Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορει καποιος να μου απαντηση στα παραπανω και κατι αλλο προσπαθησα να συνδεσω το τηλεφωνο με το laptop και μου ζηταει να βαλω το cd εχετε καποια λυση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το μοναδικο προβλημα του igo ειναι οτι δεν μπορεις να βαλεις νουμερα στην οδο :(

 

α)τελικα θελει antivirus to 540?

β)υπαρχει προγραμμα για tv ? καθ οτι οδηγος τρωω πολυ κινηση :(

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Guys έχω το εξής πρόβλημα . Εκτελώ πιστά τις οδηγίες του mixlis στο modaco για το πως θα κάνουμε update το λειτουργικό και μόλις τρέχω το KDZ_FW_UPD σε windows 7 μου βγαίνει ένα παράθυρο όπου είναι στα ρώσικα . Και δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το start γιατί όλα τα κουμπία έχουν ερωτιματικά. Έχει συμβεί και σε άλλους;;;;

 

Επίσης μόλις συνδέω το κινητό πατάω μοντάρισμα ή μόλις το συνδέω δεν το πειράζω;

 

Μόλις έκανα το update .Finally android 2.1 . Για όσους αντιμετοπίζουν το ίδιο πρόβλημα να ακολουθήσουν πιστά τις οδηγίες του mixlis και μόλις τρέξουν τον kdz updater και κάνουν ότι λένε οι οδηγίες θα εμφανίσει ένα νέο κουμπί κάτω από εκεί που επιλέγεις την τοποθεσία του firmwire . Το κουμπί όπως και τα υπόλοιπα θα έχει ερωτηματικά . Αυτό το κουμπί είναι το Start

Link to comment
Share on other sites

Καλό το update που μας δίνει ο mixlis αλλά υπάρχει περίπτωση να βγεί σύντομα update με ελληνικά μενού; Επείσεις θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση (καλά κάτσε πρώτα να βγει η 2.1) αν θα υπάρξει και συνέχεια με το update και σε έκδοση 2.2

 

Έχω το κινητό κοντά 2 εβδομάδες και είναι το πρώτο μου κινητό touch και android. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Δουλεύει άψογα. Δοκίμασα το copilot live 8 και λίγο το κινητό τα "φτύνει" :confused: οταν τρέχω την εφαρμογή και χρειαστεί να κάνω την οθόνη απο ίσια στα πλάγια. Επείσεις το θέμα της μικρής μνήμης για εφαρμογές είναι ενα μικρό θεμα (οταν θες να βάλεις ότι βλακεία έχει το market). Ακόμα ενα μικρό θέμα, όταν ανοίγω το κινητό, κάνει κοντά 5 λεπτά για να διαβάσει την εξωτερική μνήμη. Συναντάει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Αν έχετε κάποια πρόταση για εφαρμογές και προγράματα, όλα καλοδεχούμενα.

Edited by manthos1978
Link to comment
Share on other sites

To πήρα, το φόρτισα, το άνοιξα και:

ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ(φτου φτου φτου φτου μη το γκαντεμιάσω) δεν έχω πρόβλημα με τις 2g κλήσεις(έχω vodafone)

Απόλυτα ευχαριστημένος, δεν βλέπω κανα πρόβλημα σημαντικό μέχρι τώρα, παρα μόνο που αρχικά δε με άφηνε να κατεβάζω τίποτα απο το market. έκανα ένα reset στα defaults και πλέον ολα καλά.

 

Η μπαταρία την παλεύει αρκετά(δεν το έχω αφήσει λεπτό κάτω) αλλα θα εκφέρω άποψη μετά απο κανα 30αρια μέρες.

 

Οτι και να εγκατέστησα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Αντε να έρθει και η 2.1

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω αποκρυψη στο κινητο ρε παιδια;

 

Ρυθμισεις -> Ρυθμισεις Κλησεων -> Ρυθμισεις Κλησης GSM -> Αναγνωριση Κλησης ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω αποκρυψη στο κινητο ρε παιδια;

 

#31#:p και εγω αυτο ψαχνω και δεν μπορω να το βρω:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι το πρωτο μου κινητο με οθονη αφης και ποσο μαλλον με android μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εγκαθιστω καποιο προγραμμα στο τηλεφωνο?

χρειαζεται να βαλω καποιο προγραμμα ποιο μπροστα ?

το μονο που καταφερα μεχρι στιγμης το συνδεσα με το λαπτοπ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό είναι το φθηνότερο κινητό που υπάρχει με λειτουργικό android εάν έψαξα καλά; Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει; ευχαριστώ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό είναι το φθηνότερο κινητό που υπάρχει με λειτουργικό android εάν έψαξα καλά; Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει; ευχαριστώ

 

υσχιει..........

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι το πρωτο μου κινητο με οθονη αφης και ποσο μαλλον με android μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εγκαθιστω καποιο προγραμμα στο τηλεφωνο?

χρειαζεται να βαλω καποιο προγραμμα ποιο μπροστα ?

το μονο που καταφερα μεχρι στιγμης το συνδεσα με το λαπτοπ

 

Συνδεεσαι μεσω wifi (Ρυθμισεις -> Στοιχεια ελεγχου ασυρματης συνδεσης -> Τικαρεις το Wi-Fi)

Πηγαινεις πισω στο μενου Εφαρμογες και μπαινεις στο Market.

Κατεβαζεις οτι θες απο κει.

Καλο ειναι να κατεβασεις και το barcode scanner για να κατεβαζεις μεσω του Pc σου απο αλλα site.

