Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πια η διαφορα μεταξυ vflive prepay κ vfweb prepay???

 

den ksero kala ala nomizo vodafone web dini kanoniko internet xoris periorismous. kai an thelis na mpis vodafone live prepi na valis tis rithmisis VF LIVE alios den mpeni

Link to comment
Share on other sites

den ksero kala ala nomizo vodafone web dini kanoniko internet xoris periorismous. kai an thelis na mpis vodafone live prepi na valis tis rithmisis VF LIVE alios den mpeni

 

για την ενεργοποιηση του serf&mail 30 pio πρεπει να εχω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η Vodafone να σου δώσει φοιτητικό Internet χωρίς να κάνεις κάποιο συμβόλαιο για ένα χρόνο μαζί της; Για παράδειγμα εγώ το χρειάζομαι 1-2 μήνες το καλοκαίρι και μόνο τότε ενώ το laptop μου έχει ενσωματωμένο HSDPA modem. Ο ελάχιστος χρόνος παραμονής είναι 2 μήνες; Απλά θέλω να ρωτήσω αν το φοιτητικό της Vodafone υπάγεται σε κάποια ειδική κατηγορία:worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η Vodafone να σου δώσει φοιτητικό Internet χωρίς να κάνεις κάποιο συμβόλαιο για ένα χρόνο μαζί της; Για παράδειγμα εγώ το χρειάζομαι 1-2 μήνες το καλοκαίρι και μόνο τότε ενώ το laptop μου έχει ενσωματωμένο HSDPA modem. Ο ελάχιστος χρόνος παραμονής είναι 2 μήνες; Απλά θέλω να ρωτήσω αν το φοιτητικό της Vodafone υπάγεται σε κάποια ειδική κατηγορία:worry:

 

Nai, ginetai kanonika. Kai isxuei oti isxuei kai gia tis sundeseis kiniths, 2 mhnes elaxisth paramoni.

Link to comment
Share on other sites

για την ενεργοποιηση του serf&mail 30 pio πρεπει να εχω?

 

gia energopiisi surf &email 30 stelnis sms grafontas 2 sto 19109.

kai meta dio mporis na sindethis ( vf live h vf web)

Link to comment
Share on other sites

gia energopiisi surf &email 30 stelnis sms grafontas 2 sto 19109.

kai meta dio mporis na sindethis ( vf live h vf web)

 

κ σε περιπτωση που θελω να μπω στο νετ χωρις να ειμαι γραμμενος στο serf&mail

οι χρεωσεις ειναι ιδιες αν εχω το vf live σε σχεση με το vf web?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τρέλλα να μπεις στο internet χωρίς Surf&Email 30 ( Μόνο ένας Parafron θα το έκανε :lol: )
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τρέλλα να μπεις στο internet χωρίς Surf&Email 30 ( Μόνο ένας Parafron θα το έκανε :lol: )

 

:cool:

σιγουρα δεν πεζει να μπω κ να κατσω με τις ωρες...απλα μπορει να θελω να μπω να δω καποιο αποτελεσμα του στοιχηματος πχ. κ θελω να ξερω πιο απο τα δυο αυτα θα

με χρεωσει περισσοτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι η σελίδα που θες να δεις είναι 100 ΚB

Αμέσως έχεις πληρώσει 0.60 + το εισιτήριο εισόδου στο live που είναι 0,50 σύνολο 1,10 και είσαι ακόμα στην πρώτη σελίδα.....

Δεν είναι καλύτερα να δώσεις 3,50 για ένα μήνα?

Link to comment
Share on other sites

κ σε περιπτωση που θελω να μπω στο νετ χωρις να ειμαι γραμμενος στο serf&mail

οι χρεωσεις ειναι ιδιες αν εχω το vf live σε σχεση με το vf web?

 

an thelis intetnet sto kinito prepi na kanis afto, alios den s ftanoun t lefta:p kai ananeonete aftomata afti ipiresia, den xriazete na kanis kathe mina energopiisi..

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει τις ρυθμισεις παιδες γιατι δεν μπορω να μπω να σερφαρω

εχω cu vodafone και ενεργοποιησα το Surf & Email 30 αλλα δεν μου δινει πουθενα τις ρυθμισεις

 

gateway:

user:

password:

APN:

 

περιμενω για να σερφαρω .....

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει τις ρυθμισεις παιδες γιατι δεν μπορω να μπω να σερφαρω

εχω cu vodafone και ενεργοποιησα το Surf & Email 30 αλλα δεν μου δινει πουθενα τις ρυθμισεις

 

gateway:

user:

password:

APN:

 

περιμενω για να σερφαρω .....

 

mpes se afto to site gia tis rithmisis http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2766

gia kartokinito prepi na epileksis Vf Live! Prepay

Link to comment
Share on other sites

εχω μπει εκει ! μου ζηταει τον αριθμο του τηλ. αλλα δεν συνεχιζει και μου βγαζει σφαλμα

αν μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις γιατι δεν γινεται απο εκει να βγαλω ακρη

σε ολα τα cu τις ιδιες ρυθμισεις δεν θα εχει λογικα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα sony ericsson w660i και θελω να βαλω ιντερνετ....ετσι εστειλα ενα μηνυμα "2 στο 19109" και μου το ενεργοποιησαν. Αλλα δεν ξερω τι αλλες ρυθμισεις πρεπει να κανω. δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ. μηπως καποιος μπορει να μου πει τις ρυθμισεις η καποιο τροπο να μπω???
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα sony ericsson w660i και θελω να βαλω ιντερνετ....ετσι εστειλα ενα μηνυμα "2 στο 19109" και μου το ενεργοποιησαν. Αλλα δεν ξερω τι αλλες ρυθμισεις πρεπει να κανω. δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ. μηπως καποιος μπορει να μου πει τις ρυθμισεις η καποιο τροπο να μπω???

