Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε boksic για την ένταση του ηχου κατέβασε το volum+ απο το μαρκετ και απο το speaker settings ανεβασε το volume level στο +4. φιλε.

Το δικίμασα αλλα τίποτα,δεν είδα καμια διαφορά,

δεν υπάρχει καποιο άλλο για ενίσχυση ήχου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε προηγούμενες σελίδες του θέματος έχω δώσει λινκ με την beta volume + 1.81 που δυναμώνει την ένταση μέχρι +20

οκ δούλεψε ο τρόπος με το fastboot. Το αρχείο recovery_leo.img πρέπει τώρα να το σβήσω απο την διαδρομή c:\fasboot ;

Ναι αν σου πιάνει χώρο στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Στην ρομ του nexus v 1.5 που τρέχω τώρα από την sd, με ποιο κουμπί από το button savior εμφανίζονται o ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής; Όταν επιλέγω τις ρυθμίσεις της εφαρμογής από το ανάλογο κουμπί,εφαρμόζονται οι τελευταίες εφαρμογές που άνοιξα.

 

Από κατανάλωση πως τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Απο κατανάλωση δεν έχω δει διαφορά προς το χειρότερο ή το καλύτερο. Για μένα 1% ανά ώρα με όλα ανοιχτά

Το κουμπί ρυθμίσεις-μενού ειναι αυτό με τα 4 τετράγωνα και αρχικά βρίσκεται στην δεύτερη σελίδα του button savior.Αν έχεις την pro version,μπορείς να το φέρεις στην πρώτη σελίδα και να πας κάτι άλλο στη δεύτερη

Link to comment
Share on other sites

Απο κατανάλωση δεν έχω δει διαφορά προς το χειρότερο ή το καλύτερο. Για μένα 1% ανά ώρα με όλα ανοιχτά

Το κουμπί ρυθμίσεις-μενού ειναι αυτό με τα 4 τετράγωνα και αρχικά βρίσκεται στην δεύτερη σελίδα του button savior.Αν έχεις την pro version,μπορείς να το φέρεις στην πρώτη σελίδα και να πας κάτι άλλο στη δεύτερη

 

Ούτε που πήγε το μυαλό μου σε αυτές τις τρεις τελίτσες (έβαλα το θέμα ics).

Όχι δεν έχω την pro έκδοση :(

Αν η κατανάλωση είναι όπως της nrg είμαι καλυμμένος.

Η λειτουργία με τα soft buttons υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις ή περνιούνται ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->interface--->general settings--->show nav bar και reboot

μετά αν θες στο interface--->general settings--->on screen controls μπορείς να ρυθμίσεις και το χρώμα των κουμπιών αυτών και όχι μόνο

πάντως το button savior έχει αρκετά μεγάλη επιτυχία μιας και από ότι διαβάζω το έχουν βάλει και χρήστες του galaxy nexus που δεν έχει hard keys και θέλουν να εξαφανίσουν τα κάτω soft keys

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν έχεις πλέον το σωστό recovery.Κάνε αυτά που γράφω στο προηγούμενο ποστ για να το ξαναπεράσεις.

 

 

Και europe να βάλεις δεν έχεις πρόβλημα.Ειχες γράψει παλιότερα ότι σου δουλεύει κανονικά η τελευταία έκδοση του viber 2.1.6; Μπορεις να γράψεις ποια ρομ έχεις και ποιον κερνελ από ρυθμίσεις--->σχετικά με το τηλέφωνο;

 

Ναι εχω 2 ιδιες συσκευες (HD2) με τις ιδιες ρομ πανω και μου δουλευουν και στα 2 κανονικα και τα 2 δεν εχω δει ουτε κολληματα ουτε προβλημα στις κλησεις.

 

Τα στοιχεια ειναι τα εξης.

 

Εκδοση

2.3.4

Φασμα

15.42.50.11U_2.15.50.14

Kernel

2.6.32.15_Tatung_r10

ModVersion

CyanogenMod 7-05252011

Εκδοση

GRJ22

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ρομ γενικά. O στοκ browser κλείνει απλά με μια χειρονομία, η εφαρμογή gmail σαφώς ανώτερη από αυτήν που έχω στην 2.3.5 έκδοση και γενικά φοβάμαι μήπως κολλήσω σε αυτήν την έκδοση lol.

