Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον οδηγό σου ακολούθησα !!! Και μάλιστα κόλησσα στο βήμα 8 από αυτά που μου λες !!!

 

Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να μπω σε fstboot αφού δεν ανάβει καθόλου !!! Εάν έμπαινα θα ακολουθούσα τη διαδικασία που λες. Και στο φορτιστή που το έχω, δεν ανταποκρίνεται. Εάν συνεχίσει να είναι σβηστό με βλέπω να το γυρνάω για σέρβις - αντικατάσταση...

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον οδηγό σου ακολούθησα !!! Και μάλιστα κόλησσα στο βήμα 8 από αυτά που μου λες !!!

 

Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να μπω σε fstboot αφού δεν ανάβει καθόλου !!! Εάν έμπαινα θα ακολουθούσα τη διαδικασία που λες. Και στο φορτιστή που το έχω, δεν ανταποκρίνεται. Εάν συνεχίσει να είναι σβηστό με βλέπω να το γυρνάω για σέρβις - αντικατάσταση...

- Πρωτα να ξεκαθαρισω οτι για να φτασουμε απο την 2.2 του Steve ,εως την 1.6 4399, ο οδηγος που ακολουθουμε δεν ειναι δικος μου!! ... αλλα του homeiss απο modaco και τον οποιο χρησιμοποιησαμε ολοι για να επιστρεψουμε στην Ο2 1.6 4399.

 

- ... το κομματι του οδηγου που παραθετω παραπανω, ειναι μερος απο τον οδηγο του homeiss

 

- Τωρα το οτι δε αναβει μου κανει εντυπωση... Οπως ειναι σβηστο επιχειρησες προφανως να μπεις σε fastboot και δεν ανταποκρινεται;; ....

 

- Αυτο που περιγραφεις το ειχα παθει με αλλη συσκευη παλαιοτερα και τελικα ειχα μεινει απο μπαταρια. Τη συνδεσα στο φορτιστη και την αφησα σβηστη οπως ηταν κανα μισαωρο ,χωρις να εχει καμια ενδειξη το κινητο, παρακολουθουσα ομως την κατασταση του φορτιστη που ζεσταινοταν και καταλαβα οτι φορτιζε ... τελικα ειχα μεινει απο μπαταρια κατα την διαδικασια φορτωσης της ρομ :(

- Οποτε μετα απο καμια ωρα το αναψα και επανηλθε ... και ξαναφορτωσα εξαρχης την ρομ :)

- Ευχομαι πως κατι τετοιο εχει συμβει και σε σενα ,βαλτο στον φορτιστη και αστο παρακολουθοντας την θερμοκρασια του φορτιστη, ... αν ζεσταινεται σημαινει οτι φορτιζει ,.. μετα απο κανα μισαωρο δοκιμασε να το ενεργοποιησεις ..

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο φορτιστής είναι κρύος, και είναι καμιά ώρα επάνω, οπότε πάπαλα, θα το πάω πίσω και ο θεός βοηθός, αν μου το αλλάξουν θα το αφήσω με τη μαμίσια, δεν το ξαναπειράζω...
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το που πατάω οποιοδήποτε κουμπί του ραδίου μου βγάζει <<Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Streak Radio (διαδικασία xcode.streak.radio). Προσπάθησε ξανά>>. Όποτε δεν μου δίνει την δυνατότητα να κάνω κάτι.

Πως το κάνουμε αυτό <<Θέλει root για να δώσει access στον transmitter>>. Πρέπει να είναι απλό αλλά σιγά σιγά μαθαίνω, δεν είναι δυνατόν να ξέρεις τα πάντα γύρο από συστήματα που θέλουν γνώση από Computer.

Επίσης αν ξέρει κανείς, φόρτωσα το NDrive όλα ωραία και καλά του πέρασα τους 3D χάρτες αλλά δεν βλέπω τα 3D κτήρια , ξέρει κανείς γιατί ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο φορτιστής είναι κρύος, και είναι καμιά ώρα επάνω, οπότε πάπαλα, θα το πάω πίσω και ο θεός βοηθός, αν μου το αλλάξουν θα το αφήσω με τη μαμίσια, δεν το ξαναπειράζω...

