Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως το είχα δοκιμάσει με την 2.01.Αυτό που με προβληματίζει ειναι ότι οι περισσότεροι κατασκευαστές στο "πακέτο" 32gb rom/2gb ram 6589turbo 5" μέγεθος και άνω,βάζουν fhd οθόνη.Μόνο κάτι άγνωστες μάρκες θα βρεις με hd οθόνη.Ευελπιστώ ότι όταν κυκλοφορήσουν με τον octa mtk τα νέα κινητά να έχουν καλύτερη συμπεριφορά με τις fhd

οχι. ναι μεν ειναι πιο γρήγορα σε ωμή δύναμη σε εφαρμογές, αλλά στην ταχύτητα απόκρισης αν έχεις εφφέ κλπ, δεν είναι τόσο πολύ smooth όσο ένα 720p κινητό. Βέβαια σε καθημερινή χρήση δεν βλέπεις διαφορά, αλλά σε παιχνίδια δεν έχουν αρκετά fps για να χεις smooth εικόνα

Αυτό ακριβώς κατάλαβα και εγώ.Προφανώς λοιπόν στο primo χρειάζονται αυτά τα επιπλέον fps για να πηγαίνει πιο άνετα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΟ THL τι αναλυση εχει και τι επεξεργαστη?ειναι δικαρτο?

 

960χ540 αναλυση εχει και επεξεργαστη Μ.Τ.Κ 6589 τετραπυρινο και ναι ειναι δικαρτο...

 

εχω ανεβασει εδω το data zip του igo primo αποκλιστικα για αναλυση FullHD οποιος θελει δοκιμαζει αλαζοντας αυτο που εχει κρατοντας βεβαια καπου backap το παλιο ....http://www.mediafire.com/download/i5u15o29zxmq634/data.zip_full_HD_1920%D1%851080.rar

 

και εδω η αναλυση που εχει το sys του nexus 7 tablet (2013) με Full HD αναλυση

δεν ξερω αν κανει σε αλλα π.χ κινητα η tablet με Full HD αναλυση , αν δοκιμασει καποιος κρατοντας backap την δικη του,

ειναι αυτη

driver=engine

;screen_xy="auto"

screen_x=1920

screen_y=1058

screen_x2=1200

screen_y2=1778

highres=1

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

960χ540 αναλυση εχει και επεξεργαστη Μ.Τ.Κ 6589 τετραπυρινο και ναι ειναι δικαρτο...

 

εχω ανεβασει εδω το data zip του igo primo αποκλιστικα για αναλυση FullHD οποιος θελει δοκιμαζει αλαζοντας αυτο που εχει κρατοντας βεβαια καπου backap το παλιο ....http://www.mediafire.com/download/i5u15o29zxmq634/data.zip_full_HD_1920%D1%851080.rar

 

και εδω η αναλυση που εχει το sys του nexus 7 tablet (2013) με Full HD αναλυση

δεν ξερω αν κανει σε αλλα π.χ κινητα η tablet με Full HD αναλυση , αν δοκιμασει καποιος κρατοντας backap την δικη του,

ειναι αυτη

driver=engine

;screen_xy="auto"

screen_x=1920

screen_y=1058

screen_x2=1200

screen_y2=1778

highres=1

το εβαλα αυτο το data αυριο θα το δοκιμασω στο δρομο αλλα δεν νομιζω να διαφερει δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε οτι το fhd φταιει για το καρεδιασμα με igo primo.

Εγω δηλ στο G3S (που δεν ειναι fhd) τι φταιει που στο igo primo προηγειται μετα την στροφη το αυτοκινητο ενω το βελος ακολουθει πριν τη στροφη πολλες φορες, η που χανει το σημα μερικες φορες ωστε να δειχνει οτι βρισκομαι στα χωραφια?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε οτι το fhd φταιει για το καρεδιασμα με igo primo.

Εγω δηλ στο G3S (που δεν ειναι fhd) τι φταιει που στο igo primo προηγειται μετα την στροφη το αυτοκινητο ενω το βελος ακολουθει πριν τη στροφη πολλες φορες, η που χανει το σημα μερικες φορες ωστε να δειχνει οτι βρισκομαι στα χωραφια?

