Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Call Counter – Keep a track of your call duration via Cydia (Free)

 

Δε χρειάζεται να είσαι τόσο επιθετικός. Λίγο ψάξιμο δε βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Call Counter – Keep a track of your call duration via Cydia (Free)

 

Δε χρειάζεται να είσαι τόσο επιθετικός. Λίγο ψάξιμο δε βλάπτει.

 

Εαν διαβαζες παραπανω - ολη την συζήτηση - θα εβλεπες οτι μιλαμε για MH JB iPhones... Γιατι να πρεπει να το "σπασω" για να ξερω ποσο χρονο μιλαω ρε παιδια? Ήμαρτον!

Link to comment
Share on other sites

Και δε μας είπες, έχεις iphone και ζητάς τη βοήθεια των μελών ή δεν έχεις τι να κάνεις και γράφεις στα threads των iphone για να μας πεις οτι το palm είναι καλύτερο? Δεν καταλαβαίνω το λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Και δε μας είπες, έχεις iphone και ζητάς τη βοήθεια των μελών ή δεν έχεις τι να κάνεις και γράφεις στα threads των iphone για να μας πεις οτι το palm είναι καλύτερο? Δεν καταλαβαίνω το λόγο.

 

Εισαι ακυρος φιλε μου... stay to the point pls... Εχεις να πεις κατι για το συγκεριμενο θεμα ή οχι?:X

Link to comment
Share on other sites

Έχεις iphone φίλε μου ή όχι? Αν έχεις και δε θες να το σπάσεις, πούλα το. Αν δεν έχεις μην το παίρνεις! Τώρα, τι θα κάνουμε εμείς είναι άλλη δουλειά!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις iphone φίλε μου ή όχι? Αν έχεις και δε θες να το σπάσεις, πούλα το. Αν δεν έχεις μην το παίρνεις! Τώρα, τι θα κάνουμε εμείς είναι άλλη δουλειά!

 

Δεν σε αφορα τι εχω ή τι δεν εχω - τι ειχα και τι δεν ειχα... Το θεμα ειναι οτι το iPhone ΔΕΝ εχει σωστο μετρητή κλησεων - σε απαντηση του φιλου @TrObAs που ρωτησε - εαν ΔΕΝ το κανεις JB.

Link to comment
Share on other sites

Το iphone λοιπόν έχει πολύ περισσότερα πράγματα όταν είναι j/b. Ούτε χαλάει με το j/b ούτε χάνεις την εγγύηση, μιας και το επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή θελήσεις, χωρίς να φαίνεται το παραμικρό. Όπως και στα android το root, έτσι και στα iphone το jailbreak είναι απαραίτητα για το χρήστη που θέλει τη συσκευή του ελεύθερη.

 

Αρα, ΝΑΙ, έχει φοβερό μετρητή κλήσεων το iPhone.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το αιφον και ενω η καμερα ειναι φοβερη <για το 4 μιλαω παντα>:lol: η βιντεοκαμερα δεν εχει ζουμ.Ειπαρχει καμια εφαρμογη που να δινει ζουμ οταν τραβας βιντεο;;εχω ψαξει στο απ στορ αλλα βρισκω ολο για τα αλλα αιφον.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

πηρα το αιφον και ενω η καμερα ειναι φοβερη <για το 4 μιλαω παντα>:lol: η βιντεοκαμερα δεν εχει ζουμ.Ειπαρχει καμια εφαρμογη που να δινει ζουμ οταν τραβας βιντεο;;εχω ψαξει στο απ στορ αλλα βρισκω ολο για τα αλλα αιφον.

