Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3)Ανοιξε την εφαρμογή του Gmail, πάτα το option button(το αριστερό κουμπάκι touch πάνω απο το κουμπί κλήσεων στη συσκευή σου) και πάτα "λογαριασμοί". Εκει προσθαφερείς κατα βούληση τους λογαριασμους Gmail σου. Και ναι πρέπει να είναι οπωσδήποτε gmail

 

σε αυτο το μενου του gmail δεν βρίσκω πουθενα το ΄λογαριασμοί΄:(

μου βγάζει ανανέωση, σύνθεση, προβολή ετικετών, αναζήτηση & ρυθμίσεις (ουτε μεσα σε αυτές δεν υπάρχει).

αν υπάρχει καμια λύση καλώς μήπως γλιτώσω την επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Home:.

* Option Button

* επέλεξε Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>Διαχείρηση των αιτήσεων.

* Επέλεξε το Google Apps.

* Κάνε Click το “Clear data”

* Θα σε ενημερώσει ότι: “All information you’ve saved in this application will be deleted permanently”, Επέλεξε OK

*Μετά Option Button πάλι >Ρυθμίσεις>Συγχρονισμός δεδομένων.

* Θα σου ζητήσει και πάλι τα στοιχεία του λογαριασμού σου

Link to comment
Share on other sites

:thanks:

 

το βρήκα και διορθώθηκε, τα είχε στα ελληνικά δηλ. εφαρμογές google και καθαρισμός!

 

και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!

 

Έχω μια ερωτησούλα ακόμα. Υπάρχει κάποιος τρόπος, οταν παιρνω ή με παίρνει κάποιος τηλέφωνο να φαίνεται η εικόνα που έχω βάλει στο προφίλ του, και όχι (το συμπαθέστατο κατα τα άλλα) πράσινο εξωγήινο πλάσμα του Android;

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω, γιατί δεν έχω βάλει σε κανέναν εικόνα. Εξαίρεση είναι οι επαφές που έχω κάνει merge με τις αντίστοιχες επαφές του Facebook, οπότε και παίρνει την εικόνα απο εκεί. Μου την δείχνει κανονικά όταν κάποιος απο αυτούς με καλεί.

 

Για το app2sd που με ρώτησες, στην SD μετέφερα το /data/app, /data/dalvik-cache και το /cache. Αυτά τα τρία.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω, γιατί δεν έχω βάλει σε κανέναν εικόνα. Εξαίρεση είναι οι επαφές που έχω κάνει merge με τις αντίστοιχες επαφές του Facebook, οπότε και παίρνει την εικόνα απο εκεί. Μου την δείχνει κανονικά όταν κάποιος απο αυτούς με καλεί.

 

Για το app2sd που με ρώτησες, στην SD μετέφερα το /data/app, /data/dalvik-cache και το /cache. Αυτά τα τρία.

 

Αφού διαβάζει γράφει και την cache στην κάρτα δεν είναι πιο αργο το κινητό;; εγώ αυτό φοβόμουν και έκανα μόνο για το /data/app.

 

To sync με το facebook πως το έκανες; με το facebook for lg; Γιατι με αυτό δε με αφήνει να προσθέσω κινητό σε μια επαφή facebook.. Δε βαριέσαι, θα βλέπω τον πράσινο εξωγήινο:P

Edited by Papp0us
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω βάλει το επίσημο Facebook app, το ίδιο έκανα και με το Twitter. Αν το κάνεις, βάλτου αρχικά "Sync all contacts", κάνε merge όποια θες και μετά γύρνα το σε "Sync existing contacts only".

 

Για το /cache, δεν είδα καμία διαφορά στην ταχύτητα, μόνο αν μείνει απο RAM αργεί λίγο. Εξαρτάται τι κάρτα έχεις κιόλας, εγω μια 4GB microSD Class 4 της Kingston έχω.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

επιτρέψτε μου να καταθέσω την εμπειρία μου. Έχω καιρό να ποστάρω εδώ. Τώρα πιστεύω ότι έχω πιο κατασταλαγμένη άποψη.

Εγώ το πήρα το κινητό τέλη Αυγούστου.

