Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα. Νεος κατοχος hd2 leo και ειπα να δοκιμασω το android.Μετα απο αναβαθμιση σε 3.14 ελληνικα wm6.5 απο το επισημο site htc κατεβασα και Εβαλα αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=954030

ετρεξα το clrcad και μετα το haret. Μετα απο 10 λεπτα bootaρε κανονικα σε android. Η αληθεια ειναι οτι επαθα πλακα καμια επαφη με τα wm και ολα δουλευαν κανονικα.

Επειδη ο developer αναφερει οτι για να ελλατωσει λιγο τα lag θελει κανα 2 reboot και θα στρωσει. Ετσι και εγω εκλεισα το τηλεφωνο και το ξαναανοιξα αλλα bootαρε σε wm.

Tι μπορω να κανω για να ξανατρεξω τα android? Μπηκα στον φακελο android στο root της sd και ξαναετρεξα haret αλλα τιποτα. Γραφει "δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου....κτλ).

Εχετε καμια ιδεα? sorry αλλα δεν εχω χρονο και αντοχη να διαβασω 200+ σελιδες...

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω πολυ

 

Πατησες και το αλλο αρχειο πριν το haret? και εγω αυτη εχω και δουλευει κανονικα. Το μονο που τρωει μαλλον πολυ μπαταρια. Το πρωι το βρηκα αδειο, αλλα δεν θυμαμαι ποσο μπαταρια ειχε εχθες το βραδυ. Σιγουρα πανω απο την μεση ομως.

Εγω ηθελα να ρωτησω αλλο γαι την συγκεκριμενη. Εχει δικο της task manager? Οταν παταω και κραταω πατημενο το κουμπι με το βελακι μου λεει application kill αλλα δε ενα task manager που εχω κατεβασει μετα βλεπω ενεργες εφαρμογες, καθως και την εφαγμογη qik που εχω βαλει και ενω την κλεινω μετα αυτη ξανανοιγει.

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες καλησπερα. Νεος κατοχος hd2 leo και ειπα να δοκιμασω το android.Μετα απο αναβαθμιση σε 3.14 ελληνικα wm6.5 απο το επισημο site htc κατεβασα και Εβαλα αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=954030

ετρεξα το clrcad και μετα το haret. Μετα απο 10 λεπτα bootaρε κανονικα σε android. Η αληθεια ειναι οτι επαθα πλακα καμια επαφη με τα wm και ολα δουλευαν κανονικα.

Επειδη ο developer αναφερει οτι για να ελλατωσει λιγο τα lag θελει κανα 2 reboot και θα στρωσει. Ετσι και εγω εκλεισα το τηλεφωνο και το ξαναανοιξα αλλα bootαρε σε wm.

Tι μπορω να κανω για να ξανατρεξω τα android? Μπηκα στον φακελο android στο root της sd και ξαναετρεξα haret αλλα τιποτα. Γραφει "δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου....κτλ).

Εχετε καμια ιδεα? sorry αλλα δεν εχω χρονο και αντοχη να διαβασω 200+ σελιδες...

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω πολυ

 

Στα windows αλλα αρχεια .exe μπορεις να τρεξεις; δοκιμασε το αλλα εχω την εντυπωση οτι δε θα σε αφησει να τρεξεις και αλλα αρχεια και δε θα μπορεις να εγκαταστησεις και cab.μονη λυση το hard reset

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο με τα wm 6,5 στην καρτα;Για το τριημερο του αγιου πνευματος θα παω Φλωρινα και θελω ενα καλο gps και φυσικα να περνει καμερες.Εχω το aura αλλα δεν ξερω αν θα με βγαλει σωστα.Για να μην χαλαω τζαμπα την εγκατασταση της ρομ μου στα ndroid

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

τιποτε ακομη.εγω κρατησα ενα nandroid backup με το clockwork και εβαλα παλι τα wm για αλλαγη.

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το aura αλλα δεν ξερω αν θα με βγαλει σωστα.

