Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15$ είναι περίπου 11.1€...

 

Ναι αλλά τζάμπα είναι και αυτά. Ο φίλος το είχε "πειράξει" μόνος του το τηλέφωνο και το τηλέφωνο συνολικά του κόστισε μόνο 35 ευρώ. Υπό αυτές τις συνθήκες δεν νομίζω πως μπορούσε να περιμένει κάτι καλύτερο.

Σε καλή μεριά φίλε Mick :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά τζάμπα είναι και αυτά. Ο φίλος το είχε "πειράξει" μόνος του το τηλέφωνο και το τηλέφωνο συνολικά του κόστισε μόνο 35 ευρώ. Υπό αυτές τις συνθήκες δεν νομίζω πως μπορούσε να περιμένει κάτι καλύτερο.

Σε καλή μεριά φίλε Mick :lol::lol::lol:

 

χαχαχα πες το ψεματα... αντε καλους καφεδες. :lol::p:D

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πες το ψεματα... αντε καλους καφεδες. :lol::p:D

 

Ευχαριστώ πολύ, θα πιω έναν διπλό espresso και θα κεράσω και έναν - δυο ακόμα. :lol:

 

Πάντως δεν το βάζω κάτω, γιατί εντάξει το καταλαβαίνω ότι δεν αξίζει τον κόπο να το παλεύω για ένα τόσο φθηνό τηλέφωνο, αλλά δεν μπορώ να το βλέπω έτσι. Ψάχνω συνέχεια (όσο έχω τον χρόνο βέβαια) να βρω λύση.

 

Και μια που είμαστε στο θέμα, έκανα δώρο σ' έναν φίλο αυτό το τηλέφωνο http://www.ahappydeal.com/product-145769.html για τη γιορτή του. Όταν με πήρε τηλέφωνο για πρώτη φορά από αυτό τον άκουγα λίγο "μακριά" και εκείνος δεν με άκουγε πολύ καθαρά. Του είπα να αυξήσει την ένταση και μου είπε ότι είναι στο τέρμα, παρόλα αυτά δεν ακούει καθαρά αλλά δεν ακούγεται κι εκείνος καθαρά... Έχει κανείς καμία ιδέα; Έχω πάρει αρκετά κινητά από Κίνα, αλλά αυτός ο μήνας δεν με θέλει καθόλου... :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Και μια που είμαστε στο θέμα, έκανα δώρο σ' έναν φίλο αυτό το τηλέφωνο http://www.ahappydeal.com/product-145769.html για τη γιορτή του. Όταν με πήρε τηλέφωνο για πρώτη φορά από αυτό τον άκουγα λίγο "μακριά" και εκείνος δεν με άκουγε πολύ καθαρά. Του είπα να αυξήσει την ένταση και μου είπε ότι είναι στο τέρμα, παρόλα αυτά δεν ακούει καθαρά αλλά δεν ακούγεται κι εκείνος καθαρά... Έχει κανείς καμία ιδέα; Έχω πάρει αρκετά κινητά από Κίνα, αλλά αυτός ο μήνας δεν με θέλει καθόλου... :(

Γενικα μην αγοραζεις κλωνους γιατι εσωτερικα δεν ειναι ποιοτικοι.Τους ενδιαφερει να μοιαζουν στον επωνυμο μοντελο και μεσα εχουν κακο ηχειο κ μπαταρια.Δες καποια απο τα δοκιμασμενα μοντελα του σαιτ απο mindeal.net και to2c.com.Σχετικα με την ενταση διαβασε αυτον τον πολυ καλο οδηγο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ

Αυτο το Coolpad υποστηριζει 3G σε συχνοτητα UMTS 900/ 2100MHz.Δεν θα υποστηριζει Ελληνικο 3G ε?

http://www.merimobiles.com/coolpad-7295-quad-core-5-inch-ips-960-540-mt6589-1-2ghz-android-4-1-dual-sim-dual-camera_p/meri9009.htm