Η τιμή του σε σχέση με τα χαρακτηριστικά του ήταν άκρως δελεαστική.

Η πρώτη επαφή μαζί του καλή στα περισσότερα αλλά με χτυπητές αδυναμίες στα θέμτα τηλεφωνίας.

Αυτά ψιλολύθηκαν με τον καιρό, αφού μπήκε η 2.1. Τώρα είναι ένα κινητό με γρήγορο σχετικά ιντερφέις και καλούτσικο στην κύρια λειτουργία του (κλήσεις).

Είναι ένα καλό gadgetάκι. Δεν πρόκειται να πάρω άλλο κινητό σύντομα. Δεν θα θα το αλλάξω μέχρι να βγάλει πρόβλημα, μέχρι να παλιώσει αρκετα κλπ κλπ.

Εμείς δηλαδή που το πήραμε νωρίτερα, καλά κάναμε.

ΟΜΩΣ για έναν που θα πάρει ΤΩΡΑ κινητό καλύτερα να το αποφύγει, διότι στα λεφτά αυτά

περίπου υπάρχουν λύσεις (πλέον) καλύτερες. Πχ βλέπε ΟΠΤΙΜΟΥΣ ΟΝΕ (που σε λίγο θα φτάσε σε τιμή την αρχική του 540).

Εκεί που έχει σοβαρό πρόβλημα το κινητό είναι η αυτονομία.

ΔΕΝ μορείς να βασιστείς ότι θα έχει ΚΑΙ κινητό ΚΑΙ Gadget αν πχ ταξιδεύεις.

Θα μου πεις, δεν θα βρεις μια πρίζα κάπου αν μείνεις από μπαταρία;

Εγώ λέω ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να μείνεις στα κρύα του λουτρού.

Μου έχει συμβεί.

Η συσκευή μπορεί να είναι κινητό (με μέτρια αυτονομία) αν δεν του βάζεις να κάνει ΚΑΙ άλλα πράγματα, μπορεί να είναι GADGET με μικρή αυτονομία ή αδιάφορη αυτονομίαόταν είσαι σε κάποιο χώρο (γραφείο σπίτι αυτοκίνητό με φορτιστή κουμπωμένο), αλλά ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ

και τα δυο μαζί.

Θα μου πεις τι περίμενες;

ΟΚ ίσως τίποτα παραπάνω, αλλά τη χαμηλότερη βαθμολογία σε μια αξιολογηση την παίρνει στη βασική της λειτουργία η συσκευή και αυτή είναι στη λειτουργία του τηλεφώνου.

Εγώ το γκατζετάκι μου το 540 το αγάπησα, αλλά δεν το προτείνω για νέα αγορά.

όχι πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα γιατί δε μου απαντάει κανένας;; :cry:

 

Παρόλο που δεν έχω αγοράσει το κινητό από Vodafone δεν μου βγάζει update. Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι Wind, θα έχω πρόβλημα άμα περάσω firmware από μόνος μου...;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

επιτρέψτε μου να καταθέσω την εμπειρία μου. Έχω καιρό να ποστάρω εδώ. Τώρα πιστεύω ότι έχω πιο κατασταλαγμένη άποψη.

Εγώ το πήρα το κινητό τέλη Αυγούστου.

Η τιμή του σε σχέση με τα χαρακτηριστικά του ήταν άκρως δελεαστική.

Η πρώτη επαφή μαζί του καλή στα περισσότερα αλλά με χτυπητές αδυναμίες στα θέμτα τηλεφωνίας.

Αυτά ψιλολύθηκαν με τον καιρό, αφού μπήκε η 2.1. Τώρα είναι ένα κινητό με γρήγορο σχετικά ιντερφέις και καλούτσικο στην κύρια λειτουργία του (κλήσεις).

Είναι ένα καλό gadgetάκι. Δεν πρόκειται να πάρω άλλο κινητό σύντομα. Δεν θα θα το αλλάξω μέχρι να βγάλει πρόβλημα, μέχρι να παλιώσει αρκετα κλπ κλπ.

Εμείς δηλαδή που το πήραμε νωρίτερα, καλά κάναμε.

