Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε στο pc το mini partition tool και κάνε διαγραφή το δεύτερο partition και μετά στο πρώτο που είναι fat32 επέλεξε το merge-resize και τράβα το μέχρι το τέλος του χώρου.Η φυσικά μπορείς να κάνεις ολικό format στην κάρτα και να ξανακάνεις μόνο ένα partition.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα και καλώς σας ξανα-βρισκω.

 

απεκτησα μολις σημερα ενα htc hd2 σε πολυ καλη κατασταση από μελος ενος παρομοιου με το δικο μας forum.

ομως εχει android περασμενο στην nand.

 

και δε ξερω πως να ξεκινησω να το φτιαξ οπως θελω.

εν ολιγοις, αυτο που θελω, ειναι να εχω wp7.8 στην εσωτερικη του μνημη, και android 4.1.2 στην καρτα μνημης 32 gb class10 που θα χρησιμοποιω.

 

κανεις ιδεα, κατευθυνση πως ξεκιναω?

 

φιλε bbbb με σωζεις !

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις πρώτα magldr αν δεν έχει, μετά wp7,φορμαρεις την κάρτα ανάλογα,έχει 2-3 τρόπους για το πώς την χωρίζεις για wp και android και μετά βάζεις android με την μέθοδο nativesd όπως γράφω στον οδηγό.
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις πρώτα magldr αν δεν έχει, μετά wp7,φορμαρεις την κάρτα ανάλογα,έχει 2-3 τρόπους για το πώς την χωρίζεις για wp και android και μετά βάζεις android με την μέθοδο nativesd όπως γράφω στον οδηγό.

 

καλησπερα φιλε Κοζανίτη !

εχει magldr.

 

δοκιμασα να του περασω μια ρομ wp7.8 που εχω κατεβασει αλλα δεν ξεκιναγε η διαδικασια, εβγαζε error. τωρα μεσω google ειδα καπου προταση για επαναφορα επισημης win.mobile εκδοσης για απαλλαγη απο nand android αλλα ουτε αυτο πετυχαινει (κολαει στο 0% η διαδικασια περασματος του .exe της επισημης ελληνικης).

 

προβλεπεται μακρια η νυχτα...

 

edit.

ξαναδοκιμαζωντας, αρχισε να περναει κανονικα την wp7.8 που εχω διαλεξει. οκ συνεχιζω με τις οδηγιες σου τις παλιες και οτι θυμαμαι. 'φχαριστιομαστε !

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες απαγορεύονται στα forum.. Υπάρχει ειδικό μέρος για να αγοράσετε ή να πουλήσετε κάτι.

Ευχαριστώ.

 

Θα μπορούσες να το δεις σαν χιούμορ, γιατί τέτοιο ήταν.

Δεν πειράζει, εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ έχεις και το τζακούζι!! :p

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να το δεις σαν χιούμορ, γιατί τέτοιο ήταν.

Δεν πειράζει, εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ έχεις και το τζακούζι!! :p

 

Ώπαααααα.....Τι είναι αυτό που έχασα;;;;

 

Και απαντώ στην....Υπογραφή σου ρωτώντας:lol:

Πάμε για καμία Κινεζιά;;;:D

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ώπαααααα.....Τι είναι αυτό που έχασα;;;;

 

Και απαντώ στην....Υπογραφή σου ρωτώντας:lol:

Πάμε για καμία Κινεζιά;;;:D

 

Ρώτα τον φίλο σου τον kollato που με έσβησε....δε σκέφτηκε καν τι ψυχικό τραλαλά πέρασα με το χαμό του κινητού!

HD2 τέλος..το μπουμπούνισε ο μικρός και έτσι ταλαιπωρημένο που ήταν, δεν άντεξε...του πετάχτηκε το ένα από τα τρία ελασματάκια που κάνει επαφή η μπαταρία..

Πρέπει να βρω άλλο ίδιο, της ίδιας κατηγορίας ή καλύτερο γιατί δεν την παλεύω με κάτι πιο λίγο....μας κακόμαθε το παλιοτηλέφωνο.

 

Και ναι, όντως, το αδισκοσβησμένο μήνυμα ανέφερε επίσης ότι απαντήθηκε το ερώτημα που πλανιόταν στην υπογραφή μου και όχι, αποκλείεται για κινεζιά...δε μπορώ. Προτιμώ να μείνω με το Nokia το Ν82!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρω άλλο ίδιο, της ίδιας κατηγορίας ή καλύτερο γιατί δεν την παλεύω με κάτι πιο λίγο....μας κακόμαθε το παλιοτηλέφωνο.

