Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια ευχαριστω. Τωρα πως νπορω να τους κλειδωσω?μιυ δειχνει οτι βλεπει 10 αλλα οτι χρησιμοποιει 0.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κλειδωνει αυτοματα? Μπαινω απο καποιο προγραμα για να τους κλειδωσει?

ειναι ευκολο να μου πεις τα βηματα με το agps και το epo?

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωνει αυτοματα? Μπαινω απο καποιο προγραμα για να τους κλειδωσει?

ειναι ευκολο να μου πεις τα βηματα με το agps και το epo?

Τικάρεις τα EPO και AGPS. μπεινεις στις ρυθμισεις του EPO και τικάρεις την πρώτη επιλογή. Μετά βγαινεις έξω τελειως, πληκτρολογείς *#*#3646633#*#* στην οθόνη κλήσης, πας δεξιά στο Location, πατάς το YGPS, και πας στη ταράτσα και κάθεσαι μέχρι να κλειδώσει

Link to comment
Share on other sites

τι να την κάνεις 2500 σ αυτό;; Βαριέσαι να το φορτίζεις τα βράδια; :p

 

Θελω με λιωσιμο να βγαζει μια μερα.

Αν φορτιζω καθημερινα τα βραδια, οταν το λιωνω δε θα κραταει μεχρι το βραδυ και θα εχω προβλημα. ;)

Δεν ειναι ετσι;

Link to comment
Share on other sites

τι να την κάνεις 2500 σ αυτό;; Βαριέσαι να το φορτίζεις τα βράδια; :p

 

Θελω με λιωσιμο να βγαζει μια μερα.

Αν φορτιζω καθημερινα τα βραδια, οταν το λιωνω δε θα κραταει μεχρι το βραδυ και θα εχω προβλημα. ;)

Δεν ειναι ετσι; :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κινέζικο κινητό με τετραπύρινο επεξεργαστή (MTK6589) στις 4 ιντσες εκτός από τους κλώνους του ιphone ;

Ωραίος ο κλώνος και πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά λίγο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Θελω με λιωσιμο να βγαζει μια μερα.

Αν φορτιζω καθημερινα τα βραδια, οταν το λιωνω δε θα κραταει μεχρι το βραδυ και θα εχω προβλημα. ;)

Δεν ειναι ετσι; :O

Πόσες ώρες χρήση οθόνης θες και σε τι χρονικό διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες χρήση οθόνης θες και σε τι χρονικό διάστημα;

 

Σε ωρες βαρεμαρας (καθημερινες μετακινησεις με ΜΜΜ - ακομα και σπιτι απογευμα μπαλκονι και καφες φαση) τα λιωνω με emulators που πατωνουν και τη CPU (GPU πλεον) και παλια παιχνιδακια.

 

6 ωρες ας πουμε οθονη on και gpu load και wifi για net texting τις μερες του λιωσιματος...?

Το τωρινο δε βγαζει ουτε 3 ωρες με τετοιες συνθηκες. Και εχει 3.8'' οθονη και μπαταρια 1500...!

 

Μιλαμε παντα για max λιωσιμο σε μια ημερα. Τα βραδια ας φορτιζει, δεν υπαρχει προβλημα. Αλλα να το βγαζει, μην ειμαι με μια μπαλαντεζα στο χερι ή 2-3 μπαταριες να μπαινοβγαζω καπακια-θηκες κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ok μέχρι 5 ώρες ίσως βγάζει η 2000mah μπαταρία με τον mtk6589 σε μια οθόνη 4.5-5" για την χρήση που το θες.Για πιο πάνω με απόλυτη άνεση,θες 2500 ισως και 3000.Εγώ σε 5,7" οθόνη που έχει το thl w7s με 2300mah μπαταρία χωρις παιχνίδια αλλά με browsing wifi,3g,παρακολούθηση βιντεο τοπικά και youtube βγάζω κοντά στις 5.30 ώρες οθόνη σε σύνολο 20-22 ωρών Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κινέζικο κινητό με τετραπύρινο επεξεργαστή (MTK6589) στις 4 ιντσες εκτός από τους κλώνους του ιphone ;

Ωραίος ο κλώνος και πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά λίγο ακριβό.