Το παράξενο είναι πως πρέπει να συνηθίσω την εναλλαγή των δύο ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω να δω αν μπορώ να βρω τι άλλαξε σε σχέση με τις επόμενες εκδόσεις.Γιατι να γυρίσω σε τόσο παλιά ρομ,αποκλείεται.

Για όσους έχουν sense rom κυκλοφόρησε και ο kernel 0.2.0 του marc http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385486

εγώ έχω κολλήσει ήδη με αυτή την ρομ αλλά δεν βάζω την nand έκδοση μέχρι να λυθεί πλήρως το θέμα του hardware acceleration που θα μας επιτρέπει να τρέχουμε adobe flash player και χωρίς lag τον default launcher.Πάντως ακόμη και έτσι δεν την βρίσκω τραγικά πιο αργή από τις gingerbread.Και φαίνεται καθαρά η κοροϊδία των εταιριών που μας θέλουν να μας πείσουν ότι ο πρώτος snapdragon στο 1ghz και τα 512-576mb ram ειναι λίγα για να τρέχουν την ics.Οκ μπορεί ο μονοπύρηνος επεξεργαστής και τα 512mb ram να μην επαρκούν για να τρέξεις μερικά βαριά παιχνίδια αλλά αυτό δεν ειναι λόγος μη αναβάθμισης της συσκευής σε νεότερη έκδοση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω να δω αν μπορώ να βρω τι άλλαξε σε σχέση με τις επόμενες εκδόσεις.Γιατι να γυρίσω σε τόσο παλιά ρομ,αποκλείεται.

Για όσους έχουν sense rom κυκλοφόρησε και ο kernel 0.2.0 του marc http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385486

εγώ έχω κολλήσει ήδη με αυτή την ρομ αλλά δεν βάζω την nand έκδοση μέχρι να λυθεί πλήρως το θέμα του hardware acceleration που θα μας επιτρέπει να τρέχουμε adobe flash player και χωρίς lag τον default launcher.Πάντως ακόμη και έτσι δεν την βρίσκω τραγικά πιο αργή από τις gingerbread.Και φαίνεται καθαρά η κοροϊδία των εταιριών που μας θέλουν να μας πείσουν ότι ο πρώτος snapdragon στο 1ghz και τα 512-576mb ram ειναι λίγα για να τρέχουν την ics.Οκ μπορεί ο μονοπύρηνος επεξεργαστής και τα 512mb ram να μην επαρκούν για να τρέξεις μερικά βαριά παιχνίδια αλλά αυτό δεν ειναι λόγος μη αναβάθμισης της συσκευής σε νεότερη έκδοση

 

Νομίζω πως η nrg είναι 2.3.5, κάνω λάθος;

Κατά τα αλλά συμφωνώ σε όλα.

Το "κακό" είναι πως ο nrg ετοιμάζει ενημέρωση, μακάρι να προλάβει και να περάσει τον νέο κέρνελ.

Μα αν έδιναν την αναβάθμιση σε όλες τις συσκευές, δεν θα υπήρχε λόγος ο κόσμος να αγοράσει νέες.

Μερικοί όμως άνθρωποι έχουν βαλθεί να τους τρελάνουν με το HD2 :)

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο το hd2.Eιναι μια πλειάδα συσκευών στο xda που τρέχουν νεότερες εκδόσεις android από αυτές που επέμενε ο κατασκευαστής ότι δεν μπορούν να τρέξουν.Η διαφορά με το hd2 ειναι ότι δεν είχε εξαρχής android. Kαι να μην προλάβει ο nrg τον νέο κερνελ,μπορείς να τον περάσεις αργότερα
Link to comment
Share on other sites

...

