Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα λογικα τα εχω μπερδεψει οντως . Λοιπον 1)εχουμε την σιμ γουατς απ που εχει κ 2) το στικακι που εχει αλλη σιμ αλλα ειναι μονο για ιντερνετ με δωρεαν gb μεσα . Πως μπορω να τα εχω κ τα δυο εφοσον το νουμερο ειναι στη μια καρτα σιμ κ στην αλλη καρτα ειναι τα δωρεαν Gb απο το στικακι ?

Δεν εxει ιντερνετ σπιτι παρα μονο στο στικακι που χρησιμοποιει στο νετμπουκ του . Χτες μεχρι να μας πεις οτι μπορουμε την καρτα σιμ να την βαλουμε στο κινητο τα κατεβαζαμε απο το νετμπουκ του :O .

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς πολύ απλά να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο internet στο νούμερο που χρησιμοποιείς, αν δεν θέλεις να αλλάζεις κάρτες.

Τα πακέτα internet μπορείς να τα δεις στην σελίδα του what's up.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχαμε κανει χτες απλα τα 60Mb που σου δινει η whats up με τα 3ε φυγανε γρηγορα διοτι κατεβαζαμε εφαρμογες κ παιχνιδια οποτε καλυτερα την καρτα με 3ε στα 60mb μονο για πλοηγηση κ οτι θελει απο την στικ .

Μια ερωτηση τελευταια με skype η fring μπορει να κανει βιντεοκλησεις δωρεαν εφοον κ το αλλο κινητο με android χρησιμοποιει κ αυτο sky η fring ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Έχει κανένας αλλος πρόβλημα με το wifi της συσκευής. Δίπλα στο router και μου δινει μια με δυο γραμμές. Φοράω το froyo 2.2......

Μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατι την συσκευή την πήρα κυριος για πλοηγηση στο Ιντερνετ...

Το desire hd που έχω δίπλα είναι με full σημα.

 

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Edited by nikolaos_l

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Εχει μήπως κανένας αγοράσει κάποιο BT πληκτρολόγιο για το κινητό μας;;;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
παιδια πολυ χαμηλη η ενταση με τα ακουστικα, στο dell streak...

γινεται τιποτα απο θεμα application?

 

Δυστυχώς, έχει όντως χαμηλή ένταση και δεν αυξάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κατεβάζεις τα παρακάτω:

 

Official 318

 

MultiRecoveryFlasher v.0.5

 

Το Streak_318_12821_00.pkg το μετονομάζεις σε Update.pkg και το αντιγράφεις στην SD.

Μπαίνεις σε Fastboot mode και φλασάρεις το recovery της 318.

Μόλις φλασάρεις το recovery το κινητό κάνει reboot. Αμέσως κράτα πατημένα τα κουμπιά volume up & volume down για να μπεις σε recovery mode.

Επιλέγεις την επιλογή 2, επιβεβαιώνεις και περιμένεις.

 

Υπομονή.... και είσαι ΟΚ.

 

ΥΓ προτείνω την 318 γιατί είναι η καλύτερη με ελληνικά που έχω δοκιμάσει.

 

δυσκολευομαι στην επαναφορα εργοστασιακής ρομ.Ειχα βάλει πριν καιρο μια που ειχα βρει στο xda αλλα πλέον θέλω να το γυρίσω σε κατάσταση μαμά πάλι.κατεβασα την 318,κάνω την αρχικη διαδικασία αλλα μπαίνει σε fast mode και δεν διαβάζει το αρχειο update.pgk αλλα ζητάει .zip για να φορτώσει.Αν έχω καταλάβει σωστα θα πρέπει να του βάλω το recovery.img?Η διαδικασία αυτη πώς γίνεται,απλά το ρίχνω χύμα στην sd και ξεκινάω πάλι την εκκίνηση με τον συνδιασμό των πλήκτρων;

Link to comment
Share on other sites

unbrand dell streak 5 από το site της Dell δεν περιέχει το λογισμικό carrier IQ που έχει γίνει τόσο ντόρος αυτές τις μέρες με τον έλεγχο που έκανα με ένα app που βρήκα στο market..
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει ένα dell streak 5 από Αγγλία. Το θέμα είναι πως είναι κλειδωμένο στο δικτυο τους, Ο2 νομιζω. Πως θα το ξεκλειδώσω για να βαλω το δικό μου??

