Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!ενασ φιλος εχει το τηλ και ξαφνικα καμια φορα οχι συνεχωμενα αλλα αρκετα συχνα δεν παιζει ο ηχος η δονηση και η μπροστινη camera!καμια ιδεα?δεν ειναι jailbroken και δεν το παθε απο πτωση κλπ!!καμια ιδεα η βοηθεια!??

 

Θα πρέπει να απευθυνθεί σε τεχνικό, δεν φαίνεται για software πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα!ενασ φιλος εχει το τηλ και ξαφνικα καμια φορα οχι συνεχωμενα αλλα αρκετα συχνα δεν παιζει ο ηχος η δονηση και η μπροστινη camera!καμια ιδεα?δεν ειναι jailbroken και δεν το παθε απο πτωση κλπ!!καμια ιδεα η βοηθεια!??

 

 

Θα πρέπει να απευθυνθεί σε τεχνικό, δεν φαίνεται για software πρόβλημα.

 

 

 

καποιος μου πε οτι αν αλαξουμε το dock connector θα φτιαξει ισχιει??

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

καποιος μου πε οτι αν αλαξουμε το dock connector θα φτιαξει ισχιει??

 

Λίγο άτοπο αυτό. Το dock connector (λογικά να το δεις) δε συνδέεται ούτε με τα κουμπιά της δόνησης ούτε με την κάμερα. Και επίσης, ούτε τα δύο προβλήματα συνδέονται.. μεταξύ τους. Είναι σε τελείως διαφορετικές πλευρές της συσκευής... Και εσωτερικά, έχουν άλλα components ...

 

Εγώ θα έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις software reset. Αν δεν καταλήξεις 100% ότι είναι softwar-ικό το πρόβλημα, να μην κάνεις καμία επιδιόρθωση στη συσκευή σου.

Αν τότε, μετά από restore συνεχίσεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα, το συζητάμε!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άτοπο αυτό. Το dock connector (λογικά να το δεις) δε συνδέεται ούτε με τα κουμπιά της δόνησης ούτε με την κάμερα. Και επίσης, ούτε τα δύο προβλήματα συνδέονται.. μεταξύ τους. Είναι σε τελείως διαφορετικές πλευρές της συσκευής... Και εσωτερικά, έχουν άλλα components ...

 

Εγώ θα έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις software reset. Αν δεν καταλήξεις 100% ότι είναι softwar-ικό το πρόβλημα, να μην κάνεις καμία επιδιόρθωση στη συσκευή σου.

Αν τότε, μετά από restore συνεχίσεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα, το συζητάμε!

 

 

http://www.imore.com/having-sound-issues-your-iphone-4-or-iphone-4s-heres-how-fix-them

 

θα του πω τισ γνωμες σας και βλεπουμε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ενασ φιλος εχει το τηλ και ξαφνικα καμια φορα οχι συνεχωμενα αλλα αρκετα συχνα δεν παιζει ο ηχος η δονηση και η μπροστινη camera!καμια ιδεα?δεν ειναι jailbroken και δεν το παθε απο πτωση κλπ!!καμια ιδεα η βοηθεια!??

 

Αν και δεν φαίνεται για software καλά ειναι ας κρατήσει κάπου όλα τα αρχεία και ας κάνει ενα restore και μετά set up as new. ΦΕΝ σχετίζονται μεταξύ τους αυτά οπότε μάλλον εχει πρόβλημα το τηλέφωνο αλλα και πάλι δεν νομίζω να εχει πρόβλημα σε 3 σημείο.

Πολυ περίεργο.

Ας κάνει πρώτα restore και θα δούμε πως θα παει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θα δω!μεχρι στιγμης 2 ημερες δεν το εχει ξανακανει!το πολυ πολυ να αλλαξω σιμ!ευχαριστω παντως παιδια..

 

Τελικα άλλαξα σιμ!το ξαναεκανε!ελπιζω να έφταιγε αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα άλλαξα σιμ!το ξαναεκανε!ελπιζω να έφταιγε αυτο!!

 

Εχω τυχει πολλες συσκευες δεν γνωριζω απο τι ειναι το προβλημα παντως.

