Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!!!την βοηθεια σας παρακαλωωωωω!!!εκανα update σε μιας φιλης το τηλεφωνο κ απο εκει κ επειτα δεν ανοιγει καμια εφαρμογη τις ανοιγει κ κλεινουν αμεσως..ξερεις καποιος τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβληματακι με το app store...μεχρι χθες οταν ανοιγα την εφαρμογη app store απο το iphone και κατεβαζα η free η με πληρωμη μου ζηταγε τον password και επειτα κατεβαινε...μπηκε ενα φιλαρακι μου με το δικο του λογαριασμο στο iphone μου και οταν πηγα να ξαναμπω εγω δεν μου ζηταγε password για να κατεβασω, δηλαδη σαν να ειναι καταχωρημενο και δεν θελω να ειναι ετσι, διοτι αμα το παρει καποιος στα χερια του θα κατεβαζει ελευθερα....ξερεις κανεις πως αλλαζει αυτο? Edited by spi8as
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα θελω να ρωτησω ποτε θα γινει η παρουσιαση του νεου λειτουργικου της apple καθως κ η παρουσιαση του νεου iphone 5?Και που μπορω να το δω.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση του νέου λειτουργικού έγινε, το video εδω http://www.apple.com/apple-events/wwdc-2011/, η νέα συσκευή άγνωστο ποτε ακριβώς θα παρουσιαστεί.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα του iphone 4. Εδώ και 2 μέρες είμαι κάτοχος του iphone 4 και προσπαθώ να ρυθμίσω κάποια βασικά πράγματα μέχρι να βρω το χρόνο για να το ψάξω λίγο παραπάνω. Μέχρι τώρα πέρασα επαφές και ημερολόγια από το gmail μου εύκολα αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στη δημιουργία Apple ID που χρειάζομαι για να μπω στο market. Ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να κάνω Apple ID χωρίς να δώσω αυτή τη στιγμή στοιχεία πιστωτικής κάρτας? Δεν έχω βγάλει ακόμα χρεωστική και δεν θέλω να δώσω τα στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας. Το μόνο που θέλω άλλωστε προς το παρόν είναι να κατεβάσω κάποιες δωρεάν εφαρμογές που χρειάζομαι. Τι μπορεί να γίνει? Έχω δοκιμάσει 2 φορές και πάντα κολλάει εκεί η διαδικασία. Την πρώτη φορά νομίζω είχε και επιλογή να μην βάλω καμία κάρτα (none) αλλά κόλλαγε στο address και τώρα που το ξαναπροσπάθησα δεν υπήρχε η επιλογή none (μόνο visa mastercard και AMEX). :confused:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα του iphone 4. Εδώ και 2 μέρες είμαι κάτοχος του iphone 4 και προσπαθώ να ρυθμίσω κάποια βασικά πράγματα μέχρι να βρω το χρόνο για να το ψάξω λίγο παραπάνω. Μέχρι τώρα πέρασα επαφές και ημερολόγια από το gmail μου εύκολα αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στη δημιουργία Apple ID που χρειάζομαι για να μπω στο market. Ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να κάνω Apple ID χωρίς να δώσω αυτή τη στιγμή στοιχεία πιστωτικής κάρτας? Δεν έχω βγάλει ακόμα χρεωστική και δεν θέλω να δώσω τα στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας. Το μόνο που θέλω άλλωστε προς το παρόν είναι να κατεβάσω κάποιες δωρεάν εφαρμογές που χρειάζομαι. Τι μπορεί να γίνει? Έχω δοκιμάσει 2 φορές και πάντα κολλάει εκεί η διαδικασία. Την πρώτη φορά νομίζω είχε και επιλογή να μην βάλω καμία κάρτα (none) αλλά κόλλαγε στο address και τώρα που το ξαναπροσπάθησα δεν υπήρχε η επιλογή none (μόνο visa mastercard και AMEX). :confused:

Πρεπει να μπεις στο app store και να βρεις μια δωρεαν εφαρμογη για να σου δειξει τη λεξη none.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Όλα ok αυτή τη φορά! Thanks areianos!

 

Προέκυψε ένα άλλο θεματάκι. Κατέβασα την πρώτη μου εφαρμογή αλλά την ώρα που κατέβαινε έσβησε η οθόνη (μπήκε σε κατάσταση αδράνειας) και όταν ενεργοποιήθηκε πάλι το εικονίδια της εφαρμογής είχε εξαφανιστεί (είχε προστεθεί σε νέα σελίδα). Στο market μου το βγάζει σαν εγκατεστημένο. Περίεργα πράματα...

