Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σ στείλουν κι αυτοί οδηγίες λογικά. πάντως είναι απλό.

http://www.needrom.com/tutorial-mt657x-flashing/ οδηγίες στ αγγλικά, εσύ φλασάρεις μονο το recovery.

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=4707683#post4707683 εδώ ειναι στα ελληνικά

Σε κάθε περίπτωση χρησιμοποιείς τα αντίστοιχα αρχεία που κατεβάζεις από το link που σου δωσα

 

gerstavros αυτες οι ρομ εχουν ελληνικα?εγω πηρα 2 a660 απο minideal το ενα δουλευει μια χαρα το αλλο τραβας φοτο τις αποθηκευει αλλα δεν βρισκονται μεσα μεχρι να το κανεις restart.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gerstavros αυτες οι ρομ εχουν ελληνικα?εγω πηρα 2 a660 απο minideal το ενα δουλευει μια χαρα το αλλο τραβας φοτο τις αποθηκευει αλλα δεν βρισκονται μεσα μεχρι να το κανεις restart.

 

Για κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως στρωσει.

 

Αν και δεν πειραξα ρυθμισεις μηπως ξερεις που παω γιατι ειμαι νεος στο android?:D:D

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως στρωσει.

Με επαναφορα δεν θα σβυσει το google play και τα αλλα που εχει μεσα και χρειαζονται? Γιατι οπως καταλαβαινω το κινητο ειναι rooted και πειραγμενο απο minideal με επαναφορα μπορει να χασει κατι που χρειαζομαι η οχι? Οταν τραβαω με την μηχανη και μετα σβυνω τις στασεις ο αριθμος απο τις στασεις δεν επανερχεται εκει που ηταν αλλα λιγο παρακατω πχ απο 1931 μετα το σβυσημο 1929 1927 κοκ(δεν εχω εξτρα μνημη μεσα οτι εχει το κινητο μαμα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι κι εγω.

Απο αποψη διαρκειας μπαταριας, ποιο απο τα δυο κινητα νομιζετε οτι θα κραταει περισσοτερο?

Εχω διαβασει οτι ο 6589 ειναι λιγοτερο ενεργοβορος, ισχυει?

1) Jiayu G2S MTK6577 2200mAh

2) UMI X1S MTK6589 1850mAh

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορα δεν θα σβυσει το google play και τα αλλα που εχει μεσα και χρειαζονται? Γιατι οπως καταλαβαινω το κινητο ειναι rooted και πειραγμενο απο minideal με επαναφορα μπορει να χασει κατι που χρειαζομαι η οχι? Οταν τραβαω με την μηχανη και μετα σβυνω τις στασεις ο αριθμος απο τις στασεις δεν επανερχεται εκει που ηταν αλλα λιγο παρακατω πχ απο 1931 μετα το σβυσημο 1929 1927 κοκ(δεν εχω εξτρα μνημη μεσα οτι εχει το κινητο μαμα)

Θα μπεις στο recovery (volume+ και power) και θα κάνεις factory reset. Το κινητό θα γίνει όπως σου το δωσε το minideal

Παιδια να ρωτησω κατι κι εγω.

Απο αποψη διαρκειας μπαταριας, ποιο απο τα δυο κινητα νομιζετε οτι θα κραταει περισσοτερο?

Εχω διαβασει οτι ο 6589 ειναι λιγοτερο ενεργοβορος, ισχυει?

1) Jiayu G2S MTK6577 2200mAh

2) UMI X1S MTK6589 1850mAh

ναι ισχύει, αλλά υπολόγισε και την μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης.

Πάντως αντι του Umi δες το Amoi N828 που ναι άριστο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς άποψη για το ZTE V967S;το τόπικ του δε τσουλάει και δεν έχει ιδιαίτερες πληροφορίες.

Χρήμα δε παίζει,και επειδή μου αρέσει και σαν εμφάνιση και σαν εταιρία η zte σκέφτομαι να το τσιμπήσω.Κάθε πληροφορία δεκτή.:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς άποψη για το ZTE V967S;το τόπικ του δε τσουλάει και δεν έχει ιδιαίτερες πληροφορίες.

