
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pvinis (19 Απρ. 2004 , 17:46)

 

re paidia...ego thelo na matho pos ginete na exo e-mail sto kinito mou (P900). esteila mms apo to kinito sto e-mail mou sto Pc kai evgale ton arityhmo mou@mms.vodafone.com. apantisa sto e-mail ayto alla den mou irthe... pos mporo na exo e-mail meso voda?(exo kataferei na exo e-mail meso panafonet sto kinito...)

 

 

Μπορεις να ενεργοποιησεις το Vodafone Mail για να εχεις e-mail της μορφης your_nymber@vodafone.gr καθως και aliases.

 

Δυστυχως ομως θα μπορεις να βλεπεις τα e-mail σου μονο μεσω του wap site της Vodafone (ή Vodafone Live!) γιατι το e-mail αυτο ειναι μονο web mail :wacko: :mad:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (19 Απρ. 2004 , 17:56)

 

Μπορεις να ενεργοποιησεις το Vodafone Mail για να εχεις e-mail της μορφης your_nymber@vodafone.gr καθως και aliases.

 

 

φιλε Soulman θελω μια βοηθεια με τα "aliases". ξερεις αν μπορω να στειλω mail και στον παραληπτη να εμφανιζεται καποιο απο τα aliases πχ psybill@vodafone.gr και οχι το original 6944xxxxxx@vodafone.gr ?? απο τις ρυθμισεις που εχω κοιταξει δεν το εχω δει, αλλα μπορει να μου εχει ξεφυγει!!! :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pvinis (19 Απρ. 2004 , 17:46)

 

re paidia...ego thelo na matho pos ginete na exo e-mail sto kinito mou (P900). esteila mms apo to kinito sto e-mail mou sto Pc kai evgale ton arityhmo mou@mms.vodafone.com. apantisa sto e-mail ayto alla den mou irthe... pos mporo na exo e-mail meso voda?(exo kataferei na exo e-mail meso panafonet sto kinito...)

 

 

Αφού έχεις καταφέρει να στέλνεις και να λαμβάνεις email μέσω του κινητού σου (panafonet), τότε τι πρόβλημα έχεις? Δεν το κατάλαβα... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (19 Απρ. 2004 , 18:17)

 

φιλε Soulman θελω μια βοηθεια με τα "aliases". ξερεις αν μπορω να στειλω mail και στον παραληπτη να εμφανιζεται καποιο απο τα aliases πχ psybill@vodafone.gr και οχι το original 6944xxxxxx@vodafone.gr ?? απο τις ρυθμισεις που εχω κοιταξει δεν το εχω δει, αλλα μπορει να μου εχει ξεφυγει!!! :o

 

 

Ναι αμε, μπορεις. Απλα πηγαινεις στις Επιλογες και στ Ψευδώνυμο Διευθύνσεων φτιαχνεις το alias που θελεις. Μετα οταν πας να κανεις συνταξη νεου μηνυματος στο Απο: θα σου βγαλει αυτοματα να επιλεξεις πιο θελεις να χρησιμοποιησεις :)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (19 Απρ. 2004 , 20:45)

 

Ναι αμε, μπορεις. Απλα πηγαινεις στις Επιλογες και στ Ψευδώνυμο Διευθύνσεων φτιαχνεις το alias που θελεις. Μετα οταν πας να κανεις συνταξη νεου μηνυματος στο Απο: θα σου βγαλει αυτοματα να επιλεξεις πιο θελεις να χρησιμοποιησεις :)

 

thanks Soul..

ειχα δημιουργησει νεο alias αλλα εψαχνα αυτη την επιλογη στις ρυθμισεις και οχι στο κλασσικο βελακι :blink:. δεν το χρησημοποιω σχεδον καθολου βλεπεις. να μας εδινε και POP3 προσβαση θα ειχαμε ενα πολυ "κυριλε" e-mail account!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (20 Απρ. 2004 , 14:29)

 

thanks Soul..

ειχα δημιουργησει νεο alias αλλα εψαχνα αυτη την επιλογη στις ρυθμισεις και οχι στο κλασσικο βελακι :blink:. δεν το χρησημοποιω σχεδον καθολου βλεπεις. να μας εδινε και POP3 προσβαση θα ειχαμε ενα πολυ "κυριλε" e-mail account!!

 

 

Αν εδινε POP3 δεν θα ειχαμε αναγκη το Live! Καταλαβαινεις τι θελω να πω... :whistle:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SE T610: SonyEricssonT610/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Den tous sumferei na valoun pop3 giati oso stelnoume mesw live exoun perissotero traffic sto gprs ara k perisotera esoda gia thn vf!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία τι γίνεται με τα φίλτρα του vf mail? εγώ σήμερα το πρωι έλαβα ειδοποίηση για e-mail από διεύθυνση που είχα βάλει να μην δέχομαι sms alert... μπήκα κοίταξα τις ρυθμίσεις και όλα ήταν οκ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεχασει τον κωδικο προσβασης στο ιντερνετ μεσω της panafonet. Στο εικονιδιο ομως, ειναι αποθηκευμενος ο κωδικος. Υπαρχει καμια δυνατοτητα να τον "αποκαλυψω" η να μεταφερω "Ατοφιο" το εικονοδιο συνδεσης στον νεο μου υπολογιστη?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (24 Απρ. 2004 , 14:57)

 

Εχω ξεχασει τον κωδικο προσβασης στο ιντερνετ μεσω της panafonet. Στο εικονιδιο ομως, ειναι αποθηκευμενος ο κωδικος. Υπαρχει καμια δυνατοτητα να τον "αποκαλυψω" η να μεταφερω "Ατοφιο" το εικονοδιο συνδεσης στον νεο μου υπολογιστη?