Οσο για την σιμ δεν νομιζω οτι θα γινει κατι. Προσωπικη μου αποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

http://www.imore.com/having-sound-issues-your-iphone-4-or-iphone-4s-heres-how-fix-them

 

θα του πω τισ γνωμες σας και βλεπουμε ευχαριστω πολυ!

 

Έχοντας δουλέψει στην ίδια την Apple αρκετά χρόνια... πραγματικά πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει στην ίδια την Apple αρκετά χρόνια... πραγματικά πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!

 

λοιπον εχω το κινητο στα χερια μου!ακουστε τωρα γτ εγω τρελαθηκα!

το συνδεω με pc να δω να κανω restore!

και μολις ανοιξα itunes μου πεταει μνμ για αναβαθμηση 8.1.2!!!!!!

λεω πλακα μου κανει..

ανοιγω ifunbox και το βλεπει σαν Iphone 5s λεω δεν υπαρχει!!!

τες πα...κανω reset μπας και...τιποτα!απο μενου!

κανω reset (home+power botton)τιποτα!

εε και τι να κανα..DFU mode και restore!boom ολα κομπλε!

το παρακολουθει και οφιλος απο δω και περα και βλεπουμε!

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία οτι οταν δέχομαι καποια κλήση δεν εχω την επιλογή απόρριψης παρά μονο απάντησης. Ειναι κάπως ενοχλητικό να μην μπορω να πάτηςω το κόκκινο της απόρριψης και να παίζω με κουμπιά για να το κλείσω. Υπαρχει καποια επιλογή που ξεχνάω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία οτι οταν δέχομαι καποια κλήση δεν εχω την επιλογή απόρριψης παρά μονο απάντησης. Ειναι κάπως ενοχλητικό να μην μπορω να πάτηςω το κόκκινο της απόρριψης και να παίζω με κουμπιά για να το κλείσω. Υπαρχει καποια επιλογή που ξεχνάω;

Ευχαριστω

 

 

Διπλό πάτημα το Power Button.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία οτι οταν δέχομαι καποια κλήση δεν εχω την επιλογή απόρριψης παρά μονο απάντησης. Ειναι κάπως ενοχλητικό να μην μπορω να πάτηςω το κόκκινο της απόρριψης και να παίζω με κουμπιά για να το κλείσω. Υπαρχει καποια επιλογή που ξεχνάω;

Ευχαριστω

 

Όλα δημιουργούνται με κάποια λόγική άσχετη με τα θέλω μας. Σε μία εισερχόμενη κλήση όταν η συσκευή σας είναι κλειδωμένη έχετε την επιλογή να την απορρίψετε πατώντας υπενθύμιση και να ορίσετε στη συσκευή πότε να σας ειδοποιήσει.

 

Ως δεύτερη επιλογή έχετε τη δυνατότητα αποστολής αυτοματοποιημένου μηνύματος, κάνοντας και πάλι απόρριψη. Επίσης όταν είναι κλειδωμένη, μπορείτε να κάνετε σίγαση πατώντας το power button μία φορά ή απόρριψη με δύο φορές.

 

Εάν η συσκευή σας είναι ενεργή και βρίσκεστε μέσα σε κάποια εφαρμογή ή στην αρχική οθόνη έχετε τις ίδιες επιλογές κι επιπλέον μπορείτε να κάνετε απόρριψη και να συνεχίσετε την εργασία σας, πατώντας το κόκκινο ακουστικό. :)

 

Σχηματικά:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53135&stc=1&d=1416846831

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρα πολυ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας. Πραγματικά με βοήθησαν πολυ

 

παρακαλώ,

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία APPLECOSMOS learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

μου έσπασε η οθονη χθες μετά από πέσιμο υπάρχει κάποιο μαγαζί για να παραγγείλω ανταλλακτικό? και κάποιος οδηγός πως την αλλάζουμε την οθόνη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μου έσπασε η οθονη χθες μετά από πέσιμο υπάρχει κάποιο μαγαζί για να παραγγείλω ανταλλακτικό? και κάποιος οδηγός πως την αλλάζουμε την οθόνη?