 

Επειδη οι εφαρμογες/παιχνιδια σωζονται στη μνημη της συσκευης και οχι στην καρτα, κατεβασε και καμια εφαρμογη που να κανει Backup στην καρτα. Εγω εχω το Ontheflybackup

http://www.androlib.com/android.application.com-c30by40-onthefly_backup-jjnwx.aspx

 

Θα ανοιξεις το barcode scanner Και θα εστιασεις την κοκκινη γραμμη στο QR Code κατω δεξια της σελιδας εωσοτου σου βγαλει την επιλογη για εγκατασταση.

 

Το ιδιο κανεις για οτι αλλο θες να κατεβασεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για GPS τι επιλέξατε;; Το iGo δυστυχώς το ξεζουμίζει, καρέ καρέ πάει:P Το Co-pilot είναι πιο ελαφρυ;
Link to comment
Share on other sites

Συνδεεσαι μεσω wifi (Ρυθμισεις -> Στοιχεια ελεγχου ασυρματης συνδεσης -> Τικαρεις το Wi-Fi)

Πηγαινεις πισω στο μενου Εφαρμογες και μπαινεις στο Market.

Κατεβαζεις οτι θες απο κει.

Καλο ειναι να κατεβασεις και το barcode scanner για να κατεβαζεις μεσω του Pc σου απο αλλα site.

 

Επειδη οι εφαρμογες/παιχνιδια σωζονται στη μνημη της συσκευης και οχι στην καρτα, κατεβασε και καμια εφαρμογη που να κανει Backup στην καρτα. Εγω εχω το Ontheflybackup

http://www.androlib.com/android.application.com-c30by40-onthefly_backup-jjnwx.aspx

 

Θα ανοιξεις το barcode scanner Και θα εστιασεις την κοκκινη γραμμη στο QR Code κατω δεξια της σελιδας εωσοτου σου βγαλει την επιλογη για εγκατασταση.

 

Το ιδιο κανεις για οτι αλλο θες να κατεβασεις. ;)

 

δεν καταλαβαινω γιατι να κατεβασω αυτο το app οτι και να κανω τα app εγαθηστουντε στην συσκευη και οχι στην SD οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Για GPS τι επιλέξατε;; Το iGo δυστυχώς το ξεζουμίζει, καρέ καρέ πάει:P Το Co-pilot είναι πιο ελαφρυ;

 

εγω αυτο εχω και παει μαι χαρα οχι καρε καρε (copilot)

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι να κατεβασω αυτο το app οτι και να κανω τα app εγαθηστουντε στην συσκευη και οχι στην SD οποτε...

 

Για να μην τα ξανακατεβαζεις....

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη είναι πλέον η ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική ROM με Android 2.1! Ετοιμάζομαι ήδη για την αναβάθμιση, μην ξεχάσετε να κάνετε backup τις επαφές σας!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη είναι πλέον η ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική ROM με Android 2.1! Ετοιμάζομαι ήδη για την αναβάθμιση, μην ξεχάσετε να κάνετε backup τις επαφές σας!

 

link; Πως γίνονται backup οι επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Δε χρεάζεσαι Link, τρέξε απλά το επίσημο LGMobile update. Backup κάνεις με το LG PC Suite, αυτο κατεβαίνει με το LGMobile Update επίσης, το οποίο το βρίσκεις εδω. Πάτα "λήψη" δίπλα απο το "Κατεβάστε το Εργαλείο Υποστήριξης LG Mobile".

 

Όσοι έχουν βάλει άλλη ROM, η ελληνική 2.1 είναι εδώ

Edited by cca
link ελληνικής ROM

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δε χρεάζεσαι Link, τρέξε απλά το επίσημο LGMobile update. Backup κάνεις με το LG PC Suite, αυτο κατεβαίνει με το LGMobile Update επίσης, το οποίο το βρίσκεις εδω. Πάτα "λήψη" δίπλα απο το "Κατεβάστε το Εργαλείο Υποστήριξης LG Mobile".

 

οκ ευχαριστώ :O. Έχω voda και περιμένω να δώ πρώτα αν διορθώνει το πρόβλημα με τα 2g πριν αναβαθμίσω. Μη τα κόβει τελείως και μείνω χωρίς τηλέφωνο:P

Link to comment
Share on other sites

Voda κι εγώ, θα σου πω σε λίγο!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Οταν περασεις την αναβαθμιση πες μας λιγο τι διαφορες υπαρχουν και εαν λειτουργει καλυτερα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα μου πάρει χρόνο, να πω μόνο οτι αρχικά Vodafone + 2G δουλέυει για κλήσεις φωνής!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

εγώ αντιμετωπίζω προβληματάκι. Είναι αγορασμένο απο τη Vodafone το κινητό, και για ένα παράξενο λόγο, η lg έχει διαχωρίσει το Vodafone gt540 απο το κανονικό 540 και μου λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση(vodafone το μεγαλείο σου!) αρα με βλέπω να το flashάρω
Link to comment
Share on other sites

εγώ αντιμετωπίζω προβληματάκι. Είναι αγορασμένο απο τη Vodafone το κινητό, και για ένα παράξενο λόγο, η lg έχει διαχωρίσει το Vodafone gt540 απο το κανονικό 540 και μου λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση(vodafone το μεγαλείο σου!) αρα με βλέπω να το flashάρω

 

Ναι, η έκδοση Vodafone είναι ακόμα στην V10d. Είμαι στην διαδικασία εγκατάστασης των εφαρμογών τώρα, το έκανα ήδη root και app2sd με επιτυχία.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...