Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια με τις ρυθμισεις για το CU 1000+100+web για το LG KS20

τους πηρα τηλεφωνο, προσπαθησα απο το σιτε τους να στειλω τις ρθυμισεις και τελικα μου εστειλαν μαιλ αλλα τιποτα

ουτε web ουτε MMS :O

καμμια βοηθεια παιδια :(

Link to comment
Share on other sites

καμμια βοηθεια παιδια :(

 

Παιδια πηρα τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone να ρωτησω για τα μηνιαια πακετα vodafone live των 3,50 και 5 ευρω και μου ειπαν οτι υπαρχει νεα προσφορα.Οποιος ενεργοποιησει απο δω και περα το πακετο vodafone live των 3,50 ευρω που εχει 30ΜΒ ιντερνετ η πρωτη ενεργοποιηση ειναι δωρεαν.Ισχυει για ολους τους συνδρομητες vodafone ala carte kai cu και συνδρομητες συμβολαιου.Οποιοι εχουν λαβει τα 1000 λεπτα, 1000 μηνυματα+30ΜΒ ιντερνετ του vodafone cu και ενεργοποιησουν την προσφορα αυτη θα εχουν αλλα 30ΜΒ δωρεαν αρα 60ΜΒ ιντερνετ δωρεαν.:)

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone να ρωτησω για τα μηνιαια πακετα vodafone live των 3,50 και 5 ευρω και μου ειπαν οτι υπαρχει νεα προσφορα.Οποιος ενεργοποιησει απο δω και περα το πακετο vodafone live των 3,50 ευρω που εχει 30ΜΒ ιντερνετ η πρωτη ενεργοποιηση ειναι δωρεαν.Ισχυει για ολους τους συνδρομητες vodafone ala carte kai cu.Οποιοι εχουν λαβει τα 1000 λεπτα, 1000 μηνυματα+30ΜΒ ιντερνετ του vodafone cu και ενεργοποιησουν την προσφορα αυτη θα εχουν αλλα 30ΜΒ δωρεαν αρα 60ΜΒ ιντερνετ δωρεαν.:)

 

Τα 60ΜΒ είναι και για όσους είναι με συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Τα 60ΜΒ είναι και για όσους είναι με συμβόλαιο;

 

Όχι. Γιατι τα επιπλέον 30ΜΒ είναι από τη προσφορά του CU για το 2009 (1000'+1000 μην προς cu+30ΜΒ).

 

Πάντως νομίζω πως και στα συμβόλαια ο πρώτος μήνας για το surf & email 30 είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Τα 60ΜΒ είναι και για όσους είναι με συμβόλαιο;

 

Οχι γιατι αυτοι που εχουν καρτοκινητο cu και εχουν τα 1000+1000+30ΜΒ ιντερνετ και ενεργοποιησουν δωρεαν το πακετο των 3,50 ευρω θα εχουν αλλα 30ΜΒ ιντερνετ.Αρα συνολο 60ΜΒ.Αυτοι που εχουν συμβολαιο και ενεργοποιησουν την δωρεαν προσφορα θα εχουν 30ΜΒ που εχει το πακετο των 3,50ευρω.Μου το ειπαν απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά του cu 1000+1000+30Mb μπορούμε να μπούμε msn και αν ναι με ποιό προφίλ;

Χρησιμοποιώ το VF Live Prepay και μπορώ μόνο να δω σελίδες στον ιστό και όχι να συνδεθώ στο msn.....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 3.5 ευρω τον μηνα για 30mb τον μηνα?ε?η κανω λαθος?και που παιρνεις για να το ενεργοποιησεις αυτο?εγω εχω vf cu και δεν το εχει σε κανενα πακετο...ουτε σαν ξεχωριστο πακετο...! :(:(
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 3.5 ευρω τον μηνα για 30mb τον μηνα?ε?η κανω λαθος?και που παιρνεις για να το ενεργοποιησεις αυτο?εγω εχω vf cu και δεν το εχει σε κανενα πακετο...ουτε σαν ξεχωριστο πακετο...! :(:(

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

Link to comment
Share on other sites

Από το link, εγώ καταλαβαίνω ότι τα πρώτα 30 mb είναι δωρεάν για όλους, για τον 1ο μήνα...

 

Nαι, ισχύει, τρέχει προσφορά. Μετά το 1ο μήνα, 3,5 ευρώ. Και γράφει πως ενεργοποιήται (αυτό δηλ. που ρώτησε ο φίλος).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...για το ενδιαφερον...αλλα κατι ακομη...εγω μπορω να ενεργοποιησω μονο το Surf & Email 30 ?εχω καρτοκινητο vf cu...!Η δεν καταλαβα καλα? Ευχαριστω και παλι....!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...για το ενδιαφερον...αλλα κατι ακομη...εγω μπορω να ενεργοποιησω μονο το Surf & Email 30 ?εχω καρτοκινητο vf cu...!Η δεν καταλαβα καλα? Ευχαριστω και παλι....!

 

Στα καρτοκινητά διατίθεται μόνο το surf & email 30. Ta 150,250 και 500 είναι μόνο για συμβόλαια.

 

Μπορείς επίσης να ενεργοποιήσεις τη προσφορά της χρονιάς που με 1 ευρώ σου δίνει για όλο το 2009 κάθε μήνα 1000' και 1000 μηνύματα προς CU αλλά και 30ΜΒ. Έτσι συνδυάζοντας τη προσφορά αυτή με το surf & email 30 θα έχεις συνολικά 60MB.

Link to comment
Share on other sites

@Gianniskaz ναι μπορείς, το surf&email 30 είναι και για καρτοκινητά, εγώ το ενεργοποίησα προχτές, που μου τελείωσαν τα 30ΜΒ της προσφοράς.