- Ξαναελεγξε την μπαταρια. Την εχεις τοποθετησει σωστα; Το καπακι αν δεν εχει κλεισει δεν λειτουργει η συσκευη, ... ελεγξε το να δεις αν ειναι κλεισμενο σωστα! ... δεν μπορει ... ετσι, να μην αναβει;!! ... και λαθος να εκανες θα αναβε και θα εβγαζε καποια ενδειξη .

- Δεν ειπες σε ποια φαση εσβησε ,... εννοω τι εκανε και εσβησε; ... ειχες μπει σε recovery ,μετα πατησες την 2η επιλογη "upgrade from sd card" και μπηκες στην οθονη της clockwork;; .... ή δε εφτασες ποτε στην clockwork;; ... ηταν αρκετα φορτισμενη η μπαταρια;

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην είναι κλειστό καλά το καπάκι της μπαταριάς. Δεν δικαιολογείται από software να πάθει βλάβη, κάτι άλλο φταίει , μην πανικοβάλλεσαι, συνήθως τις περισσότερες βλακείες τις κάνουμε όταν μας πιάνει πανικός.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην είναι κλειστό καλά το καπάκι της μπαταριάς. Δεν δικαιολογείται από software να πάθει βλάβη, κάτι άλλο φταίει , μην πανικοβάλλεσαι, συνήθως τις περισσότερες βλακείες τις κάνουμε όταν μας πιάνει πανικός.

 

Και όμως δικαιολογείται το έχω πάθει και εγώ ο μόνος τρόπος επαναφοράς είναι από pc και με το QDLTool το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post. Για να ξανααναψει το κινητό θέλει τα 2 πρώτα βήματα από το παρακάτω post αφού πρώτα κατεβάσουμε τα αρχεία που λέει

 

http://android.modaco.com/content/dell-streak-streak-modaco-com/321591/six-step-to-update-direct-dell-streak/#entry1457269

Edited by AMTECH
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το άλλαξα χθες με καινούργιο, και πέρασα την official 2.2. Μου φαίνεται πιο σταθερή από του dj steve, με καλύτερη κάμερα και φυσικά ελληνικά ! Σήμερα παρέλαβα και τα αξεσουάρ που είχα παραγγείλει από Αγγλία (διάφανη θήκη, δερμάτινη θήκη, καρ κιτ και δεύτερη μπαταρία), όλα original Dell, μπορώ να πω πως τέτοια ποιότητα δεν έχω ξαναδεί από ΚΑΜΙΑ εταιρεία. Ειδικά οι θήκες είναι must, η διάφανη πλατούλα για κάθε μέρα (είχε και screen protector) ενώ η δερμάτινη είναι απίστευτη για business καταστάσεις, με ειδική βάση για το τηλέφωνο με kickstand για να βλέπεις ταινίες. Τελικά το Streak είναι ποιοτικά η ΚΑΛΥΤΕΡΗ συσκευή ever.
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει περάσει κάνεις το NDrive με τους τρισδιάστατους χάρτες για Android. Το είδα να παίζει σε ένα HTC μια χαρά αλλά στο Streak δεν μου παίζει σωστά τα 3D maps. Λογικά έπρεπε να παίζει σωστά γιατί ζητά ανάλυση 800 Χ 400 και πάνω που την έχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει περάσει κάνεις το NDrive με τους τρισδιάστατους χάρτες για Android. Το είδα να παίζει σε ένα HTC μια χαρά αλλά στο Streak δεν μου παίζει σωστά τα 3D maps. Λογικά έπρεπε να παίζει σωστά γιατί ζητά ανάλυση 800 Χ 400 και πάνω που την έχουμε.

 

Εμ΄ςνα μου παίζει κανονικά, κατεβάζεις από το market την εφαρμογή, και μετά περνάς την σπ*^%νη...

