Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2235043 fix the Touch and Zoom mistakes, the black screen after calling is better and not 100% fixed,Τα βασικά μας προβλήματα λύθηκαν, τώρα την κατεβάζω να δούμε και στην πράξει.

edit.Να βάλετε από το aroma τον XPERIA Launcher δεν θα πιστεύατε για τι ταχύτητα μιλάμε, η ρομ φαίνετε κορυφή.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ενημερωτικά, το low sound fixer όντως δούλεψε! Μου φαίνεται περίεργο αφού υποτίθεται ότι υπήρχε ήδη ενσωματωμένο στη ROM, αλλά έτσι και αλλιώς, όλα ΟΚ τώρα.

Πάντως η 4.2.2 με nativesd κάθε άλλο παρά αργή είναι.Φυσικά δε συγκρίνεται πχ με το Note, αλλά την δουλειά του την κάνει περισσότερο από αξιοπρεπώς.

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι nativesd? Δεν το βλέπω πουθενά...γιατί με τα 360mb που ζητάει, χλωμό το κόβω για εγκατάσταση σε nand σε ευρωπαϊκό HD2!

Link to comment
Share on other sites

Είναι nativesd? Δεν το βλέπω πουθενά...γιατί με τα 360mb που ζητάει, χλωμό το κόβω για εγκατάσταση σε nand σε ευρωπαϊκό HD2!
Είναι. Αυτή έχω βάλει κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι nativesd? Δεν το βλέπω πουθενά...γιατί με τα 360mb που ζητάει, χλωμό το κόβω για εγκατάσταση σε nand σε ευρωπαϊκό HD2!

Το λέει πιο κάτω

AROMA Install

★ Language Englisch

★ more App´s & Widgets

★ SWAP

★ WIPE

★ RMNET or ppp

★ NAND or NAND with DATAonEXT or nativeSD

 

Είχα τη προηγούνενη και την πέρασα από πάνω!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα ως nativesd.Το pinch2zoom ειναι καλύτερο τώρα αλλά και πάλι έχει ένα μικρό θεματάκι,γιαυτό έβαλα ξανα το libinput.so απο την nexushd2.
Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα ως nativesd.Το pinch2zoom ειναι καλύτερο τώρα αλλά και πάλι έχει ένα μικρό θεματάκι,γιαυτό έβαλα ξανα το libinput.so απο την nexushd2.
Τί είναι αυτό, που το βάζουμε και που το βρίσκουμε;
Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό, που το βάζουμε και που το βρίσκουμε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4662706#post4662706

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το λέει πιο κάτω

Είχα τη προηγούνενη και την πέρασα από πάνω!!!:)

 

Στραβομάρα.... :wacko:

Η προηγούνενη που είχες, καλή??? :lol: :p like όσοι το πιάσανε!!!

 

Ευτυχώς που απαντήθηκε το "Τί είναι αυτό, που το βάζουμε και που το βρίσκουμε;", γιατί θα το ρωτούσα στανταράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

.....Η προηγούνενη που είχες, καλή???.....

 

Πολύυυυυυυυ καλή!!!

Ο Βαγγέλης (menioseten) είναι ξετρελαμένος μαζί της:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το λέει πιο κάτω

 

Είχα τη προηγούνενη και την πέρασα από πάνω!!!:)

 

Μπορεί να περαστεί κατευθείαν από πάνω; Γιατί είδα να αναφέρεται ότι συνίσταται wipe. Αν δεν υπάρχουν προβλήματα, όντως θα είναι βολικό έτσι, να γλιτώσω το σετάρισμα από την αρχή.

 

Edit: Φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα στο xda και ο Pixelfreak αναφέρει ότι θα κατεβάσει τις roms του από εκεί.

Edited by kost7
Link to comment
Share on other sites

Προλάβετε.....

Όλες τις δουλειές του ο pixelfreak θα τις αποσύρει από το xda μέσα στο σαββατοκύριακο. :cry:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40968525&postcount=200

 

Κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύυυυυυυυ καλή!!!

Ο Βαγγέλης (menioseten) είναι ξετρελαμένος μαζί της:lol:

Δυστυχώς θα μείνουμε με την v4.0 που εγώ προσωπικά θα πω ότι είναι η κορυφαία ρομ τις τετραετίας γιατί απέδειξε ότι αυτό το τηλέφωνο τελικά δεν έχει ταβάνι.

Και για μερικούς ανεγκέφαλους χάσαμε τον Pixelfreak και στο παρελθόν άλλους σπουδαίους σεφ.

Σεβόμαστε την απόφαση του και τον ευχαριστούμε για την υπέροχη δουλεία του.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως δε θα σταματήσει και πως απλά θα αλλάξει στέγη συνεχίζοντας να προσφέρει τις δημιουργίες του.

Κάτι άλλο... έχει δοκιμάσει κανείς και αυτή τη rom;

 

PIXELDROID_JB_XYECMAO_4.2.2_V6.0_21_04_2013

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως δε θα σταματήσει και πως απλά θα αλλάξει στέγη συνεχίζοντας να προσφέρει τις δημιουργίες του.

