Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει swap partition απο τη 3.5 οπότε μάλλον θα προχωρήσω κατευθείαν σε αναβάθμιση!Θα επανέρθω με εντυπώσεις.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν zip εφαρμογές .μόνο σε μορφή apk, από τον MAGLDR τα μόνα zip που βάζουμε είναι η ρομ και ότι άλλο δίνει ο σεφ για την ρομ του. και το γραφεί ότι είναι για MAGLDR.

 

Εσύ τη θέλεις ακριβώς να κάνεις ?

 

προσπαθω να κανω εγκατασταση zip αρχειο,εικονιδια απο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1025595

αλλα και καποια αλλα που λεει

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11850003&postcount=5

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε το σημείο πρόσβασης απο τις ρυθμίσεις

 

Είναι πρόβλημα της εκάστοτε ρομ αυτό και αν εμφανιστεί κάπου δε διορθώνεται?

Δηλαδή ή θα αλλάζω σημείο πρόσβασης συνέχεια ή αλλάζω ρομ?

Όταν λοιπόν θέλω να συνδέομαι στο ιντερνετ πρέπει να πάω να βάζω το σωστό σημείο πρόσβασης και όταν αποσυνδέομαι πρέπει

να το αλλάζω πάλι στο λάθος για να μη συνδέεται, σωστά?

Τ Η Β Α Ψ Α Μ Ε ! ! ! !

Και πες ότι το συνηθίζεις και το ανέχεσαι...προσπαθώντας λοιπόν το κινητό μόνιμα να συνδεθεί , σώνει και καλά (ανεπιτυχώς) , δεν καταναλώνει έξτρα μπαταρία για παράδειγμα???

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν υπάρχουν προγράμματα που σου επιτρέπουν να ανοιγοκλείνεις τη σύνδεση με αλλαγή σημείου πρόσβασης όπως το apndroid

Ομως αυτό που βλέπεις δεν ειναι ο κανόνας.Κάποιο πρόγραμμα σου κάνει την ζημιά ή έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη ρομ.Ξε-τσεκάροντας από ρυθμίσεις--->ασύρματο και δίκτυα--->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας το "ενεργοποίηση δεδομένων" υπο κανονικές συνθήκες η σύνδεση δεν ξανανοίγει

TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.7.6

αυτά που δίνεις στο δεύτερο λινκ ειναι για desire hd sense roms και δε μπορούν να περαστούν στην ρομ που έχεις τώρα.

Απο το πρώτο λινκ λέει ότι ειναι για cm7 άρα ταιριάζουν στην ρομ σου αλλά έχει κάποιες οδηγίες για το πως πρέπει να περαστούν.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα σου κάνει την ζημιά....

 

Έχεις (όπως πάντα ;)) δίκιο.

Μια εφαρμογή ημερολογίου την έκανε τη ζημιά.

Σ ευχαριστώ πολύ :).

 

EDIT: "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτό το στοιχείο"

μου το βγαλε όταν πηγα στο Market να κατεβάσω το MYPHONE EXPLORER.

Εχτές το κατέβασα κανονικά και συγχρόνισα και ημερολόγιο.

Τι πείραξα πάλι και σήμερα δεν μπορώ να το κατεβάσω??

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια μπαταρια με καπακι και σταντ 2400 και βαση αυτοκινητου απο το e bay. Ολα μαζι 10 ευρω.Τα περιμενω.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις (όπως πάντα ;)) δίκιο.

Μια εφαρμογή ημερολογίου την έκανε τη ζημιά.

Σ ευχαριστώ πολύ :).

 

EDIT: "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτό το στοιχείο"

μου το βγαλε όταν πηγα στο Market να κατεβάσω το MYPHONE EXPLORER.

Εχτές το κατέβασα κανονικά και συγχρόνισα και ημερολόγιο.

Τι πείραξα πάλι και σήμερα δεν μπορώ να το κατεβάσω??

 

Μηπως αλλαξες την αναλυση της οθονης;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει το tapatalk αλλα οταν γραφω ποστ δεν μου βαζει το οτι γραφω απο αυτο οπως εσενα...Στο μενου το εχω επιλεξει...Τι αλλο θελει;

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εδώ στο myphone δε βγάζει την υπογραφή με όλες τις εκδόσεις του tapatalk.Εγώ έχω μια παλιά την 1.86 που είχα αγοράσει από το slideme.org πριν καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εδώ στο myphone δε βγάζει την υπογραφή με όλες τις εκδόσεις του tapatalk.Εγώ έχω μια παλιά την 1.86 που είχα αγοράσει από το slideme.org πριν καιρό.

 

Έχω ένα backup από το titanium που είχα την παλιότερη έκδοση του tapatalk μέσα σε έναν φάκελο titaniumbackup μαζί με όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές που είχα εκείνη την στιγμή. Μπορώ να επαναφέρω μόνο το tapatalk ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει το tapatalk αλλα οταν γραφω ποστ δεν μου βαζει το οτι γραφω απο αυτο οπως εσενα...Στο μενου το εχω επιλεξει...Τι αλλο θελει;

 

αυτή η συζήτηση έχει ξαναγίνει, και αν θυμάμαι καλά είχανε καλήξει ότι από κάποια εκδοση και μετα ΔΕΝ βγάζει υπογραφή στο my forum ανω στους xda βγάζει κανονικά

 

και μία ερωτησούλα εκτός από το tapatalk χρειάζεται και κάποιο άλλο βοηθητικό πρόγραμμα?

