Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να βάλω κάποια widget ακόμη στην επιφάνεια εργασίας και βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει επαρκείς μνήμη. Υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό; Τρέχω την Thyphon 3.6.3

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μικρό άσπρο ρομποτάκι και γενικά το πρώτο λογότυπο που βλέπεις μετά το go go go!!! είναι μέσα στο αρχείο initrd.gz που βρίσκεται στο zip της rom στο φάκελο boot.Για την επεξεργασία του δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1254686

η επάνω μπάρα αν δε κάνω λάθος δεν αλλάζει απευθείας από τη συσκευή.Aπό ότι έχω καταλάβει από την uot kitchen,ο σχεδιασμός-αλλαγή της μπάρας,μπορεί να γίνει είτε μέσω theme (cm7 rom),είτε μέσω του systemui.apk σε συνδυασμό με το framework-res.apk.Μέσω της uot kitchen πάντως,μπορείς να κάνεις διάφορους συνδυασμούς.

 

kitchen is full :(

Απο το pickup θα κατεβάσω ένα στην τύχη :lol:

 

 

μόλις άνοιξε, έχω 20 λεπτά!!!

 

Ελπίζω να μην έχω κάνει κάτι που θα το μετανιώσω αργότερα :lol::lol::lol::lol:

Έπρεπε να κάνω upload κάποια αρχειά :O ωχ :lol:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω κάποια widget ακόμη στην επιφάνεια εργασίας και βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει επαρκείς μνήμη. Υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό; Τρέχω την Thyphon 3.6.3

Μάλλον Εννοεί ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για να μπεί το συγκεκριμένο widget.δοκίμασε να το βάλεις σε μια άδεια οθόνη ή να αυξήσεις από τις ρυθμίσεις του launcher τις γραμμές και τις στήλες

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως δεν τα κατάφερα: )

Ξαναεκανα εγκατάσταση την rom.

Έπρεπε να ανεβάσω κάποια αρχεία; Ποία ρομ έπρεπε να επιλέξω στο τελευταίο μενού;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο στάδιο ανεβάζεις τα αρχεία από την τρέχουσα ρομ που έχεις ανάλογα του τι θέλεις να κάνεις.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο στάδιο ανεβάζεις τα αρχεία από την τρέχουσα ρομ που έχεις ανάλογα του τι θέλεις να κάνεις.

 

Sent from my HD2

 

Το μόνο που θέλω είναι να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταριάς : (

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω απ' το θέμα των Win Mobile, ίσως μπορείτε να πείτε μια άποψη κ εδώ, thanx!

 

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εχτές το βράδυ, το Leo μου, έκανε βουτιά απ΄τον δεύτερο στον πρώτο όροφο, αφού χτύπησε περίπου στα 20 σκαλοπάτια της σκάλας.

 

Το τηλέφωνο έγινε κομμάτια, έφυγαν μπαταρία, καπάκι και πλαϊνό κουμπάκι. Ευτυχώς η οθόνη ΔΕΝ έσπασε.

 

όταν ενεργοποίησα το κινητό δούλευαν όλα εκτός από τη δόνηση.

 

Σήμερα αποφάσισα να το αποσυναρμολογήσω και να δω τι μπορώ να φτιάξω. Ακολουθώντας έναν οδηγό, κατάφερα να το λύσω. Συνειδητοποίησα ότι το φλάς είχε φύγει απ΄τη θέση του και είχε καρφωθεί πάνω στο μοτεράκι της δόνησης, τα κουμποσα σωστά όπως έπρεπε και τώρα δουλεύει.

 

Ένα πρόβλημα που προέκυψε, δεν ξέρω αν είναι απο την πτώση ή αν έγινε κατά τη διάρκεια αποσυναρμολόγησης είναι το εξής :

 

Όταν άνοιξα το καπάκι του κινητού, έπεσα κάτω μία μεταλλική επαφή (σπασμένη) ψάχνοντας εσωτερικά του leo αντίκρισα αυτό:

 

[ATTACH]21986[/ATTACH]

 

και είδα ότι κάνει επαφή πάνω στο εξωτερικό περίβλημα του leo εδώ: [ATTACH]21987[/ATTACH]

 

Τι έιναι αυτό το πράγμα; Είναι ο ένας απ΄τους 2 ακροδέκτες της κεραίας του GPS; Μετά από 1-2 τεστ που του έκανα δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα.

