Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικο δικτυο.εχω παρει παλαιωτερα ενα νοκια κλειδωμενο εκει και δουλευει κανονικα εδω

σε υπερευχαριστω για την αμεσοτητα σου. ελπιζω να τα καταφερω και να το παρω...:rolleyes:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σαν μέγεθος στο χέρι με ξενίζει και θεωρώ για την ώρα ότι το 3gs που είχα μου καθόταν πιό καλά στο χέρι, σου δίνει την αίσθηση πιό μικρου και τουλάχιστον πρέπει να το συνιθίσω.

 

Μηπως φταιει το γεγονος οτι το 3gs εκανε καμπυλη πισω και "κουμπωνε" καλυτερα σε ενα χερι απ οτι αυτο που ειναι φλατ και μενει καποιο κενο; Πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας καθαρα αυτο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι του iphone 4.... Το iPhone ζεσταίνεται πολύ ή είναι δική μου ιδεά?

Και εννοώ όταν σερφάρεις για ώρα είτε με 3G ή Wifi νιώθω το πίσω μέρος, στην περιοχή του μήλου να αυξάνει ιδιαίτερα τη θερμοκρασία.. Το κάνει κ σε εσαάς? κ γενικά είναι φυσιολογικό να νιωθεις το γυαλί έτσι θερμό?

 

Επίσης κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει.. Η μπαταρία.. Πως είναι οι επιδόσεις σας? Γιατι εγώ βλέπω πως αν μπαίνεις στο ιντερνετ με κανονικούς ρυθμούς η μπαταρία πέφτει με γοργούς ρυθμούς.. Σε σημείο που κάθε βράδυ να φτάνει 20-10% κ να το βάζω για φόρτισμα...

Edited by JustMichalis
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι του iphone 4.... Το iPhone ζεσταίνεται πολύ ή είναι δική μου ιδεά?

Και εννοώ όταν σερφάρεις για ώρα είτε με 3G ή Wifi νιώθω το πίσω μέρος, στην περιοχή του μήλου να αυξάνει ιδιαίτερα τη θερμοκρασία.. Το κάνει κ σε εσαάς? κ γενικά είναι φυσιολογικό να νιωθεις το γυαλί έτσι θερμό?

 

Επίσης κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει.. Η μπαταρία.. Πως είναι οι επιδόσεις σας? Γιατι εγώ βλέπω πως αν μπαίνεις στο ιντερνετ με κανονικούς ρυθμούς η μπαταρία πέφτει με γοργούς ρυθμούς.. Σε σημείο που κάθε βράδυ να φτάνει 20-10% κ να το βάζω για φόρτισμα...

 

Ναι ζεσταίνεται αρκετά, μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό.

 

Για την μπαταρία: Εξαρτάται απο πολλα πράματα. Αμα σερφάρεις αρκετά κάθε μέρα τότε είναι φυσιολογικό να πέφτει η μπαταρία. Τη φωτεινότητα της οθόνης κατεβάζω αρκετά εγώ (στο 25% περιπου) και είδα ότι κάνει μεγάλη διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας. Επίσης τα push notifications, location services, το email fetching επηρέαζουν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα αν κλείσεις όλα τα notif, services, emails, καταναλώνει λιγότερο μπαταρία αλλά τότε παύει να είναι κ smartphone...

Πάντως μου κάνει εντύπωση πχ στο iPad σερφάρεις λίγα λεπτά και από 100% θα πάει 99% ενώ στο iphone σε λίγα λεπτά θα πέσει στο 90%.... Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση πχ στο iPad σερφάρεις λίγα λεπτά και από 100% θα πάει 99% ενώ στο iphone σε λίγα λεπτά θα πέσει στο 90%.... Γιατί?

 

Δες διαστασεις μπαταριας του iPad και τις διαστασεις μπαταριας του iPhone 4 και θα καταλαβεις. ;)

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

χμμ... δλδ επειδή η μπαταρία του ipad διαρκεί 10 ώρες συνεχούς χρήσης για αυτό? στο iphone πόσο διαρκεί δλδ με συνεχή χρήση?
Link to comment
Share on other sites

...στο iphone πόσο διαρκεί δλδ με συνεχή χρήση?

 

Εξαρταται απο τη χρηση που κανεις. Καποιοι δεν βγαζουν ουτε την ημερα με τη χρηση που κανουν σε web browsing μαζι με app gaming για παραδειγμα. Ολα ειναι θεμα χρησης. Ειναι σαν να λες ποσο αντεχεις σεξουαλικα ενα πραμα. Εξαρταται απο τη χρηση. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

χμμ... δλδ επειδή η μπαταρία του ipad διαρκεί 10 ώρες συνεχούς χρήσης για αυτό? στο iphone πόσο διαρκεί δλδ με συνεχή χρήση?