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Όλα ok αυτή τη φορά! Thanks areianos!

 

Προέκυψε ένα άλλο θεματάκι. Κατέβασα την πρώτη μου εφαρμογή αλλά την ώρα που κατέβαινε έσβησε η οθόνη (μπήκε σε κατάσταση αδράνειας) και όταν ενεργοποιήθηκε πάλι το εικονίδια της εφαρμογής είχε εξαφανιστεί (είχε προστεθεί σε νέα σελίδα). Στο market μου το βγάζει σαν εγκατεστημένο. Περίεργα πράματα...

 

τι εννοεις ειχε προστεθει σε νεα σελιδα? :) εαν εγκατασταθηκε στο κινητο σου και μπηκε σε νεα σελιδα (κι οχι μαζι με τις αλλες εφαρμογες) δεν εχεις παρα να το μεταφερεις το εικονιδιο, εκει που εσυ θες! :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ειχε προστεθει σε νεα σελιδα? :) εαν εγκατασταθηκε στο κινητο σου και μπηκε σε νεα σελιδα (κι οχι μαζι με τις αλλες εφαρμογες) δεν εχεις παρα να το μεταφερεις το εικονιδιο, εκει που εσυ θες! :happy:

 

Εννοώ ότι ήταν το πρώτο εικονίδιο που μπήκε στη διπλανή σελίδα. Όταν ενεργοποιήθηκε πάλι όμως η οθόνη δεν υπήρχε καν η διπλανη σελίδα εφαρμογών.

Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω το εικονίδιο πουθενά και ούτε όταν το ψάχνω με το search μου βγάζει κάτι. Αλλά στο app store μου γράφει ότι είναι εγκατεστημένο.

 

-------------------------------------------------------------

Τελικά μετά την επανεκκίνηση εμφανίστηκε και η εφαρμογή.

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

μιας και από πολλούς έχω κατηγορηθεί οτι και καλά μισώ την apple (σημ. έχω και iphone & ipad) θα αναφερω μαι εμπειρία που είχα χτες. λοιπόν στο ίδιο σημείο είχα ένα htc desire το οποίο το λειτουργούσε σαν gps και το χτυπούσε ο ήλιος δίπλα το iphone χωρίς να το δουλεύω ήταν κλειστό. κάποια στιγμή λοιπόν το iphone αρχισε να χτυπάει και να λεει οτι πρέπει να κλείσω για να κατεβάσω τη θερμοκρασία μου. το htc συνέχιζε και συνέχιζε. σκεφτείτε να είχα και το iphone σαν gps θα έμενα στη μέση της διαδρομής.
Link to comment
Share on other sites

μιας και από πολλούς έχω κατηγορηθεί οτι και καλά μισώ την apple (σημ. έχω και iphone & ipad) θα αναφερω μαι εμπειρία που είχα χτες. λοιπόν στο ίδιο σημείο είχα ένα htc desire το οποίο το λειτουργούσε σαν gps και το χτυπούσε ο ήλιος δίπλα το iphone χωρίς να το δουλεύω ήταν κλειστό. κάποια στιγμή λοιπόν το iphone αρχισε να χτυπάει και να λεει οτι πρέπει να κλείσω για να κατεβάσω τη θερμοκρασία μου. το htc συνέχιζε και συνέχιζε. σκεφτείτε να είχα και το iphone σαν gps θα έμενα στη μέση της διαδρομής.

 

Ποιο iphone εχεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

το τεσσάρι

Απλα το desire θα σου καει χωρις προειδοποιηση:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μιας και από πολλούς έχω κατηγορηθεί οτι και καλά μισώ την apple (σημ. έχω και iphone & ipad) θα αναφερω μαι εμπειρία που είχα χτες. λοιπόν στο ίδιο σημείο είχα ένα htc desire το οποίο το λειτουργούσε σαν gps και το χτυπούσε ο ήλιος δίπλα το iphone χωρίς να το δουλεύω ήταν κλειστό. κάποια στιγμή λοιπόν το iphone αρχισε να χτυπάει και να λεει οτι πρέπει να κλείσω για να κατεβάσω τη θερμοκρασία μου. το htc συνέχιζε και συνέχιζε. σκεφτείτε να είχα και το iphone σαν gps θα έμενα στη μέση της διαδρομής.