 

Έχω κολητήρι κτλ, αλλά φοβάμαι να μην του κάνω επιπλέον ζημιά γιατί ειναι όλα τόσο στριμωχτά..

 

Θα ήθελα τα φώτα σας, αν το αφήσω έτσι;

 

Ευχαριστώ!

 

edit:

 

Τελικά η σπασμένη επαφή ακουμπάει στο Bluetooth & Wifi -->[ATTACH]21988[/ATTACH] (αριστερή μεριά)

 

και πάλι το σήμα είναι τέλειο όπως και πρίν...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Πως το ανοιξε ο τυπος και που βρήκε τον οδηγο με τις οδηγίες;

Ενδιαφέρον μου φαίνεται

 

Αν και είμαστε off topic

 

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια άλλη ρομ που να χρησιμοποιεί

το ίδιο partition με την TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.6.4 ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Dorimanx,hyperdroid,Cm7 boyppc,nexushd2,καποιες miui είναι μερικές ρομ που μπορούν να παίξουν με το ίδιο partition

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Πως το ανοιξε ο τυπος και που βρήκε τον οδηγο με τις οδηγίες;

Ενδιαφέρον μου φαίνεται

 

Δικές μου είναι οι φώτος (υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο web).

 

Σόρυ αν είμαι offtopic, αλλά φαντάζομαι τόσα μέλη σ΄αυτό το thread όλο και κάποιος θα είχε μια παρόμοια εμπειρία. Το θέμα είναι, να μπώ στη διαδικασία να το φτιάξω ή θα το κάνω χειρότερα;

 

Απ΄ότι φαίνεται, το μόνο που κάνει αυτή η ακίδα είναι να γειώνει -κάτι- στο σασί της συσκευής, δεν ξέρω πόσο σημαντικό ή όχι μπορεί να είναι, πάντως το τηλέφωνο λειτουργεί σωστά.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Αποφασισα ν αποχωριστω τα wm και σκοπευω να βαλω μια sd android rom (μηπως και νοσταλγησω τα wm). Θα ηθελα να ειναι με sense, και η gingerbread εκδοση. Ψαχνω ομως απο το απογευμα, και ειλικρινα ειμαι στα χαμενα. Διαβαζω παντου διαφορα, και χιλιομπερδευτηκα. Για να μη σπαμαρω το νημα, θα μπορουσε καποιος γνωστης να μου προτεινει σε πμ μια αν υπαρχει; Γιατι πολυ μπερδεμα εκει στους xda. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι αν βάλεις sd sense rom σε λίγες ώρες θα γυρισεις σε wm λόγω του lag που θα αντιμετωπισεις.παρόλα αυτά αν θες δοκίμασε τις SD roms του boxmax π.χ. αυτή forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100560

 

Sent from my Liquid MT

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω απ' το θέμα των Win Mobile, ίσως μπορείτε να πείτε μια άποψη κ εδώ, thanx!

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στις επικοινωνίες θα έλεγα να μην το πειράξεις. Άσε το κομμάτι που έσπασε κάπου να μην το χάσεις και δες πως θα τα πάει το τηλέφωνο για 2-3 μέρες. Αν όλα είναι οκ μην ασχολείσαι καν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κατευθείαν στη nand και θα με θυμηθείς. Προτείνω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

μετά ψάξε στο market και πέρασέ το Go launger με όλα τα παρελκόμενά του καθώς και το fancy widget για το καιρό.

Έτσι θα εχεις κάτι καινούργιο και διαφορετικό από ότι΄είχες συνηθίσει έως τώρα. Και βέβαια δεν πρόκειται να ξαναγυρίσεις στα Wm.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Αποφασισα ν αποχωριστω τα wm και σκοπευω να βαλω μια sd android rom (μηπως και νοσταλγησω τα wm). Θα ηθελα να ειναι με sense, και η gingerbread εκδοση. Ψαχνω ομως απο το απογευμα, και ειλικρινα ειμαι στα χαμενα. Διαβαζω παντου διαφορα, και χιλιομπερδευτηκα. Για να μη σπαμαρω το νημα, θα μπορουσε καποιος γνωστης να μου προτεινει σε πμ μια αν υπαρχει; Γιατι πολυ μπερδεμα εκει στους xda. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

 

 

Εύκολα και απλά με ένα copy-paste για δοκιμή (και όχι μόνο) - non sense βεβαίως: superam(2.2.1) -darkstone, americanandroid 2.3.5 ,nexus GB 2.3.5 tytung ... αν έχεις χώρο 5-6GB στην κάρτα σου και όλες μαζί... χωρίς πολλά πολλά

 

 

Sent from my HTC hd2!!!

