Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθεσω(?) οτι οι εφαρμογες απο market κλπ δουλευουν κανονικα και στο hd2 . Σωστα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

 

φιλε μου ειχες δικιο 9mah μου δειχνει.τωρα ειναι στο 44% εσενα ποσο σου κραταει η μπαταρια σε φυσιολογικη λειτουργια?????/

 

Aφου σου καταναλωνει τοσο σε standby εισαι οκ :)

Απο εκει και περα οσο το σκαλιζεις και ασχολεισαι λογικο ειναι να καταναλωνει μπαταρια.

Eμενα παντως με ελαφρια χρηση , χρησιμοποιωντας το μονο σαν τηλεφωνο για κλησεις και sms και με λιγο σκαλισμα γενικα , 2 ημερουλες μου τις βγαζει.

Mε gps , wifi και γενικα βαρια χρηση , φθανει βραδυ και η μπαταρια ειναι στο 30-40%, λογικο ειναι

 

Να υποθεσω(?) οτι οι εφαρμογες απο market κλπ δουλευουν κανονικα και στο hd2 . Σωστα ?

 

Ναι κανονικα ολα παιζουν , γιατι να μη παιζουν ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι περισσότερες εφαρμογές δουλεύουν κανονικά.Από εφαρμογές συστήματος μέχρι παιχνίδια και προγράμματα πλοήγησης

Δε δουλεύει σωστά η μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα(ακόμη και αυτές που υποστηρίζονται κανονικά από το froyo) αλλά σαν εσωτερική μνήμη για αποθήκευση εφαρμογών έχεις όσο θέλεις (αρχικά συνήθως είναι 1gb) αλλά αν χρειαστείς κι άλλο μπορείς να τη μεγαλώσεις μέσω ενός linux live cd μέχρι 3.5gb(λόγω fat32 της κάρτας) σε 8αρα κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα στα 4ma χωρίς χρήση, με έβγαλε 9 ωρες! Πάντως δεν είναι λογικό να κρατάει μόνο σε σενα 2 μερες. Μήπως μιλάμε για άλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα στα 4ma χωρίς χρήση, με έβγαλε 9 ωρες! Πάντως δεν είναι λογικό να κρατάει μόνο σε σενα 2 μερες. Μήπως μιλάμε για άλλη rom?

 

εγω εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491

και συγκεκριμενα την εκδοση 1.3

δεν εκανα αναβαθμιση στην 1.5 αφου δεν εχω κανενα προβλημα με την 1.3

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491

και συγκεκριμενα την εκδοση 1.3

δεν εκανα αναβαθμιση στην 1.5 αφου δεν εχω κανενα προβλημα με την 1.3

στην 1,3 δεν εχεις προβλημα με των ηχο στη κλεισει??????

εγω ειχα και γι αυτο εβαλα την 1,5 ειναι πολυ καλυτερη και δουλευει αψογα δοκιμασε τι και θα με θυμηθεις

Link to comment
Share on other sites

Autoquote:lol:

Καλησπέρα!

Το ότι τρέχουμε Android απο το HD2 είναι σούπερ και ευχαριστώ όλα τα παιδιά που βοήθησαν σε αυτό!

Εγω έχω περάσει σε μια class 6 16 GB Sandisk την εκδοση mdj Froyo sense REVOlution 1.1 , με kernel hastarin r8 .

Εχω την WM configuration της υπογραφής και έχω πάρα πολύ γρήγορη και bugfree λειτουργία Android εκτός απο 2 προβλήματα

1)Το σήμα του τηλεφώνου είναι σαφώς χειρότερο των WM, και συχνά χάνεται.

Αν μπουτάρω εχοντας βάλει στα wm airplane mode, ειναι μια χαρα!

2) Το current widget με κλειστή οθόνη δείχνει μια κατανάλωση 10-11 mA η οποία εκτοξεύεται στα 350+ οταν δουλευω το κινητό.Πολύ δεν είναι?

Εχει πάει 7-9, μια χαρά επίσης!

Και επίσης όποιος ξέρει

1)Θα ωφελήσει η αλλαγή kernel? Πως γίνεται?

Απο ποστ του bbb

Οδηγίες εγκατάστασης

Το zimage αρχείο το αντιγράφουμε μέσα στο φάκελο Android αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον.Αυτή η αλλαγή γίνεται από τα windows.

Μετά πρέπει να αντιγράψουμε τα αρχεία bcm4329.ko και tun.ko που αντιστοιχούν στον εκάστοτε kernel.Σε κάποια builds δουλεύει η αυτόματη αντιγραφή από τα windows

Δηλαδή φτιάχνουμε μέσα στην sd μέσα στον φάκελο Android ένα φάκελο

root\system\lib\modules και βάζουμε μέσα τα 2 ko αρχεία.Με το που ξεκινήσουμε το android τα αρχεία ko θα αντιγραφούν αυτόματα στο /system/lib/modules και είμαστε έτοιμοι.

Αν δεν αντιγραφούν αυτόματα,τότε χρειάζεται να κάνουμε την αντιγραφή των αρχείων μέσα από το σύστημα με κάποιον file explorer που υποστηρίζει root πρόσβαση.Τέτοιος explorer είναι ο root explorer(google it)

Αν μετά την εκκίνηση με τον νέο kernel λειτουργεί το wifi,σημαίνει πως η αντιγραφή έγινε αυτόματα.Αν όχι πρέπει να γίνει χειροκίνητα

 

2)Πως περνάω στην τρέχουσα 1.5 έκδοση του ίδιου build?Τί αλλάζω?

zimage και ext32

 

3)Σε τέτοια περίπτωση χρησιμοποιώ το Titanium?