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η Themed

 

TBD_Themed_Sensation_XL_Gen3_V3.6

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Eχθές πέρασα τη TBD Sensation xl stock v3.6 επιτυχώς!Είναι σαφώς πιο βελτιωμένη, πιο γρήγορη και πιο ομαλή απο τη 3.5 που είχα.Το μόνο που παρατήρησα αν δε κάνω λάθος είναι ότι τρώει λίγο πιο πολύ τη μπαταρία?Εχθές το άφησα στη αναμονή και σε 6 ώρες έπεσε 3% που πιστεύω ότι είναι πολύ καλά αλλά μου φαίνεται ότι όταν το σκαλίζεις ότι τρώει μπαταρία πιο πολύ απο πριν!

 

Βγήκε και η Themed

 

TBD_Themed_Sensation_XL_Gen3_V3.6

 

H themed τι παραπάνω έχει απο τη stock που έβαλα?Υπάρχουν κάποια screens να δούμε?

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Eχθές πέρασα τη TBD Sensation xl stock v3.6 επιτυχώς!Είναι σαφώς πιο βελτιωμένη, πιο γρήγορη και πιο ομαλή απο τη 3.5 που είχα.Το μόνο που παρατήρησα αν δε κάνω λάθος είναι ότι τρώει λίγο πιο πολύ τη μπαταρία?Εχθές το άφησα στη αναμονή και σε 6 ώρες έπεσε 3% που πιστεύω ότι είναι πολύ καλά αλλά μου φαίνεται ότι όταν το σκαλίζεις ότι τρώει μπαταρία πιο πολύ απο πριν!

 

Συμφωνώ μαζί σου το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος όπως έχει.

 

H themed τι παραπάνω έχει απο τη stock που έβαλα?Υπάρχουν κάποια screens να δούμε?

 

Στην πρώτη σελίδα της rom υπάρχουν κάποια screen για να δεις, για περισσότερα όμως δεν έχω δει κάτι άλλο, άλλωστε δεν την έχω βάλει ποτέ για να σου πω αν αξίζει να την περάσεις.

Edited by arisvega

HTC HD 2 (EU), HSPL 2.08, Radio 2.15.50.14, MGLDR 1.13

ROM: Team Blue Droid V3.7 Sensation XL Gen3 EU, Sense 3.5/2.3.5

Kernel: Marc1706 v. 0.1.9

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι nova2 σας το βγάζει το play στα hd2?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ήθελα να το αγοράσω, δεν φαντάζομαι να υπάρχει τρόπος, με κάποια ρύθμιση. Ούτε market enabler & unlocker δουλεύει.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Στο play store του pc το nova 2 μου το βγάζει συμβατό μόνο με το galaxy s2.Ευτυχώς δεν είμαι "play" τύπος και έτσι δεν μετανιώνω που το έδωσα
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αλλαξες την αναλυση της οθονης;

 

Αμάν ρε φίλε....έλεος....υπάρχει κάτι που δε ξέρεις?? :lol: :lol: :lol:

Ναι την πείραξα, αλλά μετά απ' αυτό την επανέφερα εκεί που ήταν και παρόλα αυτά

πάλι το μήνυμα ότι δεν είναι συμβατή μου έβγαζε..

 

Την βρήκα τη λύση όμως.

Άλλαξα ρομ και ησύχασα....;)

 

Και ενώ η NDT GINGER MUI V48 ενώ είναι πολύ όμορφη, δεν συνδεόταν στο ιντερνετ, οπότε

πέρασα την NDT V37 TYTUNG και είμαι ευτυχής.

Είναι ιδέα μου ότι είναι πολύ καλή έως εξαιρετική??? σε ταχύτητα, σταθερότητα, διάρκεια μπαταρίας κλπ??

Link to comment
Share on other sites

Eπρεπε να πας στις ρυθμίσεις στη διαχείριση εφαρμογών και να κάνεις στο market εκκαθάριση δεδομένων

Εμένα δε μου αρέσουν οι miui.Η ndt cm7 ειναι μια πολύ καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Eπρεπε να πας στις ρυθμίσεις στη διαχείριση εφαρμογών και να κάνεις στο market εκκαθάριση δεδομένων

Εμένα δε μου αρέσουν οι miui.Η ndt cm7 ειναι μια πολύ καλή επιλογή

 

Στην παραπάνω rom ή αυτή του tweakos, παρατήρησες μήπως αν υπάρχει αυτό το παράξενο με την ενεργοποίηση του ηχείου κατα την απάντηση σε μία κλήση;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν το άκουσα ποτέ αυτό που λες.Μόνο διάβασα ότι υπάρχει.Ισως βέβαια να το άκουσα αλλά να μην έδωσα σημασία.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να προχωρήσω σε android nand rom απο την sd που εχω και σκεφτόμουν για ICS.

Υπαρχει καμια που να ειναι stable και να δουλεύουν τα περισσότερα?καμερα,data,wifi κτλ ή καλύτερα για everyday use να παω σε ginger?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...