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμ΄ςνα μου παίζει κανονικά, κατεβάζεις από το market την εφαρμογή, και μετά περνάς την σπ*^%νη...

 

Έχεις περάσει κανονικά δηλαδή όλα τα rasterdata (3d maps) και σου δουλεύει άψογα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει κανονικά δηλαδή όλα τα rasterdata (3d maps) και σου δουλεύει άψογα;

 

Μόνο την Αθήνα πέρασα, είχα μέσα και τον χάρτη τον κανονικό της Ελλάδασ, και μου το γύρισε μόνο του σε 3D !!

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι έχω κάνει μέχρι τώρα: την πρώτη φορά κατέβασα τα 26 αρχεία της Αθηνάς που ήταν .zip, όταν τα έκανα αποσυμπίεση στο Νο 10 μου έβγαζε λάθος .Τα βρήκα από άλλου που ήταν ανεβασμένα σε Rapidshare κατέβηκαν έγινε αποσυμπίεση με το Crypt Load και μου έδωσε 26 φάκελους ATHENS ,όταν τους πέρασα όπως ήταν δεν έπαιξε , όταν έβαλα το περιεχόμενο που βρήκα μέσα σε αυτούς (δεν είχαν όλοι αρχεία και μερικά ήταν διπλά όποτε δεν τα έβαλα δυο φορές) άνοιξε σαν 3D αλλά όταν του ζήτησα πλοήγηση μου το γύριζε σε 2D η έκλεινε η εφαρμογή και το τελευταίο που έκανα τώρα είναι πως πέρασα unzip τα αρχεία και πάλι δεν έπαιξε . Σαν 2D παίζει κανονικά . Κάποιο λάθος που κάνω ;;;; ή με κάποιο PM μήπως βρω αλλά αρχεία για Αθήνα αλλά είναι δυνατόν και τα δυο που βρήκα από διαφορετικά forum να έχουν το ίδιο λάθος ;;;
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να φταίει που μένω στον Διόνυσο και ο χάρτης να μην καλύπτει όλη την περιοχή και γι’ αυτό να μου το γυρίζει σε 2D, αν πάω πιο κάτω πιθανόν να παίζει σωστά , γιατί έβαλα τον χάρτη με το χέρι κάπου στην Αθήνα και γύρισε κανονικά σε 3D.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα και κάτι άλλο μήπως ο ένας χάρτης της Ελλάδος είναι Ελληνικά γράμματα και ο χάρτης 3D της Αθήνας είναι με Λατινικά και υπάρχει ασυμβατότητα και συμβαίνει αυτό το πρόβλημα.

Έκανα δοκιμή και δεν ισχύει.

Τίποτα μόλις κάνεις zoom κρεμάει ο χάρτης.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ωραία η 2.2 δεν λέω και μένα με ενθουσίασε τόσο που τόσο καιρό δεν ασχολήθηκα με τα 2 θέματα που μου χει βγάλει αλλά πλέον με έκαναν και αγανάκτησα.

1.Το 3G δεν δουλεύει αν και τα data είναι enabled

2.Και το σημαντικότερο είναι ότι συχνά η οθόνη παγώνει και δεν αντιδρά ενώ τα φυσικά πλήκτρα λειτουργούν κανονικά....φανταστείτε να χτυπάει το τηλέφωνο και να μην μπορείς να απαντήσεις γιατί δεν μπορείς να σύρεις την μπάρα ξεκλειδώματος....τραγική κατάσταση....τι μπορεί να φταίει?

 

Έχει κάποιος από εσάς αντίστοιχο πρόβλημα?Θα μπορούσατε να προτείνετε κάποια λύση?

Έχω Unlocked Dell Streak sim O2...

Α και ένα τρίτο μικρότερο, ξέρει κανείς γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω το Dell sync μου λέει no input file? Έχω windows 7....

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Την παρασκευή αγόρασα και εγώ το Streak και από τότε άρχισαν τα βάσανα μου. Περίμενα να βγει το Froyo για να το αγοράσω οπότε με το που έφτασα σπίτι το πρώτο πράγμα που έκανα είναι αναβάθμιση. Έχω το Iphone και θέλω να κάνω την αλλαγή όσο πιο ομαλά γίνετε και θα χρειαστώ κάποιες συμβουλές.

