Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θέλω τα φωτα σας....

 

έχω καταφερει να κάνω update στην νεα εκδοση Android 2.3.4 (Cyanogen 7.1)

όλα κοπλέ και τέλεια αλλα δυστυχως δεν εχω καταφέρει να εχω Mobile Internet

εχω Wind...

 

αλλαξατε καμια ρυθμιση προκειμενου να εχετε mobile internet?

τι πρεπει να κανω?μηπως ειχατε το ίδιο προβλημα?

 

με την 2.1 ήταν μια χαρα το mobile internet

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θέλω τα φωτα σας....

 

έχω καταφερει να κάνω update στην νεα εκδοση Android 2.3.4 (Cyanogen 7.1)

όλα κοπλέ και τέλεια αλλα δυστυχως δεν εχω καταφέρει να εχω Mobile Internet

εχω Wind...

 

αλλαξατε καμια ρυθμιση προκειμενου να εχετε mobile internet?

τι πρεπει να κανω?μηπως ειχατε το ίδιο προβλημα?

 

με την 2.1 ήταν μια χαρα το mobile internet

 

Πηγαινε Wifi settings->Mobile network settings και βάλε τα παρακάτω που είναι για Wind.Κάνε save και ξαναδοκίμασε.

 

Ονομα= Wind

APN= gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr

MCC= 202

MNC= 10

APN type= default ή Ιnternet

Link to comment
Share on other sites

παιδια θέλω τα φωτα σας....

 

έχω καταφερει να κάνω update στην νεα εκδοση Android 2.3.4 (Cyanogen 7.1)

όλα κοπλέ και τέλεια αλλα δυστυχως δεν εχω καταφέρει να εχω Mobile Internet

εχω Wind...

 

αλλαξατε καμια ρυθμιση προκειμενου να εχετε mobile internet?

τι πρεπει να κανω?μηπως ειχατε το ίδιο προβλημα?

 

με την 2.1 ήταν μια χαρα το mobile internet

 

Που την βρήκες ακριβώς αυτή την έκδοση? Μπορείς να δώσεις Link?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι απλά βγάλε την μπαταρία και ξαναβάλε την. Όταν ανοίξεις το κινητό κράτα πατημένο το κουμπί με το σπιτάκι και το κουμπί που πατάς για να ανοίξει το κινητό. Τα κρατάς αυτά τα 2 πατημένα ώσπου να σου βγάλει το clockwork mode. Απο εκεί έχει την επιλογή που σου είπε το παλικάρι πιο πάνω.

 

 

φιλε το προσπαθησα αλλα δεν κανει τιποτα,απλα μου βγαζει το μενου για απενεργοποιηση του κινητου,αθορυβη λειτουργια κλπ.

καμια αλλη ιδεα?

παει εγινε τουβλο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας είπες τη rom είχες περασμένη. Την 2.1 original android ή κάποια άλλη με λειτουργία fastboot? Όλα φτιάχνονται μην αγχώνεσαι. Τα ίδια είχα πάθει και εγώ και το επανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

Δε μας είπες τη rom είχες περασμένη. Την 2.1 original android ή κάποια άλλη με λειτουργία fastboot? Όλα φτιάχνονται μην αγχώνεσαι. Τα ίδια είχα πάθει και εγώ και το επανέφερα.

 

ειχε την 1,6 και εγκατεστησα την 2,1 οπως περιγραφατε εδω στο forum και ολα πηγαινανε μια χαρα μονο καμια φορα πεταγε κατι μαυρες οθονες ψιλοκολλουσε αλλα ενταξει ολα καλα.

τωρα τι κανουμε......................

Link to comment
Share on other sites

ειχε την 1,6 και εγκατεστησα την 2,1 οπως περιγραφατε εδω στο forum και ολα πηγαινανε μια χαρα μονο καμια φορα πεταγε κατι μαυρες οθονες ψιλοκολλουσε αλλα ενταξει ολα καλα.

τωρα τι κανουμε......................

 

Θα κάνεις μια διαδικασία που θα σου δείξω και θα βάλεις την 2.1 με fastboot ή την ήδη υπάρχουσα που έχεις. Απλά θα χάσεις τα πάντα. Οπότε ότι μπορείς να σώσεις απο τηλέφωνα καλό θα ήταν. Επίσης χάνεται και η εγγύηση αν βάλεις 2.1 με fastboot.Αν βάλεις την ήδη υπάρχουσα είσαι εντός εγγύησης. Η εταιρεία επίσημα σου προσφέρει μέχρι την 2.1 (δηλαδή αυτή που έχεις).