 

@all: εγώ καταλαβαίνω οτι το surf&email 30 θα μένει ενεργοποιημένο μέχρι να το απενεργοποιήσω, δηλαδή στην επέτειο της ενεργοποίησης θα με ξαναχρεώσει 3,5Ε και θα μου δώσει άλλα 30ΜΒ, σωστά?

 

Αν στείλω μήνυμα απενεργοποίησης πριν τελειώσουν τα 30ΜΒ του τρέχοντος μήνα surf&email 30 χάνω τα υπόλοιπα ΜΒ??

 

Επίσης, στις χρεώσεις λέει αν χρησιμοποιούμε ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,006 € / ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις Vodafone live! (WAP) η χρέωση είναι 0,0119 € / ΚΒ. .... οι ρυθμίσεις internet είναι το webkarta.vodafone.gr???

Link to comment
Share on other sites

@Gianniskaz ναι μπορείς, το surf&email 30 είναι και για καρτοκινητά, εγώ το ενεργοποίησα προχτές, που μου τελείωσαν τα 30ΜΒ της προσφοράς.

 

@all: εγώ καταλαβαίνω οτι το surf&email 30 θα μένει ενεργοποιημένο μέχρι να το απενεργοποιήσω, δηλαδή στην επέτειο της ενεργοποίησης θα με ξαναχρεώσει 3,5Ε και θα μου δώσει άλλα 30ΜΒ, σωστά?

 

Αν στείλω μήνυμα απενεργοποίησης πριν τελειώσουν τα 30ΜΒ του τρέχοντος μήνα surf&email 30 χάνω τα υπόλοιπα ΜΒ??

 

Να σε ρωτησω κατι?Ποσο γρηγορα τελειωσαν τα 30mb?Ας πουμε σε ποσες μερες χρησης...?Και με τι χρηση μεσο ορο καθημερινα?Ευχαριστω...!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να σου πω ακριβώς γιατί έκανα δοκιμές με το λαπτοπ και το speedtest.net για την ταχύτητα σύνδεσης.... οι δοκιμές αυτές χαλάνε περίπο 4-5ΜΒ τη φορά....

 

Πάντως σε γενικές γραμμές, από το λαπτοπ (με απενεργοποιημένες εικόνες και μουλτιμίντια), επίσκεψη σε gmail με 3-4 read και 1-2 reply "κοστίζουν" γύρω στο 1,2-1,5 ΜΒ, επίσκεψη στο "βόθρο του facebook" (α ρε Μάκη γραφικέ) και ανάγνωση μυνημάτων περίπου 1,5-2ΜΒ.

 

Από κινητό δεν έχω άποψη, όσες φορές μπήκα gmail με το java client και διάβασα τα μυνήματά μου δεν ξεπέρασα τα 700-900ΚΒ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε μια καθημερινη βαση του testing λιγο εδω(e-mails) λιγο εκει(facebook) λικο παρακει(myphone) λιγο πιο διπλα(να διαβασουμε καμια βλακεια την ωρα που εχουμε μαθημα να περασει η ωρα...) αντε και λιγο πιο κατω(μια αναζητηση στο google) τα 30Mb φευγουν ανετα μεσα σε ενα 10ημερο δλδ...!οκ...αυτο ηθελα να μαθω...!ευχαριστω...!Παντως αν εκαν κανεναν λαθος υπολογισμο διορθωστε με...!ευχαριστω και παλι...!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο εκδίδεται ο λογαριασμός μου...Μεθαύριο θα έχεις τα μαντάτα...

Χρήση: ebuddy (msn), txtme, forums. Όλα με απενεργοποιημένες εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο εκδίδεται ο λογαριασμός μου...Μεθαύριο θα έχεις τα μαντάτα...

Χρήση: ebuddy (msn), txtme, forums. Όλα με απενεργοποιημένες εικόνες.

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Καλως εισαι και εσυ...αντε περιμενω να ακουσω....!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε μια καθημερινη βαση του testing λιγο εδω(e-mails) λιγο εκει(facebook) λικο παρακει(myphone) λιγο πιο διπλα(να διαβασουμε καμια βλακεια την ωρα που εχουμε μαθημα να περασει η ωρα...) αντε και λιγο πιο κατω(μια αναζητηση στο google) τα 30Mb φευγουν ανετα μεσα σε ενα 10ημερο δλδ...!οκ...αυτο ηθελα να μαθω...!ευχαριστω...!Παντως αν εκαν κανεναν λαθος υπολογισμο διορθωστε με...!ευχαριστω και παλι...!

 

Κοίτα, ανεξάρτητα τι θα δείξει και ο λογαριασμός του φίλου, τα 30ΜΒ είναι δωρεάν, αν στο 10ήμερο σου τελειώσουν, άνοιξε το surf&email για να πάρεις άλλα 30ΜΒ με 3,5Ε, οπότε καλύπτεις τα 2/3 του μήνα.... δεν είναι κακό!!!

Link to comment
Share on other sites

<<Επίσης, στις χρεώσεις λέει αν χρησιμοποιούμε ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,006 € / ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις Vodafone live! (WAP) η χρέωση είναι 0,0119 € / ΚΒ. .... οι ρυθμίσεις internet είναι το webkarta.vodafone.gr??? >>

στην ερωτηση αυτη ποια ειναι η απαντηση παιδια ?

επισης στο CU 1000+1000 παιζουν και τα MMS η δεν στελνουμε δωρεαν MMS ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες τηλέφωνο να δω αν μου έχουν ενεργοποιήσει το surf & mail 150 (10€) και μου είπαν πως είναι δωρεάν για τους 2 πρώτους μήνες! Κοίτα κι αυτό αν σε συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ενεργοποιειται

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...