Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν κύριοι το Lenovo A660 που παράγγειλα από το minideal τελικά δούλεψε. Μετά από σχεδόν δύο εβδομάδες ωρών ψαξίματος από εδω μέσα και από xda και άλλα site, βοήθειας από δύο από τρία άτομα που με εξυπηρέτησαν από το minideal (ο ένας από τους τρεις ήταν επιεικώς απαράδεκτος) και την τεράστια βοήθεια και υπομονή από τον GERSTAVROS2, τελικά κατάφερα να ξαναεγκαταστήσω το software. απλά και εδώ παιδέυτηκα γτ όταν άνοιξε ήταν στα ρώσικα (άντε να ψάχνεις στα τυφλά και να βρες αλλαγή γλώσσας, έστω στα αγγλικά, αλλά τελικά βρήκα στα ελληνικά) το άλλαξα και χαίρομαι τελικά έστω από καιρό για την αγορά μου. Εντυπώση θα γράψω σε ανάλογο θέμα. Να ευχαριστήσω και πάλι τον GERSTAVROS2 για την βοήθεια και υπομονή του. Ίσως αυτή η ιστορία έχει και το καλό της ότι έμαθα αρκετά για τα κινητά και το λογισμικό τους. Edited by MustGK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν κύριοι το Lenovo A660 που παράγγειλα από το minideal τελικά δούλεψε. Μετά από σχεδόν δύο εβδομάδες ωρών ψαξίματος από εδω μέσα και από xda και άλλα site, βοήθειας από δύο από τρία άτομα που με εξυπηρέτησαν από το minideal (ο ένας από τους τρεις ήταν επιεικώς απαράδεκτος) και την τεράστια βοήθεια και υπομονή από τον GERSTAVROS2, τελικά κατάφερα να ξαναεγκαταστήσω το software. απλά και εδώ παιδέυτηκα γτ όταν άνοιξε ήταν στα ρώσικα (άντε να ψάχνεις στα τυφλά και να βρες αλλαγή γλώσσας, έστω στα αγγλικά, αλλά τελικά βρήκα στα ελληνικά) το άλλαξα και χαίρομαι τελικά έστω από καιρό για την αγορά μου. Εντυπώση θα γράψω σε ανάλογο θέμα. Να ευχαριστήσω και πάλι τον GERSTAVROS2 για την βοήθεια και υπομονή του. Ίσως αυτή η ιστορία έχει και το καλό της ότι έμαθα αρκετά για τα κινητά και το λογισμικό τους.
Μπραβο και απο εμενα στον Σταυρο για την βοηθεια που προσφερε σε εσενα στο συγκεκριμενο σου προβλημα, αλλα και σε ολους εμας που του τη ζητουμε καθημερινα ο καθενας για "το κοντο του και το μακρυ του"...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για φλασάρισμα του Cubot A890, καθώς επίσης και αντίστοιχες ρομ; Επίσης, για root είναι οκ να κάνω με το auto root για τους ΜΤΚ6589;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός για φλασάρισμα του Cubot A890, καθώς επίσης και αντίστοιχες ρομ; Επίσης, για root είναι οκ να κάνω με το auto root για τους ΜΤΚ6589;

Δεν υπάρχει custom rom για το Cubot. Συνήθως τα Cubot τα στέλνουν rooted. Εγκατέστησε το superSU απ το play store και δοκίμασε αν έχει προσβαση root, αλλιώς με το εργαλείο για τα Motorola απ το xda, που λένε ότι ρουτάρει και όλα τα MTK6589

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει custom rom για το Cubot. Συνήθως τα Cubot τα στέλνουν rooted. Εγκατέστησε το superSU απ το play store και δοκίμασε αν έχει προσβαση root, αλλιώς με το εργαλείο για τα Motorola απ το xda, που λένε ότι ρουτάρει και όλα τα MTK6589

 

Μάλιστα.. θα κάνω έναν έλεγχο για το root, δεν το χα σκεφτεί:O

Δεν πρόκειται να βγει δηλαδή custom rom για το κινητό ποτέ; Καμία έστω συμβατή custom; Όχι του cubot δηλαδή.. Γενικά σαν εταιρία είναι αξιόπιστη; Υποστήριξη έχει; Εμένα το κινητό μου φαίνεται πολύ καλό, σούπερ οθόνη, ελαφρύ, γρήγορο, απλά σε σχέση με ένα zopo zp810 δεν είναι τόσο στιβαρό και αναρωτιέμαι πόσο θα αντέξει στο χρόνο.. Συν ότι παρουσιάζει ασυμβατότητες με μια - δυο εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Γι' αυτό έλεγα μήπως είναι θέμα rom..