Ξεκινάμε...

Αν δε θες να χάσεις την εγγύηση. Απλά πάνε εδώ

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/321895/faq-gt540-reference-thread/

και κάνε μόνο το βήμα 1

Στην 2η τελίτσα που λέει ''this thread'' πάτα και θα σε οδηγήσει σε άλλη σελίδα που κατεβάζεις τις roms. κατέβασε αυτή με όνομα

Greece 20B (είναι η rom που έχεις ήδη περασμένη).

Ότι απορία στείλε post. ***ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΡΟΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ***

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις μια διαδικασία που θα σου δείξω και θα βάλεις την 2.1 με fastboot ή την ήδη υπάρχουσα που έχεις. Απλά θα χάσεις τα πάντα. Οπότε ότι μπορείς να σώσεις απο τηλέφωνα καλό θα ήταν. Επίσης χάνεται και η εγγύηση αν βάλεις 2.1 με fastboot.Αν βάλεις την ήδη υπάρχουσα είσαι εντός εγγύησης. Η εταιρεία επίσημα σου προσφέρει μέχρι την 2.1 (δηλαδή αυτή που έχεις).

Ξεκινάμε...

Αν δε θες να χάσεις την εγγύηση. Απλά πάνε εδώ

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/321895/faq-gt540-reference-thread/

και κάνε μόνο το βήμα 1

Στην 2η τελίτσα που λέει ''this thread'' πάτα και θα σε οδηγήσει σε άλλη σελίδα που κατεβάζεις τις roms. κατέβασε αυτή με όνομα

Greece 20B (είναι η rom που έχεις ήδη περασμένη).

Ότι απορία στείλε post. ***ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΡΟΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ***

 

το εκανα αυτο που μου ειπες αλλα δεν με αφηνει να το ξαναπερασω μου λεει εχεις ηδη την 2,1 δεν χρειαζεται αναβαθμιση το κινητο σου........

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι στο ΚDZ και εχω κολλησει στο σημειο που ζηταει το KDZ file.δεν ξερω τι να βαλω.

συγνωμη σας εχω ζαλισει ειμαι ψιλοασχετη το καταλαβατε μαλλον.

φιλε soulfunkdjx αν θες να κανουμε την διεργασια μεσω pm μην ζαλιζουμε και τους υπολοιπους........

Link to comment
Share on other sites

Πάτα εδώ να σου κατέβει απ'ευθείας.

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/AGRCBK/V20b_00/V20B_00.kdz

Είναι η Greece V20B

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχς το ιδιο προβλημα κατεβασα αθτο π ειπε ο soulfunkdjx αλλα τιν εχς ιδι μετα τι κανω??συγνωμη για τα ελληνικα αλλα γραφς απο γερμανικο υπολογιστη..

 

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ....

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το χάσεις. Χθες το βράδυ το φτιάξαμε με την κοπέλα που είχε το ιδιο πρόβλημα με εσένα. Θα κάνεις ένα hard reset το κινητό σου και θα στρώσει. Ορίστε και μια φωτό να σε βοηθήσει.

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-gt540-hard-reset.html

Απλά να ξέρεις όλα θα σβηστούν...Καλό θα είναι να έχεις ένα backup εκτός αν έχεις την υπομονή να ξαναπεράσεις τα τηλέφωνά σου και τις εφαρμογές σου πάλι. Πες μας όταν το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχετε σκοπο να περασετε στην 2.2 η 2.3 καλυτερα να βαλετε την 2.1 με fastboot για να γινει πιο γρηγορα η αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

απλά ευχαρίστω πάρα πολύ...το εκανα και δουλευει....!!και σημερα πηγα γερμανο να ρωτησω για το optimus 2x!!και δεν το εχουν...καλυτερα γιατι 8α το επερνα και παει το gt540...χα....να κανω και μια αλλη ερωτηση επειδη ειμαι καινουριος εδω..εχω το 505 υπαρχει καμια αναβαθμηση???
Link to comment
Share on other sites

απλά ευχαρίστω πάρα πολύ...το εκανα και δουλευει....!!και σημερα πηγα γερμανο να ρωτησω για το optimus 2x!!και δεν το εχουν...καλυτερα γιατι 8α το επερνα και παει το gt540...χα....να κανω και μια αλλη ερωτηση επειδη ειμαι καινουριος εδω..εχω το 505 υπαρχει καμια αναβαθμηση???

