Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε έχω αλλάξει δέκα θήρες δυο υπολογιστές τέσσερα καλώδια usb αλλά πάλι τα ίδια δεν το εγγαθηστατε με τίποτα. Το μόνο που κατάλαβα σήμερα ενώ απενεργοποιώ το usb debugging μετά όταν κλείσω το κινητό και το ανοίξω το βρίσκω πάλι ενεργοποιημένο από μόνο του, μάλλον κάπου εκεί βρίσκετε το λάθος τι μπορώ να κάνω να το έχει πάντα απενεργοποιημένο;

έχω τραβήξει πολλά κουλά. Δοκίμασε σε φρέσκια εγκατάσταση windows, ή και σε άλλον υπολογιστή. προτίμησε windows 7

Μηπως εχει να κανει μ αυτο που ανεφερα παλιοτερα;

εκείνου δεν του βγάζει σφάλμα, δεν του αναγνωρίζει καν το κινητό. το πρόβλημα που λες εσύ, λύνεται απ την έκδοση 3.1224 του sp flash και μετά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω τραβήξει πολλά κουλά. Δοκίμασε σε φρέσκια εγκατάσταση windows, ή και σε άλλον υπολογιστή. προτίμησε windows 7

Καλημέρα θα καθίσω την Κυριακή να εγκαταστήσω πάλι τα εφτάρια αν και στον ένα υπολογιστή που το δοκίμασα χθες, μπροστά από είκοσι ημέρες τα έχω κάνει εγκατάσταση.Όσο τώρα το usb debugging μου φαίνεται λίγο κουλό όταν κλείνω το τηλέφωνο εφόσον το ξεκλίκαρα, το ανοίγω να είναι πάλι κλικαρισμένο,μήπως εκεί είναι το πρόβλημα;

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

έχω τραβήξει πολλά κουλά. Δοκίμασε σε φρέσκια εγκατάσταση windows, ή και σε άλλον υπολογιστή. προτίμησε windows 7

 

εκείνου δεν του βγάζει σφάλμα, δεν του αναγνωρίζει καν το κινητό. το πρόβλημα που λες εσύ, λύνεται απ την έκδοση 3.1224 του sp flash και μετά

 

Έχω 3 pc στο σπίτι με Windows Xp, Windows 7 αλλά και 8 περασμένα.

Για φλασαρισματα κλπ πειράγματα σε κινητά/ταμπλετ , πάντα χρησιμοποιώ το pc με τα ΧΡ.

Φαίνεται να έχουν τις λιγότερες ασυμβατοτητες με drivers κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανεις τα ιδια μηνες τωρα.Μην αγoρασεις στο λεω εγω που μονο κινεζικα προιοντα τεχνολογιας χρησιμοποιω,προσωπικα οσο και στην εργασια μου

 

Φιλε μου επειδη οι γνωμες και οι αποψεις ειναι παντα προσωπικες....

ασε με να εχω τις δικες μου. Οπως εχεις και εσυ τις δικες σου.

Δεν ειναι κακο !!!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη οι γνωμες και οι αποψεις ειναι παντα προσωπικες....

ασε με να εχω τις δικες μου. Οπως εχεις και εσυ τις δικες σου.

Δεν ειναι κακο !!!!!:happy:

 

δεν είναι κακό να έχεις διαφορετική άποψη, κάποιες φορές μάλιστα είναι και χρήσιμο. Αλλά το να γίνεσαι κουραστικός... δεν ξέρω για κακό, αλλά σίγουρα δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι κακό να έχεις διαφορετική άποψη, κάποιες φορές μάλιστα είναι και χρήσιμο. Αλλά το να γίνεσαι κουραστικός... δεν ξέρω για κακό, αλλά σίγουρα δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

 

Φιλε μου αν σε κουρασα ζητω συγνωμη.....τι να κανω να μην βαζω τις αποψεις μου ή τους ενδοιασμους μου ????

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν σε κουρασα ζητω συγνωμη.....τι να κανω να μην βαζω τις αποψεις μου ή τους ενδοιασμους μου ????

