Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν δοκιμασα εγκατάσταση από την αρχή. Πάντα όμως κάνω καθαρή εγκατάσταση.

wipe data, rom κλπ και επαναφορά data και sd-ext.

Αν βάλω μια sense πρέπει να κάνω το στήσιμο από την αρχή?

Από το nandroid back up μπορω να επαναφέρω το sd-ext? Και από το titanium μόνο τις εφαρμογές?

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να γίνει καθαρή εγκατάσταση και δε μπορείς να επαναφέρεις τίποτε αυτούσιο από το nandroid backup άλλης rom.Μόνο τις εφαρμογές χρήστη μέσω titanium backup
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα μου ασπριζει η οθονη, σαν να μην εχει καθολου χρωματα. Restart και στρωνει. Προβλημα λειτουργικου ή κινητου; καπου τωρα ληγει η εγγυηση...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Εμενα αυτο μου το εκανε και με wm rom... Και η επανεκκινηση ηταν εφικτη μονο με αφαιρεση της μπαταριας. Μετα ομως δουλευε τζετ!

 

Ακομα και τωρα, δε καταλαβα τι το προκαλουσε. Αλλα δε μου εδινε την εντυπωση hardware ζητηματος..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Νέα rom RCMix3D Runny v5.1 με kernel marc 0.1.5 αλλά προβληματική απ'ότι φαίνεται ;)

 

Η καλύτερη μέχρι τώρα κατά την γνώμη μου Sensation xl Sense3.5/2.3.5 v2.7

Link to comment
Share on other sites

Στην Blueteam Sensation, κατέβασα το recovery και έτρεξα το DAF.exe και έκανε format στην SD, αλλά δεν μου είπε σε κανένα σημείο τι partition θέλω να επιλέξω (δλδ 1gb) και πως θα επιλέξω το EXT4 partition??
Link to comment
Share on other sites

To daf.exe δε κάνει format στην sd.Κάνει partition στην nand μνήμη και σου περνάει και το recovery.Αφού γίνει αυτό ξεκινάς στον magldr--->ad recovery και μέσω του recovery θα κάνεις το ext partition στην κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έκανα αυτό και μετά πήγα στο μενού EXT3 -4EXT - EXT4 για να διαλέξω το EXT 4 partition, αλλά δεν ξέρω που το επιλέγω εκεί και πως το κάνω 1gb.. Μήπως πάω στο convert | change backup -->EXT4 ??

Edit: Το έκανα νομίζω, ήμουν σε λάθος μενού, αλλά μετά λες στον οδηγό πως πάμε στο MOUNTS and STORAGE MENU και πάμε στην επιλογή ΜOUNT USB STORAGE για να αναγνωρίσει ο υπολογιστής την sd card και να αντγράψουμε τον φάκελο της ROM. Αλλά εμένα δεν μου βγάζει αυτήν την επιλογή.. :-/

Edited by Caipirinhas
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό γράφω για το clockwork recovery.Το 4ext recovery ειναι λίγο διαφορετικό.Ψάξτο έχει σίγουρα την επιλογή για mount usb storage αλλά τώρα δε μπορώ να σου πω που ειναι ακριβώς
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έκανα το ext4, και το λέω γτ κατάφερα να βρω την επιλογή που αναφέρεις στον οδηγό (απλά έλεγε toggle usb storage) και όταν διάβασε το pc την κάρτα μου, μέσα στην κάρτα έχει ένα φάκελο που λέγεται 4ext. :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αυριο ληγει η εγγυηση! μηπως να το παω αυριο για ελεγχο να δουν αν φταιει η οθονη; το προβλημα παντως παρουσιαστηκε περιπου στο καλοκαιρι που ειχα ηδη ανδροιντ. Αντε να εχει γινει 8-10 φορες απο τοτε, απλα τις περισσοτερες τον τελευταιο καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού η Ειρήνη το είδε και στα wm,σημαίνει πως υπάρχει hardware πρόβλημα.Βάλτου την επίσημη wm rom και πήγαινε το στο service.Αλλωστε το hd2 έχει ακόμη αρκετά να δώσει χάρη στους developers
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον παιδια αυριο ληγει η εγγυηση! μηπως να το παω αυριο για ελεγχο να δουν αν φταιει η οθονη; το προβλημα παντως παρουσιαστηκε περιπου στο καλοκαιρι που ειχα ηδη ανδροιντ. Αντε να εχει γινει 8-10 φορες απο τοτε, απλα τις περισσοτερες τον τελευταιο καιρο.

 

Δεν θα έπρεπε να περιμένεις την τελευταία μέρα, φυσικά να το πας στο service, τα παιδιά στην arvato είναι πολύ εξυπηρετικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού η Ειρήνη το είδε και στα wm,σημαίνει πως υπάρχει hardware πρόβλημα.Βάλτου την επίσημη wm rom και πήγαινε το στο service.Αλλωστε το hd2 έχει ακόμη αρκετά να δώσει χάρη στους developers

 

Πραγματι ισχυει, αλλα δε μου εδωσε την εντυπωση hw. Δεν ξερω πως να το εξηγησω αυτο που λεω. Μου παρουσιαστηκε πρωτη φορα ~μηνα αφοτου το ειχα αγορασει. Αφαιρεσα τη μπαταρια κ το θεωρησα συμπτωματικο. Εκτοτε το ειδα αλλες 7-8 φορες, παντα με wm rom ομως, και συγκεκριμενα την energy.

 

Στο παιδι που το πουλησα, δεν το εχει κανει ποτε εως τωρα απ οτι μου εχει πει, και λειτουργει αψογα.