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. θα κάνω έναν έλεγχο για το root, δεν το χα σκεφτεί:O

Δεν πρόκειται να βγει δηλαδή custom rom για το κινητό ποτέ; Καμία έστω συμβατή custom; Όχι του cubot δηλαδή.. Γενικά σαν εταιρία είναι αξιόπιστη; Υποστήριξη έχει; Εμένα το κινητό μου φαίνεται πολύ καλό, σούπερ οθόνη, ελαφρύ, γρήγορο, απλά σε σχέση με ένα zopo zp810 δεν είναι τόσο στιβαρό και αναρωτιέμαι πόσο θα αντέξει στο χρόνο.. Συν ότι παρουσιάζει ασυμβατότητες με μια - δυο εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Γι' αυτό έλεγα μήπως είναι θέμα rom..

Μην περιμένεις custom roms γι αυτό, το πολυ πολύ καμιά ενημέρωση απ την εταιρία. Μια χαρά ειναι η συσκευή, κι άλλα Cubot που έχω δουλέψει ήταν πολύ καλά σε ποιότητα κατασκευής, ακόμη και τα πολύ φθηνά C7. Αυτό με τις εφαρμογές, αν εννοείς για το play store, ευτυχώς υπάρχουν κι άλλα markets για να τις κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις custom roms γι αυτό, το πολυ πολύ καμιά ενημέρωση απ την εταιρία. Μια χαρά ειναι η συσκευή, κι άλλα Cubot που έχω δουλέψει ήταν πολύ καλά σε ποιότητα κατασκευής, ακόμη και τα πολύ φθηνά C7. Αυτό με τις εφαρμογές, αν εννοείς για το play store, ευτυχώς υπάρχουν κι άλλα markets για να τις κατεβάσεις

 

Τελικά το έκανα root (το Cubot A890), αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και μου'χει σπάσει τα νεύρα.

Δεν μπορώ με τίποτα να μεταφέρω εφαρμογές στην sd. Κατέβασα σχεδόν ό,τι πρόγραμμα κυκλοφορεί, τίποτα.

Μου δείχνει σαν αποθ. χώρους τους εξής:

1) Εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος --> συνολικός χώρος 0,98GB

2) Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου --> συνολικός χώρος 1,77GB, ο οποίος είναι φουλ, 0 διαθέσιμα, γιατί όλες οι εφαρμογές είναι εκεί και όταν πάω να εγκαταστήσω μία καινούρια, μου λέει ότι δεν υπάρχει χώρος

3) Κάρτα SD --> συνολικός χώρος 14,38GB, είναι 16άρα, στην οποία δεν μπορώ να αποθηκεύσω τίποτα, παρόλο που την έχω σαν προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης, αλλά ούτε και να μεταφέρω καμία εφαρμογή.

 

Η μόνη επιλογή μεταφοράς που μου δίνει, είναι από τον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και τούμπαλιν.

Και ακόμα χειρότερα, σε όλες τις εφαρμογές που κατέβασα (apps2sd, appsaver,appmgr iii κ.ά), αναγνωρίζει σαν sd κάρτα τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου (1,8GB) και σαν "phone" τον εσωτερικό αποθηκευτικό (1GB). H sd πουθενά. Αλλά το τηλέφωνο τη βλέπει:wacko:

Στο zopo zp810 που έχω δει, η επιλογή υπήρχε μια χαρά και χωρίς root καν και περίμενα ότι κι εδώ θα ήταν έτσι:(

 

Τι να κάνω;; Θέλει κανένα format η κάρτα; Είναι sandisk 16gb c4 και το fw 4.2.1. Και επειδή δεν έχω card reader πρόχειρο, μπορώ να της κάνω format ενώ είναι μέσα στη συσκευή; Ο υπολογιστής τη βλέπει πάντως. Μια βοήθεια παρακαλώ ποιος ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, νεος στο φορουμ :p

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο καλο android γυρω στα 130-140 ευρω.