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ

Αυτο το Coolpad υποστηριζει 3G σε συχνοτητα UMTS 900/ 2100MHz.Δεν θα υποστηριζει Ελληνικο 3G ε?

http://www.merimobiles.com/coolpad-7295-quad-core-5-inch-ips-960-540-mt6589-1-2ghz-android-4-1-dual-sim-dual-camera_p/meri9009.htm

 

Δουλευει κανονικά και στην Ελλάδα το 3G του... http://www.gsmarena.com/network-bands.php3?sCountry=GREECE

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για δικαρτο κινητο περιπου στα 100 $. Τα κυριοτερα που με νοιαζουν ειναι το gps και η ποιοτητα, και επειτα τα τεχνικα χαρακτηριστικα και οι επιδοσεις.Με βαση αυτα που διαβαζω εχω καταληξει στο zte v956 απο to2c στα 107$ http://www.to2c.com/zte-v956-4-5inch-msm8225q-quad-core-1-2ghz-support-multi-language-3g-gps-dual-sim-cards-smartphone.html το οποιο ειναι επωνυμο και εχει qualcomm επεξεργαστη για απροβληματιστο gps .Ειναι σωστα τα κριτηρια που το διαλεγω? Εχει καποιος να προτεινει κατι καλυτερο?

Ευχαριστω

Edited by amelis
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ εκανα αναζητηση πριν κ ειδα τι εγραψε ο σταυρος αλλα δεν ειχε παραθεσει μοντελο η καποιο λινκ

Στο ιντερνετ εχω βρει τα coophone κ οχι goophone που ειναι καρμπον με μηλο αλλα δεν βρηκα καποιο σαιτ

http://www.fastcardtech.com/Kiphone-5C. Φυσικά τυπώνουν λογότυπα. Εννοείται σε όλα αυτά τα αντιγραφα αλλάζει η κάρτα μνημης, αρκεί να το ξεβιδώσεις. Είναι εύκολο.

Παιδια ενδιαφερομαι για δικαρτο κινητο περιπου στα 100 $. Τα κυριοτερα που με νοιαζουν ειναι το gps και η ποιοτητα, και επειτα τα τεχνικα χαρακτηριστικα και οι επιδοσεις.Με βαση αυτα που διαβαζω εχω καταληξει στο zte v956 απο to2c στα 107$ http://www.to2c.com/zte-v956-4-5inch-msm8225q-quad-core-1-2ghz-support-multi-language-3g-gps-dual-sim-cards-smartphone.html το οποιο ειναι επωνυμο και εχει qualcomm επεξεργαστη για απροβληματιστο gps .Ειναι σωστα τα κριτηρια που το διαλεγω? Εχει καποιος να προτεινει κατι καλυτερο?

Ευχαριστω

Δες THL T5, Lenovo A390
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, θα πιω έναν διπλό espresso και θα κεράσω και έναν - δυο ακόμα. :lol:

 

Πάντως δεν το βάζω κάτω, γιατί εντάξει το καταλαβαίνω ότι δεν αξίζει τον κόπο να το παλεύω για ένα τόσο φθηνό τηλέφωνο, αλλά δεν μπορώ να το βλέπω έτσι. Ψάχνω συνέχεια (όσο έχω τον χρόνο βέβαια) να βρω λύση.

 

Και μια που είμαστε στο θέμα, έκανα δώρο σ' έναν φίλο αυτό το τηλέφωνο http://www.ahappydeal.com/product-145769.html για τη γιορτή του. Όταν με πήρε τηλέφωνο για πρώτη φορά από αυτό τον άκουγα λίγο "μακριά" και εκείνος δεν με άκουγε πολύ καθαρά. Του είπα να αυξήσει την ένταση και μου είπε ότι είναι στο τέρμα, παρόλα αυτά δεν ακούει καθαρά αλλά δεν ακούγεται κι εκείνος καθαρά... Έχει κανείς καμία ιδέα; Έχω πάρει αρκετά κινητά από Κίνα, αλλά αυτός ο μήνας δεν με θέλει καθόλου... :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

αδερφε βρες το κρυφο μενου των μικροφωνου,ηχειο,μεγαφωνο και αλλαξε τους τιμες..