 

Μιας και έχεις συνηθίσει σε nexus roms θα σου πρότεινα το nexus 4.

Στο λέω για να σου γλυτώσω χρόνο και χρήμα.

Καλό ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τον φίλο σου τον kollato που με έσβησε....δε σκέφτηκε καν τι ψυχικό τραλαλά πέρασα με το χαμό του κινητού!

HD2 τέλος..το μπουμπούνισε ο μικρός και έτσι ταλαιπωρημένο που ήταν, δεν άντεξε...του πετάχτηκε το ένα από τα τρία ελασματάκια που κάνει επαφή η μπαταρία..

Πρέπει να βρω άλλο ίδιο, της ίδιας κατηγορίας ή καλύτερο γιατί δεν την παλεύω με κάτι πιο λίγο....μας κακόμαθε το παλιοτηλέφωνο.

 

Και ναι, όντως, το αδισκοσβησμένο μήνυμα ανέφερε επίσης ότι απαντήθηκε το ερώτημα που πλανιόταν στην υπογραφή μου και όχι, αποκλείεται για κινεζιά...δε μπορώ. Προτιμώ να μείνω με το Nokia το Ν82!!!

Κι όμως έχουν βγάλει φοβερά smartphones. Μην έχεις προκαταλήψεις:lol:

1. Ακόμα κι ο Χρήστος (bbbb) με τέτοιο κυκλοφορεί:D...http://www.minideal.net/thl-w7-quad-core-smart-phone-mtk6589-android-4-2-with-5-7-inch-hd-ips-screen-black.html

 

2. Εγώ έχω παραγγείλει ήδη ένα (για το γιο μου)...http://www.minideal.net/thl-w100-4-5-android-4-2-jelly-bean-phone-1-2ghz-quadcore-8mp-gps-black.html ...με μόνο 120€:D

 

3. Ψάχνομαι να παραγγείλω ένα ακόμα για μένα:)

 

ΥΓ1: Το ελασματάκι μήπως είναι εύκολο να φτιαχθεί/κολληθεί;

ΥΓ2: Τώρα ο kollatos θα έχει δίκιο αν μας σβήσει:O

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τι με λες?

Και ο άλλος πουλάει το hd2 με android jellybean 4.2,2 μεταχειρισμένο 150 ευρώ!!!wow ρε φίλε!!!

Η κινεζιά τα σπάει...δεν είχα εικόνα.

Ας το δοκιμάσει ο γιος και μας λες εντυπώσεις.

Εντάξει να το παίξω μάγκας στο μπλα μπλα και ότι μένω με το Ν82, αλλά και χωρίς smartphone της προκοπής, δε λέει!!

 

ΥΓ1: όσο για το σβήσιμο, κανονικά, τα μισά από τα 11.684 μηνύματα θα έπρεπε να είχαν σβηστεί. Αυτό το ΕΣΡ και στα forums, τι να πω πια...έλεοςςςςς που έλεγε και ο κουτσοδόντης!!!!

ΥΓ2: Μην τολμήσει κανείς και το σβήσει......το μήνυμά περιλαμβάνει και hd2 και android

Link to comment
Share on other sites

Ποιος αγοράζει HD2 με 150€?????

Δίνω και το δικό μου όποιος θέλει. Και είναι με καινούργια οθόνη και πλακέτα (αλλαγμένα):D

Και απαντάω στην...Υπογραφή σου: Μετά πό σένα Thl...http://www.minideal.net/thl-w100-4-5-android-4-2-jelly-bean-phone-1-2ghz-quadcore-8mp-gps-black.html

 

ΥΓ: Αυτό το μήνυμα δεν είναι αγγελία. Είναι σχόλιο για το HD2:lol:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ποιος αγοράζει HD2 με 150€?????

