Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την nrg τωρα τελευταια ειχα και εγω προβλημα.συγχρονιζε μονο οσα γεγονοτα εχω βαλει εγω και οχι και ενα εορτολογιο που εχω περασει.με την cm7 που εχω τωρα ολα κανονικα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορώ να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα;

 

Ο demon controller δεν κάνει την ίδια δουλειά με το set cpu;. Πάγωσα το demon και πέρασα το set cpu που έχει και widget οπότε μπορώ να βλέπω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Με την nrg ήδη μεταφέρεται στην κάρτα (sd-ext partition) ότι μπορεί να μεταφερθεί.Αν τα πας στην κάρτα από την διαχείριση εφαρμογών χειροκίνητα,δε κερδίζεις κάτι.Ισα-ισα που θα χάσεις σε χώρο
Link to comment
Share on other sites

Με την nrg ήδη μεταφέρεται στην κάρτα (sd-ext partition) ότι μπορεί να μεταφερθεί.Αν τα πας στην κάρτα από την διαχείριση εφαρμογών χειροκίνητα,δε κερδίζεις κάτι.Ισα-ισα που θα χάσεις σε χώρο

 

Έχω περάσει την έκδοση για το αμερικάνικο οπότε δεν βλέπει το ext partition. Με εφαρμογές σαν το apps2sd δεν γίνεται κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο για τις εφαρμογές που το υποστηρίζουν.Αλλά προσωπικά δεν το προτείνω λόγω του ότι την έχω πατήσει αρκετές φορές με την έννοια ότι μετά από reboot, αρκετές φορές οι εφαρμογές που είχα στην sd με αυτόν τον τρόπο,σταματούσαν να λειτουργούν και χρειάζονταν επανεγκατάσταση

Πιστεύεις ότι θα έχουμε πιο ολοκληρωμένη ICS για το HD2 μας?

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι. καμία σχέση με την παλιά, τα πάντα πάνε ποιο γρήγορα.

 

Να κάνω καμιά ερωτησούλα; :p

1)Έχει διαφορά η ταχύτητα και η αίσθηση της rom ανάμεσα στην stock και themed έκδοση;

2)Δεν υπάρχει ακόμη η 3.6 themed; Μπορείς να μεταβείς αργότερα απο την μια στην άλλη μεταφέροντας μόνο το data και ext κομμάτι απο nandroid backup;

3)Πρέπει να χρησιμοποιείς το 4ext recovery ή μπορείς να έχεις όποιο θες; Το λέω αυτό γιατί βλέπω προτεινόμενο recovery για την EU έκδοση με ext-partition 7/172/7. Αν είναι να μην πειράξω το recovery, να το κάνω 5/172/5.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω καμιά ερωτησούλα; :p

1)Έχει διαφορά η ταχύτητα και η αίσθηση της rom ανάμεσα στην stock και themed έκδοση;

2)Δεν υπάρχει ακόμη η 3.6 themed; Μπορείς να μεταβείς αργότερα απο την μια στην άλλη μεταφέροντας μόνο το data και ext κομμάτι απο nandroid backup;

3)Πρέπει να χρησιμοποιείς το 4ext recovery ή μπορείς να έχεις όποιο θες; Το λέω αυτό γιατί βλέπω προτεινόμενο recovery για την EU έκδοση με ext-partition 7/172/7. Αν είναι να μην πειράξω το recovery, να το κάνω 5/172/5.

1)παλιά που είχα δοκιμάσει την themed μου είχε φανεί ποιο βαριά .2)δεν το ξέρω ,αλλά λογικά πρέπει να γίνεται .εγώ δεν κρατάω backup ,έχω ότι θέλω στη κάρτα και το στήνω από εκεί.3)θα σου την τρέξει ,γιατί όταν τρέχει λέει το λιγότερο 172 για EU.

πάντως το ξαναγράφω ,η ρομ ,για δεύτερη μέρα που τ

ην δουλεύω ,έτσι απλά, πετάει.

Link to comment
Share on other sites

1)παλιά που είχα δοκιμάσει την themed μου είχε φανεί ποιο βαριά .2)δεν το ξέρω ,αλλά λογικά πρέπει να γίνεται .εγώ δεν κρατάω backup ,έχω ότι θέλω στη κάρτα και το στήνω από εκεί.3)θα σου την τρέξει ,γιατί όταν τρέχει λέει το λιγότερο 172 για EU.

πάντως το ξαναγράφω ,η ρομ ,για δεύτερη μέρα που την δουλεύω ,έτσι απλά, πετάει.