 

Στο iPad πήρα μέχρι και 11 ώρες συνεχούς χρήσης (σερφάρισμα, ταινείες, Apps). Sto τηλέφωνο πήρα 6.5 ώρες. Να σημειώσω ότι μιλώ για WiFi στο iPad και συνδιασμό WiFi και 3G στο iPhone 4.

Link to comment
Share on other sites

Κατι που μολις θυμηθηκα και ειχα ξεχασει να αναφερω. Γνωστα τα περισσοτερα βεβαια αλλα food for thought. :)

 

http://www.pocket-lint.com/news/34369/iphone-5-rumours-start-already

 

Μετα τις 30 Σεπτεμβριου τι θα γινει αραγε? Φημες λενε για Οκτωβρη οτι θα υπαρξει αλλη σχεδιαση ενω απο Ιανουαριο 2011 θα πρεπει να υπαρχει κοινη υποδοχη φορτισης στη συσκευη. Στο iLounge αναφερθηκαν σε νεο iPhone (5?) οπως διαβασαμε ολοι μερικες σελιδες πιο πισω. Κατι μου λεει οτι απλα ξεπουλαει τωρα η Apple το iPhone 4 και μετα βγει κατι αλλο. Αν αυτο πραγματι ισχυει για ποιο λογο τοτε η βιασυνη να λανσαρει το iPhone 4 πριν μερικους μηνες?

 

The Lord of the Phones... and the saga continues... :D

 

Κοιτα που θα γυρισουν και ταινια στο τελος! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κατι που μολις θυμηθηκα και ειχα ξεχασει να αναφερω. Γνωστα τα περισσοτερα βεβαια αλλα food for thought. :)

 

http://www.pocket-lint.com/news/34369/iphone-5-rumours-start-already

 

Μετα τις 30 Σεπτεμβριου τι θα γινει αραγε? Φημες λενε για Οκτωβρη οτι θα υπαρξει αλλη σχεδιαση ενω απο Ιανουαριο 2011 θα πρεπει να υπαρχει κοινη υποδοχη φορτισης στη συσκευη. Στο iLounge αναφερθηκαν σε νεο iPhone (5?) οπως διαβασαμε ολοι μερικες σελιδες πιο πισω. Κατι μου λεει οτι απλα ξεπουλαει τωρα η Apple το iPhone 4 και μετα βγει κατι αλλο. Αν αυτο πραγματι ισχυει για ποιο λογο τοτε η βιασυνη να λανσαρει το iPhone 4 πριν μερικους μηνες?

 

The Lord of the Phones... and the saga continues... :D

 

Κοιτα που θα γυρισουν και ταινια στο τελος! :lol:

 

Εγώ νομίζω ότι οι φήμες για iPhone 5 είναι παραμύθια όπως ήταν πέρσι για το iPhone mini που θα έβγαινε Χριστούγεννα 2009!

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο πραγματι ισχυει για ποιο λογο τοτε η βιασυνη να λανσαρει το iPhone 4 πριν μερικους μηνες?

Η APPLE σταθερά κάθε χρόνο τον Ιούνιο, παρουσιάζει το νέο iPhone και το διαθέτει σχεδόν άμεσα στην αγορά.

Η σχεδίαση του iPhone 4 είχε ξεκινήσει πριν δύο χρόνια και η APPLE γνώριζε το θέμα της κεραίας.

Οι μηχανικοί της πιστεύουν ότι δεν υπάρχει θέμα, τέτοιο έτσι ώστε να εμποδίζεται ή να μεταβάλεται η ποιότητα της επικοινωνίας.

Διαβάστε εδώ

P.S.

Οι χρήστες του τηλεφώνου μάλλον κάτι τέτοιο διαβεβαιώνουν...

 

Εγώ νομίζω ότι οι φήμες για iPhone 5 είναι παραμύθια όπως ήταν πέρσι για το iPhone mini που θα έβγαινε Χριστούγεννα 2009!

Δεν είμαι στο μυαλό του CEO της APPLE, αλλά θα συμφωνήσω και εγώ.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι που μολις θυμηθηκα και ειχα ξεχασει να αναφερω. Γνωστα τα περισσοτερα βεβαια αλλα food for thought. :)

 

http://www.pocket-lint.com/news/34369/iphone-5-rumours-start-already

 

Μετα τις 30 Σεπτεμβριου τι θα γινει αραγε? Φημες λενε για Οκτωβρη οτι θα υπαρξει αλλη σχεδιαση ενω απο Ιανουαριο 2011 θα πρεπει να υπαρχει κοινη υποδοχη φορτισης στη συσκευη. Στο iLounge αναφερθηκαν σε νεο iPhone (5?) οπως διαβασαμε ολοι μερικες σελιδες πιο πισω. Κατι μου λεει οτι απλα ξεπουλαει τωρα η Apple το iPhone 4 και μετα βγει κατι αλλο. Αν αυτο πραγματι ισχυει για ποιο λογο τοτε η βιασυνη να λανσαρει το iPhone 4 πριν μερικους μηνες?