Δοκίμασε όταν έχεις ανοιχτή την camera σου να κάνεις ένα άγγιγμα στην οθόνη.. Έτσι θα εμφανιστεί μια μπάρα όπου θα μπορείς να κάνεις zoom.... Τουλάχιστον στα 3GS έτσι είναι και είναι αδύνατον να το αφαίρεσαν από το 4.... ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όταν έχεις ανοιχτή την camera σου να κάνεις ένα άγγιγμα στην οθόνη.. Έτσι θα εμφανιστεί μια μπάρα όπου θα μπορείς να κάνεις zoom.... Τουλάχιστον στα 3GS έτσι είναι και είναι αδύνατον να το αφαίρεσαν από το 4.... ;)
δυστηχως τοχω κανει πολλες φορες αυτο και στη βιντεοσκοπηση μονο το touch auto focus βγαινει..ενω στη καμερα δουλευει κανονικα.Αλλο ενα εγκλημα της απλ.:O
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όταν έχεις ανοιχτή την camera σου να κάνεις ένα άγγιγμα στην οθόνη.. Έτσι θα εμφανιστεί μια μπάρα όπου θα μπορείς να κάνεις zoom.... Τουλάχιστον στα 3GS έτσι είναι και είναι αδύνατον να το αφαίρεσαν από το 4.... ;)

Μόνο στη λήψη φωτογραφιών γίνεται αυτό.

Στη λήψη βίντεο δεν υπάρχει επιλογή για zoom.

Link to comment
Share on other sites

Το iphone λοιπόν έχει πολύ περισσότερα πράγματα όταν είναι j/b. Ούτε χαλάει με το j/b ούτε χάνεις την εγγύηση, μιας και το επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή θελήσεις, χωρίς να φαίνεται το παραμικρό. Όπως και στα android το root, έτσι και στα iphone το jailbreak είναι απαραίτητα για το χρήστη που θέλει τη συσκευή του ελεύθερη.

 

Αρα, ΝΑΙ, έχει φοβερό μετρητή κλήσεων το iPhone.

 

Πως λέγεται αυτός ο μετρητης κλήσεων ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S.O.S

 

Μόλις πήγα να κάνω Update σε 4.1 και το ρημάδι έσκασε... προσπαθώ να κάνω restore αλλά σκάει και αυτό...

 

"The iPhone could not be restored. An unknown error occurred (1004).

 

Τα φώτα σας

 

S.O.S

 

Μόλις πήγα να κάνω Update σε 4.1 και το ρημάδι έσκασε... προσπαθώ να κάνω restore αλλά σκάει και αυτό...

 

"The iPhone could not be restored. An unknown error occurred (1004).

 

Τα φώτα σας

 

solved... ουφ πολύ πανικός για το τίποτα... ήταν απλό

 

http://www.simonblog.com/2010/09/11/how-to-fix-itunes-1004-error-and-kick-iphone-out-of-recovery-mode/

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Εαν διαβαζες παραπανω - ολη την συζήτηση - θα εβλεπες οτι μιλαμε για MH JB iPhones... Γιατι να πρεπει να το "σπασω" για να ξερω ποσο χρονο μιλαω ρε παιδια? Ήμαρτον!

 

Το σπάσιμο Είναι πανευκολο αξίζει Γιατί κερδίζεις πολλά μην το σκεφτεσε καντο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γραψει καποιος περιληπτικα σε bullets τα + &. - για να κανει καποιος jb?

Επισης απο που θα τεβαζουμε apps πια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εχω στο 3G το ios 4.0 και μου εστειλαν μηνυμα mms αλλα δεν το ελαβα γιατι δεν ξερω τι συμβαινει με τις ρυθμισεις, θυμιζω οτι εχω F2G ΚΑΙ 1,5 γιγκα Ιντερνετ ενώ κανονικα εχω ιντερνετ και μειλ. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την ιΟS 4 υπάρχει multitasking?

 

Αν ναι, πώς ενεργοποιείται αυτό?

 

Μήπως, θα χρειαστεί και πάλι το backgrounder από cydia?

 

Έχω το 3GS με την 4.01 με limera1n.

