Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί δεν διορθώνεις αυτό που εχεις;

Στη nand εγώ έχω μόνιμα μια GB 2.3.7 και βάζω στη καρτουλα οποια nativeSD κυκλοφορεί.

Αλλά ρε φίλε το σερφαρισμα με το HD2 είναι λίγο μαρτύριο. Και το βλέπω πιο καθαρά τώρα που γράφω από τη Κινεζια. :)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το χω ξαναδιαβάσει αυτό για την 2.3.7. Ποια ακριβώς έχεις??

 

Όσον αφορά για το σερφάρισμα με το hd2 φυσικά και είναι μαρτύριο.

Δε μου είπες Πόντιος είσαι? για δε καβαλάς μια σανίδα....στο hd2 ίσα ίσα 3 δάχτυλα και λίγο πέλμα χωράνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε και μετά θα σου φταίει ο κολατος!!!:eek:

Η τελευταία σε gb του Tytung. Μη ζητάς λινκ γιατί γραφω απο τη παραλια!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη έτοιμος ο άλλος...με το πλήκτρο στο χέρι!!!!!

Ευχαριστώ, θα την περάσω σε ένα προβληματικό κινητό, μπας και δω γιατρειά!

Καλές βουτιές....και προσοχή στους καρκαρίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη έτοιμος ο άλλος...με το πλήκτρο στο χέρι!!!!!

Ευχαριστώ, θα την περάσω σε ένα προβληματικό κινητό, μπας και δω γιατρειά!

Καλές βουτιές....και προσοχή στους καρκαρίες!!!

Δημήτρη θα ξαναθυμηθείς τα παλιά. Την προ JB και ICS εποχή.

Είναι ελαφριά γρήγορη και αεράτη (σαν το αεράκι που φυσά στη παραλία):lol::lol::lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω το cwm που πρότεινε στη σελίδα του ο tytung με 135Μ, αλλά δεν το έκανε.

Φταίει μήπως ότι είναι περασμένο το 4ext recovery??

Πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή, ή δεν έχει σημασία αν περάσω την 2.3.7 σε 220M που είναι περασμένο στο κινητό αντί τα 135Μ, ή να περάσω το 4ext recovery με τα 135Μ?

Μάλλον θα μου προτείνεις την κουρτίνα 3!

 

Που κάνεις διακοπές? Εγώ δεν πάω διακοπές πλέον, γιατί αν το κάνω θα χάσω τα μπάνια που κάνω κάθε μέρα! :lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω το cwm που πρότεινε στη σελίδα του ο tytung με 135Μ, αλλά δεν το έκανε.

Φταίει μήπως ότι είναι περασμένο το 4ext recovery??

Πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή, ή δεν έχει σημασία αν περάσω την 2.3.7 σε 220M που είναι περασμένο στο κινητό αντί τα 135Μ, ή να περάσω το 4ext recovery με τα 135Μ?

Μάλλον θα μου προτείνεις την κουρτίνα 3!

 

Που κάνεις διακοπές? Εγώ δεν πάω διακοπές πλέον, γιατί αν το κάνω θα χάσω τα μπάνια που κάνω κάθε μέρα! :lol: :p :lol:

Είμαι σε μόνιμες διακοπές εγώ Δημήτρη. :p:):p

Όπως σου είπε κι ο Χρήστος σε μεγαλύτερο παρτισιον μπορείς να βάλεις μια Ρομ. Σε μικρότερο δεν μπορείς. Μόνο που κάποιος χώρος θα πάει χαμένος.

Εγώ θα σου πρότεινα τη κουρτίνα Νο 4.:lol: Partition 140-150M

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου αρχίζει και τα παίζει σιγά-σιγά... (κλείνει στα καλά καθούμενα και δεν ανοίγει κι ανοίγει μόνο μετά από κούνημα(???)...)

Ψάχνομαι για καναν φθηνό κινέζο :O.

έχει κανείς εμπειρία; Είναι αξιόπιστα; Αυτό εδώ, τι λέτε, αξίζει; για 55 ευρώ:wacko:

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου αρχίζει και τα παίζει σιγά-σιγά... (κλείνει στα καλά καθούμενα και δεν ανοίγει κι ανοίγει μόνο μετά από κούνημα(???)...)