ΟΜΩΣ για έναν που θα πάρει ΤΩΡΑ κινητό καλύτερα να το αποφύγει, διότι στα λεφτά αυτά

περίπου υπάρχουν λύσεις (πλέον) καλύτερες. Πχ βλέπε ΟΠΤΙΜΟΥΣ ΟΝΕ (που σε λίγο θα φτάσε σε τιμή την αρχική του 540).

Εκεί που έχει σοβαρό πρόβλημα το κινητό είναι η αυτονομία.

ΔΕΝ μορείς να βασιστείς ότι θα έχει ΚΑΙ κινητό ΚΑΙ Gadget αν πχ ταξιδεύεις.

Θα μου πεις, δεν θα βρεις μια πρίζα κάπου αν μείνεις από μπαταρία;

Εγώ λέω ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να μείνεις στα κρύα του λουτρού.

Μου έχει συμβεί.

Η συσκευή μπορεί να είναι κινητό (με μέτρια αυτονομία) αν δεν του βάζεις να κάνει ΚΑΙ άλλα πράγματα, μπορεί να είναι GADGET με μικρή αυτονομία ή αδιάφορη αυτονομίαόταν είσαι σε κάποιο χώρο (γραφείο σπίτι αυτοκίνητό με φορτιστή κουμπωμένο), αλλά ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ

και τα δυο μαζί.

Θα μου πεις τι περίμενες;

ΟΚ ίσως τίποτα παραπάνω, αλλά τη χαμηλότερη βαθμολογία σε μια αξιολογηση την παίρνει στη βασική της λειτουργία η συσκευή και αυτή είναι στη λειτουργία του τηλεφώνου.

Εγώ το γκατζετάκι μου το 540 το αγάπησα, αλλά δεν το προτείνω για νέα αγορά.

όχι πλέον.

 

Βασικά είναι ουτοπικό να ελπίζεις απο ένα πλήρες Smartphone, με wifi, gps, οθόνη αφής κτλ κτλ να έχει αυτονομία της προκοπής. Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει και κανένα με διάρκεια πάνω απο 2-2,5 μέρες. Εμένα με μέτρια χρήση σαν τηλ, (καμια 15άριά τηλ τη μέρα και 4-5 sms) τώρα που του βγάζω τα μάτια ακόμα(εγκαταστάσεις,απεγκαταστάσεις, δοκιμές, παιχνίδια, wifi ολη μέρα ανοικτό, gps τη μισή μέρα) μου βγάζει 2 μέρες άνετα, και μάλιστα με μόλις 2 φορτίσεις. Το One που ακολουθει δε νομίζω να έχει διαφορά στην αυτονομία, με μόνο θετικό την 2.2.

 

Τέλος οταν ταξιδεύω 99% έχω το λαπτοπ μου μαζί οπότε έχω πάντα μια πηγή φόρτισης τουλάχιστον για 2 ακόμα μέρες. Βασικό είναι να αγοράζεις το κινητό με βάση της ανάγκες σου. Ο Πατέρας μου που μιλάει 24/7 στο κινητό και θυμάται να το φορτίσει μια φορά τη βδομάδα, δεν έχει καμία τύχη με Smartphone.

 

Σε γενικές γραμμές εγώ είμαι της άποψης οτι το κινητό αξίζει κάθε ευρώ απο τα 170 που ζητάει, και είναι τίμια λύση για κάποιον που θελει να δει τα android, χωρίς να σκάσει 400-500 ευρώ.

 

Κάθε άποψη δεκτή βέβαια :p

 

Ρε παιδιά εμένα γιατί δε μου απαντάει κανένας;; :cry:

 

Παρόλο που δεν έχω αγοράσει το κινητό από Vodafone δεν μου βγάζει update. Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι Wind, θα έχω πρόβλημα άμα περάσω firmware από μόνος μου...;

 

Λογικά δε θα έχει πρόβλημα. Αλλα αν θες να είσαι 100% σίγουρος, το στέλνεις δωρεάν στην LG και στο κάνουν αυτοί. Courier έρχεται και το παίρνει, Courier στο φέρνει

Edited by Papp0us
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@Papp0us

 