Δίνω και το δικό μου όποιος θέλει. Και είναι με καινούργια οθόνη και πλακέτα (αλλαγμένα):D

Και απαντάω στην...Υπογραφή σου: Μετά πό σένα Thl...http://www.minideal.net/thl-w100-4-5-android-4-2-jelly-bean-phone-1-2ghz-quadcore-8mp-gps-black.html

 

ΥΓ: Αυτό το μήνυμα δεν είναι αγγελία. Είναι σχόλιο για το HD2:lol:

Και εγω.........ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ........:lol::lol:

Εχουμε μετακομισει πολλοι σε Κινα μερια και κανενας δεν εχει παραπονο, ριχνω μια ματια σημερα για να ξανα φλασσαρω το LEO γιατι με το που βλεπουν τα Κινεζικα που παιρνω ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ χχαχαχαχαχαχαχ

Τωρα ειμαι να παραγγελνω αλλο, αντε παλι καμια 15-20 μερες με το λυκακι στα χερια.

Βεβαια τωρα ειμαι λιγο αναποφασιστος αλλα βλεπουμε.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το hd2 ήταν κορυφή για την εποχή του και συνεχίζει να είναι με την έννοια ότι δεν υπάρχει ακόμη κανένα δυνατό multiboot κινητό αλλά πλέον έχει ξεπεραστεί.Εγώ το δικό μου δεν το δίνω και θα είμαι εδώ γύρω για όποιον θέλει ακόμη βοήθεια για αυτή την ιστορική συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το hd2 ήταν κορυφή για την εποχή του και συνεχίζει να είναι με την έννοια ότι δεν υπάρχει ακόμη κανένα δυνατό multiboot κινητό αλλά πλέον έχει ξεπεραστεί.Εγώ το δικό μου δεν το δίνω και θα είμαι εδώ γύρω για όποιον θέλει ακόμη βοήθεια για αυτή την ιστορική συσκευή.

 

+1 kai ευχαριστούμε πολυ.

εγω εβαλα παλι επιτυχως wp7.8 και την nexusHDsJellyBean. se καποιες σημειωσεις ομως που ειχα κρατησει, για ενεργοποιηση ραδιοφωνου στο android αυτο, ειχα σημειωσει, οτι χρειαζομαστε την εφαρμογη /αρχειο .apk που λεγεται 1110fr.apk. δυστυχως ομως μεσω google δε το βρισκω με τιποτα και επισης δεν το εχω κρατησει ωςbackup στον υπολογιστη μου καθως προεκυψαν καποια φορματ' τον τελευταιο καιρο.

 

εχει μηπως καποιος κρατησει το αρχειο αυτο ? και αν θα μπορούσε με pm να μου το εστελνε? χρησιμοποιω συχνα τοραδιοφωνο είτε σε wp7.8 είτε σε android. θυμαμαι οτι δεν ειχε search auto παρα μονο χειροκινητο συντονισμό αλλα από το τίποτα, καλό είναι και αυτο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να κόψουμε τώρα τα off topic ή θα πρέπει να αρχίσω να μοιράζω ποινές? Το post που σβήστηκε ήταν καθαρά αγγελία όσο κι αν ο φίλος demakhs ήθελε να το παρουσιάσει ως χιουμοριστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

+1 kai ευχαριστούμε πολυ.

εγω εβαλα παλι επιτυχως wp7.8 και την nexusHDsJellyBean. se καποιες σημειωσεις ομως που ειχα κρατησει, για ενεργοποιηση ραδιοφωνου στο android αυτο, ειχα σημειωσει, οτι χρειαζομαστε την εφαρμογη /αρχειο .apk που λεγεται 1110fr.apk. δυστυχως ομως μεσω google δε το βρισκω με τιποτα και επισης δεν το εχω κρατησει ωςbackup στον υπολογιστη μου καθως προεκυψαν καποια φορματ' τον τελευταιο καιρο.

 

εχει μηπως καποιος κρατησει το αρχειο αυτο ? και αν θα μπορούσε με pm να μου το εστελνε? χρησιμοποιω συχνα τοραδιοφωνο είτε σε wp7.8 είτε σε android. θυμαμαι οτι δεν ειχε search auto παρα μονο χειροκινητο συντονισμό αλλα από το τίποτα, καλό είναι και αυτο.

