Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεω να δοκιμασω την NexusHD2-Gingerbread V3.2a μηπως κατσει καλυτερα στο τηλεφωνο.

 

Πρεπει να αλλαξω το CRW γιατι λεει 135MB system and 2MB cache ενω τωρα εχω 150

 

Δλδ πρεπει να εκτελεσω αυτο το βημα ή να το παρακαμψω?

Flash ClockworkMod Recovery

Download MAGLDR_CWM_Recovery_v3.2.0.0_for_NexusHD2_135M.zip (5.0 MB)

Enter MAGLDR 1.13 by holding power key while booting the phone, and then select "USB Flasher" via "VolUp" and "VolDown". Confirm key is green "Call" button.

Run DAF.exe to flash ClockworkMod Recovery 3.2.0.0 (recovery_3.2.0.0_leo.img).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα οπως ειμαι τωρα μπαινω

CWM: wipe data/factory reset μετα

CWM: install zip from sdcard: navigate to NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7).zip to finish the Android installation.

 

και τελος?

Link to comment
Share on other sites

Φλασαριστηκε λοιπον και αυτη η ρομ, ελπιζω να κατσει καλύτερα!

Ειναι πιο λιτη απο την προηγούμενη μιας και ο Go launcher που λειπει τωρα, ειναι ωραιος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έχει τον default launcher της gingerbread και λείπουν μερικές ρυθμίσεις που έχουν οι cm7 όπως π.χ. τα χειριστήρια στην notification bar
Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα τα παρατήρησα και αυτα οπως επισης λοιπουν τα ελληνικα απο το πληκτρολόγιο!

Τον Go launcher να τον βαλω ή θα εχει θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έχει τον default launcher της gingerbread και λείπουν μερικές ρυθμίσεις που έχουν οι cm7 όπως π.χ. τα χειριστήρια στην notification bar

 

Βάλε το widgetsoid έχει και widget και στην notification bar αν και όχι τόσο καλό όσο στις cm7 κάνεις μια χαρά την δουλειά σου.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έχεις πρόβλημα με τον go launcher.πληκτρολογιο πρέπει να βάλεις κάποιο απο το play

 

Sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

EDIT

 

To AutoKiller Memory Optimize εχει νοημα να το εγκαταστήσω ή δεν θα προσφέρει κατι στην συσκευή?

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

720p video δεν γράφει ακόμη το hd2 όπως πρέπει να γράφει.Περιμένουμε κάποια στιγμή να κυκλοφορήσει ο magldr 2.01 που από ότι λέγεται θα το υποστηρίζει.Για την ώρα στις cm7 το ανώτερο ειναι 800*480

 

Υπάρχει περίπτωση να βγει ρομ που να τραβάει το κινητό μας 720p?Δεν είναι και θέμα κάμερας?

 

Η cm7 παίζει 800*480 , δηλαδή όσο και στις μαμά rom, σωστά?Δώσε κανά λινκ με μια καλή ρομ απο CM7 να δούμε και εμείς τι είναι?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανεις?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860

ICS look και πανεμορφη για το Λιονταρι μας.....:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου για την sd version της συγκεκριμένης ρομ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4022164#post4022164 oπότε η nand λογικά θα ειναι κάπως καλύτερη αλλά το lag στο ui θα υπάρχει και σε αυτή

 

Υπάρχει περίπτωση να βγει ρομ που να τραβάει το κινητό μας 720p?Δεν είναι και θέμα κάμερας?

 

Η cm7 παίζει 800*480 , δηλαδή όσο και στις μαμά rom, σωστά?Δώσε κανά λινκ με μια καλή ρομ απο CM7 να δούμε και εμείς τι είναι?