 

 

Απ οτι καταλαβα εγω διαβαζοντας τα παραπανω, αυτο που σε βασανιζει κυριως ειναι οι ενδοιασμοι.

Διαλεξε λοιπον για αρχη ενα φτηνο τηλεφωνακι (μεχρι 100 €) απο τα τοσα αξιοπιστα μοντελα που εχουν παρει αλλα παιδια και αν μεινεις ευχαριστημενος, αργοτερα, πας για κατι καλυτερο, και "μη τρωγεσαι με τα ρουχα σου"...

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει πάντως υποστήριξη για στα κινητά υπάρχει, πια έχουν τη μεγαλύτερη? Και από τα παρακάτω πολλά που έχω διαβάσει σχεδόν κανένα μαγαζί δεν είναι πολύ καλό στην εξυπηρέτηση, σωστά?εσείς σαν ποιο έμπειροι από αγοράζεται, πως βρίσκεται εκπτωτικές κουπόνια και τι γνώμη έχετε για τη δωρεάν μεταφορά?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει πάντως υποστήριξη για στα κινητά υπάρχει, πια έχουν τη μεγαλύτερη? Και από τα παρακάτω πολλά που έχω διαβάσει σχεδόν κανένα μαγαζί δεν είναι πολύ καλό στην εξυπηρέτηση, σωστά?εσείς σαν ποιο έμπειροι από αγοράζεται, πως βρίσκεται εκπτωτικές κουπόνια και τι γνώμη έχετε για τη δωρεάν μεταφορά?

 

Εκπτωτικα κουπόνια εχω ανεβασει πολλα,αυτα που μου στελνουν γιατι αγοραζω μονο απο εναν για μενα και γνωστους,οσο για την δωρεάν μεταφορά honkong ,Sgpost, china post αυτη να προτιμας γιατι δεν εχεις κινδυνο τελωνειου

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα καθίσω την Κυριακή να εγκαταστήσω πάλι τα εφτάρια αν και στον ένα υπολογιστή που το δοκίμασα χθες, μπροστά από είκοσι ημέρες τα έχω κάνει εγκατάσταση.Όσο τώρα το usb debugging μου φαίνεται λίγο κουλό όταν κλείνω το τηλέφωνο εφόσον το ξεκλίκαρα, το ανοίγω να είναι πάλι κλικαρισμένο,μήπως εκεί είναι το πρόβλημα;
Μου φαίνεται περίεργο, και δεν το χω ξανασυναντήσει. Βέβαια δεν ειναι πρόβλημα αυτό, γιατί εγώ φλασάρω κανονικά και μ ενεργό το usb debugging, απλά έχει τύχει να διαβάσω κ τ αντίθετο. Επειδή δεν θυμάμαι όμως, μήπως έχεις κάποιο καινουριο τηλ, που φλασάρετε μόνο με την έκδοση SP_Flash_Tool_v3.1248 ή νεότερη; Για δοκίμασε

 

Φιλε μου επειδη οι γνωμες και οι αποψεις ειναι παντα προσωπικες....

ασε με να εχω τις δικες μου. Οπως εχεις και εσυ τις δικες σου.

Δεν ειναι κακο !!!!!:happy:

Γνώμη και άποψη δεν μπορείς να έχεις για κάτι που δεν έχεις χρησιμοποιήσει και δεν έχει ιδέα γι αυτό, και τα λόγια σου έρχονται σ αντίθεση μ αυτών που ξέρουν. Ειναι σαν να λέω ότι τα Samsung είναι μάπα, ενώ δεν έχω δει ποτέ μου συσκευή samsung.