 

 

Μπορεις να τηλεφωνησεις στην Vodafone Internet Services και να ζητησεις να σου μηδενισουν τον κωδικο σε κατι τυχαιο και μετα το αλλαζεις χειροκινητα. Αυτο στην περιπτωση που δεν βρεις αλλο τροπο να ανακτησεις το password.

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

ρε συ stratos νομίζω ότι κάπου στους διαψιφισμούς είπες κάτι ότι το vf mail έχει pop3... για πες κ άλλα..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (24 Απρ. 2004 , 14:57)

 

Εχω ξεχασει τον κωδικο προσβασης στο ιντερνετ μεσω της panafonet. Στο εικονιδιο ομως, ειναι αποθηκευμενος ο κωδικος. Υπαρχει καμια δυνατοτητα να τον "αποκαλυψω" η να μεταφερω "Ατοφιο" το εικονοδιο συνδεσης στον νεο μου υπολογιστη?

 

 

Εστειλα το φαξ, και σε 2 ωριτσες με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεν γινεται να σου ανακοινωσουν τον κωδικο, απλα σου τον αλλαζουν στο 123456. Εντυπωσιαστηκα απο την ταχυτητα της εξυπηρετησης ομως!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (27 Απρ. 2004 , 12:08)

 

ρε συ stratos νομίζω ότι κάπου στους διαψιφισμούς είπες κάτι ότι το vf mail έχει pop3... για πες κ άλλα..

 

den to exw polidoulepsei to vf mail gia na eimai eilikrinis alla sto site tis voda exei epilogi na setareis kai pop3 logariasmo...

tha to tsekarw kai tha epanelthw antonis ;)

edit

kapoio provlima uparxei stin selida kai den mporo na kano log in

apo to site paratheto ta parakato:

 

Τώρα έχεις την δυνατότητα να είσαι σε επαφή, όπου και αν βρίσκεσαι και όποτε θέλεις, με όλα τα φωνητικά μηνύματα του τηλεφωνητή σου, τα e-mail και fax σου.* Μέσω μιας ειδικά διαμορφωμένης προσωπικής "Θυρίδας", σου δίνεται η δυνατότητα:

 

Να αποκτήσεις τη δική σου ηλεκτρονική διεύθυνση αλλά και να συνδέσεις μια ή και περισσότερες από τις ήδη υπάρχουσες ηλεκτρονικές διευθύνσεις** σου, ώστε να ενημερώνεσαι και να διαχειρίζεσαι όλα τα e-mail σου από την προσωπική σου θυρίδα.

Να ακούς τα μηνύματα του προσωπικού τηλεφωνητή σου.

Να στέλνεις φωνητικό μήνυμα μέσω e-mail.

Να λαμβάνεις όλα τα fax σου και να τα εκτυπώνεις όποτε εσύ θέλεις.

Για όλα τα νέα μηνύματα (e-mail, φωνητικά, fax) που λαμβάνεις στη θυρίδα σου, ενημερώνεσαι μέσω SMS.

 

Για ενεργοποίηση της υπηρεσίας, επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών στο: 1251 (A la Carte & CU) ή 13830 (συνδρομητές με συμβόλαιο).

 

 

 

* Αφορά μόνο συνδρομητές με συμβόλαιο

** Η σύνδεση των ηλεκτρονικών διευθύνσεων με το Vodafone Mail εξαρτάται από τον ISP σας.

 

i teleutaia protasi einai olo to thema...

poies proupotheseis prepei na iparxoun arage apo ton isp gia na sindesei kaneis to pop3 account pou exei??

Link to comment
Share on other sites

όπως το είπες χάρηκα ότι έβαλαν pop3 για να βλέπεις το vf mail από outlook Κλπ... για εξωτερικά e-mail να συνδέσεις με το vf mail το ήξερα ότι γίνοταν.. :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (27 Απρ. 2004 , 16:24)

 

Εστειλα το φαξ, και σε 2 ωριτσες με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεν γινεται να σου ανακοινωσουν τον κωδικο, απλα σου τον αλλαζουν στο 123456. Εντυπωσιαστηκα απο την ταχυτητα της εξυπηρετησης ομως!

 

 

Ναι ειναι πολυ γρηγοροι. Και εγω που τους χρειαστικα αν και μου ειχαν πει 2-3 μερες, με πηραν τηλ την επομενη το μεσημερι. ;)

 

Βεβαια δεν λειτουργησε αμεσως, αλλα ενταξει δεν πειραζει :rolleyes:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratos (27 Απρ. 2004 , 21:53)

 

poies proupotheseis prepei na iparxoun arage apo ton isp gia na sindesei kaneis to pop3 account pou exei??

 

 

Με panafonet δουλευει αψογα παντως...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

re paidia pira to sharp gx30 kai parolo poy einai energopoiimeno to gprs mms den mporo oyte na stilo oyte na labo!! an balo sto kinito allo noymero stelnei kai pernei mms xoris problima.

perno sti vodafon kai mia moy lene fteei o arithmos kai tha to ftiaksoyme mia moy lene fteei to dykteio kai apo 28/5 yparxei problima gia ta perisotera noymera !

bebaia edo kai ena mina ego exo problima kai den thelo na alakso kai arithmo.

kserei kaneis ti pragmatika simbenei?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...