Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι και εγω πολυ ζεστα για το

ZTE V987 εχω ακουσει πολυ καλα λογια τωρα δεν ξερω αν θα μπορεσω να περιμενω αλλο για τους 6589t αλλιως ειμαι αναμεσα σε Iocean X7 Premium που θα βγει βαση αυτου του σιτε στις 10 Ιουνιου η σε UMI X2 Advanced

με τον 1.5 ομως cpu το οποιο εχει ανακοινωθει βαση facebook στις 18 Ιουνιου η στο JIAYU G4 Advanced 15-08.....Ειμαι πολυ μπερδεμενος ακομα δεν ξερω κατα ποσο στις καμερες απεχει το 8mp με το 13mp δεν ξερω κατα ποσο στο ματι εχουν διαφορα τα 720p με τα 1080p....Βεβαια σαν το Zte υπαρχουν κιαλλες εταιριες με αξιοτιμα κινητα οπως Lenovo A830 MTK6589

η το Amoi N828 MTK6589......Ειναι τοσα πολλα που ειλικρινα δεν ξερεις τι να διαλεξεις.....

Οσο για το κουπονι που λες ειπε ενα παιδι στο παραπανω θρεντ:

Έκπτωση 5% σε όλες τις αγορές στο merimobiles.com μέχρι τέλους Ιούνη,

Με τον κωδικό droid......

Οποιος εχει να προτινει καποιο καλο δικαρτο με αξιολογα ολα τα χαρακτηριστικα του ας το κανει......

φιλε εγω σκεφτηκα...το να παιρνω qhd με 6589 στα benchmark βγαζει ακριβως τα ιδια με το να εχω hd-720p οθονη με 6589t....:)

 

οποτε αμα ανεχεσαι qhd παιρνεις πιο φτηνο κινητο,εδω κ τωρα...

 

αλλωστε το ζοπο 910 που πηρα με αυτη τη λογικη ΕΣΚΙΖΕ στα benchmark..antutu14500 κλπ:D

 

οποτε κ πηρα zte967s...ναι θαθελα την καμερα του 987..αλλα 100δολ συν χειροτερη μπαταρια λογω πιεσης απο τα 720p αναλυση οθονης συν δεν περιμενεις τον 6589t...

 

νομιζω καλα τα λεω:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

είμαι μισό βήμα πριν την αγορά του Jiayu G3S

υπάρχει κάποια ακόμη επιλογή να κρυφοκοιτάξω σε 4πήρινο?

Στο G3S δεν μου αρέσει το μήκος του αλλά με τρελαίνει η μπαταρία του

Κάτοχος ενός μήνα του G2S και έχω να πω τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

είμαι μισό βήμα πριν την αγορά του Jiayu G3S

υπάρχει κάποια ακόμη επιλογή να κρυφοκοιτάξω σε 4πήρινο?

Στο G3S δεν μου αρέσει το μήκος του αλλά με τρελαίνει η μπαταρία του

Κάτοχος ενός μήνα του G2S και έχω να πω τα καλύτερα

 

ειχα g3 μπαταριαρα,απλα να ξερεις οτι ο 6589 ειναι υπεροικονομικος..στο ζοπο 910,

τα χασα με το ποσο κρατουσε η μπαταρια,αν και ναι το g3 κρατουσε λιγο παραπανω..:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Με 2gb μνήμη ποια κοιτάμε;:)

Τα περισσότερα είναι με 1gb.:wacko:

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν κοιτάς μόνο ακριβά επώνυμα μοντέλα.Αν θες κάτι στο φάσμα των +-250$ με 2gb ram θα περιμένεις (όπως αρκετοί από εμάς εδώ πέρα άλλωστε) να κυκλοφορήσουν π.χ. umi x2,jiayu g4 advanced κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

Μάλλον θα περιμένω και εγώ μαζί σας.

Ας ελπίζουμε τουλάχιστον να τα δούμε πριν τον Οκτώβριο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

είμαι μισό βήμα πριν την αγορά του Jiayu G3S

υπάρχει κάποια ακόμη επιλογή να κρυφοκοιτάξω σε 4πήρινο?