 

Βάλε το iGO My Way. Μπορεί να μην έχει το look του Primo, αλλά έχει τους ίδιους χάρτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ την κατεβαζω τωρα για δοκιμη η προηγουμενη παντως μου φανηκε πολυ μπαταριοφαγος!!!! :cry: αποοτι βλεπω αυτη που μου συστησες δεν τρεχει το κινητο κανει reboot!!!!!!! κ μετα κολαει στην αρχικη οθονη!!

 

 

αν εχειs δοκιμασει πολεs rom αυτεs αφηνουν στην καρτα καπια αρχεια με αποτελεσμα σε καποια rom να εχειs παρατραγουδα καλο ειναι να κανειs διαμορφοση τηs καρτα και ξαναδοκιμασε και αν κανειs και το τηλεφονο επαναφορα θα ειναι ακομα καλυτερα για το θεμα τηs μπαταριαs θελει 2,3 επανακινησειs μεχρει να στροσει

Link to comment
Share on other sites

Γαμωτο πηγα να παρω backup με clockwork εκανα επανεκινηση και μου εβγαλε να στησω την ρομ απο την αρχη.Ειχα και παλιοτερα backup μηπως μπορεις να εχεις ενα καθε φορα;;Και τα δυο τα ιδια μου κανανε...Εκανα hard reset apo to menoy toy 1,13 και επανεφερα το πρωτο backup αλλα παλι τα ιδια.Τελικα περασα το titanium εκανα επαναφορα απο εκει αλλα εμεινα απο χωρο,δεν αναγνωριζε το partilion...Θα ξαναστησω απο την αρχη αυριο μαλλον...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο παίχτηκε.έχω κρατήσει πολλαπλά nandroid backup,χωρίς προβλήματα.Και μάλιστα άλλαξα και τα ονόματα των φακέλων από την ημερομηνία που έχουν αρχικά σε κανονικά ονόματα και η επαναφορά έγινε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ αντιμετωπισα καπιο προβλιματακι με αυτην την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=870518 και θελω την γνωμη σας εχθες το αφησα να φορτισει ολο το βραδυ το πρωι που ξυπνησα το ειδα ακομα να φορτιζει!!! ειχε παει μονο 73 της 100 και δεν φορτιζε αλλο.... τι να συμβενει αραγε???:X επισεις καπιος που χρισιμοποιη προγραμα ηχογραφισης κλησεων θελω καπιο που να αποθηκευει τα τηλεφονα οπως τα εχω εγω στης επαφες μου δηλαδη με το ονομα επιθετο του καλουντος !! Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ αντιμετωπισα καπιο προβλιματακι με αυτην την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=870518 και θελω την γνωμη σας εχθες το αφησα να φορτισει ολο το βραδυ το πρωι που ξυπνησα το ειδα ακομα να φορτιζει!!! ειχε παει μονο 73 της 100 και δεν φορτιζε αλλο.... τι να συμβενει αραγε???:X επισεις καπιος που χρισιμοποιη προγραμα ηχογραφισης κλησεων θελω καπιο που να αποθηκευει τα τηλεφονα οπως τα εχω εγω στης επαφες μου δηλαδη με το ονομα επιθετο του καλουντος !!

 

Το ίδιο μου έκανε και μένα αυτή η ρομ.

¨Εχεις βρει πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων που να ηχογραφεί τη φωνή του συνομιλητή, χωρίς να ανοίγει το ηχείο;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις με το φλας της καμερας αντιμετωπιζεται παρομοιο προβλημα;

....φιλε μου με το φλας της καμερας οχι, αλλα με την ιδια την καμερα.....

Δηλαδη συμβαινει το εξης :

οταν τραβηξω video σε 840*480 η ακομα και σε 640*480, εαν δεχθω κληση μετα, το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα, αλλα μολις το σηκωσω νεκρωνει , μενει ανοιχτο , και δεν ακουει κανεις !

Θελει βγαλσιμο μπαταριας η reset απο το κοκκινο κουμπι για να δουλεψει παλι.

Και επειδη μου το εχει κανει σε αρκετες ρομ (sd & nand) ρωταω και γω με την σειρα μου αν το εχει αντιμετωπισει αλλος το συγκεκριμενο.

Το εχει αντιμετωπισει αλλος το συγκεκριμενο, φταιει το δικο μου τηλ, η κατι δεν κανω καλα ;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε και μένα αυτή η ρομ.

