Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τις απαντησεις

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου κανει πολυ συχνα επανεκκινηση... Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει πολυ συχνα επανεκκινηση... Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Ξανα φορμαρισε την καρτα και αντιγραφη παλι!

Ποιο build εχεις? Κανονικα δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ακουστικο δε δουλευει τοσο δυνατα σε android οσο σε omega?το εχει προσεξει κανεις???

 

οτι ετοιμαζουμον να στειλω για το ιδιο, ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος, ψαχνω κανενα προγραμματακι για audio boost αλλα μεχρι τωρα δεν βρηκα κατι, παιζει χαμηλα ολους τους ήχους,απενεργοποιήσα και τους ήχους στις ειδοποιήσεις αλλα πάλι ειναι πολύ χαμηλά

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα development.Προσωπικά με την απενεργοποίηση των ήχων του dialer το βρίσκω άψογο.Στα wm αρκετές φορές αναγκάζομαι να το χαμηλώνω,γιατί μπουκώνει.Αυτό που δεν έχω βρει ακόμη είναι κάποιο κόλπο που να ηχογραφεί καλά και τις 2 πλευρές,όπως γίνεται πλέον στα wm.
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα development.Προσωπικά με την απενεργοποίηση των ήχων του dialer το βρίσκω άψογο.Στα wm αρκετές φορές αναγκάζομαι να το χαμηλώνω,γιατί μπουκώνει.Αυτό που δεν έχω βρει ακόμη είναι κάποιο κόλπο που να ηχογραφεί καλά και τις 2 πλευρές,όπως γίνεται πλέον στα wm.

 

δηλαδη φιλε μου λιγο αναλυτικοτερα τι μπορουμε να κανουμε για να δουλεψει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου λιγο αναλυτικοτερα τι μπορουμε να κανουμε για να δουλεψει σωστα?

 

μενου-ρυθμισεις-ηχος και στα σχολια απενεργ. τους Ηχ. πληκτρων τηλεφωνου

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Νεο built για οσους ενδιαφερονται να σπασουν το PS3 τους :

PSFreedom Built

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω περασει android στη torage card, τα τρέχει κανονικα μια χαρα. απλως θελω καποιος αν μπορει να με βοηθησει λεγοντας μου πως θα κανω dual boot. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω περασει android στη torage card, τα τρέχει κανονικα μια χαρα. απλως θελω καποιος αν μπορει να με βοηθησει λεγοντας μου πως θα κανω dual boot. ευχαριστω

Εγω χρησιμοποιω αυτο!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτο!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752

 

αυτότο περνάς από τα windows ?

και μετά στην επανεκίνηση εσύ προσωπικά

βασίλη τι έχεις επιλέξει?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτότο περνάς από τα windows ?

και μετά στην επανεκίνηση εσύ προσωπικά

βασίλη τι έχεις επιλέξει?

Nαι Βασιλη, εγκατασταση το cab στην μνημη του τηλεφωνου οταν τρεχεις windows και επιλογη με soft reset ειναι το καλυτερο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω αυτή: Jmz Android Dual-Boot for HD2 v4, αλλά μ βγαζει error ktl οταν κανω reboot. Ξέρει κανείς τίποτα πάνω σε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω αυτή: Jmz Android Dual-Boot for HD2 v4, αλλά μ βγαζει error ktl οταν κανω reboot. Ξέρει κανείς τίποτα πάνω σε αυτό?

Που εκανες εγκατασταση? Θελει στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα το cab!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Που εκανες εγκατασταση? Θελει στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα το cab!

 

ναι στην συσκευη το εκανα

Link to comment
Share on other sites

ναι στην συσκευη το εκανα

Δεν εξηγειται αυτο που λες αλλιως το ειχα και εγω το παραπανω και μετα απο καθε soft reset μου εβγαζε στην πρωτη οθονη που εβλεπα δυο ασπρα πλαισια με τις επιλογες για ποιο boot θελω!

