Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι αδύνατον αυτό, λες κι η vodafone έχει μπλοκάρει το fb στον αριθμό σου (που δεν στεκει κατι τετοιο). Πάρτους τηλέφωνο και δήλωσε βλάβη

 

το δήλωσα και περίμενω απάντηση.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παίδες έχω το unlimited45 το οποίο δίνει ότι δίνει σε ομιλίες και μηνύματα και έχει πακέτο 350ΜΒ.

 

Διαπιστώνω με το &$*^%#$^$% 4S ότι δε φτάνουν για τίποτα (ενώ με ίδια χρήση στο 3GS μου έφταναν τα 100!!!!).Παίρνω λοιπόν για να μου αλλάξουν το πακέτο των ΜΒ και μου λένε δε γίνεται πρέπει να αλλάξετε όλο το πρόγραμμα.

 

Δεν είναι για γέλια αυτό?Δλδ δε μπορώ να έχω το πρόγραμμα μου και να αλλάξω τα ΜΒ σε 1GB ????

 

Θα πληρώσω τη διαφορά.Μόνο σε μένα φαίνεται παράλογο αυτό?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω το unlimited45 το οποίο δίνει ότι δίνει σε ομιλίες και μηνύματα και έχει πακέτο 350ΜΒ.

 

Διαπιστώνω με το &$*^%#$^$% 4S ότι δε φτάνουν για τίποτα (ενώ με ίδια χρήση στο 3GS μου έφταναν τα 100!!!!).Παίρνω λοιπόν για να μου αλλάξουν το πακέτο των ΜΒ και μου λένε δε γίνεται πρέπει να αλλάξετε όλο το πρόγραμμα.

 

Δεν είναι για γέλια αυτό?Δλδ δε μπορώ να έχω το πρόγραμμα μου και να αλλάξω τα ΜΒ σε 1GB ????

 

Θα πληρώσω τη διαφορά.Μόνο σε μένα φαίνεται παράλογο αυτό?

 

αστα να πανε για μενα θα σε συμβουλευα να παρεις το mifi και να βαλεις εκει ενα καρτοκινητο και να ενεργοποιησεις 2 φορες το πακετο των 500mb ιντερνετ με 5ευρω *2 συνολο δεκα ευρω θα σου κοστισει και θα το εχεις στην τσαντα σου ή στην τσεπη σου για να μπαινεις τουλαχιστον υπαρχει και αυτη η λυση απο το παρεις καινουργιο κινητο με 2 καρτες σημ. ή παρε το mifi και την καρτα vodafone καρτοκινητο ενεργοποιησε το προγραμμα με τα 500 mb internet με αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου και τον πρωτο μηνα δεν τον πληρωσεις δηλαδη θα γλυτωσεις 5ευρω και χρησιμημοποιησε το προγραμμα του κινητου σου και μετα καταναλωσε τα 500mb internet μεσα απο το mifi να δεις εαν σε φτανουνε στον μηνα .

Επισης στο κινητο σου μπαινε μεσω mini opera που μειωνει τον ογκο της σελιδας οποτε θα σου καταναλωνει λιγοτερα mb internet , επισης οπου θελεις να δεις μονο κειμενο απενεργοποιησε τις εικονες του browser και στο μινι οπερα και σε αυτο που μπαινεις και θα δεις διαφορα , απλα σε αυτες τις φωτο που σε ενδιαφερει κανεις κλικ πανω τους και τις φωρτωνεις ξεχωριστα θα δεις ποσα ασκοπα mb internet θα κερδισεις.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επισης στο κινητο σου μπαινε μεσω mini opera που μειωνει τον ογκο της σελιδας οποτε θα σου καταναλωνει λιγοτερα mb internet , επισης οπου θελεις να δεις μονο κειμενο απενεργοποιησε τις εικονες του browser και στο μινι οπερα

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου.Άρα αντί για σαφάρι θα μπαίνω από mini opera.

 

Αυτό που σου έχω κάνει παράθεση πως γίνεται?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου.Άρα αντί για σαφάρι θα μπαίνω από mini opera.

 

Αυτό που σου έχω κάνει παράθεση πως γίνεται?

 

δεν κανεις καμια ρυθμιση μονο του το οπερα μινι μειωνει τον ογκο της σελιδας και στην εμφανιζει καταναλωνοντας λιγοτερα mb internet , οσο για τις φωτογραφιες για να μην ανοιγουνε οταν επισκεπτεσαι μια σελιδα θα πας στο μινι οπερα μενου εργαλεια ρυθμισεις και στην επιλογη φορτωση σελιδων θα βγαλεις το τικ απο το τετραγωνακι και μετα θα πατησεις αποθηκευση . ( εγω χρησιμοποιω μια παλια εκδοση του μινι οπερα και ισως να μην ειναι ακριβως οπως σου ειπα αλλα πηγαινωντας στις ρυθμισεις θα το βρεις σιγουρα. ) .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα την προηγουμενη εβδομαδα για καφε στα φλο και μου ηρθε το εξης μηνυμα "καλως ηρθατε στην υπηρεσια δωρεαν ιντερνετ απο την vodafone & hol απολαυσε δωρεαν σερφαρισμα με vodafone 3G στον εσωτερικο σωρο των flocafe" τι ακριβως ειναι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω μια παλια εκδοση του μινι οπερα .

