Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απο τα ίδια και σε μένα. Πήρε το κινητό κούριερ, άλλαξαν πλακέτα, και άυριο καταφτάνει. Βέβαια δεν ξέρω αν θα έχει 2.1 ή 1.6(με 2.1 το έστειλα) Θα έχει ξεμείνει απο πλακέτες η LG!!

 

Ποτε το εστειλες;

Σε μενα ειπε οτι εγινε αλλαγη πλακετας + αναβαθμιση λογισμικου (αν και ειχα ηδη 2.1) οποτε μαλλον εννοει οτι περασανε την 2.1

 

ΥΓ Να εχεις υποψιν οτι αλλαζει και το ΙΜΕΙ της συσκευης, σε μενα ειπανε το νεο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποτε το εστειλες;

Σε μενα ειπε οτι εγινε αλλαγη πλακετας + αναβαθμιση λογισμικου (αν και ειχα ηδη 2.1) οποτε μαλλον εννοει οτι περασανε την 2.1

 

ΥΓ Να εχεις υποψιν οτι αλλαζει και το ΙΜΕΙ της συσκευης, σε μενα ειπανε το νεο

 

προηγούμενη βδομάδα το'στειλα, αλλα δε θυμάμαι μέρα. Πάντως έγινε πολύ γρήγορα, και χωρις κανένα πρόβλημα.

Θα το πώ και εγώ τον καλό μου λόγο για το service της LG αφού εκτός του οτι το λύσανε τάχιστα το πρόβλημα, για πρώτη φορά στη ζωή μου, ΟΛΟΙ οσοι μου μίλησαν στο τηλεφωνικό κέντρο της LG(δε θυμάμαι δυστυχώς τα ονόματά τους, γιατι αξίζει να τα αναφέρουμε) είχαν γνώσεις στο αντικείμενο.

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα να τους εξηγήσω τι έγινε χωρίς να καταφύγω στο "εκανα update και δε μπορώ να καλέσω" και δεν είχαν κανένα πρόβλημα να μου πουν τι ακριβώς συμβαίνει, και οτι (το σημαντικότερο) 2 μέρες να έρθει, συν 2-3 μέρες να το δούμε, συν δυο μέρες να κατέβει ισούτε ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, και όχι "θα έχουμε νέα σύντομα, για το πρόβλημά σας"

Link to comment
Share on other sites

παντως αν κ το κινητο στην αρχη με τα θεματα που ειχε φενοταν να πηγαινει για μεγαλο fail τωρα με το suport της LG (κ γω πλακετα αναβαθμιση 2,1) μου φενεται οτι αξιζει τελικα τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παω και γω στην lg-vodafone αυριο...Να σβησω τιποτα(αρχεια,μηνυματα κλπ) ή να το παω οπως ειναι?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Και η σκυλογκαντεμιά μου συνεχίζεται, αφού το κινητό ήρθε, αλλα δεν δουλέυουν οι κάρτες μνήμης.. Πίσω στο Service αυριο, απο βδομάδα το κινητό πάλι εδώ.. ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω μπει στην διαδικασία αγοράς καινούριου κινητού και είμαι μεταξύ αυτού και του Samsung Galaxy 3. Βέβαια το δεύτερο είναι λίγο ακριβό.

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το LG και αν αξίζει να το αγοράσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω μπει στην διαδικασία αγοράς καινούριου κινητού και είμαι μεταξύ αυτού και του Samsung Galaxy 3. Βέβαια το δεύτερο είναι λίγο ακριβό.

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το LG και αν αξίζει να το αγοράσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε μου εάν μπορείς να περιμένεις θα σου έλεγα να περιμένεις να πάρεις το LG Optimus One P500 (που θα είναι γύρω στα 230 ευρω) πιστεύω πως εάν δεν έχει μικρό-buggs όπως έχει το GT540 θα είναι το best value for money που θα κυκλoφορεί . Με android 2.2 froyo ,multitouching και όλες τις σύγχρονες απαιτήσεις των smartphones θα είναι super συσκευή .Ίσως το μονο αρνητικό να είναι η έλειψη flash .Τσέκαρε εδώ

 

Τώρα για το GT540 εάν δεν είσαι χρήστης vodafone τότε πιστεύω πως είναι μια καλή φτηνή λύση για smartphone κινητό . Προσωπικά εάν είχα την εμπειρία που έχω τώρα του κινητού και έπρεπε να πάρω κινητό δεν θα το έπαιρνα . Στα αρνητικά του βάζω το ότι είναι smart αλλά όχι phone . Στα βασικά (ίσως να υστερούν τα περισσότερα smartphones) με έχει ψιλό απογοητεύσει . Μιάμιση μέρα αυτονομία ψιλό κολλάει στις κλήσεις και στα μηνύματα και έχει πιστεύω σχετικά αργό gps και το κυριότερο για μένα δεν υποστηρίζεται από το Pc suite της Lg και για να επεξεργαστείς επαφές κλπ πρέπει να πάρεις master πληροφορικής . Τώρα στα υπόλοιπα είναι πολύ σωστό . Πλέον με 2.1 android full gaming άπειρα παραμετροποιήσιμο με άπειρες εφαρμογές..ότι πρέπει για κάψιμο