οθονη γυρω στα 4".(δεν ειμαι και πολυ σχετικος :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, νεος στο φορουμ :p

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο καλο android γυρω στα 130-140 ευρω.

οθονη γυρω στα 4".(δεν ειμαι και πολυ σχετικος :lol:)

 

το λενοβο α660 δειχνει πολυ καλο κ τσαμπα....επισης το α800 στις 4,5 ιντσες...το ζτε 970 επισης...και εννοειται το λενοβο α820...

 

απο κει κ περα υπαρχουν πολλα κινητα κ μαρκες απλα πλεον εγω δε βρισκω λογο να παραγγειλω κατι μη επωνυμο...ειναι ιδιες οι τιμες....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα root (το Cubot A890), αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και μου'χει σπάσει τα νεύρα.

Δεν μπορώ με τίποτα να μεταφέρω εφαρμογές στην sd. Κατέβασα σχεδόν ό,τι πρόγραμμα κυκλοφορεί, τίποτα.

Μου δείχνει σαν αποθ. χώρους τους εξής:

1) Εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος --> συνολικός χώρος 0,98GB

2) Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου --> συνολικός χώρος 1,77GB, ο οποίος είναι φουλ, 0 διαθέσιμα, γιατί όλες οι εφαρμογές είναι εκεί και όταν πάω να εγκαταστήσω μία καινούρια, μου λέει ότι δεν υπάρχει χώρος

3) Κάρτα SD --> συνολικός χώρος 14,38GB, είναι 16άρα, στην οποία δεν μπορώ να αποθηκεύσω τίποτα, παρόλο που την έχω σαν προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης, αλλά ούτε και να μεταφέρω καμία εφαρμογή.

 

Η μόνη επιλογή μεταφοράς που μου δίνει, είναι από τον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και τούμπαλιν.

Και ακόμα χειρότερα, σε όλες τις εφαρμογές που κατέβασα (apps2sd, appsaver,appmgr iii κ.ά), αναγνωρίζει σαν sd κάρτα τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου (1,8GB) και σαν "phone" τον εσωτερικό αποθηκευτικό (1GB). H sd πουθενά. Αλλά το τηλέφωνο τη βλέπει:wacko:

Στο zopo zp810 που έχω δει, η επιλογή υπήρχε μια χαρά και χωρίς root καν και περίμενα ότι κι εδώ θα ήταν έτσι:(

 

Τι να κάνω;; Θέλει κανένα format η κάρτα; Είναι sandisk 16gb c4 και το fw 4.2.1. Και επειδή δεν έχω card reader πρόχειρο, μπορώ να της κάνω format ενώ είναι μέσα στη συσκευή; Ο υπολογιστής τη βλέπει πάντως. Μια βοήθεια παρακαλώ ποιος ξέρει!

 

Βρήκα λύση με το Minitool partition και το link2sd.. Μια τελευταία ερώτηση μόνο (και τελειώνουμε ελπίζω): Πώς ξανα ενώνουμε τα δύο partitions της κάρτας για να την ξαναχωρίσουμε; Από τα 14,82 που είχε ελεύθερα, τη χώρισα σε 2gb και 10,82gb. Αλλά τώρα θέλω να μεγαλώσω κι άλλο το 10,82. Πατάω merge, αλλά στο free δεν δουλεύει. Πάτησα delete, apply μετά, αλλά το εμφανίζει πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Δεξι κλικ πάνω στο πρώτο partition--->delete,το ίδιο στο δεύτερο κτλ μέχρι να εμφανιστεί ένας ενιαίος (unallocated) χώρος.Πατάς apply και μετά την ξαναχωρίζεις απο την αρχή
Link to comment
Share on other sites

http://toptech4u.gr/wp-content/uploads/2013/03/blu-life-one.jpg

 