 

Την πέρασα με recovery 5.0.2.5 και partition 5/172/5 και cLK bootloader. Μετά απο δυο ή τρία reboot που της έκανα φαίνεται να στρώνει και δείχνει τις δυνατότητές της. Την ίδια συμπεριφορά έχει και σε σένα ή απο την πρώτη φορά που bootαρε είναι έτοιμη;

 

Μπορεί να αλλάξει ο τρόπος που εμφανίζει τα παράθυρα; Αυτό το στιλ που τα δείχνει πρώτα ανάποδα, είναι λίγο...κάπως.

 

O tweekos με την Pure CyanogenMod 7 σαν να μην θέλει να περάσουμε την ρομ του. Κατέβασμα με 32,3 kb/s είχα να δώ απο τότε που οι λάσπες ήταν ξερές. Πφ τώρα είναι 16,2

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με recovery 5.0.2.5 και partition 5/172/5 και cLK bootloader. Μετά απο δυο ή τρία reboot που της έκανα φαίνεται να στρώνει και δείχνει τις δυνατότητές της. Την ίδια συμπεριφορά έχει και σε σένα ή απο την πρώτη φορά που bootαρε είναι έτοιμη;

 

Μπορεί να αλλάξει ο τρόπος που εμφανίζει τα παράθυρα; Αυτό το στιλ που τα δείχνει πρώτα ανάποδα, είναι λίγο...κάπως.

με την πρώτη ήταν εντάξει.αλλά πάντα κάνω ένα reboot .τα παράθυρα πάνε τόσο γρήγορα πού δεν το προσέχεις.επίσης μην πειράξεις τον deamon ,άστο όπως το έχει.και μην βάλεις τον τελευταίο κερνελ ,με αυτόν πάει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

με την πρώτη ήταν εντάξει.αλλά πάντα κάνω ένα reboot .τα παράθυρα πάνε τόσο γρήγορα πού δεν το προσέχεις.επίσης μην πειράξεις τον deamon ,άστο όπως το έχει.και μην βάλεις τον τελευταίο κερνελ ,με αυτόν πάει καλύτερα.

 

Εννοείς τον 0.1.8 του marc , οκ θα το αφήσω ετσι. Για το εφέ κίνησης των παραθύρων;

Link to comment
Share on other sites

 

O tweekos με την Pure CyanogenMod 7 σαν να μην θέλει να περάσουμε την ρομ του. Κατέβασμα με 32,3 kb/s είχα να δώ απο τότε που οι λάσπες ήταν ξερές. Πφ τώρα είναι 16,2

Δε χάνεις και τίποτε αν δεν την δοκιμάσεις.Μια κλασσική cm7 ειναι όπως και όλες οι υπόλοιπες

Link to comment
Share on other sites

για το εφέ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.με το systemApp remover έχω πετάξει πολύ σαβούρα που δεν δουλεύω και έτσι έχει ελαφρύνει,πάει ακόμη καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

για το εφέ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.με το systemApp remover έχω πετάξει πολύ σαβούρα που δεν δουλεύω και έτσι έχει ελαφρύνει,πάει ακόμη καλύτερα.

 

Δυσκολεύτηκα να βγάλω την προεγκατεστημενη έκδοση του soundhound για να περάσετε την αγορασμένη που έχω.

 

Δε χάνεις και τίποτε αν δεν την δοκιμάσεις.Μια κλασσική cm7 ειναι όπως και όλες οι υπόλοιπες

 

Τότε να κλείσω το παράθυρο που δείχνει πως κατεβάζει γιατί από το μεσημέρι είναι ανοιχτό και δείχνει ακόμη 45%.

 

Το touch inpout πληκτρολόγιο της nrg που θα το βρούμε ;

Link to comment
Share on other sites

Το android sync (συγχρονίζει απευθείας από το outlook στο κινητό) που θα μπορούσαμε

να το βρούμε, εκτός από την επίσημη ιστοσελίδα, αν με νοάτε..... ;).......:lol:........

pm...ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το myphone explorer που ειναι δωρεάν;

Το touch inpout πληκτρολόγιο της nrg που θα το βρούμε ;

Δε ξέρω αν υπάρχει κάπου.Το πιο κοντινό που έχω βρει σε αυτό ειναι το htc_ime που έχει η americanandroid http://www.sendspace.com/file/f1oflk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το myphone explorer που ειναι δωρεάν;

Γιατί δεν το λες τόση ώρα και έχασα μισή μέρα να βρω πως θα το κάνω?? :p

Λίγη ώρα πριν μου το πεις, μετά από τόσο ψάξιμο :wacko:, αυτό εγκαθιστούσα.

Μόλις κατάφερα και συγχρόνισα.

Τόσο καιρό μια χαρά γίνονταν όλα αυτόματα μέσω gmail, τι έπαθε τώρα?