Kαι να μην προλάβει ο nrg τον νέο κερνελ,μπορείς να τον περάσεις αργότερα

Εγώ το πέρασα ήδη!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα ήδη!:)

 

Εντυπώσεις; Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να περάσω ούτε τον 0.1.9 παρ'όλο που προσπάθησα να περάσω το zip που αναγνωρίζει αυτόματα τον bootloader. Το τηλέφωνο δεν άνοιγε και κολλούσε στην αρχή στο άνοιγμα του κέρνελ και μετά έκανε συνεχόμενες επανεκκινήσεις.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντος πραγματικα το κινητο αυτο τρεχει τα παντα.Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με αυτην την ρομ.Χωρις προβληματα και ολα δουλευουν τελεια.Φτου φτου σκορδα.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις; Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να περάσω ούτε τον 0.1.9 παρ'όλο που προσπάθησα να περάσω το zip που αναγνωρίζει αυτόματα τον bootloader. Το τηλέφωνο δεν άνοιγε και κολλούσε στην αρχή στο άνοιγμα του κέρνελ και μετά έκανε συνεχόμενες επανεκκινήσεις.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Δεν το έχω πολυψάξει ακόμα. Έχω και την ICS SD και ασχολούμαι τώρα με αυτήν, προσπαθώντας να "συμπαθήσω" το ICS.

Για λίγο που μπούταρα στην energy diet δεν είδα κάτι παράξενο. Όλα καλά!

 

*Στην ICS σας δουλεύει το iGO? Σε μένα βγάζει σφάλμα (δεν βρίσκει κάποια ανάλυση λέει...320Χ455...αν θυμάμαι καλά).

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

 

*Στην ICS σας δουλεύει το iGO? Σε μένα βγάζει σφάλμα (δεν βρίσκαι κάποια ανάλυση λέει...320Χ455...αν θυμάμαι καλά).

σε εμένα δούλευε με την κανονική ανάλυση, αλλά είχα soft button και έπρεπε να έχεις το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση, για να σου εμφανίσει τίς κάτω επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δούλευε με την κανονική ανάλυση, αλλά είχα soft button και έπρεπε να έχεις το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση, για να σου εμφανίσει τίς κάτω επιλογές.

Με τα soft keys που είχα βάλει δεν δούλευε. Ξαναεγκατέστησα τη Rom χωρίς τα soft keys και τώρα δουλεύει κανονικά σε Portrait. Βέβαια δεν δουλεύει το TTS (SVOX):(

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη για την v1.5 μιλάς;

Δε χρειάζεται να την ξαναεγκαταστήσεις για να βγάλεις τα softkeys.Απλά τα βάζεις-βγάζεις από τις ρυθμίσεις

Εγώ έχω το lcd density στα 200 και δουλεύει κανονικά το igo με τα softkeys.Φυσικά σε portrait κρύβει εικόνα.Η τελευταία έκδοση του svox δουλεύει και στο ics

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την 1.5 λέω Χρήστο. Είχα βάλει τα soft keys βάζοντας τους δυο φακέλους που κατέβασα (εξτρα) στην SD\ics\root.

Τώρα έχω μόνο το button savior και δουλεύει το iGO κανονικά και χωρίς να κόβει καθόλου από την οθόνη.

Να κατεβάσω από το Market την τελευταία έκδοση του svox?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου το βγάζει ότι είναι αγορασμένο, όταν πάω να το κατεβάσω μου λέει ότι δεν μπορώ να το κατεβάσω γιατί δεν είναι αγορασμένο!:wacko:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου το βγάζει ότι είναι αγορασμένο, όταν πάω να το κατεβάσω μου λέει ότι δεν μπορώ να το κατεβάσω γιατί δεν είναι αγορασμένο!:wacko:

 

Κάνε clear data σε μάρκετ & και download manager μήπως φτιάξει. Είναι χρήσιμη εφαρμογή? Που το χρησιμοποιείς? Σε sms, contacts?

 

 

From THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πάρα πολύ τελικά η ics nexus v 1.5, τόσο που σκέφτομαι την μόνιμη εγκατάσταση στην nand!

 

Εμένα δεν μου δουλεύει το wifi....... σου δουλεύει οκ?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει κανονικά.Δoκίμασε αν σου δουλεύει χωρίς κάρτα sim

 

Κάνε clear data σε μάρκετ & και download manager μήπως φτιάξει. Είναι χρήσιμη εφαρμογή? Που το χρησιμοποιείς? Σε sms, contacts?

 

 

From THE hd2

Στο igo

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...