Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από επικοινωνία με το CS για το εαν χρωνεται η χρηση tethering

 

Αγαπητέ κύριε XXXX,

 

Σε απάντηση του e-mail σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως για την καλύτερη διαχείριση του όγκου δεδομένων και την προστασία των συνδρομητών από υπερχρεώσεις, η λειτουργία tethering δεν είναι διαθέσιμη μέσω των ΜΒ που παρέχουν τα προγράμματα χρήσης. Η Vodafone προσφέρει τη δυνατότητα χρήσης του κινητού ως modem, μέσω της υπηρεσίας ΚαρτοInternet.

 

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το iPhone, έχει απενεργοποιηθεί εντελώς η επιλογή για Tethering. Αναρωτιέμαι αν τους ζητήσω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, θα επέλθει η αλλαγή στο μενού μου?

Θέλω να έχω αυτή την δυνατότητα.

Ποιο είναι το λίνκ του CS? (και τί σημαίνει το CS?)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το iPhone, έχει απενεργοποιηθεί εντελώς η επιλογή για Tethering. Αναρωτιέμαι αν τους ζητήσω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, θα επέλθει η αλλαγή στο μενού μου?

Θέλω να έχω αυτή την δυνατότητα.

Ποιο είναι το λίνκ του CS? (και τί σημαίνει το CS?)

 

 

cs = customer service = εξ. πελατων

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

@ doganos,

 

Στο wave και στα 2 galaxy μου προς το παρόν δε χρεώνεται.Άσε τι λένε γενικά. Στα μηλοφωνα είναι γνωστό εδώ και καιρό ότι χρεώνεται, εφόσον o χρήστης κάνει αποδοχή των νέων settings.

Link to comment
Share on other sites

μετά από επικοινωνία με το CS για το εαν χρωνεται η χρηση tethering

Φίλε μου ακόμα δεν χρεώνεται στα android κινητά. ισχύει μόνο για τα iphone...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακόμα δεν χρεώνεται στα android κινητά. ισχύει μόνο για τα iphone...

 

Ναι έγινε κατανοητό, απλώς περίεργο που λέει η εξ. πελατών άλλα. :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι η εξυπηρέτηση να αναφέρει αυτό που συμφέρει την εταιρεία;:p Και στην ιστοσελίδα τους αυτό αναγράφεται, αλλά who cares;
Link to comment
Share on other sites

Προκειται να ταξιδεψω στο εξωτερικο και εχω στο tablet ενα data program της voda.Yπαρχει δυνατοτητα να χρησιμοποιησω τα mb που δικαιουμαι στο εξωτερικο;To πακετο που εχω ειναι το Mobile Internet Unlimited

Aκυρο το βρηκα

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πως μπορω να δω ενα mms (που ελαβα αλλα δεν εχω ενεργοποιημενες ρυθμίσεις για να το δώ) απο το ιντερνετ?

σου έρχεται ένα λινκ και μπαίνεις και το βλέπεις. Και νομίζω ότι εάν είναι μόνο κείμενο το ακούς στον τηλεφωνητή μάλλον.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ισχύει το οτι πλέον και στα καρτοκινητα και στα συμβόλαια το apn ειναι internet.vodafone.gr?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως τα λες είναι. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το webkarta.vodafone.gr στο καρτοκινητό, αν και δεν υπάρχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα το surf&email 200 για το ipad μου

Σαν apn βαζω οπως ειπατε internet.vodafone.gr

user name κ pass τι βαζω??Παλια εβαζα user κ pass αντιστοιχα.Το ιδιο ειναι κ τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο συμβόλαιο που έχω είναι webonly.vodafone.gr

 

Εφόσον έχεις i-phone, ναι.

 

Εγω εκανα το surf&email 200 για το ipad μου

Σαν apn βαζω οπως ειπατε internet.vodafone.gr

user name κ pass τι βαζω??Παλια εβαζα user κ pass αντιστοιχα.Το ιδιο ειναι κ τωρα??