 

Άσχετο...έβαλα την hyperdroid και ενώ ξετσεκάρω την "ενεργοποίηση δεδομένων", κάθε τόσο βλέπω πως πάει και συνδέεται μόνο του μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Πως να το ταπώσω για τα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το λες τόση ώρα και έχασα μισή μέρα να βρω πως θα το κάνω?? :p

Λίγη ώρα πριν μου το πεις, μετά από τόσο ψάξιμο :wacko:, αυτό εγκαθιστούσα.

Μόλις κατάφερα και συγχρόνισα.

Τόσο καιρό μια χαρά γίνονταν όλα αυτόματα μέσω gmail, τι έπαθε τώρα?

 

Άσχετο...έβαλα την hyperdroid και ενώ ξετσεκάρω την "ενεργοποίηση δεδομένων", κάθε τόσο βλέπω πως πάει και συνδέεται μόνο του μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Πως να το ταπώσω για τα καλά?

Aλλαξε το σημείο πρόσβασης απο τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

 

Δε ξέρω αν υπάρχει κάπου.Το πιο κοντινό που έχω βρει σε αυτό ειναι το htc_ime που έχει η americanandroid http://www.sendspace.com/file/f1oflk

 

Αρκετά καλό πληκτρολόγιο με σωστές αποστάσεις στα πλήκτρα αλλά και αυτό της htc με βολεύει πάρα πολύ και με τον τρόπο που δουλεύει αυτό της nrg (και κανονική πληκτρολόγηση αλλά και στιλ swype στο ίδιο πληκτρολόγιο) είναι για μένα ο καλύτερος συνδιασμός.

 

Δεν μπορεί να "βγεί" μέσα από την ρομ;

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να βγει αλλά δε ξέρω αν θα δουλέψει σε άλλη ρομ.Δες στο zip αρχείο της nrg στο φάκελο sysparts/app_s για το αρχείο HTC_IME.apk
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω install zip εφαρμογες μεσω recovery αλλα

οταν προσπαθω μου γραφει installation aborded

Τα βηματα που κανω ειναι

απο MAGLDR-> AD Recovery->install from sd card ->choose zip from sd card

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω install zip εφαρμογες μεσω recovery αλλα

οταν προσπαθω μου γραφει installation aborded

Τα βηματα που κανω ειναι

απο MAGLDR-> AD Recovery->install from sd card ->choose zip from sd card

Δεν υπάρχουν zip εφαρμογές .μόνο σε μορφή apk, από τον MAGLDR τα μόνα zip που βάζουμε είναι η ρομ και ότι άλλο δίνει ο σεφ για την ρομ του. και το γραφεί ότι είναι για MAGLDR.

 

Εσύ τη θέλεις ακριβώς να κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Tώρα έχω τη HTC HD2 Android TBD_Sensation_XL_Gen3_V3.5a2sd με το 4ext revovery v.2.2.7 RC5 θέλω να περάσω τη 3.6 ,να τη περάσω κάνοντας μόνο wipe all userdata η χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Tώρα έχω τη HTC HD2 Android TBD_Sensation_XL_Gen3_V3.5a2sd με το 4ext revovery v.2.2.7 RC5 θέλω να περάσω τη 3.6 ,να τη περάσω κάνοντας μόνο wipe all userdata η χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο?
Και απευθείας να την βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα ,αλλά κανονικά πρέπει να κάνουμε την διαδικασία αλλαγής ρομ που ξέρουμε. εγώ πάντως θα την έβαζα χωρις να κάνω τίποτα .όταν την βάλεις γράψε τις εντυπώσεις σου ,είναι η ποιο γρήγορη και σταθερή 3.5 που έχω βάλει μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Tώρα έχω τη HTC HD2 Android TBD_Sensation_XL_Gen3_V3.5a2sd με το 4ext revovery v.2.2.7 RC5 θέλω να περάσω τη 3.6 ,να τη περάσω κάνοντας μόνο wipe all userdata η χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο?

 

Είχα την 3.4 η οποία δεν ήθελε swap partition καθώς χρησιμοποιούσε zram, νομίζω το ίδιο ίσχυε και στη 3.5. Πριν βάλω την 3.6 προχτές το μόνο που έκανα ήταν να ξαναφτιάξω τα partition της SD από την αρχή για να δημιουργήσω ξανά το swap partition, προσοχή όμως γιατί σε αυτή την περίπτωση χάνεις όλα τα data που έχεις στην κάρτα SD για αυτό πάρε backup. Μετά απλά έκανα install τη rom χωρίς wipe. Μέχρι στιγμής η 3.6 φαίνετε να είναι σταθερή και γρήγορη όπως και η 3.4 που είχα.

HTC HD 2 (EU), HSPL 2.08, Radio 2.15.50.14, MGLDR 1.13

ROM: Team Blue Droid V3.7 Sensation XL Gen3 EU, Sense 3.5/2.3.5

Kernel: Marc1706 v. 0.1.9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...