Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ bbbb αλλα στην παλαιότερη rom nexus hd2 jb v.1.3.a που του φορούσα και την ξαναέβαλα δεν μου το έκανε ποτέ αυτο το πρόβλημα ούτε μια φορά μονο στην καινούργια που έβγαλε μου το έκανε!
Link to comment
Share on other sites

Η V1.3a ειναι jellybean 4.1.2.Στην jellybean 4.2.2 υπάρχει αυτο το θέμα.H 4.2 ονομάζεται και πάλι jb μεν αλλά ουσιαστικά με μικρές έστω διαφορές ειναι 2 διαφορετικές εκδόσεις android
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Παλιότερα (προ JB εποχής) όταν φλασάριζα μια rom, μέσω του λογαριασμού μου (google) γινόταν αυτόματα η εγκατάσταση των εφαρμογών που είχα πριν.

Τώρα με τις JB δεν έχω αυτή τη δυνατότητα.

Είναι γενικότερο το πρόβλημα ή κάτι δεν κάνω καλά εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όσες φορές χρησιμοποίησα αυτή την επιλογή,δημιουργήθηκε ένα μπάχαλο γιατι μου κατέβαζε και παλιότερες εφαρμογές που δεν ήθελα.Στην jb δεν έκανα καν τον κόπο να δω αν δουλεύει.Η καλύτερη και πιο σίγουρη λύση για μένα,παραμένει το titanium
Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που μπουτάρω σε διαφορετική ρομ από το ext4 nativesd το viber μου ζητάει τον τηλεφωνικό αριθμό μου , μου ξαναστέλνει κωδικό κλπ με συνέπεια όσα μηνύματα είχα στείλει να χάνονται είναι φυσιολογικό ;

συμβαίνει και στις δύο 4.2.2 και στην 4.0.4

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται το φαινόμενο στην nexushd2 jb 2.2, το κινητό να μη μπορεί να βρει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας όταν επανέρχεται από κατάσταση πτήσης.

Αναγκάζομαι να ξαναεγκαταστήσω τη ρομ από πάνω για να αποκαταστήσω το θέμα.

Υπάρχει τίποτις πιο σβέλτο? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται το φαινόμενο στην nexushd2 jb 2.2, το κινητό να μη μπορεί να βρει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας όταν επανέρχεται από κατάσταση πτήσης.

Αναγκάζομαι να ξαναεγκαταστήσω τη ρομ από πάνω για να αποκαταστήσω το θέμα.

Υπάρχει τίποτις πιο σβέλτο? :wacko:

Το πάθαινα κι εγώ με την ίδια ROM. Αν το χεις για πολλή ώρα σε airplane mode μετά δεν μπορεί να βρει δίκτυο. Ξαναβάζε το σε airplane mode για 5 δευτερόλεπτα, ξαναβγάζε το και θα έχεις δίκτυο. Εγώ τουλάχιστον έτσι το έφτιαχνα πάντα στην 2.1.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126053 Απίστευτη διαχείριση μνήμης και κατανάλωσης μπαταριάς ,ταχύτατη, πανέμορφη και άξιος αντικαταστατής τις V5.0 .την V6.0 δεν την έβαλα γιατί στη ουσία λέει ότι διόρθωσε την μεγάλη κατανάλωση μπαταριάς που είχαν κάποιοι.
Link to comment
Share on other sites

Με την Pixeldroid JB έχει κανείς πρόβλημα με τα barcode scanner?

Όταν πάω να scanάρω μου ανοίγει την camera αλλά δείχνει παράσιτα, σαν να έχω επιλέξει ανάλυση που δεν υποστηρίζεται, αλλά δεν έχει επιλογή να την αλλάξω.

Όσα barcode scanner έχω δοκιμάσει έχει το ίδιο θέμα.

 

Edit: Τελικά έφταιγαν τα soft keys, εαν τα απενεργοποιήσω το barcode scanner δουλεύει μια χαρά

Edited by jkap
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν καιρό είχα χρησιμοποιήσει αρκετές σε SD Roms αλλά από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ bluetooth ακουστικό τις παράτησα όλες και επέστρεψα αναγκαστικά σε Windows εδώ και αρκετό καιρό λόγω υπερβολικής κατανάλωσης μπαταρίας με bluetooth ανοιχτό για να μπορώ να χρησιμοποιώ το ακουστικό. Κατά τα άλλα δεν είχα κανένα πρόβλημα με SD Android Roms... ίσα ίσα πολύ ευχαριστημένος... αλλά αναγκαστικά δυστυχώς τις αποχωρίστηκα :( αφού είχα βαρεθεί να φορτίζω μπαταρία!!!