 

Οθόνη 5” HD IPS Gorilla Glass 2

Επεξεργαστής quad-core MediaTek MT6589 1.2GHz

Επεξεργαστής γραφικών PowerVR Series 5XT GPU

Μνήμη RAM 1GB

Αποθηκευτικός χώρος 16GB (επέκταση με microSD)

Κάμερα 13MP με LED flash

Εμπρόσθια κάμερα 5MP

WiFi, Bluetooth, HSPA+, DualSIM

Λειτουργικό σύστημα Android 4.2 Jelly Bean

Μπαταρία 2000mAh

Διαστάσεις 144 x 73 x 8.9 mm

Αλουμινένια κατασκευή

τιμή $299 χωρίς συμβόλαιο.

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

αν μπορειτε βαζετε και κανα λινκ.

 

να αναφερετε επισης αν ειναι διαθεσιμο για αγορα, ή αν ειναι φημη απο τα γνωστα site με σκοπο κυκλοφορια σε καποια στιγμη σε βαθος χρονου.

 

θεωρω πως δεν ειανι ανταγωνιστικο με 2000mah και τετοιο παχος. το green orange n1 σε διπλανο τοπικ εχει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα κατα τη γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ υπομονή με το JiaΥu G4 αποφάσισα να το εγκαταλείψω σαν σκέψη απόκτησης και στράφηκα στα εξής:

Amoi N828 ή

http://www.minideal.net/amoi-n828-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-screen-smart-phone.html

Umi X1S ή

http://www.minideal.net/umi-x1s-smart-phone-mtk6589-quad-core-android-4-1-with-4-5-inch-ips-hd-screen-1g-ram.html

Thl W100

http://www.banggood.com/THL-W100-4_5-Inch-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Android-Phone-p-74173.html

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας όσον αφορά την επιλογή του κινητού και του καταστήματος παραγγελίας.

Είμαι μεταξύ του Minideal και Banggoods γιατί έχω διαβάσει περισσότερα καλά σχόλια παρά αρνητικά γι’ αυτά τα δυο sites.

Το κινητό το θέλω για σερφάρισμα, παιχνίδια (όχι τίποτα σπουδαίο), για gps και να υποστηρίζει τα Bluetooth συνομιλίας. Τείνω περισσότερο προς το Thl W100 με τις 2 μπαταρίες και το built in gps

Είμαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις και ιδέες.

Σημείωση: Δεν θέλω παραπάνω από 4,7 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/142345ydoezzeflykvlzoe.jpg

 

 

 

http://www.minideal.net/5-3-dakele-2-big-cola-2-mtk6589-quad-core-android-4-2-2gb-ram-32gb-rom-camera13-0mp.html

 

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color White

Shell Material Plastic

 

System

OS Android 4.2

CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

 

Screen

Display Size 5.3 Inch

Type Retina screen, 312PPI, IPS screen, Corning II Gorilla Glass,

OGS full lamination technology

Resolution 1280 x 720 pixels

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 64GB extended

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 3.0MP, back camera 13.0MP

with flashlight and auto focus

Language we can install

 

Afrikaans, Amharic, Burmese, Catalan, Czech, Danish, Indonesian, Malay, German, English, Spanish, French, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Hebrew, Italian, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Slovak, Croatian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Arabian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Hindi, Bengali, Urdu, Korean, Japanese, Simple Chinese and Traditional Chinese

 

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, built in, also support A-GPS

With EPO assistance to speed up postioning

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Bluetooth 2.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions 133 x 65 x 10mm

Net Weight(Including battery) 180g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,

calendar, calculator, clock, camera, Gyroscope, G-sensor, light and

distance sensors, LED notification, etc

 

Package

Size 180 x 130 x 36mm

Weight 542g

Accessories 1 x 3000mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

Edited by lewnidask
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ υπομονή με το JiaΥu G4 αποφάσισα να το εγκαταλείψω σαν σκέψη απόκτησης και στράφηκα στα εξής:[...]