Aν "μαμα" ρομ εννοείς τα wm, εκεί δεν γράφει πάνω από 640*480.Στα wp7 γράφει 720p. Η ποιότητα της εικόνας φυσικά ειναι άλλο θέμα από το μέγεθος του pixel-ανάλυση εικόνας. Για τα 720p στο android δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1459999 το bravo_dsp που αναφέρει ειναι από το htc desire το οποίο έχει hw σαν το hd2 και ήδη γράφει 720p. Οπότε δεν έχουμε παρά να περιμένουμε να δούμε κάποια στιγμή το αποτέλεσμα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ,παρατήρησες στην v 1.5 sd ics άμα το ζορίζεις να κάνει ξαφνικά reboot ? Δεν έχω υπολογιστή να κατεβάσω - δοκιμάσω .

 

Data/wifi/camera ? complete?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δω reboot στις ics,εδώ και πολύ καιρό.wifi,data άψογα.Η κάμερα στα ίδια με την v1.4.Eγώ κατεβάζω απευθείας στο κινητό,αποσυμπιέζω και τρέχω την νέα έκδοση ή φλασάρω την νέα ρομ απο το recovery. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω 16 GB τίγκα ... 1,8 μένει δεν με παίρνει , άσε που με τους περιορισμούς downloading θα γερασω περιμένοντας . Είχαμε ένα θέμα με τον chrome , τι έγινε ; Δουλεύει ?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να μην δουλεύει.Οσο δεν έχουμε full hwa δε πρόκειται να δουλέψει.Kαι δυστυχώς εκτός απροόπτου δε βλέπω να έχουμε σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ με Extended Kernel για μπαραρια 2450mAh Non HTC .και αν υπαρχει καποια ρομ με kernel που να ειναι συμβατος.ευχαριστω. Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες ερωτησεις.

Εχω προβλημα με τον ηχο εντασης της κλησης,

δεν ακουγετε δυνατα σε σχεση με πριν (WM).

Ενω πριν λιγες μερες εβαλα σαν wallpaper το γρασιδι μεσω του BW

και απο ειχα απο πισω μια φωτο ολοκληρη,τωρα δεν μπορω να βρω πως μπαινει

και μου εχει επιλογη να επιλεξω ενα μερος της φωτο(με το τετραγωνο επιλογης)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε boksic για την ένταση του ηχου κατέβασε το volum+ απο το μαρκετ και απο το speaker settings ανεβασε το volume level στο +4. φιλε boksic ποια rom εχεις;
Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ με Extended Kernel για μπαραρια 2450mAh Non HTC .και αν υπαρχει καποια ρομ με kernel που να ειναι συμβατος.ευχαριστω.

Οι kernel του tytung και όσοι βασίζονται σε αυτόν,έχουν υποστήριξη και για extended μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Οι kernel του tytung και όσοι βασίζονται σε αυτόν,έχουν υποστήριξη και για extended μπαταρία.
τωρα το ειδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=948181 πες μου σε παρακαλω,τι πρεπει να κανω για δουλεψει σωστα η καινουργια μπαταρια ?βαζω πρωτα στην ρομ κερνελ του tytung και μετα την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα που δείχνεις ειναι περσινό.Ολες οι νέες εκδόσεις kernel του tytung http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1258110 έχουν την υποστήριξη.Οπότε αν έχεις ήδη rom με tytung kernel,βάζεις την μπαταρία και πρέπει να δουλέψει άμεσα. Οι kernel tytung όμως,δεν ειναι για sense roms

edit

από ότι βλέπω στο changelog http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385486 και ο sense kernel του marc υποστηρίζει extended μπαταρία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει το notification bar σε cm 7.2 να κολλάει να μην μπορείς να επιλέξεις κάτι σε αυτήν ? μόνο να την ανοίγεις και να την κλείνεις ? αρχίζει συνήθως όταν μισο σπρωξεις δεξιά ή αριστερά κάποια ειδοποίηση ,μένει εκεί και η εκτεταμένη μπάρα μένει ανενεργή και μπορείς μόνο να την κλείσεις . Με reboot επανέρχεται .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...