Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναί γίνεται, το είχα κάνει πρίν να βάλω την 2.1 και δούλευε κανονικότατα και στην 1.6.

 

cca το app2sd ειναι εφαρμογη που βρισκουμαι στο mymarket? τι χρειαζεται απλη εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, ουσιαστικά περιγράφει μια διαδικασία. Για κάποια κινητά υπάρχει και σε μορφή εφαρμογής, όχι για το GT540 όμως. Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να κάνεις root το κινητό. Μετά πρέπει να ακολουθήσεις κάποιες οδηγίες, νομίζω έχει ηδη αναφερθεί σε παλιότερα μυνήματα μερικές σελίδες πίσω.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑΑ....ΒΟΗΘΕΙΑΑ!!!! εκει που εκανα την αναβαθμιση ξαφνικα μου την σταματισε και μου εγραψε η αναβαθμιση ακυρωθικε και κατι ***** στα αγγλικα.....ενω το τιλεφονο αναβαθμιζονταν και ηταν στην μπλε οθονη...εκει δεν ιξερα τι να κανω και δεν γινοταν τιποτα δεν εκλινε δεν εκανε τιποτα....οσπου εβγαλα μπαταρια....και τωρα δεν λειτοθργει καθολου μονο LG γραφει..τι να κανωω???!!! :cry::cry::cry::cry::cry: εχω πανικοβλιθει.... και μου την εχει βαρεσει ασκιμα χορισ καν να το πιραξω καν....δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου σταματισε την αναβαθμιση στην μεση...ελεοσ...αυριο λεω να παρω την lg τηλεφωνο..αλλα φοβαμε μηπως δεν μου το καλυπτη η εγγυιση!!! :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή, και έχει κολλήσει στο μενού ανάλυση στο 30%. Είναι φυσιολογικό αυτό; Ή να κάνω ακύρωση και πάλι απο την αρχή;

 

edit: το πέρασε... έκανα μ@λ@κία. Έβγαλε το παράθυρο επιβεβαίωσης απο πίσω και δεν μπορούσα να το επιλέξω.

Edited by manthos1978
Link to comment
Share on other sites

1

 

 

Μ κανει download ενα αρχειο 140mb καπου εκει.μετα αρχιζει η αναβαθμιση κολλαει στο 4% κ μ βγαζει πως εχει προβλημα η συνδεση μεταξη η/υ και κινητου κ μ λεει να ξανα δοκιμασω αλλα τιποτα..... helpp

 

αγγελε παρε τηλ την LG σ'αυτο το νουμερο 801 11 200 900 και θα σε βοηθησουν ταχυστα!

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 2.1 με κανένα πρόβλημα απολύτως (πάλι καλά). Εχω μερικές ερωτήσεις.

 

1ον. Είναι δυνατόν να μήν εχει ξυπνητήρι; Οχι σαν widget αλλά σαν εικονίδιο.

2ον. Το προβλήμα οτι δεν υπάρχει αγγλικό πληκτρολόγιο, είναι ενα μικρό θέμα. Αναγκαστικά γυρνάω το κινητό στα πλάγια αν πρέπει να γράψω αγγλικά. Γίνεται αυτό να διορθωθεί;

3ον. Έχετε κάποιο πρόγραμμα για να κάνετε backup τις επαφές? Εμένα το google για κάποιο λόγο δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

εγω τι θα κανω τωρα??? αντε να βγαλω ακρη....

 

Λυπάμε αλλα νομίζω εφόσον έκοψες το κινητό πάνω στην αναβάθμιση, μόλις απέκτησες ενα ωραίο ΤΟΥΒΛΟ. Πάρε τηλ την LG.

Link to comment
Share on other sites

δεν την εκοψα ρε πο***η μου.....εκει που γινοταν μου πεταξε το μυνιμα και δεν ηξερα τι να κανω..δεν ειναι σωατο αυτο..να μου διακοπτη μονο του την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 2.1 με κανένα πρόβλημα απολύτως (πάλι καλά). Εχω μερικές ερωτήσεις.