 

Καλεσε απο το κινητο σου δωρεαν το 1392 ή στειλε κενο μηνυμα στο 1392 και θα σου ερθουν αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε 13830 για ενεργοποίηση και θα σου στείλουν και τις ρυθμίσεις της συσκευής. Στα καρτοκινητά δεν είναι ενεργοποιημένα τα mms+gprs από μόνα τους. (Το ότι ενεργοποίησες το surf&mail δεν έχει καμία σχέση). Αν δεν πάρεις λοιπόν, και ρυθμίσεις να βάλεις μόνος σου, δε θα παίξει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας! Είμαι συνδρομητής στην υπηρεσία Vodafone Live Internet+ και προσπαθώ να ακούσω internet ραδιόφωνο, κυρίως Winamp Streams με το Nokia N82 χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Alon Mp3 Dictaphone. Οποιο απ'τα διαθέσιμα σημεία πρόσβασης (Web Vodafone, Vodafone Live Prepaide κτλ) και να επιλέξω, λαμβάνω το μύνημα Error Connecting to server. Could not Connect to server

Με Wi-Fi λειτουργούν όλα σωστά!

Δεν υποστηρίζει άραγε αυτό το πακέτο τέτοιου είδους υπηρεσίες; Το σημείο Vodafone Live Streaming γιατί είναι;

Ευχαριστώ πολύ!

AGENT GOLDER

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια!!!!

 

Μολις απεκτησα το ΟΜΝΙΑ και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιο προγραμμα της βοντα για να μπορω να σερφαρω απο το κινητο. Εχω δει πως στο IPHONE υπαρχουν τετοια προγραμματα. Διαβασα τις προηγουμενες σελιδες σχετικα με το surf&mail και αφου ρωτησα και σε καταστημα της βοντα μπερδευτηκα περισσοτερο. Μου ειπαν πως δεν γινεται να σερφαρεις απο το κινητο πχ με ΟΠΕΡΑ(ή να μπαινεις απο προγραμματα του κινητου) παρα μονο σε VodafoneLive και η χρεωση ειναι 0,02/MB εκτος vodalive. Οσες φορες και να υπολογισα τις χρεωσεις του ιντερνετ απ την επισημη σελιδα της βοντα δεν μου προκυπτει αυτη η χρεωση!!!! Μαλλον με δουλεψαν κανονικα και με τον νομο...

 

Ξερει κανεις καποιο πακετο με data??? Με το surf&mail 150 θα μπορω να μπαινω στο ιντερνετ μεσω πχ OPERA κτλ??? Ειμαι συνδρομητης με συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια!!!!

 

Μολις απεκτησα το ΟΜΝΙΑ και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιο προγραμμα της βοντα για να μπορω να σερφαρω απο το κινητο. Εχω δει πως στο IPHONE υπαρχουν τετοια προγραμματα. Διαβασα τις προηγουμενες σελιδες σχετικα με το surf&mail και αφου ρωτησα και σε καταστημα της βοντα μπερδευτηκα περισσοτερο. Μου ειπαν πως δεν γινεται να σερφαρεις απο το κινητο πχ με ΟΠΕΡΑ(ή να μπαινεις απο προγραμματα του κινητου) παρα μονο σε VodafoneLive και η χρεωση ειναι 0,02/MB εκτος vodalive. Οσες φορες και να υπολογισα τις χρεωσεις του ιντερνετ απ την επισημη σελιδα της βοντα δεν μου προκυπτει αυτη η χρεωση!!!! Μαλλον με δουλεψαν κανονικα και με τον νομο...

 

Ξερει κανεις καποιο πακετο με data??? Με το surf&mail 150 θα μπορω να μπαινω στο ιντερνετ μεσω πχ OPERA κτλ??? Ειμαι συνδρομητης με συμβολαιο

 

Παρε τηλ στο 13830 και ζητα ενεργοποιηση iphone πακετου. Πρεπει να το δινουν και με Omnia πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και με Omnia να μην το δίνουν το surf & mail παίζει και με όπερα και με ότι θες.

 

Πλοήγηση Vf live δωρεάν, οι χρεώσεις πέραν του παρεχόμενου όγκου δεδομένων είναι ανάλοες του apn που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και με Omnia να μην το δίνουν το surf & mail παίζει και με όπερα και με ότι θες.

 

Πλοήγηση Vf live δωρεάν, οι χρεώσεις πέραν του παρεχόμενου όγκου δεδομένων είναι ανάλοες του apn που χρησιμοποιείς.

 

Οι χρεωσεις περαν του δωρεαν ογκου ειναι οι χρεωσεις του πακετου. Δηλαδη 0,02 ανα MB ανεξαρτητως apn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...