Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ... κάτι μου λέει ότι αυτό είναι πρόβλημα windows (drivers). ένας γνωστός μου που είχε το ίδιο πρόβλημα αναγκάστηκε τελικά να κάνει format. Εγω για αρχή λέω να βγάλεις ότι έχει να κάνει με Apple (itunes, mobile me, etc) να κάνεις μια επανεκκίνηση και μετά να ξαναπεράσεις το itunes. Το κινητό μη το έχεις συνδεδεμένο επάνω. Βαλε το αφού έχεις εγκαταστήσει το iTunes.

 

Εκανα unistall οτι είχε apple μέσα ,εγκατάσταση ξανά και τίποτα:O,εξακολουθεί να το βλέπει μόνο μέσω Itunes που απο εκεί δεν μπορώ /δεν ξέρω αν μπορώ της φωτογραφίες που έχω τραβήξει ....γκρρρρ

 

Ενα πακετάκι με drivers δεν υπάρχουν να τους κατεβάσω να τους στήσω και να τελειώνει η ιστορία ?? :(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω να σου πω πιο πολλά... δοκίμασε να κάνεις και ένα search στο Google μπας και...

 

Edit> κοίτα τι βρήκα... http://www.troublefixers.com/solved-iphone-does-not-show-up-in-my-computer-iphone-icon-missing-in-windows-explorer-cannot-transfer-iphone-photos-in-my-computer-iphone-disappeared-does-not-display-as-drive-with-camera-ic/

Δοκίμασε το και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά περιμένω να πάρω και εγώ το iPhone. Από ενα παλικάρι μεταχειρισμένο.είναι στην έκδοση 4.3.5 αν δεν κάνω λάθος και το έχει κάνει jailbreak και μου είπε ότι αν κλείσει από μπαταρία πρέπει να το συνδεσω με το pc για να ξαναανοιξει. Ήθελα να ρωτήσω μπορώ να το κάνω ένα reset και update. K απλά να περιμένω μέχρι να βγει το jailbreak κανονικά ώστε να μην χρειάζεται να το συνδεω στο pc κάθε φορά που σβήνει. Συγνώμη αν είμαι σε λάθος thread η έχει ερωτηθεί ξανά αυτό ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει βγει ενας οδηγός για να μπορέσεις να πας "πίσω" σε μια έκδοση iPhone χωρίς να έχεις απαραίτητα κρατημένα τα SHSH.

Δες εδω http://www.spiritjb.org/2011/08/downgrade-ios-435-to-433-without-shsh.html

 

ΥΓ. Απο την άλλη - επειδή μάλλον δεν εισαι πολύ εξοικειωμένος /νη με την λειτουργία του iPhone - θα ελεγα να πεις εσυ στον πωλητή να στο κανει αυτός για να μη σε βάλει σε μπελάδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω μέρες τώρα ένα πρόβλημα.

Σχετικά με το WiFi.

Βάζω τον κωδικό μπαίνω όμως την επόμενη φορά που Θα παω να συνδεθω θα πρέπει να βάλω και πάλι κωδικό.

Τα ίδια και με το ipad

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση το router σου και προσπάθησε παλι.

Σωστό, αυτό δε Το έκανα, thanks

 

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει βγει ενας οδηγός για να μπορέσεις να πας "πίσω" σε μια έκδοση iPhone χωρίς να έχεις απαραίτητα κρατημένα τα SHSH.

Δες εδω http://www.spiritjb.org/2011/08/downgrade-ios-435-to-433-without-shsh.html

 

οι αποψεις διιστανται......

 

δεν νομιζω οτι ειναι δυνατη η υποβαθμιση και επιστροφη χωρις προηγουμενο μπακαπ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανακαλυψα τωρα στις διακοπες,οτι ενω συνδεοταν σενα δικτυο(εδειχνε τα ημικυκλια) οταν ανοιγα το safari ελεγε οτι ειναι αδυνατη η συνδεση...η βλακια ειναι οτι ενα ipod touch ακριβως διπλα μου εμπαινε κανονικα....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

το επαθα και εγω αυτο στισ διακοπες.

εμενα εδειχνε 3 γραμμες και ο safari δεν μπορουσε να ανοιξει επειδη δεν ημουν συνδεμενος σε καποιο δικτυο.

η κοπελα απο το διπλα τραπεζε ειχε 3GS και εμπαινε κανονικα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Εκανα unistall οτι είχε apple μέσα ,εγκατάσταση ξανά και τίποτα:O,εξακολουθεί να το βλέπει μόνο μέσω Itunes που απο εκεί δεν μπορώ /δεν ξέρω αν μπορώ της φωτογραφίες που έχω τραβήξει ....γκρρρρ

 

Ενα πακετάκι με drivers δεν υπάρχουν να τους κατεβάσω να τους στήσω και να τελειώνει η ιστορία ?? :(

 

 

Just for the record ακολουθώντας της οδηγίες από το site της apple πως θα κάνω unistall το Itunes ,ξήλωσα και το mobile me και πείραξα κάτι στην registry και ευτυχώς πια το βλέπει και σαν εξωτερικό σκληρό :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους πρωτη φορα στο apple coner μου καναν δωρο το iphone 4 εχω βαλει το λογαριασμο μου στο itunes αλλα μου βγαζει συνεχεια να κανω συνδεση με το λογαριασμο της φιλης που μου το εκανε δωρο ξερει κανεις πως το βγαζω απο το iphone αυτο το πραγμα ......
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Settings> Store > Apple ID και κάνε sign out.