 

The Lord of the Phones... and the saga continues... :D

 

Κοιτα που θα γυρισουν και ταινια στο τελος! :lol:

 

Νομίζω οτι η καταληκτική ημερομηνία του τέλους Σεπτεμβρίου έχει να κάνει με τον επανασχεδιασμό της παραγωγής των bumpers κι οχι με την εμπορική πορεία του IP4.Φήμες κάνουν λόγο οτι η Apple έχει προπαραγγείλει απο στο Foxconn περίπου 24 εκατομμύρια κομμάτια,μέσα στο '10.Δε θα'χε νόημα να τα "πετάξει στα σκουπίδια" και να σχεδιάσει ένα νέο iPhone.Ειδικά όταν το υπάρχον πουλάει με τέτοιους ρυθμούς.

 

Κάτι τέτοιο θα έχει νόημα μόνο αν το Antennagate βλάψει μεσοπρόθεσμα τις πωλήσεις.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει πολυ φημολογια. Κλασσικη περιπτωση δηλαδη. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανεις τι θα γινει με βοντα;

Δηλ εφοσον δεν δεχονται προκρατησεις θα το παρει οποιος «κατασκηνωσει» η οταν επισημα θα το παρουσιασουν τοτε θα δεχονται παραγγελιες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανεις τι θα γινει με βοντα;

Δηλ εφοσον δεν δεχονται προκρατησεις θα το παρει οποιος «κατασκηνωσει» η οταν επισημα θα το παρουσιασουν τοτε θα δεχονται παραγγελιες;

 

Μάλλον οποίος κατασκήνωση

Link to comment
Share on other sites

Και κάνει συμβόλαιο (ή ανανεώσει το ήδη υπάρχον) :whistle:

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος γίνεται και με ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ για αγορα microsim απο vodafone ή κοσμοτε?ον λαιν εννοω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εμενα το 4αρι αναπαυετε σπιτι μου, μου το εφεραν απο Ντιροιτ... απλα αυτη την στιγμη δεν ειμαι εγω σπιτι οποτε με περιμενει αυτο.. θα σας εχω περισσοτερα μετα της 18 του μηνος οποτε μεχρι τοτε ολο και καποιος θα σας πει της πρωτες εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το 4αρι αναπαυετε σπιτι μου, μου το εφεραν απο Ντιροιτ... απλα αυτη την στιγμη δεν ειμαι εγω σπιτι οποτε με περιμενει αυτο.. θα σας εχω περισσοτερα μετα της 18 του μηνος οποτε μεχρι τοτε ολο και καποιος θα σας πει της πρωτες εντυπωσεις.

Σκετη συσκευη αγοραστηκε;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι σιγουρος οτι εχει ξαναρωτηθει, συγχωρεστε αλλα απο ελειψη χρονου δεν μπορω να κατσω να ψαξω ολες αυτες τις σελιδες για να βρω την απαντηση, οποτε θα το ξαναρωτησω...

 

Γνωριζετε ποτε θα αρχισει να πωλειται το κινητο Ελλαδα?

 

Επισης να ρωτησω κατι αλλο...Αν αγορασω απο καποια e-shop ελληνικα το αμερικανικο μοντελο που κυκλοφορει ηδη θα εχω τιποτα μειονεκτηματα? Το σιγουρο φανταζομαι ειναι οτι δε θα εχει ελληνικα μενου και πληκτρολογιο σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο ερώτημα μάλλον τελευταία βδομάδα του Αυγούστου.

 

Αν η συσκευή είναι εξωτερικού θα έχεις μια χαρά ελληνικά κ λογικά ολά τα ελληνικά μαγαζιά θα έχουν φέρει παραεισαγωγή μοντέλα τα οποία θα είναι sim-free.Κανένα μειονέκτημα πέραν της εγγυήσεως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!μίλησα με φίλο που δουλεύει στο γερμανό και μου είπε πως σε αυτούς το iphone 4 θα αρχίσει να διατίθεται από τις 6 σεπτέμβρίου γιά αγορά μέσω συμβολαίου με την cosmote και για αγορά σκέτη συσκευή από οκτώμβριο και μετά!!!
Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!μίλησα με φίλο που δουλεύει στο γερμανό και μου είπε πως σε αυτούς το iphone 4 θα αρχίσει να διατίθεται από τις 6 σεπτέμβρίου γιά αγορά μέσω συμβολαίου με την cosmote και για αγορά σκέτη συσκευή από οκτώμβριο και μετά!!!

Και πως το εμαθε αυτος; Γιατι ουτε τα κεντρικα ξερουν κατι ουτε η cosmote...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...