 

το γεγονος οτι σε προειδοποιει οτι ανεβασε θερμοκρασια, δεν νομιζω οτι ειναι αρνητικο... απο την αλλη το htc σου ειχε αναψει, και θα το καταλαβαινες οτι αναψε οταν το εβρισκες κλειστο... και μιλαω εκ πειρας διοτι κι εγω εχω htc, και μια φορα που το χρησιμοποιησα μες στον ιουλιο σαν gps, μου εκανε κατι επανεκκινησεις συνεχομενες, φυσικα εψηνες αβγο πανω του, και εστρωσε οταν το αφησα σε δροσερο μερος και αφαιρεσα τη μπαταρια καμια ωρα! κακο ειναι που το iphone σου ηθελε να σε γλιτωσει απο περιπετειες περιθαλψης?:p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Γενικα προσεχτε τα κινητα σας τωρα το καλοκαιρι.Το HTC Diamond 2 που ειχα παλιοτερα,το αφηνα αρκετες ωρες στον ηλιο με αποτελεσμα να γεμισει καμμενα pixels η οθονη.Το εψησα δηλαδη...Παντως το ατιμο ουτε μια επανεκκινηση δεν ειχε κανει τοτε,και δουλευε απροβληματιστα.Το εδωσα στον Webvirus με εγγυηση και του το φτιαξανε στο σερβις δωρεαν.Κορυφαια εταιρεια η HTC!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ωραία συμπερασματα. Χωρίς κακία τελικά είστε αρρωστακια με την apple. Λοιπόν εγώ είχα και το diamond 1 & 2 και desire και τα τρία λειτουργούν άψογα με εξαίρεση το 1 λόγω windows. Τη χρήση δε που κάνω στοdesire πιστεύω ότι το μηλαρακι δεν τη σηκώνει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία συμπερασματα. Χωρίς κακία τελικά είστε αρρωστακια με την apple. Λοιπόν εγώ είχα και το diamond 1 & 2 και desire και τα τρία λειτουργούν άψογα με εξαίρεση το 1 λόγω windows. Τη χρήση δε που κάνω στοdesire πιστεύω ότι το μηλαρακι δεν τη σηκώνει με τίποτα.

 

Μπράβο σου που βρηκες συσκευή που σε καλύπτει.

 

Απο εκει και πέρα το να εκφράζεσαι προσβλητικα ("αρρωστακια") και να τρολλαρεις απευθυνόμενος σε χρήστες που έχουν καλύψει τις ανάγκες τους με άλλες επιλογές απο τις δικές σου, καταρχήν σε εκθέτει και κατα δεύτερον δεν προσθέτει τίποτα ουσιαστικό στη συζήτηση έξω απο "λαδι" σε μια φωτιά που εύχομαι να μην ανάψει για άλλη μια φορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Στους σελιδοδείκτες του Safari μου βγάζει τους εξής φακέλους :

1. Ιστορικό

2. Γραμμή σελιδοδεικτών

3. cbt

4. DivX Plus v8 Pro Build...

5. Searches

6. Tracing

και απο κάτω τους σελιδοδείκτες που αποθήκευσα εγω.

Ενω μου δίνει την δυνατότητα να τους διαγράψω (εκτος του Ιστορικου και του Γραμμή σελιδοδεικτών) όταν το κάνω αυτό μέτα τους επαναφέρει αυτόματα... :(

Τι είναι αυτοί οι φάκελοι? και κυρίως γιατι δεν διαγράφονται μόνιμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειχα μείνει με την 4.1 επειδή βαριομουν να το ξαναστηνω! Τελικα εβαλα την 4.3.3 και το κινητο πετάει! Μεγάλη διαφορα!

Μου συνέβησαν κ κάτι περίεργα όμως. Το wifi hotspot εξαφανίστηκε μετα απο λίγο! Τι παίχτηκε; Μηπως να κάνω αναβάθμιση στα carrier settings που με προτρέπει; Το έχω αποφύγει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειχα μείνει με την 4.1 επειδή βαριομουν να το ξαναστηνω! Τελικα εβαλα την 4.3.3 και το κινητο πετάει! Μεγάλη διαφορα!