Ψάχνομαι για καναν φθηνό κινέζο :O.

έχει κανείς εμπειρία; Είναι αξιόπιστα; Αυτό εδώ, τι λέτε, αξίζει; για 55 ευρώ:wacko:

:offtopic:

Για Κινέζικα τηλέφωνα έλα ΕΔΩ

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου αρχίζει και τα παίζει σιγά-σιγά... (κλείνει στα καλά καθούμενα και δεν ανοίγει κι ανοίγει μόνο μετά από κούνημα(???)...)

Ψάχνομαι για καναν φθηνό κινέζο :O.

έχει κανείς εμπειρία; Είναι αξιόπιστα; Αυτό εδώ, τι λέτε, αξίζει; για 55 ευρώ:wacko:

Μπορεί να έχεις βάλει κάποια εφαρμογή ή κάτι να "χτύπησε" στη ρομ και να σου το κάνει αυτό που λες.Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση της ρομ σου ή άλλη πιο καινούρια rom.Στη τελική πριν πετάξεις το hd2 δώστο στον demakhs να σου το αναστήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις βάλει κάποια εφαρμογή ή κάτι να "χτύπησε" στη ρομ και να σου το κάνει αυτό που λες.Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση της ρομ σου ή άλλη πιο καινούρια rom.Στη τελική πριν πετάξεις το hd2 δώστο στον demakhs να σου το αναστήσει :p

 

χαχαχα...Σωστός:lol:

Ο demakhs όλα τ' ανασταίνει:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σώκρατες (που το πρότεινες αλλού ) ή και οι άλλοι ... Εχετε δοκιμάσει στο δικό μας εργαστήριο το tap tap app ;

δεν μου ξυπνάει πάντα , ενώ δονείται . Ρυθμίσεις : fast lock ,tap tap unlocks ,vibration ,sensor never off, sens. Easy detection

Ευχαριστώ δια την προσοχήν και συγνωμην δια την διακοπήν απο τα bάνια σας .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχω παρατηρήσει ότι αυτά τα προγράμματα αν τα βάλεις να δουλεύουν συνεχώς,δεν αφήνουν την συσκευή να μπει σε deep sleep με αποτέλεσμα μεγάλη κατανάλωση στην αναμονή
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχω παρατηρήσει ότι αυτά τα προγράμματα αν τα βάλεις να δουλεύουν συνεχώς,δεν αφήνουν την συσκευή να μπει σε deep sleep με αποτέλεσμα μεγάλη κατανάλωση στην αναμονή

 

Χρήστος , όντως το φοβάμαι αυτό και είναι σίγουρο , αλλα είναι μεγάλη πρόκληση να μην χρησιμοποιείς κανένα μα κανένα κουμπί , την έβαλα σίγουρα για δοκιμές και όχι για μόνιμα . Η συσκευή μας προφανώς επιβαρύνεται με το καθετί που δουλεύει στα τέρατα χαλαρά , αλλα δουλεύει σε πείσμα της λογικής (το μόνο που του έλειπε απο hardware ανέκαθεν ηταν εμπροσθια κάμερα )

Τέλος πάντων τώρα παρατηρώ ότι αν κάνω lock screen με την εφαρμογή δεν ανοίγει η ανοίγει δύσκολα ενώ με το lmt lock η button savior ανοίγει

 

 

Εδιτ : δια του λόγου του αληθους έβαλα ξανά το current widget και κάτω απο 70 δεν πήρα μέτρηση το τελευταίο μισάωρο .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δυστυχώς έτσι ειναι.Η ευκολία εις βάρος της αυτονομίας.Η ευπάθεια του hd2 ειναι τα μπροστινά κουμπιά.Αν τα χρησιμοποιείς σπάνια και ανοίγεις την συσκευή απο τα κουμπιά φωνής,δε νομίζω να έχεις θέμα
Link to comment
Share on other sites

Οντως τα χρησιμοποιω ελάχιστα εξ απο ανέκαθεν , γιαυτό βάζω μόνο ρομ με volume wake up , γιαυτό συγκινήθηκα όταν είδα αυτή τη εφαρμογή που πρότεινε ο Σώκρατες ,