To εχω κανει βλεπω μονο το δικο μου αλλα μου βγαζει ανα διαστηματα και το email της φιλης μου να βαλω κωδικο..... ειμαι σε 4.1 ακομα ρε παιδια και ακουω για την μπαταρια οτι κραταει εμενα με 3g ενα 8 ωρο το βγαζει δεν το βγαζει.....

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι του τρέχεις και την έχεις ξελιγώσει την μπαταρία!!!! για κάνε 2κλικ στο home button και άρχισε και κλείνε apps .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι του τρέχεις και την έχεις ξελιγώσει την μπαταρία!!!! για κάνε 2κλικ στο home button και άρχισε και κλείνε apps .

upsssss δεν το ηξερα αυτο .... πανω απο 20 apps τρεχουνε thnx φιλος ...... καινουριος στο iOS :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

upsssss δεν το ηξερα αυτο .... πανω απο 20 apps τρεχουνε thnx φιλος ...... καινουριος στο iOS :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλα, μη φανταστεις οτι αυτο θα σου απογειωσει την μπαταρια.

Με 3g να περιμενεις αυτονομια καντα στις 24 ωρες αν η χρηση της συσκευης ειναι περιπου 4 -5 ωρες. Αν η χρηση ειναι περισσοτερη, μειωνεται και η αναμονη. Αυτη ειναι η αυτονομια της συσκευης. Πολυ καλη συγκριτικα παντως.

Για να σου βγαζει εσενα 8ωρο, πρεπει να μη το αφηνεις απο τα χερια σου ή καποιο προγραμμα να σου ρουφαει την μπαταρια.

 

Κλεισε ολες τις εφαρμογες στο παρασκηνιο και κανε επανεκκινηση της συσκευης!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

upsssss δεν το ηξερα αυτο .... πανω απο 20 apps τρεχουνε thnx φιλος ...... καινουριος στο iOS :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Αν επιτρέπετε τι apps τρέχεις ??

*μπας και βρούμε ποιο είναι αυτό που σου ρουφάει την μπαταρία .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει διαφορα δηλ αν κλεινετε τα apps που τρεχουνε στο προσκηνιο???

εμενα ετρεχαν ολα γτ ποτε δεν τα ειχα κλεισει.

για να δουθμε

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχετε δει διαφορα δηλ αν κλεινετε τα apps που τρεχουνε στο προσκηνιο???

εμενα ετρεχαν ολα γτ ποτε δεν τα ειχα κλεισει.

για να δουθμε

Οχι, δεν εχω δει διαφορα. Ομως, μπορει να ειναι καποια εφαρμογη που να τρωει μπαταρια λογω δυσλειτουργιας ή για καποιο αλλο λογο. Τουλαχιστον τις εφαρμογες που κανουν χρηση gps , ας τις κλεινουμε (χαρτες ή καποιο destinator εννοω)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να συνδεσω το αιφον σεναν υπολογιστη που εχει ηδη συνδεθει με αιφον και εχει κανονικα επαφεσ εφαρμογεσ κλπ χωρις να πηραχτουν τα αρχεια μου?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχω δει διαφορα. Ομως, μπορει να ειναι καποια εφαρμογη που να τρωει μπαταρια λογω δυσλειτουργιας ή για καποιο αλλο λογο. Τουλαχιστον τις εφαρμογες που κανουν χρηση gps , ας τις κλεινουμε (χαρτες ή καποιο destinator εννοω)

 

αν ειναι δηλ καποιο app gps (ρωταω επειδη δεν εχω κατι τετοιο) ειναι ανοιχτο, βγαινει πανω δεξια το βελακι για να τρωει την μπαταρια???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δηλ καποιο app gps (ρωταω επειδη δεν εχω κατι τετοιο) ειναι ανοιχτο, βγαινει πανω δεξια το βελακι για να τρωει την μπαταρια???

Ναι, το βελακι σημαονει οτι γινεται χρηση του gps, αλλα εγω εννοω εφαρμογες οπως οι χαρτες ή καποιο προγραμμα πλοηγησης.

Gps χρησιμοποιουν ακομα και εφαρμογες data counter, αλλα αυτες δεν τρωνε μπαταρια στο παρασκηνιο.

Παντως γενικα μην αγχωνεσαι. Τις εφαρμογες κανονικα υποτιθετσι οτι δεν τις κλεινεις, δηλαδη οτι δεν ασχολειται ο χρηστης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι εκει στην Apple εχουν χασει την μπαλα,ολη μερα πινουν,δεν εξηγειται αλλιως να εχουν χασει και το iphone 5 το πρωτοτυπο.

Θα μας τρελλανουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα απο cydia η γενικα κατι π να μν αφηνει να εμφανιζεται το μνμ οταν ερχεται...???
KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...