Χρήμα δε παίζει,και επειδή μου αρέσει και σαν εμφάνιση και σαν εταιρία η zte σκέφτομαι να το τσιμπήσω.Κάθε πληροφορία δεκτή.:D

πολύ καλή συσκευή. Πάρτο απ το minideal

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντι του Umi δες το Amoi N828 που ναι άριστο

Συμφωνω Σταυρε, στα παιδια που το πηραν βγηκε καλο.

Δεν αξιζει ομως με 10 δολλ. παραπανω να διαλεξω το UMI που και καλυτερη αναλυση και gorilla glass εχει (και πιο ελαφρυ ειναι) με ελαχιστα μικροτερη μπαταρια?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή συσκευή. Πάρτο απ το minideal

 

απο εκεί θα αγοραστεί αν γίνει η αγορά.Σίγουρα θα γίνει η αγορα ενός v987 για έναν φίλο,οπότε λέω να τα παραγγείλω μαζί.Δεν έχει τίποτα θεματάκια έτσι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

απο εκεί θα αγοραστεί αν γίνει η αγορά.Σίγουρα θα γίνει η αγορα ενός v987 για έναν φίλο,οπότε λέω να τα παραγγείλω μαζί.Δεν έχει τίποτα θεματάκια έτσι;

όχι, κομπλέ είναι απ όσο έχω διαβάσει

Συμφωνω Σταυρε, στα παιδια που το πηραν βγηκε καλο.

Δεν αξιζει ομως με 10 δολλ. παραπανω να διαλεξω το UMI που και καλυτερη αναλυση και gorilla glass εχει (και πιο ελαφρυ ειναι) με ελαχιστα μικροτερη μπαταρια?

όχι. Το amoi ειναι πιο αξιόπιστο, έχει πολύ καλύτερη αυτονομία, η HD ανάλυση στις 4.5" δεν έχει διαφορά με τη qHD, και το gorilla glass άστο να το πιστέψουν οι κινέζοι μόνο (και αν ειχε οντως, δε θα ταν ελαφρύτερο:lol:)

Link to comment
Share on other sites

όχι, κομπλέ είναι απ όσο έχω διαβάσει

 

όχι. Το amoi ειναι πιο αξιόπιστο, έχει πολύ καλύτερη αυτονομία, η HD ανάλυση στις 4.5" δεν έχει διαφορά με τη qHD, και το gorilla glass άστο να το πιστέψουν οι κινέζοι μόνο (και αν ειχε οντως, δε θα ταν ελαφρύτερο:lol:)

χμμμ...για να δουμε τι θα πουν και οι παραγγειλαντες...

Thanks φιλε

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...για να δουμε τι θα πουν και οι παραγγειλαντες...

Thanks φιλε

Εγω παντως ακουσα τον Σταυρο και το πηρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στο προτεινω.Κοιταξε και το σχετικο θεμα και δες διαφορες κρισεις απο αυτους που το πηραν.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο recovery (volume+ και power) και θα κάνεις factory reset. Το κινητό θα γίνει όπως σου το δωσε το minideal

Φιλε το εκανα αλλα στο recovery menu βγαζει κινεζικα και δεν βγαζω ακρη.Αν το κανω μεσα απο τα settings εκει που λεει factory settings δεν ειναι το ιδιο?Αν οχι εχεις να προτεινεις κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

ZTE V967s, Lenovo a830, Star n9500, Newman K1, Star X920 στις 5"

Zopo ZP910, STAR N9389 στις 5.3"

 

Απο αυτά που προτείνεις παραπάνω είναι κανένα ή όλα dual active ; Και εαν ναι ποια είναι . Είμαι έτοιμος για αγορά απλά με ενδιαφέρει αυτή η τεχνική λεπτομέρεια.....

