Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/321895/faq-gt540-reference-thread/

μπορεις να διαβασεις εδω , αν το κινητο εχει εγγυηση καλυτερα να το πας πισω

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/321895/faq-gt540-reference-thread/

μπορεις να διαβασεις εδω , αν το κινητο εχει εγγυηση καλυτερα να το πας πισω

 

To κινητο επανηλθε ολα καλα φιλε μου,να σαι καλα!!;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

περιμενω το 540 μεσα στην αλλη βδομαδα το εχει ενας φιλος μου και μου ειπε οτι θελει αναβαθμιση οταν το παρω και δεν ξερω αν πρεπει να του κανω....επισης θελω ενα προγραμματακι για να μην γραφει qwerty αλλα οπως τα παλια κινητα ευχαριστω...:)
Link to comment
Share on other sites

περιμενω το 540 μεσα στην αλλη βδομαδα το εχει ενας φιλος μου και μου ειπε οτι θελει αναβαθμιση οταν το παρω και δεν ξερω αν πρεπει να του κανω....επισης θελω ενα προγραμματακι για να μην γραφει qwerty αλλα οπως τα παλια κινητα ευχαριστω...:)

 

 

Αναβαθμηση θα κανεις συμφωνα με αυτα που ζητας απο την συσκευη. Το προτιμοτερο ειναι να το δουλεψεις λιγο με την 2.1 να δεις αν σου αρεσει η οχι και μετα σκεφτεσαι την αναβαθμηση. Οσο για το qwerty δυσκολα θα βρεις τετοιο keyboard.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το 540 μεσα στην αλλη βδομαδα το εχει ενας φιλος μου και μου ειπε οτι θελει αναβαθμιση οταν το παρω και δεν ξερω αν πρεπει να του κανω....επισης θελω ενα προγραμματακι για να μην γραφει qwerty αλλα οπως τα παλια κινητα ευχαριστω...:)

 

Tι εννοείς? Όπως έχουν όλα τα απλά δηλαδή 3 γράμματα ανά πλήκτρο? π.χ το 2 έχει α,β,γ?

 

Απλά θα το κρατάς κανονικά και όχι "πλαγιαστά"

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν εχει συμπεριλαβει την συσκευη στις συσκευες τις επομενως δεν το πουλαει ο Γερμανος. Μονο σε Vodafone, Wind, Πλασιο και Multirama θα το βρεις γυρω στα 170 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά γιατί έχω μπερδευτεί. Αν βάλει κάποιος μια custom rom φλασαρισμένη με fastboot, μπορεί στη συνέχεια να βάλει μια κανονική official rom με το KDZ? Επίσης, μπορώ να βάλω μια official rom με fastboot? To ρωτώ διότι αποφάσισα να προχωρήσω σε android 2.3 και αν δεν κάνω λάθος πρέπει πρώτα να φοράει το κινητό την official 2.1 (αν και αυτή που έχω νομίζω είναι ήδη με το πρώτο βήμα που θα πρέπει έτσι κι αλλιώς να κάνω που είναι το fastboot).

Και κάτι ακόμα. Υπάρχει τρόπος αντί gia tethering να κάνουμε το κινητό κάτι σαν wifi hot spot, δηλαδή με κάποιο app από το μάρκετ;

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν εχει συμπεριλαβει την συσκευη στις συσκευες τις επομενως δεν το πουλαει ο Γερμανος. Μονο σε Vodafone, Wind, Πλασιο και Multirama θα το βρεις γυρω στα 170 ευρω...

 

 

μπορεισ να μου πρωτινησ καπιο αλλο κινιτο απο τον γερμανω γηρο στα 100-200 ευρω να ειναι android??

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να μου πρωτινησ καπιο αλλο κινιτο απο τον γερμανω γηρο στα 100-200 ευρω να ειναι android??

 

Πολυ καλη συσκευη ειναι αυτη αλλα καλυτερα να κοιταξεις εδω να δεις ποια συσκευη ταιριαζει περισσοτερο στα ζητουμενα σου

 

@koolxs2973

 

Ναι αν θελεις μπορεις να ξαναγυρισεις στην 2.1 μεςω του kdz αλλα απ οσο ξερω δεν υπαρχει 2.1 για fastboot. Δεν χρειαζεσαι την official για να πας στην 2.3 αλλα μια "πειραγμενη" η οποια εχει το fastboot. Το market εχει αρκετες τετοιες εφαρμογες αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να το υποστηριξει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεισ να μου πρωτινησ καπιο αλλο κινιτο απο τον γερμανω γηρο στα 100-200 ευρω να ειναι android??