Ξανακατεβασε το cab και ξαναβαλτο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτο!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752

 

μπορεις να στειλεις με μηνυμα το cab? γιατι απο το site δεν κατεβενει, ευχαριστω

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να στειλεις με μηνυμα το cab? γιατι απο το site δεν κατεβενει, ευχαριστω

Θα συνιστούσα να κάνεις registration στο εν λόγω site και να το κατεβάσεις. Αργά ή γρήγορα θα το ξαναχρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Den exo elliniko pliktrologio grafo apo to tilefono.to problima moy eine oti den mporo NA emfaniso tis epafes apo tin karta sim sto tilefono.exo tin 1.5. 7/9/10

 

Δεν ξέρω αν το έχεις υπόψιν αλλά τα greeklish απαγορεύονται στο forum και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ισως ρωτησω πραγματα χιλιοειπωμενα απλως δεν εχω την ανεση χρονου να ψαξω εκτενως και ζητω κατανοηση! περασα στο hd2, με rom standard energy, το FroyoStone_sense, δεν ξερω αν σας κατατοπιζω, και εκ πρωτης αναφερω πως εχω ελληνικο πληκτρολογιο, οι ερωτησεις μου τωρα ειναι:

 

1) το led αναβοσβηνει συνεχως παροτι επελεξα να αναβοσβηνει μονο σε sms/mms. γινεται να το κανω ν αναβει μονο τοτε?

 

2) δεν εχω ηχο σε εισερχομενη κληση η μηνυμα παρα μονο δονηση. ψαχνω στις ρυθμισεις να ορισω ηχο αλλα δε μου βγαζει καποιον. κανω κατι λαθος?

 

3) οι επαφες που εχω αποθηκευμενες στο τηλεφωνο καθως και τα μηνυματα, γινεται να τα βλεπω και στα windows και στο android?

 

4) γινεται να κανει boot στα windows απο android χωρις να χρειαζεται να κλεισω το τηλεφωνο?

 

5) καθε φορα που boot-αρω παλι στα windows στο φακελο DCIM βλεπω κι ακομα εναν που λεγεται thumbnails και μου προσθετει φωτο στο htc album. καθε φορα τον σβηνω. καποιος τροπος να μην εμφανιζεται αυτο εκει?

 

ευχαριστω και συγνωμη για το μακροσκελες ποστ

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

1.Με τα led υπάρχει κάποιο θέμα.Αν πριν ξεκινήσεις το android ήταν αναμένο στα wm,θα μείνει αναμένο και στο android.Επίσης σε κάποια build αναβοσβήνει ως ένδειξη ότι η συσκευή λειτουργεί.

2.Εβαλες στην κάρτα το φάκελο media στο root της κάρτας; http://www.gamesquare.co.uk/media.zip

Θα βρεις μέσα υποφακέλους,όπου βάζεις τους δικούς σου ήχους ανάλογα για κλήση,sms,ξυπνητήρι

3.Μπορείς να τα περάσεις είτε με συγχρονισμό με google(επαφές,ημερολόγιο),είτε με το sprite migrate.http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/How-To-Transfer

Aπό εκεί και πέρα μπορείς να συγχρονίζεις με google για τις επαφές.Αυτό που δε ξέρω είναι αν γίνεται κάτι με τα sms ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το sprite migrate από android σε wm

4.Kατέβασε από το market την εφαρμογή quick boot και θα κάνεις reboot(soft reset) για να μπεις στα wm

5.Αυτό δεν έχω καταφέρει να το αποφύγω.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! έλυσα όλα σχεδόν τα προβλήματα! ευχαριστώ!!!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτή την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773790 δεν μου εμφανίζει από την sim της επαφές , έβαλα ένα πρόγραμμα από το market αλλά είναι για να αντιγράψεις από το τηλέφωνο στη sim, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει .ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...