 

1ον. Είναι δυνατόν να μήν εχει ξυπνητήρι; Οχι σαν widget αλλά σαν εικονίδιο.

2ον. Το προβλήμα οτι δεν υπάρχει αγγλικό πληκτρολόγιο, είναι ενα μικρό θέμα. Αναγκαστικά γυρνάω το κινητό στα πλάγια αν πρέπει να γράψω αγγλικά. Γίνεται αυτό να διορθωθεί;

3ον. Έχετε κάποιο πρόγραμμα για να κάνετε backup τις επαφές? Εμένα το google για κάποιο λόγο δεν το κάνει.

 

1. Σαν widget έχει, αλλά και στο menu έχει. Clock, και κάτω αριστερά έχει το alarm.

2. Δε γνωρίζω κάποια λύση, εκτός του να βάλεις άλλο πληκτρολόγιο, όπως το SlideIT (δεν είναι free), το Swype η άλλο.

3. Εγώ με το LG PC Suite τις κάνω, έχει και δυνατοτητα backup στην SD μέσα απο τα menu πλέον αλλά δε στο συνιστώ, εμένα μου έχασε μερικές επαφές που είχα κάνει join.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

1. Σαν widget έχει, αλλά και στο menu έχει. Clock, και κάτω αριστερά έχει το alarm.

2. Δε γνωρίζω κάποια λύση, εκτός του να βάλεις άλλο πληκτρολόγιο, όπως το SlideIT (δεν είναι free), το Swype η άλλο.

3. Εγώ με το LG PC Suite τις κάνω, έχει και δυνατοτητα backup στην SD μέσα απο τα menu πλέον αλλά δε στο συνιστώ, εμένα μου έχασε μερικές επαφές που είχα κάνει join.

 

Φίλε σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Άντε να δουμε και την 2.2 σύντομα :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν την εκοψα ρε πο***η μου.....εκει που γινοταν μου πεταξε το μυνιμα και δεν ηξερα τι να κανω..δεν ειναι σωατο αυτο..να μου διακοπτη μονο του την αναβαθμιση

 

σε καταλαβαινω μου εχει κολλησει 5-6 φορες και μενα, βεβαια δν μου εγινε τουβλο. τι να παρεις τη΄λ την LG εγω τους πηρα και δεν ξερανε καν πως υπαρχει 2,1 Update. γαματοι?

Link to comment
Share on other sites

αγγελε παρε τηλ την LG σ'αυτο το νουμερο 801 11 200 900 και θα σε βοηθησουν ταχυστα!

 

τους πηρα φιλε,δεν ξερουνε καν οτι υπαρχει αναβαθμιση . πως σου φαινεται :D

Link to comment
Share on other sites

τους πηρα φιλε,δεν ξερουνε καν οτι υπαρχει αναβαθμιση . πως σου φαινεται :D

 

μαλλον ειναι απο τεχνικο σε τεχνικο... εξαρτατε σε τι τουβλο θα πεσεις

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αρα και γω να μην πιστεψω τιποτα που πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως εως τα Χριστουγεννα θα εχουν βγαλει την 1.6 για gw620 ε; :p

 

Sent from my LG GW620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα! χθες αγόρασα και εγώ το κινητό για την καλή μου. Οι πρώτες εντυπωσεις ειναι θετικότατες ειδικα ανα αναλογιστεί κανείς το επίπεδο τιμής του κινητού. Ως κάτοχος galaxy s δεν θα μπω στη διαδικασία να συγκρίνω τα 2 τηλέφωνα γιατι τα χωρίζει μεγάλη διαφορά τιμής.

 

Προσπαθησα να κανω την αναβαθμιση σε 2.1 χθες με το προγραμματακι της lg. Το κινητο συνδεεται, αλλα δεν προχωραει καν στην διαδικασια αναβαθμισης. Φαινεται να κολλαει στο κατεβασμα των αρχειων (και βλεποντας απο την κινηση του ασυρματου δεν κατεβαζει καν) και λιγο μετα μου βγαζει σφαλμα για να ελέγξω αν εχω συνδεση ιντερνετ. Το δοκιμασα 3-4 φορες με το ιδιο αποτελεσμα. Δεν ξερω τι σημαινει αυτο μιας και η συνδεση μου δουλευει οποτε δεν γνωριζω τι μπορω να κανω γι αυτο. Το κινητο ειναι αγορασμενο απο wind με εκδοση v10d.