 

Τα ιδια είναι.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια,

στη συνδεση που εχω, εχω 100ΜΒ δωρεαν ιντερνετ.επειδη ειχα αφαιρεσει τις ρυθμισεις και τωρα τις ξανα εγκατεστησα,ποια πρεπει ν ορισω ωστε να μην με χρεωνει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, στα συμβόλαια δεν λειτουργεί το Internet.Vodafone.gr?

Εγώ αυτό έχω προς στιγμήν.

Μήπως χρεώνομαι διαφορετικά από το ενσωματωμένα ΜΒ που έχω από το πρόγραμμά μου;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, στα συμβόλαια δεν λειτουργεί το Internet.Vodafone.gr?

Εγώ αυτό έχω προς στιγμήν.

Μήπως χρεώνομαι διαφορετικά από το ενσωματωμένα ΜΒ που έχω από το πρόγραμμά μου;

 

Από ότι κατάλαβα λειτουργεί αυτό που λες και για iPhone μόνο είναι το webonly.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.πρόσφατα πήρα ένα smartphone (το lg optimus 2x συγκεκριμένα) και σήμερα έκανα αλλαγή στο πρόγραμμα συμβολαίου μου μέσω του my account από το unlimited 35 old στο unlimited 45 για να έχω 350 kb.προς το παρών μπαίνω μέσω wifi και όλα καλά,έχω απενεργοποιήσει και την επιλογή που είναι για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

στέλνει η vodafone κάποιο sms για την αλλαγή αυτή για να ξέρω πότε μπορώ να χρησιμοποιώ τα mb?και επίσης αυτά τα mb με τι χρήση καταναλώνονται στη διάρκεια του μήνα?(στο περίπου).πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση όσον αφορά το δίκτυο ή κάτι άλλο?ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.πρόσφατα πήρα ένα smartphone (το lg optimus 2x συγκεκριμένα) και σήμερα έκανα αλλαγή στο πρόγραμμα συμβολαίου μου μέσω του my account από το unlimited 35 old στο unlimited 45 για να έχω 350 kb.προς το παρών μπαίνω μέσω wifi και όλα καλά,έχω απενεργοποιήσει και την επιλογή που είναι για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

στέλνει η vodafone κάποιο sms για την αλλαγή αυτή για να ξέρω πότε μπορώ να χρησιμοποιώ τα mb?και επίσης αυτά τα mb με τι χρήση καταναλώνονται στη διάρκεια του μήνα?(στο περίπου).πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση όσον αφορά το δίκτυο ή κάτι άλλο?ευχαριστώ

 

Kαταρχάς δεν έχεις 350kb, αλλά 350mb. O όγκος αυτός είναι αρκετός ακόμα και για ολιγόλεπτη καθημερινή πλοήγηση (μιλάω για απλό σερφάρισμα και όχι youtube κτλ).. αν μπαίνεις λίγο πιο σπάνια ακόμα και video από youtube μπορείς να δεις.. όπως θες καταναλώνεις τα mb. Πότε έκανες την αλλαγή? Θα σου έχει σταλεί ενημερωτικό sms που θα λέει το αίτημά σας για ενεργοποίηση υπηρεσίας έχει δικτύου έχει διεκπεραιωθεί.. Για να είσαι σίγουρος στείλε κενό sms στο 1284 (ή κάνε κλήση στο 1284 πάλι και πάτα 3 ) (χωρίς χρέωση και οι 2 υπηρεσίες)

Link to comment
Share on other sites

Έχω iPhone, και λειτουργούν κανονικά και τα δύο.

Κάποια στιγμή θα πάρω το 13830 και θα ενημερωθώ στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς δεν έχεις 350kb, αλλά 350mb. O όγκος αυτός είναι αρκετός ακόμα και για ολιγόλεπτη καθημερινή πλοήγηση (μιλάω για απλό σερφάρισμα και όχι youtube κτλ).. αν μπαίνεις λίγο πιο σπάνια ακόμα και video από youtube μπορείς να δεις.. όπως θες καταναλώνεις τα mb. Πότε έκανες την αλλαγή? Θα σου έχει σταλεί ενημερωτικό sms που θα λέει το αίτημά σας για ενεργοποίηση υπηρεσίας έχει δικτύου έχει διεκπεραιωθεί.. Για να είσαι σίγουρος στείλε κενό sms στο 1284 (ή κάνε κλήση στο 1284 πάλι και πάτα 3 ) (χωρίς χρέωση και οι 2 υπηρεσίες)