 

Μπορείς να πας στο ανάλογο thread και να ρωτήσεις ότι θέλεις εκεί σχετικά με το LG GT505.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249659

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω το LG GT540 με λογισμικό android 2.1

χθες το απόγεμα,ένας φίλος μου το ριξε 2 φορες κάτω κατα λάθος,αλλα έχω μια θήκη απο σιλικόνη και είναι ανθεκτικό δεν έπαθε τίποτα... λειτουργούσε μια χαρά χθές βράδυ!

χθες βράδυ όμως μπήκα σε κάτι περίεργα blogs και σε μια σελίδα στο fb που έλεγε dad has kill his daughter see video'' και ο υποσύνδεσμος έλεγε:

goo.gl...

και εγώ σαν τόσο βλάκας που είμαι,σκέφτηκα απο κινητό είμαι τι μπορεί να πάθει;;

και τώρα το πρωί που το άνοιξα βγάζει συνέχεια αυτό:

Η διεργασία com.andoid.phone διακόπηκε ξαφνικά.

Προσπαθήστε ξανά.

 

εγγύηση έχω,αλλα αν το πάω στη vodafone θα μου το δώσουν του χρόνου και δεν είναι σίγουρο πως θα το φτιάξουν κιόλας..νερό,δέν εχει πέσει στην συσκευή 99,9%!

και επιδεί το χριάζομαι το κινητό,βοηθείστε με ρε παιδιά τι μπορεί να έγεινε;;απο το πέσιμο είναι η κάποιος ιός;; προσπάθησα να μπώ ρυθμίσεις για να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα μου λέει:

Η εφαρμογή Ρυθμίσεις (διεργασία com.android settings) διακόπηκε ξαφνικά

Προσπαθείστε ξανά.

 

τι να κάνω;;

 

hard reset ΔΕΝ μπορώ να κάνω,διότι τις επαφές δεν τις έχω πουθενα :|

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις αντιγραφή τις επαφές σου στην κάρτα sim και μετά βγάλε την κάρτα και κάνε hard reset το κινητό όπως έδειξα παραπάνω. Άλλη λύση δε βλέπω να έχεις. Εκτός αν κάνεις root την συσκευή σου και κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που κάνει Backup όλα τα τηλέφωνα όπως το''MyBackupPro''. Το τηλέφωνο θα επανέλθει αλλά για τις επαφές σου.....σε βλέπω να τις χάνεις αν δε μπορείς να κάνεις backup ή αντιγραφή στη sim.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω... Εγω εχω μεινει με την Μ5 αλλα τωρα τελευταια δν μου συνδεεται σε αλλα wifi και σκεφτομαι να βαλω την RC0. την εχει κανεις? αξιζει περισσοτερο απο την Μ5 σε θεμα μπαταριας ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω... Εγω εχω μεινει με την Μ5 αλλα τωρα τελευταια δν μου συνδεεται σε αλλα wifi και σκεφτομαι να βαλω την RC0. την εχει κανεις? αξιζει περισσοτερο απο την Μ5 σε θεμα μπαταριας ?

 

με την Μ6 ειχα 6 μερες μπαταρια. εβαλα την RC0 και ειχα 2 μερες μπαταρια και ξαναγυρισα στη Μ6. καπου διαβασα οτι αν βαλεις την RC0 με το boot.img της Μ5 η Μ6 η μπαταρια κραταει. δεν το εχω δοκιμασει. Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει FLASH PLAYER 10.1 για ΑRΜ6 επεξεργαστες και δουλευει για το GT540. το δοκιμασα και δουλευει. Ψαξτε το στο GOOGLE ή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1155538

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με RC0 η μπαταρία είναι το ίδιο με τη Μ6. Θα τεστάρω αυτό με το Flash player είναι πολύ χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

με την Μ6 ειχα 6 μερες μπαταρια. εβαλα την RC0 και ειχα 2 μερες μπαταρια και ξαναγυρισα στη Μ6. καπου διαβασα οτι αν βαλεις την RC0 με το boot.img της Μ5 η Μ6 η μπαταρια κραταει. δεν το εχω δοκιμασει. Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει FLASH PLAYER 10.1 για ΑRΜ6 επεξεργαστες και δουλευει για το GT540. το δοκιμασα και δουλευει. Ψαξτε το στο GOOGLE ή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1155538

 

6 μέρες μπαταρία; Ή είναι παραμύθι ή δεν το χρησιοποιείς ΚΑΘΟΛΟΥ το κινητό. 6 μέρες με τι χρήση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...