Επειδή έχω καιρό να σας παρακολουθήσω, έχει βελτιωθεί κάτι στη συμβατότητα του bluetooth και καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε Android Roms???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν καιρό είχα χρησιμοποιήσει αρκετές σε SD Roms αλλά από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ bluetooth ακουστικό τις παράτησα όλες και επέστρεψα αναγκαστικά σε Windows εδώ και αρκετό καιρό λόγω υπερβολικής κατανάλωσης μπαταρίας με bluetooth ανοιχτό για να μπορώ να χρησιμοποιώ το ακουστικό. Κατά τα άλλα δεν είχα κανένα πρόβλημα με SD Android Roms... ίσα ίσα πολύ ευχαριστημένος... αλλά αναγκαστικά δυστυχώς τις αποχωρίστηκα :( αφού είχα βαρεθεί να φορτίζω μπαταρία!!!

Επειδή έχω καιρό να σας παρακολουθήσω, έχει βελτιωθεί κάτι στη συμβατότητα του bluetooth και καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε Android Roms???

 

Κανένας δεν τρέχει πλέον από sd, αλλά είτε nand είτε nativesd . Αν εννοείς την κατανάλωση των 60mah έχει εκλείψει προ πολλού και από την εποχή των sd. Ψάξε τον Χρήστο @bbbb στην υπογραφή του να δεις πως εγκαθιστάς nativesd. Η ιδέα είναι να φτιάξεις στην κάρτα ένα partition ext4 και ένα fat32. Το ext είναι το παλιό data.img και το fat32 η κάρτα.

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν τρέχει πλέον από sd, αλλά είτε nand είτε nativesd . Αν εννοείς την κατανάλωση των 60mah έχει εκλείψει προ πολλού και από την εποχή των sd. Ψάξε τον Χρήστο @bbbb στην υπογραφή του να δεις πως εγκαθιστάς nativesd. Η ιδέα είναι να φτιάξεις στην κάρτα ένα partition ext4 και ένα fat32. Το ext είναι το παλιό data.img και το fat32 η κάρτα.

Σοβαρά??? κι εγώ είχα απογοητευτεί και ακόμα κάθομαι σε Windows... Έχουμε δηλαδή ανθρωπινή κατανάλωση μπαταρίας πλέον ακόμα και με bluetooth ανοιχτό??? Πόσα mah δηλαδή πάνω κάτω παίζουνε τώρα π.χ. σε αναμονή??

Και με nativesd μπορώ να έχω δηλαδή Dual Boot (Win-Android) όπως παλιά τις SD Roms???

Άμα είναι έτσι θα το δοκιμάσω μόλις βρω χρόνο, αν και το έχω για πούλημα το εργαλείο και δεν ξέρω πόσο θα το έχω στα χέρια μου ακόμα...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Είναι dual κανονικά και στο ext4 μπορείς να εγκαταστήσεις όσες Roms θέλεις αρκεί να χωράνε. Η κατανάλωση είναι 3mah με 8mah ανάλογα και τι γίνεται στο παρασκήνιο. Έχω πάντα ανοιχτά BT & wifi χωρίς παραπάνω κατανάλωση

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Είναι dual κανονικά και στο ext4 μπορείς να εγκαταστήσεις όσες Roms θέλεις αρκεί να χωράνε. Η κατανάλωση είναι 3mah με 8mah ανάλογα και τι γίνεται στο παρασκήνιο. Έχω πάντα ανοιχτά BT & wifi χωρίς παραπάνω κατανάλωση

Πωπωωώ... σοβαρά τόσα λίγα mah???!!! απίστευτο μου φαίνεται πως τα έχουν καταφέρει τελικά!!! Είχα διαβάσει πιο παλιά ότι δεν πρόκειται να έβρισκαν λύση για την κατανάλωση με bluetooth ανοιχτό λόγω των drivers για bluetooth σε Android και για αυτό το είχα παρατήσει κι εγώ το αντικείμενο και γύρισα σε Win... Τελικά απίστευτο τέτοιες δυνατότητες με αυτή τη συσκευή παρόλο που είναι 4 χρονών μοντέλο αν δεν κάνω λάθος και να μας κρατάει ακόμα σε ενδιαφέρον!!!! και να δούμε και πόσο ακόμα....

Έχετε κάποιες καλές και αξιόπιστες προτάσεις για αξιόλογες, σταθερές και δοκιμασμένες Nativesd Roms????