¨Εχεις βρει πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων που να ηχογραφεί τη φωνή του συνομιλητή, χωρίς να ανοίγει το ηχείο;

 

υπαρχει καπια αλλη ρομ να δοκιμασω??πια εχεις τωρα??? ναι εχθες κατεβασα απο το μαρκετ μια εφαρμογη δεν ανοιγη το ηχειο αλλα καταγραφει την κληση και την αποθηκευει σαν νουμερο κινητου οχι ονομα επαφης! :(

Link to comment
Share on other sites

....φιλε μου με το φλας της καμερας οχι, αλλα με την ιδια την καμερα.....

Δηλαδη συμβαινει το εξης :

οταν τραβηξω video σε 840*480 η ακομα και σε 640*480, εαν δεχθω κληση μετα, το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα, αλλα μολις το σηκωσω νεκρωνει , μενει ανοιχτο , και δεν ακουει κανεις !

Θελει βγαλσιμο μπαταριας η reset απο το κοκκινο κουμπι για να δουλεψει παλι.

Και επειδη μου το εχει κανει σε αρκετες ρομ (sd & nand) ρωταω και γω με την σειρα μου αν το εχει αντιμετωπισει αλλος το συγκεκριμενο.

Το εχει αντιμετωπισει αλλος το συγκεκριμενο, φταιει το δικο μου τηλ, η κατι δεν κανω καλα ;

Nαι υπάρχει πρόβλημα με συγκεκριμένες ρομ.οι περισσότερες που βασίζονται στα desire hd/z με βάση ρομ την 1.84 ή 1.86 έχουν αυτό το bug

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Νεος κατοχος hd2 leo και ειπα να δοκιμασω το android.Μετα απο αναβαθμιση σε 3.14 ελληνικα wm6.5 απο το επισημο site htc κατεβασα και Εβαλα αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=954030

ετρεξα το clrcad και μετα το haret. Μετα απο 10 λεπτα bootaρε κανονικα σε android. Η αληθεια ειναι οτι επαθα πλακα καμια επαφη με τα wm και ολα δουλευαν κανονικα.

Επειδη ο developer αναφερει οτι για να ελλατωσει λιγο τα lag θελει κανα 2 reboot και θα στρωσει. Ετσι και εγω εκλεισα το τηλεφωνο και το ξαναανοιξα αλλα bootαρε σε wm.

Tι μπορω να κανω για να ξανατρεξω τα android? Μπηκα στον φακελο android στο root της sd και ξαναετρεξα haret αλλα τιποτα. Γραφει "δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου....κτλ).

Εχετε καμια ιδεα? sorry αλλα δεν εχω χρονο και αντοχη να διαβασω 200+ σελιδες...

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω πολυ

θα κάνεις πρώτα hardreset μετά στο πρώτο post του HD2 λέει πως ενεργοποιούμε το μύνημα που σου γράφει,δηλαδή ότι και καλά το πρόγραμμα πού πας να βάλεις δεν έιναι έγκυρο.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπια αλλη ρομ να δοκιμασω??πια εχεις τωρα??? ναι εχθες κατεβασα απο το μαρκετ μια εφαρμογη δεν ανοιγη το ηχειο αλλα καταγραφει την κληση και την αποθηκευει σαν νουμερο κινητου οχι ονομα επαφης! :(

 

Μου τη σπάει το ANDROID και δεν το χρησιμοποιώ πια γιατί μου κάνει μαντάρα τα Windows και την κάρτα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι δυστυχώς.Και του έκλεισαν και κάποια θέματα λόγω παραβίασης του GPL