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Άνοιξε ένα θέμα εκεί να πάρεις ποικίλες απόψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειαααα ;) εχει ο αδερφος μου αυτο το κινητο εδω κ λιγες μερες και μπαινει μονο του στο ιντερνετ κ του τρωει ολη την καρτα!!!του εχει βγαλει κ ενα σηματακι..τι πρεπει να κανει???
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια... μου γυρισε το κινητο απο το μενου που εχει η LG σε android μενου και μου εχει σπασει τα νευρα τι να κανω για να το ξανακανω LG ???
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια... μου γυρισε το κινητο απο το μενου που εχει η LG σε android μενου και μου εχει σπασει τα νευρα τι να κανω για να το ξανακανω LG ???

 

Lia: Εφαρμογες --> home selector --> Αρχική σελίδα lg

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια... μου γυρισε το κινητο απο το μενου που εχει η LG σε android μενου και μου εχει σπασει τα νευρα τι να κανω για να το ξανακανω LG ???
πας στο μενου και εκει θα βρεις την επιλογη (επιλογη αρχικης οθονης) πατας και επιλογης αυτο που λεει αρχικη σελιδα lg!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειαααα ;) εχει ο αδερφος μου αυτο το κινητο εδω κ λιγες μερες και μπαινει μονο του στο ιντερνετ κ του τρωει ολη την καρτα!!!του εχει βγαλει κ ενα σηματακι..τι πρεπει να κανει???

 

Θα πας στις ρυθμισεις> ασυρματα δικτυα> δικτυα κινητης τηλεφωνιας και απενεργοποιεις τα 2 πρωτα κουτακια

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμισεις> ασυρματα δικτυα> δικτυα κινητης τηλεφωνιας και απενεργοποιεις τα 2 πρωτα κουτακια

 

σε ευχαριστω πολυ!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο mygt540.tk είδα ότι έχει βγει καινούρια ROM βασισμένη στην επίσημη 2.1 που κατά γενική ομολογία είναι αυτή που ξοδεύει τη λιγότερη μπαταρία. Οι developers έχουν πετάξει έξω ο,τιδήποτε θεωρείται περιττό και έχουν βάλει τη δυνατότητα να εγκαταστήσεις εφαρμογές και στην system memory (κάτι σαν app2sd αλλά στην βασική μνήμη που συνήθως είναι δεσμευμένη από την μάνα της). Μια και δεν έχω πάει ακόμα σε 2.3.3 (λόγω μη υποστήριξης ραδιοφώνου ακόμα), θα την περάσω να δω τι κάνει. Έχει κανείς ήδη εμπειρία από αυτήν;
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο κινητο για τα λεφτα του αλλα εχει μεγαλο προβλημα στην μπαταρια και δεν ξερω τι να κανω....:confused: θελει φορτιση 2 φορες την ημερα με μετρια χρηση....
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο κινητο για τα λεφτα του αλλα εχει μεγαλο προβλημα στην μπαταρια και δεν ξερω τι να κανω....:confused: θελει φορτιση 2 φορες την ημερα με μετρια χρηση....

 

Ε όχι και 2 φορές τη μέρα!!!

Μάλλον κοιμάσαι και ξυπνάς με το κινητό και του ... αλλάζεις τα φώτα!

 

Παιδιά έβαλα τελικά την 2.1 "Super Optimized 2.1 by Arti8". Είναι καλή και γρήγορη και για αυτούς που οριακά δεν τους φτάνει η μνήμη του τηλεφώνου ( η διαθέσιμη για εφαρμογές) μάλλον δίνει λύση χωρίς να χρειαστεί κανείς να καταφύγει στο προβληματικό κατ' εμέ Link2sd.

Σε 2-3 μέρες θα ξέρω και τι γίνεται με την μπαταρία με την καινούρια ROM.

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι καλο κινητο για τα λεφτα του αλλα εχει μεγαλο προβλημα στην μπαταρια και δεν ξερω τι να κανω....:confused: θελει φορτιση 2 φορες την ημερα με μετρια χρηση....

 

Όταν λες μέτρια χρήση; Καμιά επανεκκίνηση κάνεις που και που;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...