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που προτείνεις παραπάνω είναι κανένα ή όλα dual active ; Και εαν ναι ποια είναι . Είμαι έτοιμος για αγορά απλά με ενδιαφέρει αυτή η τεχνική λεπτομέρεια.....

 

...όλα dual standby είναι. Dual active σε αυτή την κατηγορία τιμής αδύνατο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

...όλα dual standby είναι. Dual active σε αυτή την κατηγορία τιμής αδύνατο νομίζω.

 

Υπάρχουν dual active σε 6589 ; Και ποια είναι ; Υπάρχουν προτάσεις δοκιμασμένες!!!

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν dual active σε 6589 ; Και ποια είναι ; Υπάρχουν προτάσεις δοκιμασμένες!!!

 

...δυστυχώς οι εταιρείες ακόμα δεν την υλοποιούν τη δυνατότητα στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Δε γνωρίζω διαπιστωμένη περίπτωση για να σου προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τα:

Lenovo A660 http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-LePhone-A660-4-0-Inch-MTK6577-Dual-Core-Waterproof-Dustproof-Shockproof-Smart-Phone-Orange-312687.html

Cubot C9 http://www.geekbuying.com/item/Cubot-C9-4-0-inch-WVGA-Capacitive-Screen-Smartphone-MTK6515-1GHz-CPU-Dual-SIM-Android-2-3-OS-White-314416.html

Από Geekbuing, θεωρό πως για τις απαιτήσεις μου το πρώτο είναι το ιδανικό μιας και λόγο επαγγέλματος θα ήθελά ένα αδιάβροχο κινητό (Αν είναι πραγματικά αδιάβροχο).

Είχα κάνει post παλαιοτερα για το Cubot C7, πείρα για την κοπέλα μου τελικά το C9 αφού η τιμή του έπεσε σχεδόν στα ίδια λεφτά.

Έχει λειτουργήσει κανείς τα δυο συγκεκριμένα κινητά;

Επίσης θα ήθελα πληροφορίες για το Geekbuing, από "ψιθύρους" σε σχόλια και post αναφέρθεικε για σπασμένα τηλέφωνα και κακή αποστολή, ισχύει; Και όσον αφορά το τελωνείο τι γίνετε; στην πληροφορίες της παραγγελείας έλεγε πως θα σταλεί χωρί λογότυπο του Geekbuing και "as Gift".

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο recovery (volume+ και power) και θα κάνεις factory reset. Το κινητό θα γίνει όπως σου το δωσε το minideal

Φιλε το εκανα αλλα στο recovery menu βγαζει κινεζικα και δεν βγαζω ακρη.Αν το κανω μεσα απο τα settings εκει που λεει factory settings δεν ειναι το ιδιο?Αν οχι εχεις να προτεινεις κατι αλλο

αν έχουν βάλει custom recovery (αν βλέπεις κάτι twrp ή cwm δηλαδή), δε θα ανοίγει μετά αν κάνεις reset απ τις ρυθμίσεις κατά 99%. Στο cwm το factory reset ειναι η δεύτερη επιλογή

Απο αυτά που προτείνεις παραπάνω είναι κανένα ή όλα dual active ; Και εαν ναι ποια είναι . Είμαι έτοιμος για αγορά απλά με ενδιαφέρει αυτή η τεχνική λεπτομέρεια.....

Δεν υπάρχει καμιά dual active συσκευή στην αγορά πέρα από ένα παμπάλαιο zte μονοπύρηνο με android 2.3 και τιμή ~300$

Μόλις παρήγγειλα τα:

Lenovo A660 http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-LePhone-A660-4-0-Inch-MTK6577-Dual-Core-Waterproof-Dustproof-Shockproof-Smart-Phone-Orange-312687.html

Cubot C9 http://www.geekbuying.com/item/Cubot-C9-4-0-inch-WVGA-Capacitive-Screen-Smartphone-MTK6515-1GHz-CPU-Dual-SIM-Android-2-3-OS-White-314416.html

Από Geekbuing, θεωρό πως για τις απαιτήσεις μου το πρώτο είναι το ιδανικό μιας και λόγο επαγγέλματος θα ήθελά ένα αδιάβροχο κινητό (Αν είναι πραγματικά αδιάβροχο).