 

Από ότι έχω καταλάβει πάντως υποστήριξη για στα κινητά υπάρχει, πια έχουν τη μεγαλύτερη? Και από τα παρακάτω πολλά που έχω διαβάσει σχεδόν κανένα μαγαζί δεν είναι πολύ καλό στην εξυπηρέτηση, σωστά?εσείς σαν ποιο έμπειροι από αγοράζεται, πως βρίσκεται εκπτωτικές κουπόνια και τι γνώμη έχετε για τη δωρεάν μεταφορά?
Τα περισσότερα έχουν υποστήριξη, και custom roms κλπ κλπ. Huawei, ZTE, Zopo, Newman και άλλα, έχουν σωστή υποστήριξη απ τις εταιρίες σε firmwares. Υπάρχουν καταστήματα με πολύ καλό aftersales support, γενικά, όπως merimobiles, minideal, geekbuying, fastcardtech, etotalk αυτά εγγυημένα από μένα ή άλλους σε θέματα επιστροφών για εγγύηση

Το Merimobiles δίνει κουπόνια συνήθως κάθε σαββατοκύριακο τον τελευταίο καιρό, το minideal έχει κι αυτό κάποιες προσφορές τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας λεπτομέρειες για το Lenovo A820? Ψάχνω για official specifications αλλά δεν βρίσκω κάτι. Φαίνεται πολύ τίμιο για τα λεφτά του. Από ό,τι είδα όμως δεν έχει καθόλου support.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας λεπτομέρειες για το Lenovo A820? Ψάχνω για official specifications αλλά δεν βρίσκω κάτι. Φαίνεται πολύ τίμιο για τα λεφτά του. Από ό,τι είδα όμως δεν έχει καθόλου support.

Τα χαρακτηριστικά που θα βρεις στο minideal είναι σωστά πάντως. Τα χω τσεκάρει απ το επισημο site της lenovo, στα κινέζικα.

Πολύ καλό και φθηνό. Μια βδομάδα κυκλοφορεί μόνο όμως, αλλά σύντομα θα χει μεγάλυ υποστήριξη απ τη κοινότητα (ειδικά απ τους ρώσους) όπως και κάθε lenovo

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά που θα βρεις στο minideal είναι σωστά πάντως. Τα χω τσεκάρει απ το επισημο site της lenovo, στα κινέζικα.

Πολύ καλό και φθηνό. Μια βδομάδα κυκλοφορεί μόνο όμως, αλλά σύντομα θα χει μεγάλυ υποστήριξη απ τη κοινότητα (ειδικά απ τους ρώσους) όπως και κάθε lenovo

Ευχαριστώ. Μπήκα κι εγώ στο κινεζοlenovo και το είδα τώρα. Πάντως δεν είδα να αναφέρουν front facing cam το οποίο είναι deal breaker για μένα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπήκα κι εγώ στο κινεζοlenovo και το είδα τώρα. Πάντως δεν είδα να αναφέρουν front facing cam το οποίο είναι deal breaker για μένα δυστυχώς.
ναι, δεν έχει εμπρός κάμερα

 

μη με κοροιδεψετε... αλλα δεν εχει φλας στην καμερα ρε γμτ το ειχα δει και εγω.

Ούτε φλας έχει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνω για δίκαρτο phablet (= μέγεθος οθόνης > 5.0"), ώστε να μη χρειάζεται να κουβαλάω τηλέφωνο και tablet ορισμένες φορές.

Μου είναι αδιάφορο αν θα είναι διπήρυνο ή τετραπύρηνο (θα προτιμηθεί φυσικά το quad-core αν έχει παραπλήσια τιμή με ένα dual).

Θα ήταν καλό να παίρνει κανονικές sim και όχι micro. Επίσης, προτιμώ να έχει 1GB RAM (μου είναι αδιάφορη όμως η εσωτερική μνήμη αφού θα χρησιμοποιηθεί microSD)

Μέχρι στιγμής έχω δει τα εξής:

- Goophone i9 (δε βλέπω τα κλασσικά android πλήκτρα όμως παρά μόνο ένα κεντρικό σαν του iphone)

- Zopo ZP950 (με χαλάει που έχει τα πλήκτρα στην οθόνη αλλά δεν το βρίσκω πια τόσο τραγικό)