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11208534&postcount=14

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια μου κανει και λεω θα γυρισω σε wm...Μετα το χθεσινο και αφου περασα ξανα την ιδια ρομ σαν να μην καθησε καλα,κολλαει καποιες φορες.Σημερα το πρωι παω να παρω την ταξιαρχια για αναφορα και ακουω κατι που ειχα να ακουσω πολυ καιρο...robovoice κοκκαλο εγω.προσπαθω ξανα,τα ιδια,αλλο νουμερο,τα ιδια.δυο επανεκινησεις,τα ιδια.περνω backup με clockwork και λεω κατσε να το ανοιξω και ετσι και συνεχισει,hard reset και επιστροφη το backup αλλα ευτηχως εστρωσε.Δεν προτεινεται καμια καλη 2,2 clockwork να φλασαρω και να επαναφερω το backup μου απο αυτην την εκδοση...Ερωτηση.αν φλασαρω νεα πρεπει να φτιαξω παλι partilion κτλ η απλως φλασαρω και επαναφερω το backup;το οποιο που αποθυκευεται;Και κατι ακομα το clockwork backup κραταει τα παντα,μεχρι και την διαταξη της καθε οθονης;Βασικα φοβαμαι γιατι το titanium δεν μου επαναφερει της εφαρμογες που εχω στο market και δεν ξερω αν υπαρχει update

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

γιατί δε παίρνεις ενα titanium μολις εγκαταστήσεις και την τελευταία του market ;

 

Sent using RapidRead!

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

@dimgeo

Γιώργο γιατί δε δοκιμάζεις κάποια με 2.3; Μπορεί να μην έχουν sense αλλά ειναι γρήγορες και σταθερές ρομ.

Το clockwork backup κρατάει τα πάντα μέχρι και την διάταξη στην κάθε οθόνη.

Αν φλασάρεις νέα ρομ μέσω clockwork,εφόσον αυτή ταιριάζει στα partitions που έχεις τώρα δε χρειάζεται να ξανακάνεις το clockwork.Απλά πριν φλασάρεις την νέα ρομ καλό ειναι να κάνεις wipe all userdata από το clockwork.Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν για να μπορείς να έχεις τις εφαρμογές σου,θα πρέπει να πάρεις ένα titanium backup και στην νέα ρομ θα επαναφέρεις μόνο τις εφαρμογές σου και φυσικά πρέπει να ξανακάνεις τις οθόνες σου.Μετά αφού δεις ότι όλα πάνε καλά,μπορείς να πάρεις και ένα clockwork backup.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φτιαξω τιποτα,ουτε της οθονες μου,βαρεθηκα για την ωρα.Το θεμα με το titanium ειναι πως μετα απο την επαναφορα στο market στις εφαρμογες μου εχω μονο το youtube,facebook και flash player.τιποτα αλλο.Δεν ξερω αν υπαρχουνε update για της 100 τοσες εφαρμογες που εχω.στην ιστιοσελιδα του market εχει καμια 20εφαρμογες που ειχα πιο παλια και στο syng του app brain που εχει syng δεν ξερω αν μπορω να της επαναφερω.Γενικα το θεμα με το market και με της επαφες στο android ειναι θανατος.Αυτο που εχει η apple δεν το φτανει ουτε με f50

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνονοματε ,αλλά εφόσον εχεις πάρει backup όλες τις εφαρμογές σου ανεξαρτήτως από που τις κατέβασες ,έχει δημιουργηθεί ενα folder στην κάρτα ή στην εξωτερικη μνήμη ,του build το οποίο εαν σώσεις κάπου έχεις όλες τις εφαρμογές σου μαζεμενες .Έχω folder με 1420files/715mb .Όσο για τα wm εγώ όχι μονο γυρνάω πιο συχνά αλλά για πλήρες "reset" πετάω εξω και το htc sense !!! (λόγω και Excel βασικα)

 

Sent using RapidRead!

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

To titanium κάνει τέλεια την δουλειά του.Εχω εφαρμογές που τις μεταφέρω εδώ και μήνες από sd σε nand builds και το αντίστροφο και ποτέ δεν έχασα ούτε byte δεδομένων..
Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=de.android_telefonie.appmanager&feature=search_result

 

@dimgeo δοκίμασε και το appmonster για backup ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πέδες εχει κανενας προβλημα με το bluetooth στα android MDJs CyanogenMod7 v.2.6 ενω εστελνα κανονικα προσπαθησα να στειλω κατι σε εναν φιλο μου με τα ειδια android και ουτε μπορουσα να του στειλω αλλα ουτε να παρω απο αυτον μας εμφανιζε αποτυχια. υπαρχει τροπος να μην ζηταει παντα αποδοχη γιατι καθε φορα που παω να στειλω κατι μου ζηταει αποδοχη κανα δυο φορες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...