Είχα κάνει post παλαιοτερα για το Cubot C7, πείρα για την κοπέλα μου τελικά το C9 αφού η τιμή του έπεσε σχεδόν στα ίδια λεφτά.

Έχει λειτουργήσει κανείς τα δυο συγκεκριμένα κινητά;

Επίσης θα ήθελα πληροφορίες για το Geekbuing, από "ψιθύρους" σε σχόλια και post αναφέρθεικε για σπασμένα τηλέφωνα και κακή αποστολή, ισχύει; Και όσον αφορά το τελωνείο τι γίνετε; στην πληροφορίες της παραγγελείας έλεγε πως θα σταλεί χωρί λογότυπο του Geekbuing και "as Gift".

Έχει ο αδελφός μου το C7 κι είναι μια χαρά. Δεν έχει αναφερθεί τίποτα για σπασμένα τηλέφωνα φυσικά, αντιθέτως έχουν τις καλύτερες συσκευασίες αποστολής. Με ταχυδρομείο δεν περνάει τίποτα τελωνείο. Με EMS περνάνε αλλά δε πληρώνεις τίποτα. τα υπόλοιπα μην σ απασχολούν

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καβενα προγραμμα καλιμπρεισον της μπαταριας που να μην απαιτει φορτιση 100% κ ροοτ;βασικα αυτα που ερχονται απο κινα πχ το w8 που εχει ελληνικα ειναι ρουταρισμενο;η φορτιση μου φτανει μαξ στο 87% κ αυτο με εξωτερικη φορτιση γιατι αν το βαλω το κινητο να φορτιζει ανεβοκατεβαινει η μπαρα αλλα δε φορτιζει ποτε...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καβενα προγραμμα καλιμπρεισον της μπαταριας που να μην απαιτει φορτιση 100% κ ροοτ;βασικα αυτα που ερχονται απο κινα πχ το w8 που εχει ελληνικα ειναι ρουταρισμενο;η φορτιση μου φτανει μαξ στο 87% κ αυτο με εξωτερικη φορτιση γιατι αν το βαλω το κινητο να φορτιζει ανεβοκατεβαινει η μπαρα αλλα δε φορτιζει ποτε...

Μ ένα κλικ το ρουτάρεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2247537

Μήπως έχει πρόβλημα ο φορτιστής; δοκίμασε άλλους φορτιστές, καθώς και να το φορτίσεις κλειστό. Αν όντως δε φορτίζει, έχει πρόβλημα η συσκευή, οπότε μίλα με τον πωλητή το συντομότερο δυνατό για να το στείλεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το thl w8 (το απλο) απο minideal ηρθε πριν 1 βδομαδα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα...

η εταιρια εχει βγαλει 2 αναβαθμισεις

και δεν ξερω να βαλω και τις δυο με την σειρα ή μηπως να βαλω μονο την τελευταια???

Για πειτε γνωμες!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το thl w8 (το απλο) απο minideal ηρθε πριν 1 βδομαδα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα...

η εταιρια εχει βγαλει 2 αναβαθμισεις

και δεν ξερω να βαλω και τις δυο με την σειρα ή μηπως να βαλω μονο την τελευταια???

Για πειτε γνωμες!!

Τη τελευταία φλασάρεις μονο, και φλασάρεις MONO τα system(ή android αλλιώς), και boot

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το thl w8 (το απλο) απο minideal ηρθε πριν 1 βδομαδα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα...

η εταιρια εχει βγαλει 2 αναβαθμισεις

και δεν ξερω να βαλω και τις δυο με την σειρα ή μηπως να βαλω μονο την τελευταια???

Για πειτε γνωμες!!

 

Αν έκανες την αναβάθμιση πες μου σε παρακαλώ αν αξίζει και πως την έκανες;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...