Link to comment
Share on other sites

Το multitasking το εχω ενεργοποιησει και ειναι αψογο, απλα θλεει μαι παρεμβαση στο μητρωο του κινητου, ψαξε στο cydia για λεπτομερειεες, χτυπας δυο φορες το κεντρικο πληκτρο και φαινονται οι ενεργες εφαρμογες που μπορεις να σταματησεις, κατι σαν διαχειριση εργασιων...
Link to comment
Share on other sites

Το multitasking το εχω ενεργοποιησει και ειναι αψογο, απλα θλεει μαι παρεμβαση στο μητρωο του κινητου, ψαξε στο cydia για λεπτομερειεες, χτυπας δυο φορες το κεντρικο πληκτρο και φαινονται οι ενεργες εφαρμογες που μπορεις να σταματησεις, κατι σαν διαχειριση εργασιων...

 

Πώς το έχεις ενεργοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έχεις ενεργοποιήσει?

 

Το muktitasking δεν χρειάζεται ενεργοποίηση από κάποιο μενού, απλά να το υποστηρίζει η κάθε εφαρμογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω,εκανα upgrade σε 4.1 την 3.1,το κινητο το ειχα κανει jailbreak και ειχα παρα πολλες εφαρμογες σπασμενες κατεβασμενες,με το upgrade τις εχω μεν ολες περασμενες στο itunes, αλλα δεν μπορω να τις περασω στο κινητο,υπαρχει καποια εφαρμογη για να μπορω να ξανακανω sync το itunes με το κινητο μου?να περασω τις παλιες αλλα και να βαλω και καινουργιες μεσα
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω,εκανα upgrade σε 4.1 την 3.1,το κινητο το ειχα κανει jailbreak και ειχα παρα πολλες εφαρμογες σπασμενες κατεβασμενες,με το upgrade τις εχω μεν ολες περασμενες στο itunes, αλλα δεν μπορω να τις περασω στο κινητο,υπαρχει καποια εφαρμογη για να μπορω να ξανακανω sync το itunes με το κινητο μου?να περασω τις παλιες αλλα και να βαλω και καινουργιες μεσα

 

Mηπως εχεις παλιο itunes?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω στο 3G το ios 4.0 και μου εστειλαν μηνυμα mms αλλα δεν το ελαβα γιατι δεν ξερω τι συμβαινει με τις ρυθμισεις, θυμιζω οτι εχω F2G ΚΑΙ 1,5 γιγκα Ιντερνετ ενώ κανονικα εχω ιντερνετ και μειλ. Τι να κανω?

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις data από το παρακάτω θέμα,

 

MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω,εκανα upgrade σε 4.1 την 3.1,το κινητο το ειχα κανει jailbreak και ειχα παρα πολλες εφαρμογες σπασμενες κατεβασμενες,με το upgrade τις εχω μεν ολες περασμενες στο itunes, αλλα δεν μπορω να τις περασω στο κινητο,υπαρχει καποια εφαρμογη για να μπορω να ξανακανω sync το itunes με το κινητο μου?να περασω τις παλιες αλλα και να βαλω και καινουργιες μεσα

 

Απο οτι καταλαβα θες να περασεις και σπασμενες εφαρμογες απο το itunes αλλα απο οτι καταλαβα δεν εχεις κανει jailbreak...!Απο οτι ξερω πρεπει πρωτα να κανεις Jb...!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω,εκανα upgrade σε 4.1 την 3.1,το κινητο το ειχα κανει jailbreak και ειχα παρα πολλες εφαρμογες σπασμενες κατεβασμενες,με το upgrade τις εχω μεν ολες περασμενες στο itunes, αλλα δεν μπορω να τις περασω στο κινητο,υπαρχει καποια εφαρμογη για να μπορω να ξανακανω sync το itunes με το κινητο μου?να περασω τις παλιες αλλα και να βαλω και καινουργιες μεσα

 

Κάνεις jb πάλι, προσθέτεις το repo του hackulo και κάνεις εγκατάσταση το AppSync 4.1 για να μπορέσεις να περάσεις σπασμένες εφαρμογές.

 

+ το ότι αν δεν κάνεις jb δεν υπάρχει τρόπος να περάσεις σπασμένες.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...