 

Σκεφτομαι, απ τη μια τα προβληματα hw πολλες φορες δεν εκδηλωνονται περιοδικα και με την ιδια συχνοτητα και συμπεριφορα. Αλλα αν ηταν hw, 2 χρονια μετα που το ειχα, δε θα τα ειχε φτυσει; Βασει πιθανοτητων παντα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θεωρουσα οτι ειναι καποιο bug της ρομ και τωρα που θυμηθηκα την εγγυηση σκεφτηκα να ρωτησω.

 

Η αντιπροσωπια ειναι ακομα αγια πρασκευη;

Φλασαρω μια επισημη μεσω sd card και ειμαι ετοιμος? Φευγει και το hspl νομιζω ετσι?

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αντιπροσωπια ειναι ακομα αγια πρασκευη;

 

Έχει αλλάξει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

 

Φλασαρω μια επισημη μεσω sd card και ειμαι ετοιμος? Φευγει και το hspl νομιζω ετσι?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα rom RCMix3D Runny v5.1 με kernel marc 0.1.5 αλλά προβληματική απ'ότι φαίνεται ;)

 

Η καλύτερη μέχρι τώρα κατά την γνώμη μου Sensation xl Sense3.5/2.3.5 v2.7

 

Βασικά από ότι κατάλαβα μέχρις στιγμής όσοι αναφέρανε προβλήματα κάτι δεν είχαν κάνει καλά τελικά...

Όλο και περισσότεροι δίνουν το οκ ότι λειτουργεί άψογα.

Θα την φλασάρω σε λίγο και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστω πολυ! Καλα θυμομουν τον τροπο λοιπον. Επισκεψη στο σεξσοπ λοιπον αυριο.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσο ειχα το HTC, ανθεκτικο πισω, το ειχα σε θηκη τυπου σιλικονης σε 6-7 χρωματα αναλογα το ντυσιμο μου. :p

 

Καταρχάς, περαστικά!

Τις θήκες από πού τις είχες πάρει; Είχα πάρει μία μαύρη από e-bay αλλά τώρα τελευταία έχει ξεχειλώσει και όσο και αν έψαξα στα μαγαζιά δεν βρήκα τίποτα παρόμοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχάς, περαστικά!

Τις θήκες από πού τις είχες πάρει; Είχα πάρει μία μαύρη από e-bay αλλά τώρα τελευταία έχει ξεχειλώσει και όσο και αν έψαξα στα μαγαζιά δεν βρήκα τίποτα παρόμοιο...

 

Για τέτοιες αγορές το ebay αποτελεί μονόδρομο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιες αγορές το ebay αποτελεί μονόδρομο.

 

Συμφωνώ. Όμως η αδυναμία της προηγούμενης επαφής με το αντικείμενο που αγοράζεις έχει ως αποτέλεσμα την αμφίβολη ποιότητά του.

Οπότε το να έχει παραγγείλει κάποιος πριν κάτι και να του έχει βγει καλό είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βλέπω να βάζεται sense rom στο κινητο και ήθελα να ρωτησω αν σε σχεσει με την typhoon που εχω εγω στο κινητο μου ειναι καλυτερες η sense rom γιατι παλαιοτερα που ειχα ασχοληθη με της sense rom ειχαν καποια προβληματα! τωρα πανε καλα η sense rom στο κινητο μας;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πέρασα την rom TBD Sensation XL V2.5 με android 2.3.5 και kernel 2.6.35.14 . η rom είναι με sense, είχα να δουλέψω sense πολύ καιρό και μου έκανε πολύ εντύπωση το πόσο γρήγορη είναι αυτή η rom. το πρόβλημα μου είναι ότι χάνεται το wi fi όλη την ώρα. δεν είναι θέμα σύνδεσης ή router γιατί από δίπλα έχω το galaxy note και δε βγαίνει ποτέ εκτός εμβέλειας. τι μπορεί να φταίει? μήπως είναι προβληματική η rom?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από ότι κατάλαβα μέχρις στιγμής όσοι αναφέρανε προβλήματα κάτι δεν είχαν κάνει καλά τελικά...

Όλο και περισσότεροι δίνουν το οκ ότι λειτουργεί άψογα.

Θα την φλασάρω σε λίγο και βλέπουμε...

 

Την πέρασα . Στις επαφές δεν μπορείς να κάνεις Import / export από SD

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα . Στις επαφές δεν μπορείς να κάνεις Import / export από SD

 

Αν είναι μόνο αυτό καλά θα είναι...

Δεν θυμάμαι να το έχει αναφέρει κανένας μέχρις στιγμής...Σου βγάζει μήνυμα σφάλματος?

Δοκίμασες να κάνεις καμιά επανεκκίνηση στο κινητό και να δοκιμάσεις πάλι?

Συγχρονίζω μέσω Gmail αλλά έχω πάντα ένα αντίγραφο και στην κάρτα μνήμης οπότε θα δοκιμάσω...Τώρα την περνάω και θα ξέρω σε λίγο αν το κάνει γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

οχι ποτέ με gmail. απευθείας απο την SD τις περνάω ;) Δεν βγάζει σφάλμα. Δεν υπάρχουν οι επιλογές εξαγωγή και εισαγωγή για SD. έχει μόνο τις αντίστοιχες για την κάρτα SIM.

 

Μου την έδωσε και γύρισα σε ginger 2.3.7 από NDT. παλιές καλές εποχές. Ετσι και αλλιώς σε λίγο καιρό θα βάλουμε ICS

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...