 

Το πρώτο και πιο σοβαρό πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να μεταφέρω της επαφές μου τα Notes και το calendar από το outlook στο Streak. Αν είναι δυνατών δηλαδή στο 2010 να υπάρχει κινητό που να μην συγχρονίζει με ένα από τα πιο δημοφιλή προγράμματα στον κόσμο. θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος που έχει ασχολειθεί με το θέμα.

 

Επίσης είναι πολλές εφαρμογές που με βόλευαν στο iPhone αλλά δεν μπορώ να βρω παρόμοιες στο Streak. Δεν ξέρω αν απλά δεν υπάρχουν οι απλός δεν μπορώ να της βρω εγώ. Στο iphone είχα το Έθνος, τα Νέα, τη ναυτεμπορική κλπ. Όπως και sport24 και gazetta.gr. Υπάρχουν παρόμοιες εφαρμογές για το Android? κάποιες άλλες όπως το Logmein Ignition υπάρχει για αγορά μόνο αλλά στο μάρκετ εμείς οι Έλληνες δεν μπωρούμε να το αγοράσουμε. Το έχω βρει σε apk αλλά δεν έχω ιδέα πώς να το περάσω. Υπάρχει κάποιο σίτε καλό για apk? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το jailbreak, cydia, installous του iphone? και τελευταίο υπάρχουν στο iphone το iBlacklist και Autosilent. Έχετε ακούσει να υπάρχει κάτι αντίστοιχο για Android?

 

Ο λόγος που κάνο όλες αυτές της ερωτήσεις είναι απλός. Έχω ψάξει πολύ στα φόρουμ αλλά δεν βρίσκω εύκολα απαντήσεις και δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο. Το Multirama από όπου το αγόρασα έχει πολιτική επιστροφής 7 ημερών σε περίπτωση που δεν σου κάνει το προϊών οπότε αν δεν έχω βρει άκρη μέχρι την τρίτη θα αναγκαστώ να το επιστρέψω για το Iphone 4 κάτι που δεν θέλω να κάνω γιατί μου αρέσει πολύ η οθόνη του Streak και συχαίνομαι την Apple:lol:.

 

οπότε όποιος μπορεί ας βοηθήσει λίγο

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κοίτα με Outlook δεν έχω ψάξει πως συγχρονίζει αλλά πραγματικά συγχρονίζει πανεύκολα με gmail...οπότε αν μπορείς να περάσεις εκεί τις επαφές σου σε 5 λεπτά μετά καθάρισες.

υπάρχουν πολύ καλές εφαρμογές και για android,δυστυχώς στην Ελλάδα δεν του χουν δώσει πολύ σημασία...στο εξωτερικό όλες οι εφημερίδες έχουν..Στην Ελλάδα μια πολύ καλή είναι το zougla, τσέκαρε το.

να σου πω επειδή δεν είχα ποτέ iphone δεν ξέρω τι είναι όλες αυτές οι εφαρμογές....

jailbreak δεν χρειάζεται γιατί τα βασικά είναι ενεργοποιημένα. τώρα αν θές κάτι παραπάνω υπάρχει το root που γίνεται πολύ απλά με μια εφαρμογή και σ δίνει δικαιώματα διαχειριστή.έτσι πχ μπορείς να ενεργοποιήσεις το ραδιόφωνο στο streak...

υπάρχει τρόπος να πάρεις και στην Ελλάδα αγορασμένες εφαρμογές αλλά επειδή είμαι Αγγλία δεν το χω ψάξει παραπάνω.

το apk αρχείο το περνάς στην κάρτα μνήμης και το ανοίγεις με ένα file manager όπως είναι ο astro(κατέβασε τον δωρεάν από το μάρκετ) και απλά το κάνεις install...

