Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην εμπιστεύεστε τις τιμές SAR. Το SAR είναι μια μέτρηση που αλλάζει δραματικά ανάλογα το πώς θα μετρηθεί και πολύ περισσότερο δεν ελέγχεται η εγκυρότητά της! Όχι μόνο στα κινέζικα, αλλά σε όλα τα τηλέφωνα. Αν ανησυχείτε για τις επιπτώσεις του κινητού σας στην υγεία σας να το κρατάτε έτσι ώστε η κεραία να είναι μακριά από το κεφάλι ή φοράτε hands free.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην εμπιστεύεστε τις τιμές SAR. Το SAR είναι μια μέτρηση που αλλάζει δραματικά ανάλογα το πώς θα μετρηθεί και πολύ περισσότερο δεν ελέγχεται η εγκυρότητά της! Όχι μόνο στα κινέζικα, αλλά σε όλα τα τηλέφωνα. Αν ανησυχείτε για τις επιπτώσεις του κινητού σας στην υγεία σας να το κρατάτε έτσι ώστε η κεραία να είναι μακριά από το κεφάλι ή φοράτε hands free.

 

Σωστος! και παραθετω, ακομα καλυτερα με bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα S3 clone dual sim

πολύ καλο κινητό αλλα δεν μπορώ να δουλέψω το 3g δεν βρίσκω την επιλογή "use data packet" ξέρει κανείς τι παίζει ? πως να ενεργοποιήσω το 3g ?

 

 

φιλέ ποιο κλώνο έχεις? και από που το πήρες?με ενδιαφέρει θέλω να πάρω και εγώ ένα αλά δεν ξέρω από που

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες οι 2 προσθηκες του πλαίσιο στην κατηγορια αυτη. μαρκα turbox βεβαια αλλα ενταξει νομιζω. ειδικα το μοντελο με την 5αρα οθονη στα 249 ευρω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες οι 2 προσθηκες του πλαίσιο στην κατηγορια αυτη. μαρκα turbox βεβαια αλλα ενταξει νομιζω. ειδικα το μοντελο με την 5αρα οθονη στα 249 ευρω.

 

ειδικα το μοντελο με την 5αρα οθονη στα 249 ευρω, είναι μεγάλη απάτη ήθελες να πεις:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα S3 clone dual sim

πολύ καλο κινητό αλλα δεν μπορώ να δουλέψω το 3g δεν βρίσκω την επιλογή "use data packet" ξέρει κανείς τι παίζει ? πως να ενεργοποιήσω το 3g ?

 

φιλέ ποιο κλώνο έχεις? και από που το πήρες?με ενδιαφέρει θέλω να πάρω και εγώ ένα αλά δεν ξέρω από που

 

αν μπορεις να απαντησεις και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

http://www.etotalk.com/newman-n1-gorilla-glass-ecompass-android40-dual-core10ghz-3g-dual-sim-43qhd-ips_p3115.html Newman N1το εχει παρει κανενας;

ποιον επεξεργαστη να προτιμαμε σε αυτα τα κιν;

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

ειδικα το μοντελο με την 5αρα οθονη στα 249 ευρω, είναι μεγάλη απάτη ήθελες να πεις:p

 

Γιατί, είναι μεγάλη απάτη??? Αν εξαιρέσουμε την δεύτερη κάμερα (vga), είναι -αν μη τι άλλο- πολύ ανταγωνιστικό και κλώνος του samsung advance (εχω την εντύπωση). Είναι ένα πολύ όμορφο κινητό και αρκετά ανταγωνιστικό.... Τι μου διαφέυγει????(γιατί το χαρακτηρίζεις , έτσι???)

 

Σ΄ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα βρεις αρκετές απαντήσεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=349235

 

Ειδικά μετά από αυτό το ποστ ίσως να θέλεις να σταματήσεις να διαβάζεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4385811#post4385811

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Ειμαι παλιοτερο μελος του site ασχοληθείς τοτε οπως θυμαμαι με το "σπασιμο" ενος κλειδωμενου GPS..

