Jump to content

Student Guide: Καρτοκινητό στην Αγγλία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μηνα βρε :blink: :D Θα σε ακουσει κανεις οτι διαμαρτυρεσαι επειδη πληρωνεις 0.37 ευρω τη διεθνη κληση και θα του πεσουν τα μαλια :lol:

Thanx για την διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Asheto, tin O2 pos ti lene ston proforiko logo?

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα μεσω του Orange World, καθως μου δινει 1ΜΒ δωρεαν καθε μηνα.

 

Ναι αλλα δεν μπορεις να το ακουσεις, διαλεξα τον Jeeve the battler :lol:

Link to comment
Share on other sites

kalhspera!!tha paw gia 4 meres notia agglia.exw whats up! me poio diktyo proteinete na kanw roaming?euxaristw

Na pareis tin Cosmote kai na rotiseis an me kapoio apo ta diktya to roaming kostizei ligotero.

An se ola kostizei to idio, ase to kinito na dialexei opoio diktyo thelei.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η να συμβουλεφθείς την ιστοσελίδα της Cosmote για τις χρεώσεις περιαγωγής.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ενα orange pay as you go αλλα το χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ για εισερχόμενες και για να στέλνω τα 20 δωρεαν sms απο το internet :lol:

Εχω να βάλω κάρτα απο τον... Νοέμβριο. Παιζει να μου το απενεργοποιήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να στο απενεργοποιήσουν φίλε. Χρειάζεται να κάνεις ή να λάβεις ένα τηλεφώνημα κάθε 180 μέρες για να διατηρήσεις ένα καρτοκινητό είτε αυτό είναι της Orange είτε της O2 είτε της Vodafone ή και της T-Mobile. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kalhspera paidia mia mikrh erwthsh, den exw katalabei ta kartokinhta ths agglias exoun roaming?an nai 8elei kapoia diadikasia?

 

Κοίταξε στο site της εταιρείας (κάρτας) που ενδιαφέρεσαι για να σιγουρευτείς για τις υπηρεσίες που υποστηρίζει στο roaming και τι διαδικασίες χρειάζεται.

Για ποιά εταιρεία πρόκειται;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε virgin κινητο μπορειτε να στελνετε μεχρι 1000 δωρεαν sms/μηνα προς αλλα virgin κινητα μεχρι 30/9 χωρις καμια χρεωση.

 

Περαστικα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από την 1 Μαίου του 2006 η T-MOBILE έχει αλάξει το πρόγραμμα που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος, το οποίο και έχει αντικαταστήσει από 3 καινούργια. Πιο συγκεκριμένα τα νέα προγράμματα έχουν ως εξής:

 

Everyone (το πιο ενδιαφέρον) με κόστος 12ρ το λεπτό προς ΟΛΑ τα δίκτυα όλες τις ώρες. Κόστος SMS 10ρ.

 

Μates Rates με κόστος 5ρ το λεπτό προς κινητά T-MOBILE, 20ρ προς σταθερά και 40ρ προς άλλα κινητά. Κόστος SMS 5ρ προς κινητά T-MOBILE, 10ρ προς λοιπά κινητά.

 

Text Appeal με κόστος 20ρ το λεπτό προς κινητά T-MOBILE και σταθερά, 40ρ προς άλλα κινητά. Κόστος SMS 3ρ προς όλους τους προορισμούς.

 

Eπιπλέον, για top-up άνω των 20 λιρών το μήνα, προσφέρει 20% extra credit σε όλους τους πελάτες ανεξαρτήτως προγράμματος.

Οι κλήσεις προς ελλάδα κοστίζουν £1 το λεπτό ενώ τα SMS προς τα ελληνικά δίκτυα 20ρ (και στα τρία προγράμματα).

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ Orange ή Virgin θα βάλω.. Πάντως αποκλείεται Ο2 γιατί τα κάνει σκ**** με τα μυνήματα και τα τηλεφωνήματα από areeba και όλη η οικογένεια εδώ έχουμε areeba :p
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι δεν ειχα ποτε προβλημα με την Ο2. Ουτε στην Αγγλια ουτε στην Ελλαδα με roaming.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalimera paidia.

tin kanw gia metaptixiako stin agglia se ena mina.tha ithela na epwfeleithw twn fovera xamilwn timwn se contracts pou prosferontai epanw,alla exw mperdeutei oson afora stis pistwtikes kartes.o monos tropos gia na kaneis contract einai me pistwtiki;exw mia tis hsbc alla o logariasmos tis apostelletai ellada stous goneis mou ara mallon den tha ginetai dekti gia tetoiou eidous agora.sta stores mporw na ta kanw ola cash kai apla otan erxetai o logariasmos mou na ton plirwnw mesw direct debit;

episis,kati periergoi arithmoi pou kikloforoun sto internet kai pou tous pliktrologeis prin kaleseis apo uk se ekswteriko einai aksiopistoi kai ontws ta lepta pou tha miliseis afairountai apta lepta toy contract soy;parexoyn kali poiotita fwnis i einai mes sto parasito;eyxaristw poli!

Link to comment
Share on other sites

επισης παιδια, σεπτεμβρης ερχεται, παμε αρκετοι αγγλια. ας ανανεωσει καποιος την πρωτη σελιδα που λεει τις τιμες, κτλ. για να ξερουμε τις αλλαγες που εχουν γινει και να διαλεξουμε τελικα τι συνδεση να κανουμε.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το International Βolt On της Ο2 κοστίζει 5 λίρες (εφάπαξ πληρωμή) και προσφέρει κλήσεις προς σταθερό Ελλάδα έναντι 7p/min ΟΛΗ μέρα. Η κλήσει προς κινητό ελλάδα είναι 30p/min. Αν ήμουν φοιτητής UK αυτό θα έπαιρνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalimera se olo to forum,

kserete an mporw na vrw edw,stin ellada sim kartes kartokinitwn agglias,wste me to pou tha paw epanw gia studies na exw apo to aerodromio kiolas aggliko arithmo;endiaferomai kiriws gia voda!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάπου να πουλάνε κάρτες στην Ελλάδα...Μπορείς όμως να αγοράσεις μόλις φτάσεις, πουλάνε σε πάρα πολλά μέρη...

 

Αν και ΔΕΝ προτείνω την Vodafone εκτός και αν έχεις κάποιο ειδικό λόγο για να την προτιμήσεις, υπάρχουν πολύ καλύτερα δίκτυα εκεί...

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

kserete an mporw na vrw edw,stin ellada sim kartes kartokinitwn agglias,wste me to pou tha paw epanw gia studies na exw apo to aerodromio kiolas aggliko arithmo;endiaferomai kiriws gia voda!

 

Δεν ξέρω κάπου να πουλάνε κάρτες στην Ελλάδα...Μπορείς όμως να αγοράσεις μόλις φτάσεις, πουλάνε σε πάρα πολλά μέρη...

 

Αν και ΔΕΝ προτείνω την Vodafone εκτός και αν έχεις κάποιο ειδικό λόγο για να την προτιμήσεις, υπάρχουν πολύ καλύτερα δίκτυα εκεί...

 

Στην Ελλάδα δε νομίζω ότι θα βρεις. Θα συμφωνήσω με τον Sovjohn, για καρτοκινητή που σε ενδιαφέρει η Vodafone είναι από τις πιό ασύμφορες.

Μπορείς να διαβάσεις στο πρώτο μήνυμα της πρώτης σελίδας αυτού του Thread σχόλια για τα καρτοκινητά.

Προσωπικά προτείνω easyMobile. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα Ο2, αλλά και πάλι, είναι ανάλογα τι σε ενδιαφέρει.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...