Κάτι άλλο... έχει δοκιμάσει κανείς και αυτή τη rom;

 

PIXELDROID_JB_XYECMAO_4.2.2_V6.0_21_04_2013

Στέλιο είχα δοκιμάσει μέχρι και τη v5.0

Νομίζω ότι είναι εξ ίσου καλή με την AOKP.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.Πάει ένας ακόμη πολύ καλός developer.Στο τέλος θα μείνουμε μόνο με τον tytung :( Που ναι μεν κάνει πολυ καλή δουλειά αλλα οι ρομς του ειναι υπερβολικά προβλέψιμες.Δεν πειραματίζεται,δεν φέρνει πρώτος τις νέες εκδόσεις,έστω για να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις επιλογές για προγραμματιστές τον εντοπισμό σφαλμάτων; Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν τα Windows8 δουλεύουνε το Android adb.ψάξε στο Google για Android adb drivers και θα σου βγάλει σχετικά αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

I have held back talking with my team and I will continue with my roms. Who does not like my job it's supposed to only times better. We are aware of no guilt and have always wondered and said thank you. We are not a beggar and ask un forward to contact us via PM.

We help you to find other errors, and give you tips for improvement but we need not envy.

 

many many thanks to my Team Members and the user are behind us

 

Pixelfreak

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41000442&postcount=226 ;)

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να συνδέσω το PC με το HD2 μέσω usb (όχι να το βλέπει σαν sd card);

PC: Windows 8 x64

HD2: Pixeldroid JB 4.2.2 V4.0

 

Έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις επιλογές για προγραμματιστές τον εντοπισμό σφαλμάτων; Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν τα Windows8 δουλεύουνε το Android adb.ψάξε στο Google για Android adb drivers και θα σου βγάλει σχετικά αποτελέσματα.

Υπάρχει και το MyPhoneExplorer:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο που δεν ξέρω, δε μπορώ να πετύχω σύνδεση μέσω usb.

Με το MyPhoneExplorer συνδέεται μόνο μέσω wifi, κάτι βέβαια που κάνω και με το AirDroid.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά το USB με το MyPhoneExplorer.

Πολλές φορές απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση των drivers λύνει το πρόβλημα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω χαρίσει το κινητό στην γυναίκα μου του έχω βάλει μια ρομ ωμέγα αλλά τώρα τελευταία μας πετάει αυτό το μυνημα.... καμία βοήθεια κανείς τι πρέπει να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω χαρίσει το κινητό στην γυναίκα μου του έχω βάλει μια ρομ ωμέγα αλλά τώρα τελευταία μας πετάει αυτό το μυνημα.... καμία βοήθεια κανείς τι πρέπει να κάνω;;;
1. Απεγκατέστησε μερικά προγράμματα που έχουν εγκατασταθεί στην κύρια μνήμη (main storage) για να ελευθερώσεις χώρο. Αν τα χρειάζεσαι δες αν αυτά έχουν τη δυνατότητα να εγκατασταθούν εκ νέου στη Storage Card.

2. Μπες με το resco file explorer ή τον Total Commander στην κύρια μνήμη και δες τi μπορείς να διαγράψεις από κει (φωτογραφίες, βίντεο, μουσική), αν τα χρειάζεσαι, μετάφερε τα στην Storage Card.

 

Σωστά.Απλά ο Στέλιος δεν διευκρίνησε τι θελει να κάνει με το usb
Ο λόγος που χρειάζομαι τη σύνδεση μέσω usb είναι ο εξής:

Επειδή δουλεύω πολύ πάνω στο primo κάνοντας συνεχώς δοκιμές στις αλλαγές που πραγματοποιώ κάθε φορά, μου χρειάζεται η σύνδεση αυτή να μεταφέρω τα τροποποιημένα αρχεία από το pc στη συσκευή ενώ παράλληλα να τρέχω και το primo ενώ η συσκευή είναι συνδεμένη με το καλώδιο συνεχώς.

Το πρόβλημά μου είναι όταν συνδέω τη συσκευή με το καλώδιο ενώ τα windows αναγνωρίζουν τη σύνδεση δε με αφήνουν να τη χρησιμοποιήσω ως data αφού στο panel εμφανίζεται η κάρτα ως εξωτερικός δίσκος ανενεργός. Έτσι θα πρέπει να μπω στο menu από το android και να επιλέξω την ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου USB.

Μπαίνω από τα windows στις συσκευές μου και τη βλέπω ως "Android Phone" με εικονίδιο HDD. Μπαίνω στο Device Manager και τη συσκευή τη βλέπω στους δίσκους κάνω δεξί κλικ> Update Drivers βάζω το path από τους ADB Drivers x64 και μου βγάζει το μήνυμα "The best driver software for your device is already installed".

Παλιότερα με το HTC Sync αναγνώριζε τη συσκευή, τώρα όχι.

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...