Edited by Tayler7
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόλις πριν λίγες μέρες κυκλοφορησε και το LG optimus One το οποίο έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με το gt540, αλλα έχει την android 2.2 πάνω, οπότε αξίζει αρκετά περισσότερο. Για την ώρα κάνει ~ 250 ευρώ, αλλα θα πέσει σύντομα η τιμή του. Κάνε λίγη υπομονή και πάρε αυτό.

 

Πάντως για τα 190 ευρώ που κάνει το gt540 αξίζει κάθε λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Μόλις σήμερα, ήρθε το κινητό μου πίσω, μετά από 4 εργάσιμες, με αλλαγμένη την πλακέτα :cry: και με έκδοση 2,1 φορτωμένη!!

Φυσάει τώρα το μηχάνημα, απλά ξέχασα τα πάντα πως γίνονται, καθώς το είχα εντελώς "τούβλο" εδώ και 20 μέρες. 5 μέρες με είχαν στο περίμενε, 2+2 μέρες να πάει και να έρθει από Θεσ/νίκη και 4 εργάσιμες+ τα Σ/Κ, ξέχασα τι χρώμα είχε το τηλέφωνό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψάξιμο καθώς είχα ξενερώσει full που δεν γινόταν να επεξεργαστείς τις επαφές σου από το pc αφού το Lg pc suite δεν υποστηρίζει πλήρως την συσκευή και με το google sync δεν έβρισκα άκρη σας παρουσιάζω έναν απλό εναλλακτικό τρόπο όπου μπορείται να επεξεργαστείτε τις επαφές . Το μόνο που χρειάζεται είναι το lg pc suite ή άλλη σουίτα επεξεργασίας vcf .

 

Πάτε επαφές>περισσότερα>Εισαγωγή/εξαγωγή>Εξαγωγή σε κάρτα SD μετά θα σας βγάλει πως κάποια δεδομένα ενδέχονται να διαγραφούν πατάτε όκ και μετά θα σας βγάλει επιβεβαίωση εξαγωγής και σας λέει την τοποθεσία όπου θα εξαχθεί η λίστα επαφών σας(πχ: /sdcard/000001.vcf )και πατάτε οκ. Με αυτήν την ενέργεια θα αποθηκευτεί στην κάρτα sd μια λίστα με την επαφές σας . Μετά ανοίγεται το πρόγραμμα όπου θα επεξεργαστείτε τις επαφές σας .

Για το Lg pc suite

Για να ανοίξεις το Lg pc suite πρέπει να είναι συνδεδεμένο το κινητό σας .Πάτε πάνω αριστερά αρχείο>εισαγωγή και πηγαίνετε στην τοποθεσία όπου είναι αποθηκευμένη η λίστα επαφών . Αφού κάνετε τις απαραίτητες αλλαγές στις επαφές πάτε αρχείο>εξαγωγή και φτιάχνετε έναν νέο φάκελο όπου θα αποθηκεύσετε όλες τις επαφές σας . Αντιγράφετε τον φάκελο στην sd σας και μετά πηγαίνετε στο κινητό επαφές>περρισσότερα>Εισαγωγή/Εξαγωγή>Κάρτα SD και βρίσκεται την τοποθεσία των νέων επαφών και εισάγετε όποια επαφή θέλετε να περάσετε.

 

Για να κατεβάσετε μόνο το LG PC Suite IV v4.2.37.20100916 ανατρέξτε εδώ

Edited by Tayler7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ πίσω το κινητό μετά από 5 μέρες. Πλακέτα δεν μου άλλαξαν αλλά μου έκαναν αναβάθμιση και είναι όλα κομπλέ και κλήσεις με 2G κάνω και πιο γρήγορο είναι. Επίσης παρατήρησα και κάτι ακόμα έχω να το φορτίσω εδώ και 2 μέρες και η στάθμη της μπαταρίας είναι ακόμα στο 50% να σημειωθεί πως γίνετε χρήση όσο δεν πάει!!! Μετά από αυτά το χαίρομαι πραγματικά άξιζε τα λεφτά του και με το παραπάνω!!!

Θέλω να ρωτήσω κάτι όμως με το πληκτρολόγιο τι μπορώ να κάνω για να έχω και αγγλικά και ελληνικά ταυτόχρονα χωρίς να μπαίνω στο μενού??