Στο G3S δεν μου αρέσει το μήκος του αλλά με τρελαίνει η μπαταρία του

Κάτοχος ενός μήνα του G2S και έχω να πω τα καλύτερα

 

Είμαι μεταξύ αυτού και του UMI X1S, αφού υποτίθεται ότι έχουν το πλεονέκτημα του gorilla glass και κατά τα άλλα είναι σχεδόν ίδια κινητά. Μάλλον για G3S θα πάω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω 4πυρηνο με μαξιμουμ 4αρα οθονη καλα χαρακτηριστικα φθηνο (μεχρι 150 Ε) και οσο το δυνατον μικροτερες διαστασεις.Υπαρχει κατι τετοιο?Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Huawei Y300 που εχω τωρα (αγορασμενο απο Κινα) αλλα μαλλον θα το δωσω σε συγγενη και ψαχνω κατι μικρο και σβελτο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού και του UMI X1S, αφού υποτίθεται ότι έχουν το πλεονέκτημα του gorilla glass και κατά τα άλλα είναι σχεδόν ίδια κινητά. Μάλλον για G3S θα πάω και εγώ...

όπως είπες, υποτίθεται. Αν έχουν αληθινο corning gorilla glass, εγώ χαρίζω το κινητό μου

Ψαχνω 4πυρηνο με μαξιμουμ 4αρα οθονη καλα χαρακτηριστικα φθηνο (μεχρι 150 Ε) και οσο το δυνατον μικροτερες διαστασεις.Υπαρχει κατι τετοιο?Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Huawei Y300 που εχω τωρα (αγορασμενο απο Κινα) αλλα μαλλον θα το δωσω σε συγγενη και ψαχνω κατι μικρο και σβελτο.

minimum μέχρι τώρα είναι οι 4.5"

Link to comment
Share on other sites

όπως είπες, υποτίθεται. Αν έχουν αληθινο corning gorilla glass, εγώ χαρίζω το κινητό μου

minimum μέχρι τώρα είναι οι 4.5"

 

Πιο κινητο δινεις για να ξερω αν αξιζει να κανω κανενα βιδες :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Πιο κινητο δινεις για να ξερω αν αξιζει να κανω κανενα βιδες :D

άσε τα κινητά σου στην ησυχεία τους:p Εννοείται ότι δεν έχουν Corning, απομιμήσεις gorilla glass έχουν τα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξέρεις κανείς πως θα ρουταρω το JIAYU G2 το απλό και αν υπάρχει κάποια ρομ για να του βάλω Ελληνικά;

Και κάτι άλλο ύστερα από προτροπή του gerstavros2 ψώνισα από το MINIDEAL.NET είναι άψογοι τα στέλνουν με SINGAPORE την επόμενη που θα τα παραγγείλεις και το αργότερο σε 10 με 12 μέρες τα έχεις. Έχω κάνει σε ένα μήνα 4 παραγγελίες ΑΨΟΓΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

minimum μέχρι τώρα είναι οι 4.5"

 

Οποτε θα περιμενω το Huawei Ascend D2 Mini που ειναι και ομορφο και με σχετικα μικρες διαστασεις (4.3 οθονη μικρο μπεζελ).Αλλα ειναι μονοκαρτο.Αν κανει γυρω στα 200 $ ισως αξιζει

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αndroid dual sim μεχρι 50 ευρω θα βρω πουθενα?

 

θες να εχει 3g γιατι νομιζω τα πιο πολλα σε αυτη την τιμη δεν εχουν .Επισης να ξερεις σχεδον ολα σε αυτη την τιμη εχουν 4.0 ή 3.5 ιντσες εσυ ποσες ιντσες οθονη θες ;....

καποια σαιτ ειναι minideal,merimobiles,everbying και τελος pandawill για το οποιο δεν εχω γνωμη.....

Link to comment
Share on other sites

Kατεληξα στο THL W8 16G rom. απο που να το παρω??

geekbuying.com?

