Jump to content

Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο Mobile Internet;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειας σας! Χρειαζομαι ιντερνετ για ενα μηνα σε περιοχη που δυστυχως δεν εχει κανενα δικτυο σημα 3g.

Επομένως θα ήθελα να προμηθευτω καρτα sim καρτοκινητου με καποιο πακετο mobile internet ωστε να τη βάλω στο stickaki.

 

Αυτο που με ενδιαφερει δεν ειναι ο ογκος,αλλα η διαρκεια του πακετου,διοτι μεγαλη διακινηση δεδομενων σε απλο δικτυο δεν θα γινεται..

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω ενα καλο προγραμμα moblie broadband με καρτα και οχι συμβολαιο

πια εταιρεια να αγορασω

εχω το καρτοιντερνετ αλλα νομιζω οτι ειναι ακριβοτερα

θελω οσο πιο φτηνα γινεται

και δεν ειχα και τοσο καλο σημα

τοποθεσια εδω

με βοντα εχω gprs

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΕΙ ΠΟΛΥ..

ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ...ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΨΗ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΣΩΣΤΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΕΙ ΠΟΛΥ..

ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ...ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΨΗ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΣΩΣΤΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

παρε ενα κινητο με 3g και βαλε το κινητο σου στο 3 g και δες εαν ποιανει 3 g εαν δεν ποιανει κανε μια χειροκινητη αναζητηση και οσα δικτυα εχουνε 3 g επιλεξε ενα απο αυτα για να εχεις καλυτερες ταχυτητες. Επισης ρωτα γνωστους σου στην συγκεκριμενη περιοχη που τυχαινουνε να εχουνε ιντερνετ για να σου πουν ποια εταιρεια εχουνε και ποσο πληρωνουνε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην περιοχή της Πιερίας πάντως η Cosmote εχει εξαιρετική καλυψη 3g

 

Sent from my LG-E900 using Board Express

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω για λίγο καιρό (περίπου δυο μήνες) Internet broadband χωρίς δεσμεύσεις και συμβόλαια.

Βρίσκομαι στη Καρδίτσα, πράγμα που με ανησυχεί για το σήμα.

Τί προτείνετε;; Vodafone, wind ή cosmote??

Απ'ότι διαβάζω οι χρειώσεις της Vodafone είναι για τον.. :)

Ευχαριστώ

 

Μόλις λάβω απάντηση, το παρόν θέμα διαγράφεται, απλά είμαι μπερδεμένος και ψάχνω -σύντομα-λύση.

Link to comment
Share on other sites

1.Απόφυγε τη WIND. Ακόμα και αν έχει καλό σήμα 3G στη περιοχή (το ακόμα πηγαίνει στο γεγονός ότι στην επαρχία έχει τη πιο περιορισμένη κάλυψη 3G) οι ταχύτητες θα είναι σχεδόν σίγουρα χειρότερες από των άλλων δύο.

2. Vodafone και Cosmote έχουν πάνω κάτω την ίδια κάλυψη 3G και τις ίδιες χρεώσεις. Προσωπικά βρισκω τη Vodafone με καλύτερες ταχύτητες αλλά και η Cosmote δεν είναι και κακή. Τσέκαρε πριν το πάρεις με ένα κινητό ποιά από τις δύο έχει καλύτερο σήμα και κινήσου ανάλογα. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Εγώ Vodafone θα έπαιρνα αλλά αν δεις ότι η Cosmote έχει καλύτερο σήμα πάρε Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γενικότερα θα προτιμούσα Vodafone σαν σήμα, αλλά Cosmote λόγο των προσφορών και των πακέτων. Νομίζω είναι πιο φθηνή. Τώρα όλα αυτά τα περι καλυτερου 3G σηματος κλπ είναι μπούρδες και το βλέπω εδώ και 3 χρόνια κάθε καλοκαίρι που χρησιμοποιώ για ένα μήνα Cosmote internet on the go με καρτα. Μόνο για την τιμη το προτιμώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα!

 

Αγόρασα προσφατα ενα ταμπλετ και θελω να του βάλω μια καρτα δεδομένων. Γνωριζει κανεις ποιο ειναι το οικονομικότερο πακετο κατα προτίμηση χωρις συμβόλαιο για εναν ογκο γυρω στα 2-3 GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θέλω mobile internet χωρίς πάγιο.

Όγκο δεν θέλω κάτι τρελό, και με 500 είμαι υπέρκαλυμμένος.

Το σημαντικό είναι να είναι με κάρτα, γιατί δεν το χρειάζομαι σε τακτική βάση.

 

Μέχρι στιγμής έχω υπόψην μόνο το on the go με κάρτα της cosmote αλλά με χαλάει ότι είναι με χορνοχρέωση. Υπάρχει κάτι παρόμοιο με ογκοχρέωση;

 

Ανάλογα την τιμή κλπ μπορώ να κάνω κάποιος συμβιβασμούς και να ρίξω κι άλλο τις απαιτήσεις μου σε mb.(πχ μια προσφορά της q 100mb που είδα σε διαφήμιση θα ου έκανε αλλά δε βρίσκω περισσότες πληροφορίες)

 

Ευχαριστώ!

Edited by druides
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θέλω mobile internet χωρίς πάγιο.

Όγκο δεν θέλω κάτι τρελό, και με 500 είμαι υπέρκαλυμμένος.

Το σημαντικό είναι να είναι με κάρτα, γιατί δεν το χρειάζομαι σε τακτική βάση.