με mobileuncle ή καποιο αλλο τετοιο προγραμμα το εκανα

γκουγκλαροντας και διαβαζοντας απο gizchina αν θυμαμαι κ απο αλλου,vondroid κιαλλου

 

σιγα εδω ολοκληρο thl w8 ήθελε τετοιες ρυθμισεις,καντες ηρεμα και δοκιμαζε ωσπου να

βρεις βελτιστες15 λεπτα δουλεια ....

ή βαλε τον τεμπελοφιλο που χει κ θρασος να παραπονιεται αντι να ψαξει να το λυσει ΜΟΝΟΣ..

ασε κι εγω με φιλους τα τραβαω..

 

δλδ δεν ειναι απαραιτητα προβλημα κινητου,απλα αρυθμιστα τα στελνουνε μωρε:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δες THL T5, Lenovo A390

Σταυρο βλεπω οτι και τα δυο που μου αναφερεις εχουν επεξεργαστη ΜΤΚ. Δεν θα εχω προβλημα με το gps? Γιατι απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα τα περισσοτερα ΜΤΚ υστερουν πολυ σε αυτον τον τομεα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δε έχουν πρόβλημα τα MTK με το GPS. Πρόβλημα έχουν όσοι κατασκευαστές βάζουν μάπα κεραίες και πιάνουν πολύ αδύναμο σήμα. Με το THL w200 που έχω, πιάνω 7-8 δορυφόρους μέσα από το σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό dual sim με android το πολύ μέχρι 150$.

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι καλύτερο από το THL W100S.

Yπάρχει κάτι άλλο που πιθανόν να μου ξέφυγε;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό dual sim με android το πολύ μέχρι 150$.

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι καλύτερο από το THL W100S.

Yπάρχει κάτι άλλο που πιθανόν να μου ξέφυγε;

 

ZTE V967s και Lenovo A850 9,99$ πανω απο το οριο σου στο Minideal.net

Δες και τα Zopo ZP700 και ΖP820 που ειναι στο οριο σου

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Από τα λίγα που γνωρίζω καταλήγω στο THL πάλι, μου φαίνονται καλύτερα τα χαρακτηριστικά του(κάμερα κλπ)

 

Προσεχε μονο μη σε ξεγελασουν τα νουμερα.Πχ καποια κινητα (οχι συγκεκριμενα το THL) γραφουν 8ΜΡ αλλα ειναι 2ΜΡ.Ή μπαταρια γραφουν 2-3.000 αλλα ειναι 1.000-1.500 mAh.Διαβασε το αναλογο θεμα για το κινητο να δεις γνωμες απο κατοχους και γνωστες πριν αγορασεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω δυκαρτο μέχρι 200€ περίπου έχω δει το Neken n6 και το inew v3 έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

Χρόνια πολλά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Inew v3 καλυτερο σχημα,νεότερος επεξεργαστής,μάλλον καλύτερη ποιότητα καμερας,usb otg η δεύτερη παρτίδα.neken n6 περισσότερη μνήμη ρομ/Ραμ και fhd οθόνη που όμως πέφτει κάπως βαριά στον 6589 και ελαφρώς μεγαλύτερη μπαταρία που μάλλον δε θα φανεί και πολύ λόγω της fhd ανάλυσης.σε λιγες ημερες παραλαμβάνουν οι πρώτοι κάτοχοι το inew οπότε θα υπάρχει μια καλη εικόνα για το τι παίζει με την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να παραγγειλω το jiayu g2f και το doogee dg300 μαζι.μπορειτε να μου πειτε ενα αξιοπιστο site ? και αν φυσικα εχετε ακουσει τπτ ασχημα λογια για τα κινητα . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να παραγγειλω το jiayu g2f και το doogee dg300 μαζι.μπορειτε να μου πειτε ενα αξιοπιστο site ? και αν φυσικα εχετε ακουσει τπτ ασχημα λογια για τα κινητα . ευχαριστω