 

Ευχαριστώ από τώρα για τον χρόνο σας

και :respect::respect: απο εμένα στους γνώστες!!!

To Titanium, που όλοι λένε τα καλύτερα, κάνεις μια μια τις εφαρμογές?

 

Πάντως μου φαίνεται ο s1 kernel μάλλον "ανώριμος" ακόμα!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κάνεις και όλες τις εφαρμογές μαζί.

Πληροφορίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=748686&highlight=titanium+backup

Eγώ δυστυχώς προς το παρόν δε μπορώ να εκφέρω γνώμη για τον s1 kernel,καθώς το hd2 μου θα κάνει ένα ταξιδάκι προς το service.Λόγω οθόνης που σταμάτησε να δουλεύει το touch,χωρίς προηγουμένως να μου έχει πέσει ή να το χτυπήσω οπουδήποτε.

Ελπίζω όταν επιστρέψει στα χέρια μου,να υπάρχει και για δοκιμή η nand android rom

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κάνεις και όλες τις εφαρμογές μαζί.

Πληροφορίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=748686&highlight=titanium+backup

Eγώ δυστυχώς προς το παρόν δε μπορώ να εκφέρω γνώμη για τον s1 kernel,καθώς το hd2 μου θα κάνει ένα ταξιδάκι προς το service.Λόγω οθόνης που σταμάτησε να δουλεύει το touch,χωρίς προηγουμένως να μου έχει πέσει ή να το χτυπήσω οπουδήποτε.

Ελπίζω όταν επιστρέψει στα χέρια μου,να υπάρχει και για δοκιμή η nand android rom

 

σου εύχομαι φίλε μου να είναι σύντομο το ταξίδι του λέοντα σου

και να το έχεις γρήγορα στα χέρια σου. και που είσαι μη χαθείς

ενημέρωνέ μας για την nand rom και τις εξελίξεις :)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κάνεις και όλες τις εφαρμογές μαζί.

Πληροφορίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=748686&highlight=titanium+backup

Eγώ δυστυχώς προς το παρόν δε μπορώ να εκφέρω γνώμη για τον s1 kernel,καθώς το hd2 μου θα κάνει ένα ταξιδάκι προς το service.Λόγω οθόνης που σταμάτησε να δουλεύει το touch,χωρίς προηγουμένως να μου έχει πέσει ή να το χτυπήσω οπουδήποτε.

Ελπίζω όταν επιστρέψει στα χέρια μου,να υπάρχει και για δοκιμή η nand android rom

Ευχαριστώ για το λινκ Γιώργο!Γιατί μου φάνηκε κουλό το μια μια:lol:

Περαστικά και συντομα πίσω το Leo σου!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως μπορουμε να βαλουμε να τρέχει win + adroid ταυτόχρονα και ποια εκδoση adroid προτεινετε?

 

Εχω εγκατεστηκμενη την τελευταια μαμισια rom 3.14 radio 2.15,50,14

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως μπορουμε να βαλουμε να τρέχει win + adroid ταυτόχρονα και ποια εκδoση adroid προτεινετε?

 

Τι εννοείς ταυτόχρονα; Να είναι και τα δύο λειτουργικά φορτωμένα παράλληλα; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ταυτόχρονα; Να είναι και τα δύο λειτουργικά φορτωμένα παράλληλα; :confused:

 

dual boot να επιλέγω εγώ με ποιο λειτουργικό θα ξεκινάει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει. Διάβασε πιο πίσω και θα βγάλεις άκρη.

 

Μπορουμε να ορισουμε εμεις προεπιλεγμενο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις...Πιο πισω θα βρεις διαφορους bootloaders και οτι αλλο θες...Δοκιμασα μια απο αυτες που λενε τα παιδια οτι δεν εχουνε προβληματα..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Έχω βάλει αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=747492&highlight=froyo+stone+sense+3.2 που δουλεύει μια χαρά σε όλα ΑΛΛΑ έχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Διάβασα για αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491 και ότι είναι πολύ σταθερό με χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας.

Επειδή δεν τα πολυπαρακολουθώ τα πράγματα:

-ποιές είναι οι διαφορές των παραπάνω ρομ

-πως μπορώ (αν μπορώ) να μεταβώ από την μια στην άλλη δίχως να χρειαστεί να ξαναστήσω το android?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά με λένε Χρήστο :lol:

Eιπα να το αλλάξω για να υπάρχει ποικιλία συνονόματε:lol::lol:

 

 

 

υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως μπορουμε να βαλουμε να τρέχει win + adroid ταυτόχρονα και ποια εκδoση adroid προτεινετε?

 

Εχω εγκατεστηκμενη την τελευταια μαμισια rom 3.14 radio 2.15,50,14

Γιατί δεν σκέφτεσαι την τελευταία Omega με Android Loader ενσωματωμενο?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίο λειτουργικό το Android !! :D μακάρι να μπορούσα να φλασάρω το ΛΕΟ μου μόνο με αυτό :(
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίο λειτουργικό το Android !! :D μακάρι να μπορούσα να φλασάρω το ΛΕΟ μου μόνο με αυτό :(

θα γινει και αυτο φιλε μου (κατα 99%). υπομονη λιγακι και ολα θα γινουν. ας ειναι καλα τα παιδια στο xda !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

θα γινει και αυτο φιλε μου (κατα 99%). υπομονη λιγακι και ολα θα γινουν. ας ειναι καλα τα παιδια στο xda !!!!

 

Οντως καλά να είναι τα παιδία αλλά εως τότε θα καεί το card reader του κινητού μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...