αν ασχοληθείς λίγο παραπάνω με το android νομίζω δεν θα ξαναγυρίσεις σε Iphone(no more itunes)...ψάξε σε διάφορα φόρουμ για το android και θα βρεις πολλές πληροφορίες, μην ψάχνεις μόνο για dell streak, ότι εφαρμόζει στις άλλες συσκευές εφαρμόζει σχεδόν και στο δικό σου.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ωραία η 2.2 δεν λέω και μένα με ενθουσίασε τόσο που τόσο καιρό δεν ασχολήθηκα με τα 2 θέματα που μου χει βγάλει αλλά πλέον με έκαναν και αγανάκτησα.

1.Το 3G δεν δουλεύει αν και τα data είναι enabled

2.Και το σημαντικότερο είναι ότι συχνά η οθόνη παγώνει και δεν αντιδρά ενώ τα φυσικά πλήκτρα λειτουργούν κανονικά....φανταστείτε να χτυπάει το τηλέφωνο και να μην μπορείς να απαντήσεις γιατί δεν μπορείς να σύρεις την μπάρα ξεκλειδώματος....τραγική κατάσταση....τι μπορεί να φταίει?

 

Έχει κάποιος από εσάς αντίστοιχο πρόβλημα?Θα μπορούσατε να προτείνετε κάποια λύση?

Έχω Unlocked Dell Streak sim O2...

Α και ένα τρίτο μικρότερο, ξέρει κανείς γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω το Dell sync μου λέει no input file? Έχω windows 7....

- Περιεργο αυτο. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα ,πλην του browser redirection ...

- Οταν λες 3G ,προφανως εννοεις οτι εχεις network για φωνη ,αλλα δεν εχεις καμια ενδειξη δεδομενων(G,E,H), διπλα στις μπαρες του σηματος; .. ή οτι δεν εμφανιζεται πια η ενδειξη 3G;

- Πιστευω να γνωριζεις οτι με την αναβαθμηση παυει να εμφανιζεται το 3G και στην θεση του εμφανιζεται το H (HSDPA)!

- Τελος ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να υπαρχει ρυθμισμενο APN!!, για να λειτουργουν τα δεδομενα ... ετσι;; :ninja:

- Προβλημα με το unlock της επιφανειας εργασιας δεν εχω, ... μηπως γι' αυτο ευθυνεται καποιο προγραμμα; ... π.χ launcherxxx?

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Περιεργο αυτο. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα ,πλην του browser redirection ...

- Οταν λες 3G ,προφανως εννοεις οτι εχεις network για φωνη ,αλλα δεν εχεις καμια ενδειξη δεδομενων(G,E,H), διπλα στις μπαρες του σηματος; .. ή οτι δεν εμφανιζεται πια η ενδειξη 3G;

- Πιστευω να γνωριζεις οτι με την αναβαθμηση παυει να εμφανιζεται το 3G και στην θεση του εμφανιζεται το H (HSDPA)!

- Τελος ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να υπαρχει ρυθμισμενο APN!!, για να λειτουργουν τα δεδομενα ... ετσι;; :ninja:

- Προβλημα με το unlock της επιφανειας εργασιας δεν εχω, ... μηπως γι' αυτο ευθυνεται καποιο προγραμμα; ... π.χ launcherxxx?

 

ναι το ξέρω ότι εμφανίζεται το Η, όταν την πρωτοπέρασα δούλευε,αφού δοκίμασα και το tethering και δούλευε και αυτό. έχω network για φωνή αλλά ενώ είναι τα data enabled δεν εμφανίζεται το Η ούτε μπορώ να συνδεθώ πουθενά...για το ΑΡΝ δεν ξέρω αλλά θεωρώ ότι αφού δούλεψε στην αρχή θα είναι ρυθμισμένο έτσι?

 

Τσέκαρα το ΑΡΝ και πράγματι ήταν κενό, οπότε πάτησα reset to default και επανήλθε το Ο2 Pay&go και όλα είναι καλά τώρα, δεν ξέρω βέβαια πως σβήστηκε ενώ στην αρχή δούλευε. Πάντως σπαστικό που πρέπει να πας στα settings για να το ενεργοποιήσεις, στην 1,6 ήταν πολύ πιο γρήγορη και εύκολη η διαδικασία.