Πες μου σε παρακαλώ τι εννοείς βγάζει 2 μέρες με 2 φορτίσεις. Αν αυτό σημαίνει ότι το φορτίζεις κάθε μέρα, ε, τότε ΑΥΤΟ λέω κι εγώ. Και μάλιστα με χρήση λίγο δυνατή, από το 1ο βράδυ δεν ξέρεις αν θα'χεις τηλέφωνο. Δεν έχω απαιτήσεις να κρατάει ούτε καν 3 μέρες. Αυτό που θεωρώ καλή αυτονομία είναι να το φορτίσω πχ το βράδυ, ολονυκτίς κλειστό, και να ξεκινήσω την ημέρα με κινητό φορτισμένο, να βγάλει την ημέρα όλη, να το κλείσω το βράδυ και να κρατήσει και την επόμενη πρωί-απόγευμα, και το 2ο βράδυ να θέλει φόρτιση.

ΑΥΤΟ είναι καλή αυτονομία, πιστεύω, για σμαρτ χωρίς να ζητώ κάτι που δεν γίνεται.

Σε εμένα πάντως και μόνο με αναμονή, και λίγα τηλέφωνα, αντε και λίγο ράδιο, την άλλη μέρα σίγουρα θέλει φόρτιση κατά το μεσημεράκι.

Κάνεις κάτι που δεν το κάνω; Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που κάνει οικονομία στην μπαταρία;

 

Όσο για το αν αξίζει τα λεφτά, λέω ΝΑΙ τα αξίζει. Αλλά πλεον δεν το συνιστώ σε έναν που πάει ΤΩΡΑ να πάρει συσκευή όπως το έκανα πριν 2 μήνες που έλεγα παρ'το με κλειστά μάτια.

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι ουτοπικό να ελπίζεις απο ένα πλήρες Smartphone, με wifi, gps, οθόνη αφής κτλ κτλ να έχει αυτονομία της προκοπής. Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει και κανένα με διάρκεια πάνω απο 2-2,5 μέρες. Εμένα με μέτρια χρήση σαν τηλ, (καμια 15άριά τηλ τη μέρα και 4-5 sms) τώρα που του βγάζω τα μάτια ακόμα(εγκαταστάσεις,απεγκαταστάσεις, δοκιμές, παιχνίδια, wifi ολη μέρα ανοικτό, gps τη μισή μέρα) μου βγάζει 2 μέρες άνετα, και μάλιστα με μόλις 2 φορτίσεις. Το One που ακολουθει δε νομίζω να έχει διαφορά στην αυτονομία, με μόνο θετικό την 2.2.

 

Τέλος οταν ταξιδεύω 99% έχω το λαπτοπ μου μαζί οπότε έχω πάντα μια πηγή φόρτισης τουλάχιστον για 2 ακόμα μέρες. Βασικό είναι να αγοράζεις το κινητό με βάση της ανάγκες σου. Ο Πατέρας μου που μιλάει 24/7 στο κινητό και θυμάται να το φορτίσει μια φορά τη βδομάδα, δεν έχει καμία τύχη με Smartphone.

 

Σε γενικές γραμμές εγώ είμαι της άποψης οτι το κινητό αξίζει κάθε ευρώ απο τα 170 που ζητάει, και είναι τίμια λύση για κάποιον που θελει να δει τα android, χωρίς να σκάσει 400-500 ευρώ.

 

Κάθε άποψη δεκτή βέβαια :p

 

 

 

Λογικά δε θα έχει πρόβλημα. Αλλα αν θες να είσαι 100% σίγουρος, το στέλνεις δωρεάν στην LG και στο κάνουν αυτοί. Courier έρχεται και το παίρνει, Courier στο φέρνει

 

thx για την απάντηση φίλε μου...

 

Βρήκα από αυτότο site έκδοση ελληνική, αλλά και μία άλλη ελληνική Vodafone - Cyprus. Αυτό σημείνει ότι είναι για την ελληνική Βόντα και την Κύπρο, ή ότι είναι για τη Βόντα της Κύπρου (αν υπάρχει...;);;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

@koolxs2973 συμφωνώ με αυτά που γράφεις.

Στη χρήση/συμβίωση με το 540 κατάλαβα ότι οι 3 ίντσες που έχει είναι λίγες.