Δεν θυμάμαι ποια εκδοση android εχει, πρεπει να ναι η 2.2. Μπορω να την αναβαθμίσω? Και από που? Μπορω να βάλω την ελληνικη έκδοση? Υπάρχει καταρχήν? Ή απλα ειναι αγγλικη εκδοση με υποστήριξη ελληνικων χαρακτηρων? Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει ένα dell streak 5 από Αγγλία. Το θέμα είναι πως είναι κλειδωμένο στο δικτυο τους, Ο2 νομιζω. Πως θα το ξεκλειδώσω για να βαλω το δικό μου??

Δεν θυμάμαι ποια εκδοση android εχει, πρεπει να ναι η 2.2. Μπορω να την αναβαθμίσω? Και από που? Μπορω να βάλω την ελληνικη έκδοση? Υπάρχει καταρχήν? Ή απλα ειναι αγγλικη εκδοση με υποστήριξη ελληνικων χαρακτηρων? Ευχαριστώ..

Για το ξεκλείδωμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια rebel sim card (λεπτομέρειες δεν ξέρω απλώς έχω δεί γνωστούς που έχουν ξεκλείδωτα δίαφορα).

 

H 2.2. έχει ρύθμιση της γλώσσας σε ελληνικά, βάλε και ενα πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι πλέον η Ο2 δίνει κωδικούς ξεκλειδώματος, επικοινώνησε μαζί τους να σου στείλουν έναν.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι πλέον η Ο2 δίνει κωδικούς ξεκλειδώματος, επικοινώνησε μαζί τους να σου στείλουν έναν.

 

Διάβασε εδώ:

 

http://android.modaco.com/topic/313042-unlock-for-free-with-o2/

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση

 

μπορεις να χρησιμοποιεις το wifi της συσκευης (να σερφαρεις δηλαδη) χωρις να εχεις sim μεσα?

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση

 

μπορεις να χεησιμοποιεις το wifi της συσκευης (να σερφαρεις δηλαδη) χωρις να εχεις sim μεσα?

1. Ναι γίνεται

2. Γιατί δεν το δοκιμάζεις και ο ίδιος;

Link to comment
Share on other sites

1) σε ευχαριστω πολυ!

2) δεν εχω Streak (ακομα)

 

Άσε που μπορείς να το δεις ιδίοις όμμασι πηγαίνοντας σε ένα οποιοδήποτε μαγαζί και παίρνοντας μια συσκευή android (που έχουν για δείγμα και είναι χωρίς κάρτα sim) και δοκίμασε να την βάλεις σε ένα οποιοδήποτε ασύρματο (που συνήθως είναι ήδη συνδεδεμένα)

Link to comment
Share on other sites

ναι φανταστηκα πως θα γινεται να μπει στο ιντερνετ χωρις sim, απλα ηθελα να το σιγουρεψω κανοντας μια ερωτηση εδω.

 

εχω το Ν810 για χρεη ταμπλετ αλλα νομιζω ενα Streak θα κανει την ιδια δουλεια απειρως καλυτερα!

η τιμη εχει πεσει πλεον. οπου το βρω σε μτχ θα το χτυπησω (μολις μαζεψω και κανενα φραγκακι)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα τα σπαει το dellακι.. θα το αλλαζα μονο για το galaxy note..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Πουλησα σημερα το venue pro και σκεφτομαι για το streak.

Με το venue ηξερα τι να κανω ωστε να ξεκλειδωσει απο την AT-T.

Τωρα βρηκα ενα στην Αγγλικη o2.

 

Τι κανω ακριβως ωστε να ξεκλειδωσει?

Edited by nazgul1379
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα τα σπαει το dellακι.. θα το αλλαζα μονο για το galaxy note..

 

και γω κάτι τέτοιο λέω να κάνω...το χω ευχαριστηθεί το streak μου

 

και μιας και λέμε για το note, ένα λινκ για όσους θέλουν μια σύγκριση για να αποφασίσουν μια μελλοντική αγορά αλλά η αλήθεια είναι ότι μόνο η επιτόπου ματιά μπορεί να σε κάνει να αποφασίσεις.

http://www.engadget.com/2011/12/09/samsung-galaxy-note-vs-dell-streak-5-fight/

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το dell streak απο το play247.gr που το εχει σε προσφορα .Έπεσα πάνω στο foroum ψάχνοντας και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει, πλέον το κινητό φοράει την 2,2 έκδοση ή υπάρχει περίπτωση να έχει μείνει stock με την 1,6? Επίσης με ενδιαφέρει η αναπαραγωγή video και ειδικότερα streaming ,έχει αυτή τη δυνατότητα το κινητό? Τα καταφέρνει ή έχει κολλήματα? Θα εκτιμούσα πολύ τις απαντήσεις σας , θα με βοηθούσαν στην επιλογή μου. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...