 

άσχετο αλλα ηταν ωραίο που οι πρώτες εκδόσεις του opera mini είχαν και μπάρα στο κάτω μέρος και σου έδειχναν ποσα kB είναι η κάθε σελίδα που ανοίγεις

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλα ηταν ωραίο που οι πρώτες εκδόσεις του opera mini είχαν και μπάρα στο κάτω μέρος και σου έδειχναν ποσα kB είναι η κάθε σελίδα που ανοίγεις

 

εγώ αυτήν εχω και μου αρέσει παρά πολύ. Παρόλο που έχει βγει και καινούργια έκδοση την εχω κατά βολεύτει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα την προηγουμενη εβδομαδα για καφε στα φλο και μου ηρθε το εξης μηνυμα "καλως ηρθατε στην υπηρεσια δωρεαν ιντερνετ απο την vodafone & hol απολαυσε δωρεαν σερφαρισμα με vodafone 3G στον εσωτερικο σωρο των flocafe" τι ακριβως ειναι?

 

Ότι όταν είσαι σε Goody's/Flo θα έχεις δωρεάν σερφάρισμα μέσω του UMTS δικτύου της VF. Έχουν εγκατασταθεί εδώ και λίγο καιρό micros στους εσωτερικούς χώρους των Goody's και των Flocafe

Link to comment
Share on other sites

Ότι όταν είσαι σε Goody's/Flo θα έχεις δωρεάν σερφάρισμα μέσω του UMTS δικτύου της VF. Έχουν εγκατασταθεί εδώ και λίγο καιρό micros στους εσωτερικούς χώρους των Goody's και των Flocafe

 

Αυτό ισχύει σε όλα τα Goody's/Flocafe της Αθήνας ή είναι σε επιλεγμένα καταστήματα; :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι όταν είσαι σε Goody's/Flo θα έχεις δωρεάν σερφάρισμα μέσω του UMTS δικτύου της VF. Έχουν εγκατασταθεί εδώ και λίγο καιρό micros στους εσωτερικούς χώρους των Goody's και των Flocafe

 

Μαλιστα δεν το γνωριζα αυτο...Επισης οταν απομακρυνεσαι ερχεται εκ νεου μηνυμα που σε ενημερωνει οτι "βγηκατε απο την δωρεαν υπηρεσια ιντερνετ @flocafe.Η προσβαση στο διαδικτυο θα χρεωνεται αναλογα με το προγραμμα συνδεσης που εχετε" :D:D

 

Αυτό ισχύει σε όλα τα Goody's/Flocafe της Αθήνας ή είναι σε επιλεγμένα καταστήματα; :)

 

Εγω πηγα απο μια φορα σε Goody's και αλλη μια σε Flocafe και μου ηρθε μηνυμα.Δεν ξερω αν εχουν βαλει σε ολα τα καταστηματα της Αθηνας.

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Είμασταν σήμερα 3 άτομα με vodafone σε flocafe και ήρθε μόνο στον 1 το μήνυμα αυτό. Δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες για την συγκεκριμένη υπηρεσία, και ο υπάλληλος που μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της voda δεν ήξερε λεπτομέροιες...

Γιατί έλαβε μόνο ο ένας μήνυμα; Υποθέτω πως επειδή είχε ανοιχτό το 3G ενώ οι άλλοι όχι; Δηλαδή έχουν στο κατάστημα κάποια συσκευή που εκπέμπει 3G και όταν συνδεθείς μέσω αυτής έχεις δωρεάν ίντερνετ;

Τι γίνεται αν εγώ χρησιμοποιήσω 2G; Τότε υπάρχει χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

[...]Δηλαδή έχουν στο κατάστημα κάποια συσκευή που εκπέμπει 3G και όταν συνδεθείς μέσω αυτής έχεις δωρεάν ίντερνετ;

Τι γίνεται αν εγώ χρησιμοποιήσω 2G; Τότε υπάρχει χρέωση;

αυτό. η συσκευή που χουν εκπέμπει μόνο σε 3G. άρα με 2G δεν θα χεις την δωρεάν υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

Είμασταν σήμερα 3 άτομα με vodafone σε flocafe και ήρθε μόνο στον 1 το μήνυμα αυτό. Δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες για την συγκεκριμένη υπηρεσία, και ο υπάλληλος που μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της voda δεν ήξερε λεπτομέροιες...