Edited by markonpower11
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου το ξαναπήραν σήμερα :cry: :cry:

 

3 Εβδομάδες το έχω αγοράσει τώρα και το έχω χρησιμοποιήσει 5 ώρες!! Ατιμη κοινωνία! Πάντως λίγο που το είχα χθες στα χέρια μου, η 2g δουλεύουν ρολόι, η 2.1 τα σπάει κανονικά(αρκετά πιο γρήγορη απο την 1.6 και με αρκετές περισσότερες επιλογες) Δοκίμασα και το angry birds και το έπαιζε νεράκι, np!.. Υπομονή..4 μέρες ακόμα και θα επιστρέψει τέλειο(ελπίζω!)

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Papp0u, τον Μητσ...κη τι τον έχεις;!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

εγω λυση δεν βρηκα στο 540 γιατι δεν παιζει το wifi και το πηγα στην LG. ΑΥΡΙΟ Η ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. αυτο μου ειπε το τρελο μωρο που δουλευει εκει :P

 

(επειδη τυχαινει να εχω 2 Νουμερα στην wind και η αναβαθμιση να ειναι για τα περα αμπελια 30 ευρωπουλα, λεω να κανω το κολπο με την Vodafon και να μου πανε την επιδοτηση στα 250 ευρωπουλα, για να παρω το optimus one!!)

Edited by VickNick

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, δεν το παρακολουθώ το θέμα και μπήκα σήμερα να δω αν βγήκε η νέα έκδοση 2.1 επίσημα και βλέπω έχουμε φτάσει στις 80 σελίδες και για προβλήματα με πλακέτες και τέτοια, και κοντεύω να τρελαθώ.

 

Άκρη δεν έβγαλα διαβάζοντας μέχρι 10 σελίδες πίσω. Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου εξηγήσει τι παίζει και τι είναι αυτά για πλακέτες που λέτε;

 

Είναι ελαττωματικά τα τηλέφωνα; Κατέστρεψε πλακέτα η αναβάθμιση; Τι γίνεται;

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι απλό: αν θες να το αναβαθμίσεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, το στέλνεις στην LG.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι απλό: αν θες να το αναβαθμίσεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, το στέλνεις στην LG.

 

οπότε όλα τα προβλήματα που αναφέρονται εδώ είναι από αποτυχημένες in house αναβαθμίσεις; Γιατί με μπερδέψατε και μου δόθηκε η εντύπωση ότι έχει κάποιο πρόβλημα από την μάνα του το κινητό που δε μου το έχει σερβίρει ακόμα.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο το κινητο εχει πεθανει απο την στιγμη που βγηκε το optimus one

 

Όχι τελείως, εξαρτάται απο την τιμολογιακή πολική που θα ακολουθήσει η LG. Αν κρατήσει το GT540 φθηνότερο, πάντα θα υπάρχει κάποιο κομμάτι τις αγοράς γι αυτό. Μην ξεχνάτε οτι δεν ψάχνουν όλοι για το υπερκινητό αλλά για κάτι οικονομικό και καλό ταυτόχρονα. Αλλά όπως είπα, θέμα πολιτικής τις LG πρωτίστως.

 

Για την ώρα μια απλή ματιά στο Skroutz.gr δείχνει το Optimus One πάνω απο 50€ ποιο ακριβό.

Edited by cca

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο το κινητο εχει πεθανει απο την στιγμη που βγηκε το optimus one

 

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό για να "πεθανει" απλά. Το οτι βγήκε στο Optimus one πιθανότατα θα ρίξει 10-20 ευρώ την τιμή του, για να ξεφορτωθεί τις συσκευές η lg, με αποτέλεσμα με καμια 150αριά ευρώ να αγοράζεις ένα πολύ καλό κινητό με android(που το κάνει 10 φορές καλύτερο) Βέβαια όλα αυτά αν όπως λέει o cca η lg κινηθεί έξυπνα και για εμάς και για αυτούς

Link to comment
Share on other sites

Eγω το πηγα στην LG και το παελαβα χθες ...Αλλαξαν πλακετα λεει και ειχε την 2.1 πανω...αντε να δουμε...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δν μπορω να κατεβασω τπτ απο το market γτ? αποτυχια ληψης σε ολα? καμια ιδεα?

 

Mπορει να ειναι προσωρινο *θεμα* του μαρκετ για καποιες ωρες...εχει συμβει και σε αλλους καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συγχρονίζω με το pc suite. Τα δεδομένα μεταφέρονται από τον Η/Υ στο pc suite, αλλά μετά βγάζει "phone not responding" και δε μεταφέρει τα δεδομένα (ημερολόγιο και επαφές) στο τηλέφωνο. Κατά τα άλλα φορτίζει κανονικά, καθώς και μεταφέρονται φωτογραφίες, βίντεο...

Δώρος Αντωνιάδης

 

www.tradeordonate.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...