 

σ ευχαριστώ.την αλλαγή την έκανα σήμερα πριν κανένα 2ωρο.στο my account εμφανίζει πλέον ότι έχω το νέο πρόγραμμα αλλά σμσ δεν έχω λάβει για ενεργοποίηση.επίσης πριν λίγο κάλεσα στο 1284 και με ενημέρωσε για το υπόλοιπο του χρόνου του παλιού προγράμματος,προφανώς δεν έχουν κάνει ακόμα την αλλαγή,θα περιμένω.

για τα mb περισσότερο τα θέλω όταν είμαι εκτός σπιτιού για τα emails και για twitter.πριν λίγο έκανα μια δοκιμή να ξετσεκάρω την επιλογή για το δίκτυο κινητής και άρχισε να καταναλώνει kb παρόλο που δεν είχα ανοιχτό browser ή twitter κτλ έχει σχέση αυτό που δεν έχει ενεργοποιηθεί το πακέτο με τα mb?

Link to comment
Share on other sites

Έχω iPhone, και λειτουργούν κανονικά και τα δύο.

Κάποια στιγμή θα πάρω το 13830 και θα ενημερωθώ στα σίγουρα.

 

Το σωστό στο iPhone είναι το webonly.vodafone.gr πάντως.. Τα carier settings από το iTunes αυτό έχουν..

 

σ ευχαριστώ.την αλλαγή την έκανα σήμερα πριν κανένα 2ωρο.στο my account εμφανίζει πλέον ότι έχω το νέο πρόγραμμα αλλά σμσ δεν έχω λάβει για ενεργοποίηση.επίσης πριν λίγο κάλεσα στο 1284 και με ενημέρωσε για το υπόλοιπο του χρόνου του παλιού προγράμματος,προφανώς δεν έχουν κάνει ακόμα την αλλαγή,θα περιμένω.

για τα mb περισσότερο τα θέλω όταν είμαι εκτός σπιτιού για τα emails και για twitter.πριν λίγο έκανα μια δοκιμή να ξετσεκάρω την επιλογή για το δίκτυο κινητής και άρχισε να καταναλώνει kb παρόλο που δεν είχα ανοιχτό browser ή twitter κτλ έχει σχέση αυτό που δεν έχει ενεργοποιηθεί το πακέτο με τα mb?

 

Μπορεί και να έχει γίνει η αλλαγή αλλά έτσι κι αλλιώς το 1284 ενημερώνεται με 1 μέρα πίσω.. αν και η ενημέρωση για τα mb νομίζω είναι realtime. Για e-mails και twitter που λες τα 350mb είναι υπεραρκετά.. Καλύτερα να περιμένεις μέχρι να σου σταλεί κάποιο μύνημα ή μέχρι αύριο. Aν έχεις smartphone καταναλώνεται και κάποιος όγκος για διάφορες λειτουργίες του κινητού .. για notifications, για a-gps κτλ αλλά είναι πραγματικά ελάχιστα αυτά

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Παραακολουθώ οτ θέμα διακριτικά, μιας και δεν με ενδιέφερε ποτέ το mobile internet, κυρίως για λόγους χρεώσεων. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βάζουμε διαφορετικές ρυθμίσεις αναν συσκευή, αν είναι καρτοκινητό ή συμβόλαιο κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Παραακολουθώ οτ θέμα διακριτικά, μιας και δεν με ενδιέφερε ποτέ το mobile internet, κυρίως για λόγους χρεώσεων. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βάζουμε διαφορετικές ρυθμίσεις αναν συσκευή, αν είναι καρτοκινητό ή συμβόλαιο κλπ;

 

Αφού πρόκειται για διαφορετικές υπηρεσίες. άλλο το kartoιντερνετ, άλλο το Mobile broadband κλπ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...