 

Αυτό ακούγεται σαν κακός δέκτης GPS.Δεν καρεδιαζει εσένα,ε;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο ζοπο μου και καρεδιαζει το πριμο και μου κάνει κουλά να με δείχνει αλλά αντί άλλων και με άλλα προγράμματα πλοήγησης.οπότε και ο δέκτης μου δεν είναι και κορυφαίος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω άτομο με το THL W8 Beyond (MTK6589T 1.5GHz και FHD οθόνη) που χρησιμοποιεί το sygic χωρίς κανένα πρόβλημα και lag

 

Εγω που εχω το w8+ , με τον απλο MTK6589 δηλ. , επιβεβαιωνω οτι παιζει αψογα το sygic . Πιθανο να ευθυνεται και η ρομ που φοραει το καθε κινητο για τα lags σε διαφορετικα προγραμματα ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακούγεται σαν κακός δέκτης GPS.Δεν καρεδιαζει εσένα,ε;

Τι εννοεις ακριβως "καρεδιαζει" πες μου.

Εμενα παντως το βελος της πορειας στο igo primo πηγαινει "βηματιστα", πραγμα που δεν συμβαινει στο original GPS που εχω.

Το δικο σου και με το sygic κανει κουλα?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακριβως "καρεδιαζει" πες μου.

Εμενα παντως το βελος της πορειας στο igo primo πηγαινει "βηματιστα", πραγμα που δεν συμβαινει στο original GPS που εχω.

Το δικο σου και με το sygic κανει κουλα?

ποια συσκευη ειπαμε εχεις?κανονικα το primo ειναι πολυ smooth δεν παει βηματιστα.αλλα σε εμενα σε full hd αναλυση παει βημα βημα.το sygic παει τελεια,βουτυρο!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λοιπόν το Sygic εκμεταλεύται τυχόν GPU, ενώ το Primo όχι? Μήπως λοιπόν να δουλέψετε όλοι το Sygic και να τελειώνει το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε μένα η κίνηση του primo είναι ομαλοτατη σε v967s και thl w7s

Έτσι είναι, θέματα το primo έχει μόνο σε Full HD αναλύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

G3s με 1/4 και HD. Σε κανονικο GPS το igo primo τσουλαει θαυμασια

 

Hd 1280/720?η full hd 1920/1080? Γιατί μόνο στην φουλ αναφέρονται προβλήματα

@asteris

Και προς όλους μήπως αυτό που λες είναι το open gl?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λοιπόν να δουλέψετε όλοι το Sygic και να τελειώνει το θέμα?

Για 'κει παει βλεπω η δουλεια..

Με τρωει..να κανω μια δοκιμη..

 

Hd 1280/720?η full hd 1920/1080? Γιατί μόνο στην φουλ αναφέρονται προβλήματα

Και ποιος σου ειπε οτι μονο στη fHd? Ουτε τα G4 πχ αλλα ουτε και το δικο μου G3S ειναι FhD, αλλα εχουν προβλημα..

 

Σε μένα η κίνηση του primo είναι ομαλοτατη σε v967s και thl w7s

Αυτα τι ειναι, για να μην ψαχνω? Και τα δυο qHd ?

 

Και αν τελικα καποια navigators εχουν προβλημα με τις αναλυσεις (FHd η και Hd) γιατι αυτο (για το καρεδιασμα μιλαω) συμβαινει στα ΜΤΚ και οχι σε Qualcomm οπως πχ Mi2S η M2A που ειναι κι αυτα Hd (και 2Gb RAM το πρωτο) ??

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να σας ρωτήσω οσοι γνωριζετε....

 

Γενικά και καθαρά θεωρητικά.. ποιο τηλέφωνο ειναι καλύτερο?

1) Τετραπυρηνο με 1gb ram στα 1,6ghz

ή

2) Τετραπυρηνο με 2gb ram στα 1,2ghz

 

ΟΕΟ??????

;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είναι το καταλληλο θέμα για να ρωτησω αυτο που θελω. Αν υπαρχει καποιο αλλο ας το μεταφερουν οι mods.

Ειδα καποιες συζητησεις σε προηγουμενες σελιδες αλλα δεν βρηκα ακριβως αυτο που θελω.

 

Λοιπον, θελω να παρω κινητο που οπως λεει και ο τιτλος να εχει 2 σιμ και android :p. Οθονη εως 4'' και καλα χαρακτηριστικα.