 

Διαβασα για χρεωσεις gprs...Θα σας προτεινω 2 εφαρμογες που χρησιμοποιω στο galaxy. Η μια ειναι η netcounter που μετραει τον ογκο δεδομενων σε wifi αλλα και gprs ξεχωριστα. Η άλλη ειναι το apnswitch που με ενα πληκτρο απλα σας επιτρεπει να κλείσετε τα δεδομενα gprs εντελως και να τα χρησιμοποιείτε όποτε θέλετε. Τέλος το battery indicator που στο status bar αναφερει σε ποσοστο με ακριβεια το επιπεδο της μπαταριας του κινητου καθως και θερμοκρασία αλλά και volts. Και οι 3 εφαρμογες ειναι δωρεαν και διαθεσιμες στο μαρκετ. Επισης η εφαρμογη backgrounds που κανει οτι λεει το ονομα. Εχει wallpapers για να επιλεξετε (παααααρα πολλα). Τελος χρησιμοποιω και το wifi explorer που σας δινει μια διευθυνση που βαζετε στον browser του υπολογιστη σας και μπορειτε να μεταφερετε αρχεια απο και προς το κινητο χρησιμοποιοντας το ασυρματο δικτυο σας (ταχυτερα απο bluetooth). Προϋποθεση εννοειται να ειναι και το κινητο συνδεδεμενο στο ιδιο ασυρματο :) Ελπιζω να τις βρειτε χρησιμες οπως τις βρηκα εγω. Να τονισω οτι δεν εχω δοκιμασει καμια ακομα στο optimus αλλα δε νομιζω να μη δουλευουν.

 

Αν μου βρειτε και γιατι δεν μπορεσα να κανω αναβαθμιση σε 2.1 θα σας ημουν υποχρεος

Link to comment
Share on other sites

εγω το παθαινω αυτο οταν παω να κανω update στα xp, ενω στα windows 7 μου περναει αυτο το σταδιο και μ κολλαει στο επομενο στην αναβαθμιση στο 4%. οτι να ναι τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξτε μια μηπως το μπλοκαρει το firewall....

να ρωτησω κι εγω κατι....

το nfs swift το εχετε εγκαταστησει...

εγω παρολο που εχω 107mb ελευθερα(εχω βαλει το app2sd) πριν αρχισει η εγκατασταση μου λεει οτι δεν εχει αρκετο χωρο (το αρχειο του nfs swift ειναι 38 mb)...

Link to comment
Share on other sites

δεν την εκοψα ρε πο***η μου.....εκει που γινοταν μου πεταξε το μυνιμα και δεν ηξερα τι να κανω..δεν ειναι σωατο αυτο..να μου διακοπτη μονο του την αναβαθμιση

 

Εχεις πολλα ανοιχτα προγραμματα κατω δεξια στην μπαρα?Εκανες καποια αλλη δουλεια εκεινη την ωρα στο pc?(σερφαρισμα η οτιδηποτε?)ΔΕΝ πειραζουμε και δεν κανουμε ΤΙΠΟΤΑ αλλο οταν το βαζουμε να κανει τετοια δουλεια και οτι προγραμμα μπορουμε να το εχουμε κλειστο ακομα καλυτερα...

Αν το pc μας ΔΕΝ ειναι σταθερο (κολληματα/επανεκκινήσεις και τετοια) δεν το βαζουμε να κανει τετοια δουλεια γιατι πολυ απλα το αποτελεσμα θα ειναι περιπου σαν το δικο σου.... :(

Ασχετα το για πιο λογο στο εκανε,αληθεια γιατι δεν κατεβαζεται την ROM (στις πιο πισω σελιδες δινεται το λινκ) και να την περασετε με το kdz updater (το οποιο επίσης δινεται πιο πισω) οπως ειχαμε περασει οι υπολοιποι (και εγω μαζι) την βαλτικη εκδοση?