 

Spirit fm είναι το μόνο που λειτουργεί forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 και η δωρεάν έκδοση δεν έχει αυτόματο search

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb τελικά τίποτα δεν έγινε με το πρόβλημα που είχα στο τηλέφωνο που είπα ότι παγώνει το τηλέφωνο μετά απο πολύ λιγη ώρα αφού μπω στο ιντερνετ! δοκίμασα αυτό που είπες να κάνω καθαρή εγκατασταση και μάλιστα κατέβασα και ποιο καινούργια απο αυτην που είχα έκδοση nexushd αλλα πάλι τα ίδια το κινητό μου κολλάει να πω ότι έχω native sd rom! λές να δοκιμάσω να κάνω κανένα φορμάτ την κάρτα μήπως φταίει αυτό; άλλα κολλάει μόνο όταν μπαίνω στο ιντερντε! δοκίμασα και με διαφορετικό browser μήπως φταίει αυτό αλλα πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασε και ένα φορμάτ της κάρτας.σουτ κολλάει σε όλες τις σελίδες ή σε συγκεκριμένες; Επίσης να ξέρεις ότι στις εκδόσεις Jellybean δε λειτουργεί ο flash player οπότε αν πας να δεις flash videos θα έχεις κάποια κολλήματα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει σε όλες τις σελιδές όπως έχω παρατηρήσει και να σου πω ότι το ξέρω για τα flash video γιαυτο και δεν παίζω flash video! μπορει να παίζει ρολο που έχω native sd rom; Να πω και κάτι άλλο ότι η καρτα είναι σχετικά καινουργια και είναι η γνωστή κόκκινη γκρί!
Link to comment
Share on other sites

Κάνει το ίδιο και με Nand Rom;

Δε δοκιμάζεις να βάλεις στη Nand μια Gingerbread;

Εγώ έχω βάλει στη Nand αυτή...http://androidforum.tytung.com/nexushd2-gingerbread-v3-3a-android-2-3-7-t3.html.... και μ' αρέσει. Ξαναθυμήθηκα το "αέρινο" των GB Rom.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sso δεν είχα πρόβλημα σε nand rom αλλα ούτε σε native sd rom δεν είχα προβλημα αλλα τωρα τελευταια μου το παρουσιαζει αυτο το προβλημα! αλλα δεν λυθηκε ούτε με καθαρη εγκατάσταση! θα δοκιμάσω να κάνω και ένα φορματ την κάρτα και μετά βλέπουμε!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε sso δοκίμασα να κάνω φορμάτ την κάρτα αλλά πάλι κολλάει το κινητό μου! το παράξενο είναι ότι κολλάει μόνον όταν μπαίνω ίντερνετ απο κάποιο περιηγητή αν μπω π.χ. στο ιντερνετ απο την εφαρμογη του facebook δεν μου το κάνει! Δοκίμασα να περάσω το recovery της rom που μου λές να βάλω στην nand αλλά οταν πατάω την επιλογη usb flash απο το magldr μου βγάζει άγνωστη συσκευή και μου λέει επεισης και αποτυχια οδηγού συσκευής και δεν μπορώ να κάνω flash! Δοκίμασα και σε αλλη θυρα usb αλλα πάλι τα ίδια! τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε sso δοκίμασα να κάνω φορμάτ την κάρτα αλλά πάλι κολλάει το κινητό μου! το παράξενο είναι ότι κολλάει μόνον όταν μπαίνω ίντερνετ απο κάποιο περιηγητή αν μπω π.χ. στο ιντερνετ απο την εφαρμογη του facebook δεν μου το κάνει! Δοκίμασα να περάσω το recovery της rom που μου λές να βάλω στην nand αλλά οταν πατάω την επιλογη usb flash απο το magldr μου βγάζει άγνωστη συσκευή και μου λέει επεισης και αποτυχια οδηγού συσκευής και δεν μπορώ να κάνω flash! Δοκίμασα και σε αλλη θυρα usb αλλα πάλι τα ίδια! τι μπορεί να φταίει;

Όταν πατάς USB Flasher σου λέει Wait USB...USB?

Αν σου λέει Wait USB... σημαίνει ότι ο Υπολογιστής δεν "βλέπει" το κινητό. Αυτό μπορεί να οφείλεται είτα σε drivers είτε σε θύρα USB είτε στο καλώδιο.

Αυτό με το internet παράξενο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Δοκίμασες με διάφορους browsers; (opera, Dolphin)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς USB Flasher σου λέει Wait USB...USB?

Αν σου λέει Wait USB... σημαίνει ότι ο Υπολογιστής δεν "βλέπει" το κινητό. Αυτό μπορεί να οφείλεται είτα σε drivers είτε σε θύρα USB είτε στο καλώδιο.

Αυτό με το internet

XP έχει? Εγώ πλέον έχω 8αριά και δεν τολμώ να το πειράξω μέσω usb.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...