 

Μέχρι στιγμής έχω υπόψην μόνο το on the go με κάρτα της cosmote αλλά με χαλάει ότι είναι με χορνοχρέωση. Υπάρχει κάτι παρόμοιο με ογκοχρέωση;

 

Ανάλογα την τιμή κλπ μπορώ να κάνω κάποιος συμβιβασμούς και να ρίξω κι άλλο τις απαιτήσεις μου σε mb.(πχ μια προσφορά της q 100mb που είδα σε διαφήμιση θα ου έκανε αλλά δε βρίσκω περισσότες πληροφορίες)

 

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα φίλε μου. Χρησιμοποίησε μια από τις δυο προσφορές που αφορούν στην καρτοκινητής της Wind, τις οποίες και θα βρεις εδώ. Με 20 ευρώ παίρνεις 600ΜΒ δώρο data και ταυτόχρονα σου μένουν και τα 20 ευρώ της ανανέωσης που έχεις πληρώσει στην κάρτα.

 

Όσο για την ποιότητα του δικτύου θεωρώ από προσωπική εμπειρία ότι αυτή τη στιγμή είναι εξαιρετικό όσον αφορά στην ποιότητα της ομιλίας, ενώ για το data βελτιώνεται με γοργούς ρυθμούς, ξεπερνώντας στα αστικά κέντρα τους άλλους δύο.

Link to comment
Share on other sites

δεν σου μένουν στιν κάρτα τα 20 ευρώ , όταν αγοράσεις τα 600ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

παιδιά σε καμια δεκαρια μέρες θα κατεβω ελλάδα και χρειάζομαι internet στο κινητό.

πια εταιρία δίνει το μεγαλύτερο πακέτο χωρίς πάγια? το 2010 είχα 2 κάρτες από 1500MB τις wind και με καλύψανε.

 

υπάρχει κάτι η το ρίξανε όλοι στα απαράδεκτα ψίχουλα τον 100-200MB?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νομιζω για καρτοκινητο δεν πρεπει να υπαρχει πακετο μεγαλυτερο των 100MB. Ενα φεγγαρι η Vodafone εδινε με τα ιδια λεφτα αντι για 100, 500mb αλλα νομιζω δεν ισχυει πλεον

 

Αν δεν κατσεις πολλες μερες, ισως σε συμφερει στο κινητο το ιντερνετ με τη μερα, 1€ τη μερα, απο οσο ξερω η Vodafone μετα τα 15MB σου ριχνει την ταχυτητα στα ταρταρα, ενω η Cosmote δν εχει τετοιο θεμα.

 

Ας απαντησει και καποιος με σιγουρια γιατι εδω και 4 μηνες εχω συμβολαιο και δεν ξερω αν αλλαξε κατι

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote η ταχύτητα είναι από την αρχή πεσμένη! :p

Αστειεύομαι..

Για τα πακέτα ρίξε μια ματιά στις σελίδες..

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/

http://www.whatsup.gr/el/services/internet-monthly-pass-200

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/

 

Με 5 ευρώ 500mb για ένα μήνα. Στο cu απ' όσο ξέρω αν το ενεργοποιήσεις online παίρνεις μπόνους 100mb. Το ίδιο ισχύει και στην Q. Για τα υπόλοιπα δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Πείρα 500MB απο την Cosmote + 300-400 απο Reload και μετα απο 17 μέρες ας έχω τώρα καμιά 200αρα υπόλοιπο. Απαράδεκτα πράγματα να μην έχει κανένα πακέτο με 10€ απεριόριστο Internet όπως σχεδόν παντού. Έναν καιρό καλά τα πηγαίναμε αλλά τώρα έχουμε πέσει πολύ αν συγκρίνω με Ευρώπη. Πουλάνε Smartphones τα ζώα και δεν δίνουν το κυριότερο για να χρησιμοποιούνται σαν τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μπορώ να πω η WIND καθώς έχω 1gb δωρεάν στο πάγιο + ότι όποτε το έχω χρειαστεί να κατεβάσω να ανοίξω μια σελίδα κλπ πάει πάντα σφαίρα
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω για καρτοκινητο δεν πρεπει να υπαρχει πακετο μεγαλυτερο των 100MB. Ενα φεγγαρι η Vodafone εδινε με τα ιδια λεφτα αντι για 100, 500mb αλλα νομιζω δεν ισχυει πλεον

 

Αν δεν κατσεις πολλες μερες, ισως σε συμφερει στο κινητο το ιντερνετ με τη μερα, 1€ τη μερα, απο οσο ξερω η Vodafone μετα τα 15MB σου ριχνει την ταχυτητα στα ταρταρα, ενω η Cosmote δν εχει τετοιο θεμα.

 

Ας απαντησει και καποιος με σιγουρια γιατι εδω και 4 μηνες εχω συμβολαιο και δεν ξερω αν αλλαξε κατι

 

F2G: Με 5 ευρώ, 1 giga...

 

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/paketa-internet/unlimited-surf/

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι πολλοι κατοχοι smartphone στην Ελλαδα δεν εχουν mobile internet

 

λογικό, αφού το αγοράζουν από ασχετοσύνη, ή για μόστρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Προμαχώνα Σερρών. Cosmote βγάζει HSDPA η HSUPA εδώ. Άραγε έκανα άλλα δυο whats up και σταδιακά τριγυρίζω με τρείς συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι πολλοι κατοχοι smartphone στην Ελλαδα δεν εχουν mobile internet

 

Παρόλα αυτά έχουν άποψη για την ποιότητα... Αστεία πράγματα.

 

Επειδή πολλά γράφονται, προσωπικά δεν έχω άποψη για επαρχία, αλλά για Αθήνα μπορώ να διαβεβαιώσω ότι το δίκτυο της Wind ίπταται ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο καλό είναι το mobile ίντερνετ,έχει καθαρά να κάνει με το που βρίσκεσαι,δε νομίζω πως υπάρχει καλύτερή εταιρεία overall...

Ρώτα στην περιοχή ποιοι πιάνουν καλύτερο 3g /hsdpa

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...