Αλλα και επισης μια μαρκα που να μην ειναι τελειως αγνωστη και καποιο σαιτ που να εχει καλη εξυπηρετηση. (την επαθα με tablet ainol και ipadalternative :O )

 

Ξερω ακουγονται πολλα αλλα με μια μικρη ερευνα που εκανα, πιθανοτατα θα καταληξω σε lenovo.

Και θελω να ρωτησω 2 πραγματα τωρα.

-Απο τα Α789, Α800, Α820 ή p700, ποιο αξιζει περισσοτερο για αγορα? Αν εχετε να μου προτεινεται κατι παρομοιο δε θελω να ξεφυγω πανω απο τα 100€. (ξερω, ειναι και 4,5'' καποια απο αυτα που ειπα αλλα το παραβλεπω :lol:)

-Και ποιο site προτεινετε για την αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είναι το καταλληλο θέμα για να ρωτησω αυτο που θελω. Αν υπαρχει καποιο αλλο ας το μεταφερουν οι mods.

Ειδα καποιες συζητησεις σε προηγουμενες σελιδες αλλα δεν βρηκα ακριβως αυτο που θελω.

 

Λοιπον, θελω να παρω κινητο που οπως λεει και ο τιτλος να εχει 2 σιμ και android :p. Οθονη εως 4'' και καλα χαρακτηριστικα.

Αλλα και επισης μια μαρκα που να μην ειναι τελειως αγνωστη και καποιο σαιτ που να εχει καλη εξυπηρετηση. (την επαθα με tablet ainol και ipadalternative :O )

 

Ξερω ακουγονται πολλα αλλα με μια μικρη ερευνα που εκανα, πιθανοτατα θα καταληξω σε lenovo.

Και θελω να ρωτησω 2 πραγματα τωρα.

-Απο τα Α789, Α800, Α820 ή p700, ποιο αξιζει περισσοτερο για αγορα? Αν εχετε να μου προτεινεται κατι παρομοιο δε θελω να ξεφυγω πανω απο τα 100€. (ξερω, ειναι και 4,5'' καποια απο αυτα που ειπα αλλα το παραβλεπω :lol:)

-Και ποιο site προτεινετε για την αγορα?

 

ΖΤΕ V889s , Lenovo A390 και Doogee DG100 στα 60 ευρω.2πυρηνα δικαρτα 4αρα οθονη δυνατα χαρακτηριστικα ποιοτικη κατασκευη.

Με 4.5 και 4.7αρα οθονη αντιστοιχα Mpai S720 , Doogee DG200 στα 70κατι ευρω και Lenovo A760 στα 85 ευρω (4πυρηνο)

Δες τα στα to2c.com , minideal.net , geekbuying.com

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν σ'ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση φιλε.

 

Το lenovo A390 το ειχα δει αλλα λεω να παω ενα βημα παραπανω και σε λεφτα και σε χαρακτηριστικα.

Για doogee και mpai, πρωτη φορα ακουω τις μαρκες οποτε οπως ειπα και στο προηγουμενο ποστ θα προτιμουσα να μην παρω καποια τετοια μαρκα.

Το lenovo a760 οντως δυνατο. Ακομα και απο το α789 που το ειχα για πιθανοτερη αγορα. Πλεον του πηρε την πρωτη θεση :p

Βεβαια ξεχασα να αναφερω κατι ακομα που θα ηθελα να εχει το κινητο. :O Μπροστινη καμερα.

 

Αν καποιος εχει στο μυαλο του καποιο κινητο που να συνδυαζει αυτα που ανεφερα ας το προτεινει :D

Link to comment
Share on other sites

...

Το lenovo a760 οντως δυνατο. ... πηρε την πρωτη θεση :p

Βεβαια ξεχασα να αναφερω κατι ακομα που θα ηθελα να εχει το κινητο. :O Μπροστινη καμερα.

...

Τώρα είδα το AMOI A862W, που πρέπει να είναι καινούργιο: http://www.minideal.net/amoi-a862w-smartphone-quadcore-msm8225q-wcdma-gsm-dual-sim-with-4-5-inch-ips-screen.html & http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373145

Έχει όλα όσα θες, είναι γνωστή μάρκα (για αγορά από Κίνα) και είναι λίγο πάνω από τα 100€.

(Βέβαια, δεν έχω διαβάσει κάπου τι λέει σαν τηλέφωνο, γιατί όπως έγραψα πιο πριν ...τώρα το είδα!)

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...