Την επόμενη φορά από 3,5 ίντσες (και με μεγαλύτερη ανάλυση, κυρίως για το web browsing, για τα άλλα καλό είναι).

 

Έχει κάνει κάποιος usb tethering με το 540??

Να το χρησιμοποιήσει δηλαδή, σαν 3G usb modem σε pc με κάρτα mobile Internet?

Link to comment
Share on other sites

Aπό design "σκίζει", από τιμή είναι μια χαρά αν δούμε και froyo θα είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Papp0us

 

Πες μου σε παρακαλώ τι εννοείς βγάζει 2 μέρες με 2 φορτίσεις. Αν αυτό σημαίνει ότι το φορτίζεις κάθε μέρα, ε, τότε ΑΥΤΟ λέω κι εγώ. Και μάλιστα με χρήση λίγο δυνατή, από το 1ο βράδυ δεν ξέρεις αν θα'χεις τηλέφωνο. Δεν έχω απαιτήσεις να κρατάει ούτε καν 3 μέρες. Αυτό που θεωρώ καλή αυτονομία είναι να το φορτίσω πχ το βράδυ, ολονυκτίς κλειστό, και να ξεκινήσω την ημέρα με κινητό φορτισμένο, να βγάλει την ημέρα όλη, να το κλείσω το βράδυ και να κρατήσει και την επόμενη πρωί-απόγευμα, και το 2ο βράδυ να θέλει φόρτιση.

ΑΥΤΟ είναι καλή αυτονομία, πιστεύω, για σμαρτ χωρίς να ζητώ κάτι που δεν γίνεται.

Σε εμένα πάντως και μόνο με αναμονή, και λίγα τηλέφωνα, αντε και λίγο ράδιο, την άλλη μέρα σίγουρα θέλει φόρτιση κατά το μεσημεράκι.

Κάνεις κάτι που δεν το κάνω; Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που κάνει οικονομία στην μπαταρία;

 

Όσο για το αν αξίζει τα λεφτά, λέω ΝΑΙ τα αξίζει. Αλλά πλεον δεν το συνιστώ σε έναν που πάει ΤΩΡΑ να πάρει συσκευή όπως το έκανα πριν 2 μήνες που έλεγα παρ'το με κλειστά μάτια.

Οχι δεν κατάλαβες, ή το διατύπωσα λάθος. Το κινητό κρατάει 2 μέρες, και το έχω μόλις πάρει. Του βγάζω τα μάτια όλη μέρα, και δεν έχει φτάσει ακόμα στις πλήρεις δυνατότητες της μπαταρίας, αφού θέλει 4-5 καλά φορτίσματα για να πιάσει το Peak. Και μάλιστα χωρίς να το κλείνω τα βράδια.

 

Οχι δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο. Μόνο τα multimedia χαρακτηριστικά του δε χρησιμοποιώ συχνά(ραδιο-mp3-video) και ίσως για αυτό αντέχει αρκετά περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια βοήθεια ,πραγματικά βοήθεια !!Έχω το lg gt540 optimus με την 1.6 version και μέσω εσάς και του οδηγού έκανα αναβάθμιση σε 2.1 ( Greek V20a ) αλλά αντιμετώπιζα το εξής πρόβλημα !!Μου έβγαζε σφάλμα ότι δεν υποστήριζε τα δίκτυα και έκανε συνεχεία restart στο σήμα ,με συνέπεια να δίνω αναγκαστικό κλείσιμο και το κινητό κάθε 3 δευτερόλεπτα έμπαινε σε σφάλμα όποτε ,απαλά !!Δοκιμάζω να βάλω την ( V20Baltics ) και όλα πάνε ρόλοι όμως ελληνικά πουθενά όπως ήταν και λογικό !!Η μεγαλύτερη βλακεία ήταν να περάσω την ( V10C_00.kdz ) και από τότε ήρθε το χάος !!Το κινητό μπλόκαρε download mode και κανένα σημείο ζωής !!Έβγαλα την μπαταρία ,δοκίμασα ξανά να βάλω την προηγούμενη Rom αλλά η όλη φάση σταματάει στο σήμα της LG !!Δεν το πήρα από Vodafone . Σας παρακαλώ πέστε μου τα να κάνω ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια βοήθεια ,πραγματικά βοήθεια !!Έχω το lg gt540 optimus με την 1.6 version και μέσω εσάς και του οδηγού έκανα αναβάθμιση σε 2.1 ( Greek V20a ) αλλά αντιμετώπιζα το εξής πρόβλημα !!Μου έβγαζε σφάλμα ότι δεν υποστήριζε τα δίκτυα και έκανε συνεχεία restart στο σήμα ,με συνέπεια να δίνω αναγκαστικό κλείσιμο και το κινητό κάθε 3 δευτερόλεπτα έμπαινε σε σφάλμα όποτε ,απαλά !!Δοκιμάζω να βάλω την ( V20Baltics ) και όλα πάνε ρόλοι όμως ελληνικά πουθενά όπως ήταν και λογικό !!Η μεγαλύτερη βλακεία ήταν να περάσω την ( V10C_00.kdz ) και από τότε ήρθε το χάος !!Το κινητό μπλόκαρε download mode και κανένα σημείο ζωής !!Έβγαλα την μπαταρία ,δοκίμασα ξανά να βάλω την προηγούμενη Rom αλλά η όλη φάση σταματάει στο σήμα της LG !!Δεν το πήρα από Vodafone . Σας παρακαλώ πέστε μου τα να κάνω ???