γκουντ αφτερνουν

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις βάλει κάποια εφαρμογή ή κάτι να "χτύπησε" στη ρομ και να σου το κάνει αυτό που λες.Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση της ρομ σου ή άλλη πιο καινούρια rom.Στη τελική πριν πετάξεις το hd2 δώστο στον demakhs να σου το αναστήσει :p

 

Πέρασα με καθαρή εγκατάσταση την NexusHD2-JellyBean-CM10.1.2 V2.5 του tytyng και δεν το κάνει τόσο συχνά. Ζήτημα να το έκανε 2 φορές τα τελευταία 3 εικοσιτετράωρα, αλλά το ξαναέκανε. Πολύ πιθανόν να φταίει και κάποιο πρόγραμμα - έγινε αυτόματη εγκατάσταση... :mad:

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτόματη εγκατάσταση απο google backup servers,το έχω ξε-τσεκαρισμένο γιαυτον το λόγο.Προτεινω και πάλι μια καθαρή εγκατάσταση ή απλά ένα wipe data factory reset στο recovery (δεν ειμαι σίγουρος 100% ότι θα δουλέψει αυτό λόγω της ιδιομορφίας με τα nativesd/dataonext scripts γιαυτό καλύτερα clean install) και στην εκκίνηση όταν βάζεις το gmail σου,ξε-τσεκαρε την επιλογή για επαναφορά backup.Πάρε όπως είσαι τώρα ένα full backup με titanium και μετά επανέφερε μέσω αυτού μόνο τις πραγματικά χρήσιμες εφαρμογές σου και παρακολούθησε να δεις πως θα πάει
Link to comment
Share on other sites

Σώκρατες (που το πρότεινες αλλού ) ή και οι άλλοι ... Εχετε δοκιμάσει στο δικό μας εργαστήριο το tap tap app ;

δεν μου ξυπνάει πάντα , ενώ δονείται . Ρυθμίσεις : fast lock ,tap tap unlocks ,vibration ,sensor never off, sens. Easy detection

Ευχαριστώ δια την προσοχήν και συγνωμην δια την διακοπήν απο τα bάνια σας .

 

χαχαχα....Γεώργιε καλησπέρα,

Τώρα, δυστυχώς, άνοιξα και είδα το μήνυμά σου. Εν τω μεταξύ βέβαια σε κάλυψε ο απανταχού παρών φίλος μου Χρήστος.

Τώρα στο δικό μου HD2 δεν δουλεύει για άλλο λόγο. Έχω ένα θεματάκι με το σένσορα.

Στη Κινεζιά όμως που το έχω βάλει δουλεύει και παρακολουθώ κι εγώ να δω πόσο θα μου επιβαρύνει την αυτονομία:)

 

EDIT:Πολλές φορές η οθόνη "ξυπνάει" και με το άνοιγμα της θήκης. Και τώρα που το άνοιξα το battery monitor widget μου έδειξε 0,5%/h κατανάλωση!!!

Και σ' ένα δεύτερο άνοιγμα τώρα μου έδειξε 0,1%/h

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε, ένα σάβανο μου χει μείνει στην αποθήκη και το φυλάω σαν τα μάτια μου γιατί το επόμενο βήμα είναι κινεζιά, φαγωθήκατε!!

 

Η pixeldroid "έκατσε" πολύ καλά στη συσκευή μου..φυσάει ....:whistle:..(ουπς, αυτό είναι σφυράει, αλλά αφού δεν έχει φυσάει...).

Μήπως ο φίλος που έχει προβλήματα να τη δοκίμαζε μπας και?? Η ρομ του Tytung για άγνωστο λόγο τώρα τελευταία έκανε , περιέργως, διάφορα κουλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη βάλε και το Tap Tap app που λέμε πιο πάνω να σώσεις τα hard keys:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα για να ελευθερωνει την μνημη του κινητου (απο τις εφαρμογες)

αυτην την στιγμη (και οσο καιρο εχω android ) εχω το advance task killer , τι λετε ειναι καλο η χριαζομαι κανενα αλλο "must" προγραμματακι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...