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερή αξία είναι ο Tytung : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=40023725

Υπάρχουν και λίγο πιο γρήγορες και πιο παραμετροποιήσιμες και πιο όμορφες...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερή αξία είναι ο Tytung : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=40023725

Υπάρχουν και λίγο πιο γρήγορες και πιο παραμετροποιήσιμες και πιο όμορφες...

Για να ακούσω και μερικές από τις "λίγο πιο γρήγορες και πιο παραμετροποιήσιμες και πιο όμορφες"???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2235043

 

[27/05/2013][Pixeldroid JB 4.2.2 V6.0 FINAL] [AOKP] [720p/HW/XPERIA/Sound/NOS]

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε κάποια στιγμή να δοκιμάσουμε και τον νέο kernel 3.0.x http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42046836#post42046836 που λογικά θα δώσει επιπλέον "ζωή" στο κινητό.Προσωπικά τώρα που άρχισε να μπαίνει το καλοκαίρι,το hd2 το έβαλα στο συρτάρι :ninja: έπειτα απο 2 χρόνια που με έβγαλε απροβλημάτιστα και το t-mobile.Εχω το thl w7 που ειναι δίκαρτο και έτσι δεν χρειάζομαι δεύτερη συσκευή και επιπλέον δε γίνεται να κουβαλώ 2 κινητά (εκ των οποίων το ένα τεράστιο) χωρίς μπουφάν ή τσαντάκι.Θα το ξαναβγάλω από σεπτέμβρη που θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε και πάλι κάτι νέο και αξιόλογο να δοκιμάσουμε σε αυτή την πραγματικά αθάνατη συσκευή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε κάποια στιγμή να δοκιμάσουμε και τον νέο kernel 3.0.x http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42046836#post42046836 που λογικά θα δώσει επιπλέον "ζωή" στο κινητό.Προσωπικά τώρα που άρχισε να μπαίνει το καλοκαίρι,το hd2 το έβαλα στο συρτάρι :ninja: έπειτα απο 2 χρόνια που με έβγαλε απροβλημάτιστα και το t-mobile.Εχω το thl w7 που ειναι δίκαρτο και έτσι δεν χρειάζομαι δεύτερη συσκευή και επιπλέον δε γίνεται να κουβαλώ 2 κινητά (εκ των οποίων το ένα τεράστιο) χωρίς μπουφάν ή τσαντάκι.Θα το ξαναβγάλω από σεπτέμβρη που θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε και πάλι κάτι νέο και αξιόλογο να δοκιμάσουμε σε αυτή την πραγματικά αθάνατη συσκευή

Μάλλον ήρθε η ώρα ν' αλλάξουμε κινητό.

HD2 χωρίς ΜπιΜπιΜπιΜπι (bbbb) δεν έχει ουσία:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Άλλη μια μεγάλη δημιουργία από τον Pixeldroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303826φοβερη Ρουμ

[31/05/2013][Pixeldroid JB 4.2.2 V1.0] [AOKP & CARBON] [720p/HW/Sound/NOS]

Αλλά παιδιά εάν την έχει δοκιμάσει κανένας μπορεί να μου πει πως μπορούμε να βλέπουμε τα εικονίδια του PIE????

Πήγα ρυθμίσεις-Carbon rum-pie control κλεικαρα το pie controls αλλά δεν μπορώ να το δω???

Μήπως ξέρει κάποιος για να μου δώσει κάποιες αναλυτικες οδηγείες γι'αυτο,και πως μπορουμε να τα βλεπουμε???

Ευχαριστω

 

http://www.freeimagehosting.net/t/ce19d.jpg

Edited by tselias69
XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

Σε μια παλαιότερη ρομ που είχα δοκιμάσει, τα εμφάνισε σέρνοντας το δάκτυλο από κάτω στην μέση προς τα πάνω, αλλά δεν με είχαν βολέψει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις ρυθμισεις εχει διαφορους τροπους απο το που να κανεις swipe για να εμφανιζονται.επισης αν δε κανω λαθος,πρεπει να ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις και το extended desktop για να δουλεψουν τα pie controls

Εναλλακτικα για pie control βαζεις lmt launcher

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις ρυθμισεις εχει διαφορους τροπους απο το που να κανεις swipe για να εμφανιζονται.επισης αν δε κανω λαθος,πρεπει να ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις και το extended desktop για να δουλεψουν τα pie controls

Εναλλακτικα για pie control βαζεις lmt launcher

Ριξτε μια ματια!Μονο για σημερα!http://www.engadget.com/2013/06/03/amazon-sandisk/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...