Τωρα, σας διαβαζω εδω κι εξι μηνες, αφ' οτου αποφασισα να αγορασω ενα dual sim κινεζικο Android κινητο, αφου με λιγοτερα χρηματα αγοραζω καλυτερο, με τα γνωστα ρισκα βεβαια..

Βλεποντας λοιπον εδω κι εκει στα διαφορα sites ξεχωρισα καποια με αναλογες δυνατοτητες που με ενδιαφερουν, ομως θελω να μου απαντησει οποιος μπορει σε μια ερωτηση μου σχετικα με την μπαταρια.

Συγκρινοντας πχ το JIAYU G3 με το ZP 300+ βλεπουμε οτι η μονη διαφορα τους ειναι στην χωρητικοτητα της μπαταριας, το πρωτο 2750mAh και το δευτερο 1800mAh. Επομενως το JIAYU G3 που εχει μεγαλυτερη θα κραταει και περισσοτερο. Ομως, επειδη οι Κινεζοι δεν ειναι καθολου ψευτες, αναρωτιεμαι, τα νουμερα ειναι αληθινα η ειτε γραφει 2750 ειτε 1800, απο μεσα ειναι το ιδιο και το αυτο? Πως ειναι δυνατον δυο ιδια τηλεφωνα του ιδιου ογκου περιπου (οθονη 4,5in και τα δυο) να χωραει το ενα μπαταρια 1800 και το αλλο 2750? Δεν ειναι δα το ενα μοντελο 2012 και το αλλο 2010?

Αυτο το κινεζικο που χρησιμοποιω τωρα (οχι Android) εχει μπαταρια 2800 και προφανως ειναι τοσο οσο γραφει, γιατι κραταει..μια εβδομαδα.

Ακουω γνωμες

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, η χωρητικότητα της μπαταρίας σε mAh εξαρτάται από την ποιότητα και περιεκτικότητα των στοιχείων μέσα της, όχι από τον φυσικό της όγκο. Με λίγα λόγια, δυο μπαταρίες στον ίδιο όγκο δεν είναι απίθανο να έχουν διαφορετικές χωρητικότητες σε mAh. Και το τωρινό μου τηλέφωνο, επίσης μη-αντρόιντ μια εβδομάδα βγάζει και χωρίς 2800 mAh, μόνο 1300. Πάντως κάπου είχε πάρει το μάτι μου, ίσως και στο παρόν θέμα, ότι οι διαφημιζόμενες από τους Κινέζους χωρητικότητες μπορεί να είναι κι ό,τι να 'ναι. Δηλαδή αν λέει π.χ. 2000 mAh δεν σημαίνει ότι είναι και τόσο, εξού και είναι συνήθες να δίνουν και δεύτερη μπαταρία διότι με τα υλικά που χρησιμοποιούν δεν είναι σπάνιες χωρητικότητες στα μισά ή στα 2/3 της ονομαστικής. Γενικά μάλλον ισχύει ο κανόνας όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι.
Link to comment
Share on other sites

alx1 ευχαριστω για το σχολιο σου, καπως ετσι ηταν κι εμενα η αποψη μου για τις κινεζικες μπατταριες, οπου ογκωδης μπορει να ειναι μικρη χωρητικοτητα και οπου μινι, η μεγαλυτερη.

Αρα χμμ.. κριτηριο επιλογης κινητου δεν μπορει να ειναι η αριθμητικη χωρητικοτητα της μπαταριας εφ οσον "ειναι οτι νάναι", παντως αναμεσα σε δυο μια μικρη και μια μεγαλυτερη (αναφερομαι σε ογκο) εγω θα διαλεγα την μεγαλυτερη ασχετα με τι χωρητικοτητα γραφουνε, δυστυχως ομως στα παραπανω κινητα που ενδιαφερομαι, δεν εχω δει τις μπαταριες ζωντανες ωστε να ξερω τον ογκο τους..