Ευχαριστώ

 

Για να αντικαταστήσεις την οθόνη θα χρειαστεί να αποσυναρμολογήσεις όλόκληρη τη συσκευή και πίστεψε με έαν δεν γνωρίζεις και δεν έχεις εμπειρία δεν είναι κάτι εύκολο. Καλύτερα να απευθυνθείς σε τεχνικό.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Για να αντικαταστήσεις την οθόνη θα χρειαστεί να αποσυναρμολογήσεις όλόκληρη τη συσκευή και πίστεψε με έαν δεν γνωρίζεις και δεν έχεις εμπειρία δεν είναι κάτι εύκολο. Καλύτερα να απευθυνθείς σε τεχνικό.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

 

ξέρω πως δεν είναι κάτι απλό και γι αυτό και ρωτώ, αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικό, έχω αλλάξει ο ίδιος μπαταρία και είδα τι έχει μέσα το iphone...Τώρα όμως αν έχει φτιάξει κανείς την οθόνη ας μας πει τι έκανε, αν μπορεί.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αποσυναρμολογήσει iPhone 4S με μεγάλη προσοχή, πρώτη φορά, γύρω στα 40 λεπτά και δεν είχα κανένα θέμα. Δεν είναι πολύ δύσκολο αν προσέξεις τις οδηγίες στο ifixit.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να αλλάξω την οθόνη στο iphone 4 ενός φίλου. Επειδή υπάρχουν πολλές μαιμουδιές κτλ έχει αγοράσει κάποιος να μου προτείνει μαγαζί που να ξέρει ότι είναι οκ? Θα προτιμούσα από Ελλάδα για πιο γρήγορα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω ενα iphone 4 κ δυστυχως μου επεσε κατω μεσα στην ατυχια μου ευτυχως δεν εσπασε η οθονη αλλα τα πλαινα κουμπια δεν δουλευουνε κ οταν με παιρνουν τηλεφωνο εχω μονο δονηση.πηγα στους ηχους κ ειδα οτι το ηχειο δουλευει κανονικα απο τους ηχους κλησης.παρηγγειλα καλωδιοταινια αυτη που ειναι για τα κουμπια στο πλαι.εκανα σωστη επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω ενα iphone 4 κ δυστυχως μου επεσε κατω μεσα στην ατυχια μου ευτυχως δεν εσπασε η οθονη αλλα τα πλαινα κουμπια δεν δουλευουνε κ οταν με παιρνουν τηλεφωνο εχω μονο δονηση.πηγα στους ηχους κ ειδα οτι το ηχειο δουλευει κανονικα απο τους ηχους κλησης.παρηγγειλα καλωδιοταινια αυτη που ειναι για τα κουμπια στο πλαι.εκανα σωστη επιλογη?

 

Λογικά καλά έκανες γιατι μάλλον χάλασε το κουμπί και τώρα ειναι μόνιμα στο αθόρυβο η συσκευή σου γι αυτό δεν χτυπάει αφού το ηχείο δουλεύει.

Παρ όλα αυτά μπορεί να ειναι και κάτι άλλο κανεις δεν ξέρει μέχρι να το δοκιμάσεις και βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω ενα iphone 4 κ δυστυχως μου επεσε κατω μεσα στην ατυχια μου ευτυχως δεν εσπασε η οθονη αλλα τα πλαινα κουμπια δεν δουλευουνε κ οταν με παιρνουν τηλεφωνο εχω μονο δονηση.πηγα στους ηχους κ ειδα οτι το ηχειο δουλευει κανονικα απο τους ηχους κλησης.παρηγγειλα καλωδιοταινια αυτη που ειναι για τα κουμπια στο πλαι.εκανα σωστη επιλογη?

 

Το πιο πιθανό είναι να ξεκούμπωσε η καλωδιοταινία, καλό θα ήταν να το δει τεχνικός και να μην το επιχειρήσεις μόνος σου, εκτός κι αν είσαι γνώστης. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

θα έρθει στα χέρια μου ένα iPhone 4

θα χρειαστεί αναβάθμιση στο software . Ποιο είναι το καλύτερο για την συσκευή ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

θα έρθει στα χέρια μου ένα iPhone 4

θα χρειαστεί αναβάθμιση στο software . Ποιο είναι το καλύτερο για την συσκευή ;

 

Δεν μπορεις να βάλεις οποία έκδοση θέλεις. Αν εχει iOS 6 καλύτερα άφησε το ετσι. Αν όχι μονο 7.1.2 μπορεις να βάλεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...