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε και παλι! τελικα κατεληξα στη λυση της nand rοm, γιατι αν κατι με αρρωσταινει ειναι τα bugs, που απ οτι πληροφορηθηκα, συχνα πυκνα συνοδευουν roms απο sd. τωρα ειμαι στη φαση του στησιματος, αλλα επειδη ειχα κυριολεκτικα πελαγωσει, ενα μεγαλο ευχαριστω στους:

NIKOLAOS68 και bbbb. Σας ευχαριστω παιδια! η βοηθεια σας ηταν καταλυτικη απο καθε αποψη! ακομα και στην επιλογη της rom. να ειστε καλα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στις επικοινωνίες θα έλεγα να μην το πειράξεις. Άσε το κομμάτι που έσπασε κάπου να μην το χάσεις και δες πως θα τα πάει το τηλέφωνο για 2-3 μέρες. Αν όλα είναι οκ μην ασχολείσαι καν.

 

Έτσι το σκέφτομαι κ εγώ φίλε μου, απλά, είμαι λίγο "φοβιτσιάρης" με τα ασύρματα κτλ κ λέω μήπως τώρα εκπέμπει περισσότερο (ή λιγότερο) από πριν, καθώς δεν βρίσκω κάποιο Circuit Diagram να το τσεκάρω.

 

Πάντως με καθησυχάζει το γεγονός ότι κάνει επαφή με το σασί της συσκευής (το πλαστικό), άρα ώς τι μπορεί να λειτουργεί; Ως προέκταση της κεραίας; Ως γείωση; αλλά εφόσον το έξω είναι πλαστικό, σε τι εξυπηρετεί;

 

--> και για να μην είμαι τελείως off-topic να πω και εγώ στην φίλη Ειρήνη-κ να πάει εγγυημένα σε Nand Rom όπως είπαν τα παιδιά και παραπάνω. Ως νέος κ εγώ στον κόσμο του Android στο HTC έβαλα πρώτα SD Rom την οποία άφησα για 2 ώρες. Το Lag δεν παλεύεται + το γεγονός ότι η μπαταρία πάει περίπατο για πλάκα..

 

Αυτά!!

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις κρατήσει κάποιο backup με το titanium; Εγώ το κράτησα και το επαναφέρω κάθε φορά από εκεί.Το market enabler δε δουλεύει με το νέο μαρκετ μιας και από ότι διάβασα δε λειτουργεί μέσω του sim provider αλλά με βάση την ip.

Δοκίμασε λοιπόν με την εφαρμογή oldmarket https://market.android.com/details?id=com.cid.OldMarket&feature=search_result να βάλεις το παλιό μαρκετ και μετά μέσω market enabler να το κατεβάσεις.

 

Μπορείς να ξαναδώσεις την εφαρμογή oldmarket.apk που έκανες εναλλαγή μεταξύ νέου και παλιού market;;;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

--> και για να μην είμαι τελείως off-topic να πω και εγώ στην φίλη Ειρήνη-κ να πάει εγγυημένα σε Nand Rom όπως είπαν τα παιδιά και παραπάνω. Ως νέος κ εγώ στον κόσμο του Android στο HTC έβαλα πρώτα SD Rom την οποία άφησα για 2 ώρες. Το Lag δεν παλεύεται + το γεγονός ότι η μπαταρία πάει περίπατο για πλάκα..

 

Αυτά!!

 

Ετσι ειναι φιλε Γιωργο, εβαλα μια sd και την εβγαλα μιση ωρα μετα. Βεβαια σημερα μεχρι να βαλω τη nand ιδρωσα, αλλα χαρη στα παιδια, βιωσα την εμπειρια! Αλλη αισθηση πραγματικα! Αλλο τηλεφωνο! Το ερωτευτηκα ξανα! :p

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το ανδροϊδές HTC HD2 μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το νέο σου κινητό :p

Χαχαχα ευχαριστω για πολλοστη φορα!!!

 

EDIT: καλημερα σας! Επανερχομαι για να ρωτησω κατι που παρατηρησα! Περασα την cm7, και το battery drain παει συννεφο που λενε. Το αφησα χτες στη 1 το βραδυ το leo με 75% (αλλα με data ανοιχτα), και σημερα στις 9:30 το βρηκα με 41%. Ειναι φυσιολογικο; Μηπως θελει calibration ή βλακεια ειπα;

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το ανδροϊδές HTC HD2 μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...