Παντως θα μου κακοφανει μαλλον γιατι Android να κραταει μια εβδομαδα δεν θα βρω :wacko::wacko:

 

Κι εγω τόχω βαλει στο ματι αυτο, αλλα ακομα δεν φαινεται να τόχει παρει κανεις, εδω ακομα δεν φαινεται κανενας με ΜΤΚ6577..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λέει τίποτε το παρακάτω κινητό; Το έχει κανείς;

 

http://www.cellphonemic.com/greek-android-smartphones/feiteng-i9300-mtk6577

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα το βάρος του. Μου φαίνεται υπερβολικό για κινητό, αλλά αφου λέει τόσο δεν έχω παρα να το απορίψω.

 

Edit: Εχω την εντύπωση ότι 523 gr ειναι το βάρος του πακέτου και οχι του κινητού.

Απο χαρακτηριστικά πως σας φαίνεται; Αξίζει;

Edited by Sam_GR
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

quad-core Zopo Leader Max το ZP 300+ είναι στοκ θα βγει τον Ιανουάριο quad-core ΜΤΚ6589 android 4.1

http://www.gizchina.com/2012/11/23/flagship-quad-core-zopo-leader-max-specification-leaked/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μ´ενδιαφερει το παρακάτω κινητο:Jiayu G3 - 4.5 inch 1GHz Dual Core MT6577 Android Phone

[ATTACH]28351[/ATTACH].το έχει πάρει κάποιος για να μου πει τις εντυπώσεις του απ´τη συσκευή..;ποια ειναι η άποψη σας για τη συσκευή..;σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω βρει αυτό το κινέζικο.. (android n800)

 

http://www.ebay.com/itm/4GB-Android-4-0-MTK6575-1GHz-FM-Play-Store-1GHz-WCDMA-3G-Cell-Phone-N800-N810-W-/261117811172?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3ccbd599e4

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-Android-4-0-GSM-WCDMA-3G-MTK6575-1GHz-GPS-WiFi-Cell-Phone-N800-N810-White-/181021276523?pt=Cell_Phones&hash=item2a25b5796b

 

Το έχω δει και από κοντά, είναι πολύ καλό για τα λεφτά του! Αλλά τι γίνεται με το SAR?? Τι δείκτη έχει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω βρει αυτό το κινέζικο.. (android n800)

 

http://www.ebay.com/itm/4GB-Android-4-0-MTK6575-1GHz-FM-Play-Store-1GHz-WCDMA-3G-Cell-Phone-N800-N810-W-/261117811172?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3ccbd599e4

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-Android-4-0-GSM-WCDMA-3G-MTK6575-1GHz-GPS-WiFi-Cell-Phone-N800-N810-White-/181021276523?pt=Cell_Phones&hash=item2a25b5796b

 

Το έχω δει και από κοντά, είναι πολύ καλό για τα λεφτά του! Αλλά τι γίνεται με το SAR?? Τι δείκτη έχει??

 

To κινητό εχει τον 6575 επεξεργαστή.

Θα λειτουργεί ικανοποιητικά.Να προτιμήσεις κάτι με 6577 επεξεργαστή που αυτή την στιγμη ειναι οτι πιο γρηγορο σε κινεζικα κινητά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι να παει σε καποια μοντελα με MTK6577 οπως Thl W3, UMI X1, B92M, Newman N1, jiayu g3, αλλα εκει θα χρειαστει κανενα πενηντοδολλαρο παραπανω πανω κατω..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι να παει σε καποια μοντελα με MTK6577 οπως Thl W3, UMI X1, B92M, Newman N1, jiayu g3, αλλα εκει θα χρειαστει κανενα πενηντοδολλαρο παραπανω πανω κατω..

 

αυτος ο επεξεργαστης τι λεει? smdk4x12 ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...