Όχι, και κανένας κλώνος του iphone δεν έχει MTK6589. Αυτά που έχεις δει ειναι απάτες, πειράζουν το λογισμικό απ τα εργοστάσια και δείχνουν MTK6589 κλπ. Όλα έχουν στην καλύτερη MTK6577 με 1GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Όχι, και κανένας κλώνος του iphone δεν έχει MTK6589. Αυτά που έχεις δει ειναι απάτες, πειράζουν το λογισμικό απ τα εργοστάσια και δείχνουν MTK6589 κλπ. Όλα έχουν στην καλύτερη MTK6577 με 1GB RAM

 

Δηλαδή και τα benchmarks που δείχνουν νουμερα τετραπύρινου είναι μούφα; (δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά ρωτάω)

Ρωτάω γιατί αυτά που "έχουν" τον ΜΤΚ6589 είναι αρκετά ακριβότερα από αυτά που "έχουν" τον ΜΤΚ6577.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 150€ τι μου προτείνετε;; 4.5'' οθόνη 1gb ram

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΟΙ Ν828, δοκιμασμένο.

 

Ευχαριστώ, κάποια εναλλακτική επιλογή;;

και 4.7'' οθόνη είμαι οκ.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και τα benchmarks που δείχνουν νουμερα τετραπύρινου είναι μούφα; (δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά ρωτάω)

Ρωτάω γιατί αυτά που "έχουν" τον ΜΤΚ6589 είναι αρκετά ακριβότερα από αυτά που "έχουν" τον ΜΤΚ6577.

Ναι, αν εγκαταστήσεις ο ίδιος το antutu βγάζουν γύρω στα 5000-6000, δηλαδή όσο βγάζουν τα MTK6577. Μην ασχοληθείς μ αυτά, ειναι απάτες των εργοστασίων. Ο μόνος αξιόπιστος κλώνος είναι το Goophone i5 που χει mtk6577 kai 512MB RAM, που δεν αξίζει τα λεφτά του

Ευχαριστώ, κάποια εναλλακτική επιλογή;;

και 4.7'' οθόνη είμαι οκ.

Jiayu G3S, Cubot A890
Link to comment
Share on other sites

Cubot A890 δεν μπορώ να το βρω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το UMI Χ1s και είμαι πολυ ευχαριστημένος

Το Amoi μπροστά στη πλαστικούρα του UMI είναι πολύ καλύτερο. Και πιο αξιόπιστο σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Το Amoi μπροστά στη πλαστικούρα του UMI είναι πολύ καλύτερο. Και πιο αξιόπιστο σίγουρα

 

Δεν μπορω να απαντήσω στην κρίση σου γιατί δεν έχει περάσει το AMOI απο τα χέρια μου. Η δική μου αξιολόγηση έγινε με βάση το γεγονός οτι έχω το τηλέφωνο περίπου 20 μέρες, δουλευει απρόσκοπτα, η κατασκευή του δεν μου δημιουργεί αίσθηση ανασφάλειας, αλλα από κει και ύστερα δεν είμαι και ο πλέον ειδικός.

Link to comment
Share on other sites

Το Amoi δεν είναι από πλαστικό?

Σαφώς. Αλλά πλαστικό από πλαστκό, διαφέρει, καθώς κι οι ποιότητα «δεσίματος»-συναρμολόγησης. Τα Umi έχουν κακή φήμη στη ποιότητα κατασκευής γενικά, και στις μπαταρίες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το ειδατε?

 

http://www.focalprice.com/MH0613W/Cubot_GT72_40_Android_42_Dual_Core_MTK6572_12GHz_3G_Smartphone.html?utm_source=Radica&utm_medium=EM&utm_campaign=DM_1325ZM_MH0613W

 

Οπου να ναι θ αρχισουν να σκανε μυτη και τα αξιοπρεπεστατα πανφθηνα 3G dual sim διπυρηνακια με το νεο MTK τσιπακι 6572! Μονο με 512 ram να ειχε, θα ηταν το απολυτο πανφθηνο κινητακι να κανεις τη δουλεια σου!

Πιστευω οτι θα δουμε πολυ πιο καλες και ολοκληρωμενες κινεζοπροτασεις σε 1-2 μηνες, περιπου στην ιδια τιμη των ~60-70 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...