Ευχαριστώ Hitech...αν ξέρεις κάτι και για το άλλο πρόβλημα που με ταλαιπωρεί θα με έσωζες....

 

δεν είναι μόνο στην οθόνη ξεκλειδώματος απλά το έφερα ως παράδειγμα. και κανονικά ξεκλείδωτο να είναι όταν το πάθει δεν μπορώ να κάνω τίποτα, πχ να εναλλαχτώ μεταξύ των επιφανειών ή να ανοίξω κάποιο widget...δηλαδή νεκρώνει η οθόνη εντελώς..

Χρησιμοποιώ το launcherpro και δεν ξέρω αν με τους άλλους Launchers το πρόβλημα λύνεται,τους είχα δοκιμάσει λίγο αλλά επειδή δεν εμφανίζεται κάθε φορά δεν μπορώ να ξέρω, κάποιες φορές μπορεί να το κάνει 4-5 φορές σε μια μέρα άλλες μια στις 2 μέρες, κρατάει για κάνα 2 λεπτά, το κλειδώνω και περιμένω και μετά λειτουργεί κανονικά....δεν ξέρω τι να υποθέσω...

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι πολλές εφαρμογές που με βόλευαν στο iPhone αλλά δεν μπορώ να βρω παρόμοιες στο Streak. Δεν ξέρω αν απλά δεν υπάρχουν οι απλός δεν μπορώ να της βρω εγώ. Στο iphone είχα το Έθνος, τα Νέα, τη ναυτεμπορική κλπ. Όπως και sport24 και gazetta.gr. Υπάρχουν παρόμοιες εφαρμογές για το Android? κάποιες άλλες όπως το Logmein Ignition υπάρχει για αγορά μόνο αλλά στο μάρκετ εμείς οι Έλληνες δεν μπωρούμε να το αγοράσουμε. Το έχω βρει σε apk αλλά δεν έχω ιδέα πώς να το περάσω. Υπάρχει κάποιο σίτε καλό για apk? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το jailbreak, cydia, installous του iphone? και τελευταίο υπάρχουν στο iphone το iBlacklist και Autosilent. Έχετε ακούσει να υπάρχει κάτι αντίστοιχο για Android?

 

 

Ευχαριστώ

Γενικά για τις εφαρμογές θέλει να ψαχτείς όπως καταλαβαίνεις.

Εκτός από την εξαιρετική εφαρμογή zougla , υπάρχει και το news & weather που όμως δεν φαίνεται στο μάρκετ. Θα το βρείς κάπου στους xda ή ψάχνοντας...

Πάντως, φοβερή εφαρμογή και αυτή.

 

Τα apk απλά τα βάζεις κάπου μέσα στην κάρτα μνήμης και τα ανοίγεις. Μετά γίνεται η εγκατάσταση του προγράμματος. Υπάρχει κάτι πιο απλό από αυτό?:)

 

Προγράμματα για Blacklist κλπ θα βρείς αρκετά στο μάρκετ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και το news & weather που όμως δεν φαίνεται στο μάρκετ. Θα το βρείς κάπου στους xda ή ψάχνοντας...

Πάντως, φοβερή εφαρμογή και αυτή.

 

Το news & weather εμένα το είχε μέσα η αναβάθμιση...αλλά αφορά αγγλικά νέα, δεν ξέρω αν προσαρμόζεται σε κάθε χώρα μιας και παίρνει ειδήσεις από όλα τα μεγάλα ειδησεογραφικά σαιτ...πάντως πράγματι είναι πολύ καλή...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε παιδιά έχω στραβωθεί όλοι μέρα σήμερα μπροστά στο κινητό. Τα μηνύματα με Ελληνικούς χαρακτήρες δεν μου τα εμφανίζει σωστά. Επίσης ξέρει κανείς πως σετάρουμαι το 3G για cosmote?

 

και ένα πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...