Δε θα ήθελα να ξεφύγω (πολύ) από τα 200 ευρώ.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο, και δεν το χω ξανασυναντήσει. Βέβαια δεν ειναι πρόβλημα αυτό, γιατί εγώ φλασάρω κανονικά και μ ενεργό το usb debugging, απλά έχει τύχει να διαβάσω κ τ αντίθετο. Επειδή δεν θυμάμαι όμως, μήπως έχεις κάποιο καινουριο τηλ, που φλασάρετε μόνο με την έκδοση SP_Flash_Tool_v3.1248 ή νεότερη; Για δοκίμασε

 

Καλημέρα το τηλέφωνο μου είναι το Lenovo a789 βράδυ θα επιχειρήσω να βάλω την rom που με έστειλες και αύριο θα γράψω τα νεότερα

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνω για δίκαρτο phablet (= μέγεθος οθόνης > 5.0"), ώστε να μη χρειάζεται να κουβαλάω τηλέφωνο και tablet ορισμένες φορές.

Μου είναι αδιάφορο αν θα είναι διπήρυνο ή τετραπύρηνο (θα προτιμηθεί φυσικά το quad-core αν έχει παραπλήσια τιμή με ένα dual).

Θα ήταν καλό να παίρνει κανονικές sim και όχι micro. Επίσης, προτιμώ να έχει 1GB RAM (μου είναι αδιάφορη όμως η εσωτερική μνήμη αφού θα χρησιμοποιηθεί microSD)

Μέχρι στιγμής έχω δει τα εξής:

- Goophone i9 (δε βλέπω τα κλασσικά android πλήκτρα όμως παρά μόνο ένα κεντρικό σαν του iphone)

- Zopo ZP950 (με χαλάει που έχει τα πλήκτρα στην οθόνη αλλά δεν το βρίσκω πια τόσο τραγικό)

Δε θα ήθελα να ξεφύγω (πολύ) από τα 200 ευρώ.

Υπάρχουν πολλά κινητά κάτω των 200€ διπύρηνα με οθόνες από 5.1" μέχρι 5.7", ενώ υπάρχει το τετραπύρηνο STAR N9589 5.7" με λίγο πάνω από 200€ το οποίο έχω μπροστά μου κι είναι αρκετά καλό
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα μπορούσες να δώσεις λίγες πληροφορίες για τη συσκευή που λες;

- Πώς είναι η απόκριση της οθόνης;

- Πώς τα πάει στον ήλιο;

- Ζεσταίνεται υπερβολικά όταν χρησιμοποιείται για πλοήγηση;

- Πώς είναι η ποιότητα κλήσης;

- Έρχεται pre rooted;

- Από ποιο κατάστημα την παρήγγειλες;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε δικαρτο android στην κατηγορια high end?

Τι τιμή εννοείς; Samsung Galaxy Note 2 Dual Sim με ~800$ σου κάνει; :p

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα μπορούσες να δώσεις λίγες πληροφορίες για τη συσκευή που λες;

- Πώς είναι η απόκριση της οθόνης;

- Πώς τα πάει στον ήλιο;

- Ζεσταίνεται υπερβολικά όταν χρησιμοποιείται για πλοήγηση;

- Πώς είναι η ποιότητα κλήσης;

- Έρχεται pre rooted;

- Από ποιο κατάστημα την παρήγγειλες;

-Οθόνη HD IPS, πολύ καλή σε ποιότητα, φωτεινή

- Αν εννοείς η οθόνη, φαίνεται ικανοποιητικά στον ήλιο. όπως και του δικού μου, και των περισσότερων κινητών που χω δοκιμάσει

- Στο GPS εννοείς; :confused: Δεν ξέρω, το δικό μου κινέζικο δεν ζεσταίνεται ποτέ, ούτε με gps

- Δεν έχω δοκιμάσει, λογικά μια χαρά

- Δεν το χω rootάρει ακόμη, χτες ρούταρα το τετραπύρηνο 5ιντσο zopo zp810, με τον ίδιο τρόπο πιστεύω θα ροοτάρεται κι αυτο, θα δοκιμάσω μες στο σ/κ

geekbuying

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...