Μου συνέβησαν κ κάτι περίεργα όμως. Το wifi hotspot εξαφανίστηκε μετα απο λίγο! Τι παίχτηκε; Μηπως να κάνω αναβάθμιση στα carrier settings που με προτρέπει; Το έχω αποφύγει αυτο.

 

γιατι το αποφεύγεις? καλό είναι!

Link to comment
Share on other sites

Τη χρήση δε που κάνω στοdesire πιστεύω ότι το μηλαρακι δεν τη σηκώνει με τίποτα.

Λάθος πιστεύεις.

 

Ισχύει το αντίθετο. Αν πίεζα το desire που είχα πριν όσο το iphone4 ήθελε τουλάχιστον 2 restart την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κι εγω με HD2 που ειναι μια απο τις ναυαρχιδες της HTC... και με custom rom που διορθωνει bugs, αλλα και παλι αν το πειραζα και το παραμετροποιουσα τοσο οσο το μηλο, οπως εκανα στις αρχες, το εχανα... hard reset και παλι απο την αρχη... δε με θεωρω αρρωστακι λοιπον, οπως προειπωθηκε, με το iphone καθοτι εχω αλλες 2 συσκευες εν ενεργεια και τις δουλευω παραλληλα... απλα παρατηρω και συγκρινω...

μια λιγο "χαζη" απορια... Περασα το tapatalk και παρατηρω πως αμα μπω σε ενα trhread, με βγαζει στο πρωτο του post, αλλα δε μου δινει επιλογη να πλοηγηθω μεσα στις σελιδες (και να παω στην τελευταια πχ)... πρεπει να παω πισω, να βγω απο το thread, να ξαναμπω, και τοτε θα δω πανω την επιλογη να επιλεξω σε ποια σελιδα να μεταβω. Η εκδοση που χρησιμοποιω ειναι η 1.11.4. το κανει και σε αλλον αυτο?

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

μια λιγο "χαζη" απορια... Περασα το tapatalk και παρατηρω πως αμα μπω σε ενα trhread, με βγαζει στο πρωτο του post, αλλα δε μου δινει επιλογη να πλοηγηθω μεσα στις σελιδες (και να παω στην τελευταια πχ)... πρεπει να παω πισω, να βγω απο το thread, να ξαναμπω, και τοτε θα δω πανω την επιλογη να επιλεξω σε ποια σελιδα να μεταβω. Η εκδοση που χρησιμοποιω ειναι η 1.11.4. το κανει και σε αλλον αυτο?

 

Στα settings έχει επιλογή loading behavior που έκει ρυθμίζεις που θέλεις να σου ανοίγει το thread, και να μην σε πηγαίνει αναγκαστικά στο 1ο post.

 

Σε μένα πάντως έχει σελίδες το κάθε thread

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση .

 

Το 4 αρι εχει καποια δυνατοτητα εντοπισμου του κινητου σε περιπτωση κλοπης ή κατι σχετικο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Στα settings έχει επιλογή loading behavior που έκει ρυθμίζεις που θέλεις να σου ανοίγει το thread, και να μην σε πηγαίνει αναγκαστικά στο 1ο post.

 

Σε μένα πάντως έχει σελίδες το κάθε thread

 

κανε μου μια χαρη αν μπορεις. μεσω tapatalk, πηγαινε "λοιπα", μετα "προφιλ" και μετα "τα μηνυματα μου". Πατησε σε καποιο μηνυμα που postαρες σε ενα thread. θα σε παραπεμψει στο thread φυσικα, αλλα εμενα δε με παραπεμπει στο μηνυμα μου. ουτε καν στο τελευταιο post. και συν τοις αλλοις, δε μου δινει επιλογη να μεταβω σε καποια σελιδα. ενω αν παω, πισω στο "προφιλ" παλι, και μπω στο ΙΔΙΟ thread, τοτε παλι θα με βγαλει στο πρωτο post (παροτι απο τις ρυθμισεις το εχω αλλαξει) και τοτε θα μου δειξει πανω τα νουμερα που βοηθουν να μεταβω σε αντιστοιχη σελιδα... εσενα το κανει αυτο?

 

EDIT: λυθηκε με την "παρακολουθηση".. απλως το tapatalk που ειχα στο galaxy ηταν τελειως διαφορετικο ως προς τη συμπεριφορα σε σχεση με του μηλου..

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...