Το Amoi N828

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό φαίνεται...Η μπαταρία του ειδικά είναι super.

Μόνο εαν θες κάνε edit το αρχικό post και βάλε από κάτω τα specs της συσκευής να τα βλέπουμε αμέσως και να μην ψάχνουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

http://www.etotalk.com/products_img/2013/Vivo_Xplay/2.jpg

 

Brand / Model

 

Vivo Xplay X5

CPU

 

CPU: Qualcomm Snapdragon MSM600 1.7GHZ Quad Core

 

GPU: Adreno 320

 

OS

 

Android V4.2.1

 

Default English, others please ask

 

Memory

 

RAM : 2GB / ROM : 32GB eMMC

 

MAX supports 32GB Class 10 Micro SD Memory Card (TF-Card)

 

Size

 

140 x 71 x 9.4 mm

 

Weight

 

170g with battery

 

Screen

 

5.7" Full HD, 1920 x 1080, 16M Colors, IPS-LCD

 

Capacitive Multi Touch Screen

 

Network

 

2G: GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

 

3G: WCDMA/HSPA: 2100MHz

 

Color

 

Black/ White

 

GPS

 

Built-in GPS

 

Connection

 

Bluetooth with EDR & A2DP

 

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g/n, supports Wi-Fi hotspot

 

micro USB 2.0

 

Camera

 

Dual Camera

 

Back 13.0 mega pixel / Auto Focus / Flash Light

 

Front 5.0 mega pixel, supports Skype Video Calls

 

Support to shoot 1080P (1920x1080) with sound

 

Sensor

 

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Magnetic Sensor

 

Radio

 

FM

 

Video

 

AVI, MP4, FLV, 3GP, MOV, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264, etc.

 

Audio

 

MP3, AAC, WAV, etc, 3.5 mm Audio

 

Special function

 

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Micro-SIM

 

Package Includes

 

- Li-ion Battery 3400mAh x 1

 

- VIVO Earphone / 3.5 mm Audio Jack

 

- USB Cable

 

- Charger

 

http://www.etotalk.com/vivo-xplay-x5-android42-quad-core-12ghz-57-inch-full-hd-130mp-3g-wcdma_p3806.html

 

αρκετά ακριβό αλλά πρόκειται για πολύ καλή εταιρία!

Πώς σας φαίνεται?

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε το επόμενο post σου να είναι για κινητό με οθόνη 6 ιντσών...

Κάθε φορά που ποστάρεις αυξάνονται οι ίντσες των κινητών.... :lol:

Για την τιμή του το συγκεκριμένο δεν αξίζει καθόλου.Όσο και καλή να είναι η εταιρία.Ο λόγος οτι από τη στιγμή που βγει στην αγορά, μετά από 1 χρόνο σίγουρα θα το βρεις κάτω από 200 ευρώ.

Προτιμότερο είναι να παίξεις αυτή την περίοδο με νορμάλ μεγέθη οθόνης.Από 4 έως 5 ίντσες.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ας μην δημιουργούμε θέμα για κάθε κινέζικο κινητό που υπάρχει.

Θέματα θα δημιουργούνται πχ για κάποια συσκευή που την έχει κάποιος χρήστης και για συσκευές που έχουν μεγάλη ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο minideal είναι στα 175$ και με +5$ παίρνεις και δεύτερη μπαταρία http://www.minideal.net/vowney-v5-quad-core-mtk6589-smart-phone-with-5-0inch-hd-screen-8-0mp.html
Link to comment
Share on other sites

Στο minideal είναι στα 175$ και με +5$ παίρνεις και δεύτερη μπαταρία http://www.minideal.net/vowney-v5-quad-core-mtk6589-smart-phone-with-5-0inch-hd-screen-8-0mp.html

Χρηστο δεν με προσεχεις καθολου..........:lol:

Gorilla glass etc

Δεν ειναι ιδια τα τηλεφωνα!!! ειναι PRO EDITION xaxxaxa

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...