Για το jiayu g2f πολυ δυσκολα να το βρεις καθως το κινητο δεν βγαινει πια και κανενα καταστημα δεν το πουλαει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να παραγγειλω το jiayu g2f και το doogee dg300 μαζι.μπορειτε να μου πειτε ενα αξιοπιστο site ? και αν φυσικα εχετε ακουσει τπτ ασχημα λογια για τα κινητα . ευχαριστω

 

Το jiayu στην ευρωπαϊκή έκδοση δεν νομίζω να έχει κυκλοφορήσει πουθενά...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για το jiayu g2f πολυ δυσκολα να το βρεις καθως το κινητο δεν βγαινει πια και κανενα καταστημα δεν το πουλαει.

 

Το G2 δεν βγαινει πλεον.Tο G2F δεν εχει κυκλοφορησει ακομα σε WCDMA εκδοση.

Για το Doogee δες τα παρακατω σαιτ

http://www.geekbuying.com/item/Doogee-DG300-5-0inch-MTK6572W-Dual-Core-Smartphone-QHD-Capacitive-Screen-512MB-4GB-2-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS---White-320604.html

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=doogee

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχετε να προτεινετε καποιο 5ιντσο εως 200Ε max (και λιγωτερο δεν θα μας χαλουσε..:)) δοκιμασμενο? Θα ηθελα να δουλευει αξιοπρεπως και απροβληματιστα σε ολους τους τομεις, 2g, 3G, wifi, GPS (αυτο μπορω να το σεταρω μονος μου αν θα χρειαστει), καμερες, οθονη κλπ. Δεν μας ενδιαφερει μονοκαρτο η δικαρτο και προτιμητεο οχι FHD, οχι πολυ χοντρο και με μπαταρια τουλαχιστον 2000.

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχετε να προτεινετε καποιο 5ιντσο εως 200Ε max (και λιγωτερο δεν θα μας χαλουσε..:)) δοκιμασμενο? Θα ηθελα να δουλευει αξιοπρεπως και απροβληματιστα σε ολους τους τομεις, 2g, 3G, wifi, GPS (αυτο μπορω να το σεταρω μονος μου αν θα χρειαστει), καμερες, οθονη κλπ. Δεν μας ενδιαφερει μονοκαρτο η δικαρτο και προτιμητεο οχι FHD, οχι πολυ χοντρο και με μπαταρια τουλαχιστον 2000.

Ευχαριστω

 

thl w8,thl w8s,μονο σεταρισμα στο gps,ααααααααααααααριστη καμερα,ελαφρια

βελτιωση στις τιμες του μικροφωνου,μργαφωνου μεσω

του καταλληλου προγραμματος χρειαστηκε σε μενα,απλουστατο fix

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

thl w8,thl w8s,μονο σεταρισμα στο gps,ααααααααααααααριστη καμερα,ελαφρια

βελτιωση στις τιμες του μικροφωνου,μργαφωνου μεσω

του καταλληλου προγραμματος χρειαστηκε σε μενα,απλουστατο fix

 

είδα τα χαρακτηριστικα του w8s & πιστευω ότι είναι καλά μη πω αρκέτα καλά για αυτά που ψάχνω αλλά επειδή με ενδιαφέρει πολύ το θέμα του gps μπορείς να μου πεις τη ειδους σετάρισμα θέλει ? η για τη βελτίωση του ήχου που έγραψες? επίσης η μπατάρια 2000mah που έχει δεν είναι λίγο μικρή ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...