Αν η συνδεση του κινητου μας ειναι σωστη (σωστα εγκατεστημενοι drivers κτλ) γινεται στο φτερο η αλλαγη!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολλα ανοιχτα προγραμματα κατω δεξια στην μπαρα?Εκανες καποια αλλη δουλεια εκεινη την ωρα στο pc?(σερφαρισμα η οτιδηποτε?)ΔΕΝ πειραζουμε και δεν κανουμε ΤΙΠΟΤΑ αλλο οταν το βαζουμε να κανει τετοια δουλεια και οτι προγραμμα μπορουμε να το εχουμε κλειστο ακομα καλυτερα...

Αν το pc μας ΔΕΝ ειναι σταθερο (κολληματα/επανεκκινήσεις και τετοια) δεν το βαζουμε να κανει τετοια δουλεια γιατι πολυ απλα το αποτελεσμα θα ειναι περιπου σαν το δικο σου.... :(

Ασχετα το για πιο λογο στο εκανε,αληθεια γιατι δεν κατεβαζεται την ROM (στις πιο πισω σελιδες δινεται το λινκ) και να την περασετε με το kdz updater (το οποιο επίσης δινεται πιο πισω) οπως ειχαμε περασει οι υπολοιποι (και εγω μαζι) την βαλτικη εκδοση?

Αν η συνδεση του κινητου μας ειναι σωστη (σωστα εγκατεστημενοι drivers κτλ) γινεται στο φτερο η αλλαγη!

 

Να υπερθεματίσω κι εγώ, την αναβάθμιση την έκανα απο Netbook που τρέχει Windows 7 και τίποτα άλλο, ούτε καν antivirus και κανένα απολύτως firewall η προγράμματα τρίτων. Τα φορητά επίσης είναι πιο αξιόπιστα λόγο της μπαταρίας τους, για φανταστείτε διακοπή της ΔΕΗ και να μην έχεις UPS...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

για φανταστείτε διακοπή της ΔΕΗ και να μην έχεις UPS...

 

Eιναι το μονο που ρισκαρα γιατι αν και αυτη τη φορα εκανα την αναβαθμιση στο laptop,το χρησιμοποιω μονο με ρευμα χωρις μπαταρια...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολλα ανοιχτα προγραμματα κατω δεξια στην μπαρα?Εκανες καποια αλλη δουλεια εκεινη την ωρα στο pc?(σερφαρισμα η οτιδηποτε?)ΔΕΝ πειραζουμε και δεν κανουμε ΤΙΠΟΤΑ αλλο οταν το βαζουμε να κανει τετοια δουλεια και οτι προγραμμα μπορουμε να το εχουμε κλειστο ακομα καλυτερα...

Αν το pc μας ΔΕΝ ειναι σταθερο (κολληματα/επανεκκινήσεις και τετοια) δεν το βαζουμε να κανει τετοια δουλεια γιατι πολυ απλα το αποτελεσμα θα ειναι περιπου σαν το δικο σου.... :(

Ασχετα το για πιο λογο στο εκανε,αληθεια γιατι δεν κατεβαζεται την ROM (στις πιο πισω σελιδες δινεται το λινκ) και να την περασετε με το kdz updater (το οποιο επίσης δινεται πιο πισω) οπως ειχαμε περασει οι υπολοιποι (και εγω μαζι) την βαλτικη εκδοση?

Αν η συνδεση του κινητου μας ειναι σωστη (σωστα εγκατεστημενοι drivers κτλ) γινεται στο φτερο η αλλαγη!

 

Αν το κανω με τον τροπο που λες και παθει κατι το καλυπτει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω με τον τροπο που λες και παθει κατι το καλυπτει η εγγυηση?

 

Χτυπα ξυλο ΑΝ,γινει η στραβη,ενα πραγμα θα πεις.Πανω στην αναβαθμιση εγινε το και το.Και το προγραμμα που λεω παραπανω που ειναι στα ρωσικα της LG ειναι παιδια απλα δεν ειναι απο τα προγραμματα που δινουν στον χρηστη ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...