 

Στη V20 baltics έπρεπε να σταματήσεις :lol: Καλύτερα αγγλικά παρα καθόλου!

η V10C που πήγες να βαλεις είναι η 1.6. ΕΠΟΥΔΕΝΙ δεν επιστρέφεις απο 2.1 στην 1.6 γιατι απλά...δε γίνεται!

Τώρα απλά βάλτο σε Download mode και απο τα Devices στο PC σου απεγκατέστησε/απενεργοποίησε το android modem(στο Device manager) Μετα πάλι kz update!

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια ειδικων: θελω να βρω το LG IME σε app (ειναι το πληκτρολογιο της lg που γραφουμε μηνυματα κτλ) ξερει κανεις που μπορω να το βρω?...και.......

Εχω βαλει το android sytem information..εκει στην επιλογη Apps εχει πολλες εφαρμογες τις οποιες δεν βρισκω στο κινητο και μερικες εχουν size 0,00 B..γνωριζει κανεις να μου πει σχετικα μ'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια ειδικων: θελω να βρω το LG IME σε app (ειναι το πληκτρολογιο της lg που γραφουμε μηνυματα κτλ) ξερει κανεις που μπορω να το βρω?...και.......

Εχω βαλει το android sytem information..εκει στην επιλογη Apps εχει πολλες εφαρμογες τις οποιες δεν βρισκω στο κινητο και μερικες εχουν size 0,00 B..γνωριζει κανεις να μου πει σχετικα μ'αυτο?

 

Περίμενε να εγκαταστήσω το root explorer μήπως το βρώ, και στο στέλνω. Αλλιώς μόνο με επανεγκατάσταση του firmware. Γιατι θες ειδικά αυτό; τόσα κυκλοφορούν!

Εύρηκα!

http://www.megaupload.com/?d=JJM6M4SZ

Mirror: http://jump.fm/GAOEM

Edited by Papp0us
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι μου είπες αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν βλέπει το κινητό ,δεν υπάρχει. !!Στο Kdz Updater μου λέει ( Phone was not found ) !!Αυτό μου το γράφει είτε με συνδεμένο το κινητό είτε όχι σε Download mode !!Τι κάνω τώρα ?

Έκανα απεγκατάσταση το Android modem αλλά και πάλη τίποτα !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό και μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος. . .Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σήμερα γιατί είχε κολλήσει το δίκτυο για μια ακόμη φορά και δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις ούτε να δεχτώ. Έτσι σβήστηκαν όλες οι εφαρμογές που είχα από το market. Πήγα να κατεβάσω μετά τις ίδιες εφαρμογές και μόλις πατούσα εγκατάσταση μου έβγαζε η εγκατάσταση δεν είναι επιτυχής, χωρίς όμως να λέει ποιο είναι το πρόβλημα. Μήπως ξέρει κάποιος τι φταίει? Ευχαριστώ!:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...