Γιατί έλαβε μόνο ο ένας μήνυμα; Υποθέτω πως επειδή είχε ανοιχτό το 3G ενώ οι άλλοι όχι; Δηλαδή έχουν στο κατάστημα κάποια συσκευή που εκπέμπει 3G και όταν συνδεθείς μέσω αυτής έχεις δωρεάν ίντερνετ;

Τι γίνεται αν εγώ χρησιμοποιήσω 2G; Τότε υπάρχει χρέωση;

 

σωστα πρεπει να εχεις συσκευη 3g και να το εχεις γυρισει στο 3g ναι εχουνε κεραιες εκει δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11128 ισχυει και για τα goodys και flocafe σε ποια εχει εγκατασταθει .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση, αλλά έτσι όπως πάνε θα σερβίρουν ραδιενεργούς καφέδες από την ακτινοβολία... :lol:

 

Θα δοκιμάσω να ανοίξω 3G την επόμενη φορά για να δω αν θα μου έρθει μήνυμα ότι μπήκα στην υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση, αλλά έτσι όπως πάνε θα σερβίρουν ραδιενεργούς καφέδες από την ακτινοβολία... :lol:

 

Καμία σχέση. Τα επίπεδα ακτινοβολίας προσεγγίζουν αυτά του ασύρματου router σου. Για micro μιλάμε, όχι σταθμούς βάσης.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συσκευές όπως το Femtocell και λέγονται ΒVAG κατασκευής Huawei και συνδέονται μέσω του δικτύου της HOL.
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση, αλλά έτσι όπως πάνε θα σερβίρουν ραδιενεργούς καφέδες από την ακτινοβολία... :lol:

 

Θα δοκιμάσω να ανοίξω 3G την επόμενη φορά για να δω αν θα μου έρθει μήνυμα ότι μπήκα στην υπηρεσία.

 

Για οσους δεν ειναι vodafone, εχει wifi νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν ειναι vodafone, εχει wifi νομιζω.

 

για ολους εχει free wifi .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με το αρμόδιο τμήμα της vodafone και μου είπαν ότι εντελώς πιλοτικά παρέχουν 4G σε Σύνταγμα και Αμπελόκηπους στη συχνότητα των 1800 χωρίς όμως να μου προσδιορίσουν ακριβή σημεία. Μου είπαν ότι είναι ξεκλείδωτο για όλους τους χρήστες και άπαξ και το κινητό βρεί σήμα 4G, θα συνδεθεί. Ωστόσω, δεν υπάρχει λέει κάποια επίσημη ανακοίνωση και δεν είναι απαραίτητο να συνδεθεί το κινητό καθώς το ανοιγοκλείνουν καθώς κάνουν τις δοκιμές τους. Edited by KostasDj_2
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα huawei e5830 wifi για να έχω πάντα μαζι μου.

Για να παίξει με το Vodafone δίκτυο που έχω, τι ρυθμίσεις πρέπει να του βάλω?

Είναι εύκολη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με το αρμόδιο τμήμα της vodafone και μου είπαν ότι εντελώς πιλοτικά παρέχουν 4G σε Σύνταγμα και Αμπελόκηπους στη συχνότητα των 1800 χωρίς όμως να μου προσδιορίσουν ακριβή σημεία. Μου είπαν ότι είναι ξεκλείδωτο για όλους τους χρήστες και άπαξ και το κινητό βρεί σήμα 4G, θα συνδεθεί. Ωστόσω, δεν υπάρχει λέει κάποια επίσημη ανακοίνωση και δεν είναι απαραίτητο να συνδεθεί το κινητό καθώς το ανοιγοκλείνουν καθώς κάνουν τις δοκιμές τους.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι ελευθερο για ολους.

Μπορεις να παρεις 4G stick που εχουν και παιρνεις δωρεαν 30GB για 4G.

Παντως θελει αλλη sim

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι ελευθερο για ολους.

Μπορεις να παρεις 4G stick που εχουν και παιρνεις δωρεαν 30GB για 4G.

Παντως θελει αλλη sim

 

Καλύτερα από τα 20GB της Cosmote. Η Vodafone μόνο Αθήνα έχει εγκαταστήσει εξοπλισμό; Καθόλου Θεσσαλονίκη;

Πάντως από την εμπειρία που έχω με τα 2600Mhz πραγματικά τα 1800Mhz φαίνονται παράδεισος για LTE...

Επίσης μακρυά από Samsung για LTE. Πολύ, πολύ, πολύ κακοί δέκτες σε σχέση με ΝΟΚΙΑ και Sony. Πολύ καλή λήψη έχει και το iPad.

Επιπλέον κάτι τελευταίο, φωνή θα περνάει η Vodafone από LTE;:worry: Καλή φάση το HD VOICE. Φοβερή ποιότητα.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από τα 20GB της Cosmote. Η Vodafone μόνο Αθήνα έχει εγκαταστήσει εξοπλισμό; Καθόλου Θεσσαλονίκη;

Πάντως από την εμπειρία που έχω με τα 2600Mhz πραγματικά τα 1800Mhz φαίνονται παράδεισος για LTE...

Επίσης μακρυά από Samsung για LTE. Πολύ, πολύ, πολύ κακοί δέκτες σε σχέση με ΝΟΚΙΑ και Sony. Πολύ καλή λήψη έχει και το iPad.

Επιπλέον κάτι τελευταίο, φωνή θα περνάει η Vodafone από LTE;:worry: Καλή φάση το HD VOICE. Φοβερή ποιότητα.

 

Φωνη δεν περνα ακομα. Soon.

 

Ειδες πατντως πως ενα iphone επιβαλει τα 1800 αντι για τα 2600?

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...