Pandawill.com?

fastcardtech.com ( με screen protector & case)

 

οχι τιποτε αλλο μην την πατησουμε!!!

ευχαριστω παιδια

 

JD

Link to comment
Share on other sites

Kατεληξα στο THL W8 16G rom. απο που να το παρω??

geekbuying.com?

Pandawill.com?

fastcardtech.com ( με screen protector & case)

 

οχι τιποτε αλλο μην την πατησουμε!!!

ευχαριστω παιδια

 

JD

minideal.net

Αndroid dual sim μεχρι 50 ευρω θα βρω πουθενα?

Υπάρχουν πολλά, αλλά δεν ειναι ιδιαίτερα αξιόλογα. Το μόνο καλό, και δοκιμασμένο, είναι το Cubot C7, το οποίο το βρίσκεις γύρω στα 50€

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

Είμαι ανάμεσα στο Lenovo A 660 και το Lenovo Α 800 που στο minideal έχουν την ίδια τιμή,εσείς ποιο από τα δύο λέτε να προτιμήσω?

http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a800-mtk6577-4-5-inch-ips-screen-android-4-0-1-2ghz-3g-smart-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

Είμαι ανάμεσα στο Lenovo A 660 και το Lenovo Α 800 που στο minideal έχουν την ίδια τιμή,εσείς ποιο από τα δύο λέτε να προτιμήσω?

http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a800-mtk6577-4-5-inch-ips-screen-android-4-0-1-2ghz-3g-smart-phone.html

Αν δεν σε νοιάζει να είναι αδιάβροχο, πας στο Α800

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που πήγα να κάνω την παραγγελία ότι το μαύρο Lenovo A 800 έχει +13$. Τώρα είμαι σε δίλημμα παίρνω αυτό ή παίρνω το ZTE V 970 που είναι στα ίδια λεφτά. Ακούω γνώμες παιδιά. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Από minideal εννοείται, θεωρείτε κάνενα άλλο κατάστημα το ίδιο αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε 2-3 τηλεφωνάκια και ήθελα να μου πείτε αν τα ξέρετε και αν κάποιος έχει κάποιο από αυτά και τις εντυπώσεις του φυσικά.

Τα τηλέφωνα είναι :

 

http://www.geekbuying.com/item/Jiayu-G2S-4-0-Inch-QHD-IPS-Capacitive-Screen-MTK6577-1GB-RAM-Smartphone-8-0MP-Camera-Android-4-1-2-OS-With-3G-GPS-Black-314063.html (το οποίο έχω δει συζητήσεις μέσα στο forum)

 

http://www.geekbuying.com/item/Flying-5i-MTK6577-Dual-core-4-0-inch-Smart-phone-8-0MP-Camera-Android4-0-OS-3G-GPS-White-313423.html (το οποίο μοιάζει με iphone και παρόλο που έχει λιγότερη RAM έχει καλύτερη βαθμολογία στο AnTuTu)

 

http://www.pandawill.com/s9920-smartphone-android-41-mtk6577-dual-core-40-inch-screen-120mp-camera-white-p75261.html (το οποίο είναι το κινέζικο S3 mini και έχει 12mp κάμερα αλλά δεν έχω δει πουθενά αν είναι καλή)

 

πείτε πιο θα προτιμούσατε;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που πήγα να κάνω την παραγγελία ότι το μαύρο Lenovo A 800 έχει +13$. Τώρα είμαι σε δίλημμα παίρνω αυτό ή παίρνω το ZTE V 970 που είναι στα ίδια λεφτά. Ακούω γνώμες παιδιά. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Από minideal εννοείται, θεωρείτε κάνενα άλλο κατάστημα το ίδιο αξιόπιστο;

 

ZTE V970 για μενα.Το απολυτο VFM κινητο πιστευω.Τωρα που χρησιμοποιω το Huawei Y300 (διπυρηνο με 512 RAM) καταλαβαινω τη σημασια του να εχεις 1 GB RAM.To 970 θα ειναι το επομενο μου κινητο (μεχρι να βγει 4πυρηνο στις 4-4.3 ιντσες οθονη)

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...