Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το καλυτερο προγραμμα για να βλεπω ποσο κοντα μου υπαρχουν κεραιες κινητης τηλεφωνιας για iphone 4

 

Αν είναι ερώτηση, η απάντηση είναι το Signal από Cydia !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι ερώτηση, η απάντηση είναι το Signal από Cydia !

 

το κατεβασα δεν μου δειχνει κατι αυτο μονο μια μπλε βουλα

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα δεν μου δειχνει κατι αυτο μονο μια μπλε βουλα

 

Έχεις Data Plan για να μπορεί να κατεβάσει και το χάρτη ????? Προφανώς συνδεδεμένος στο δίκτυο κινητής είσαι ... Δε θέλει κάτι άλλο ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Data Plan για να μπορεί να κατεβάσει και το χάρτη ????? Προφανώς συνδεδεμένος στο δίκτυο κινητής είσαι ... Δε θέλει κάτι άλλο ...

 

την ωρα που το λειτουργησα εμπενα με wifi

Link to comment
Share on other sites

την ωρα που το λειτουργησα εμπενα με wifi

 

Το ίδιο κάνει. Προφανώς θέλει internet (Data Plan ή WiFi) και σήμα κινητής τηλεφωνίας.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνσ με αυτο που ανεβασε ο φιλος σχετικα με το λευκο iphone 4 που λενε οτι θα ερθει μεχρι τελη του ετους.Ισχυει?Ειναι σιγουρο?Μπορει να ερθει στην ελλαδα κ στις αρχες του 11?Ας μου απαντησει καποιος γιατι το περιμενω πως κ πως.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα το icatalyst και το elite pro HD themes,και έχω μείνει κάγκελο!! μαζί με το sbsettings themes τους είναι φοβερά!

βάλτε το elite pro hd 1.7,επιλέξτε όλα τα σχετικά με elitepro themes από winterboard,και ακόμα επιλέξτε το weatherHD από το icatalyst!(αφού διαλέξτε πόλη,και σε κελσίους από το customize αρχείο).εγώ πρόσθεσα την πόλη μου και μετά έβαλα GR και την βρήκε!!! είναι απίστευτο!

http://img207.imageshack.us/img207/44/imagezx.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/5172/imagerrr.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/5275/imageemqy.jpg

Edited by nervous
Απαγορεύεται η διακίνηση παράνομου λογισμικού!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρεθηκαν κάποιες off topic δημοσιεύσεις.

 

Οταν ζητάτε μια πληροφορία,φροντίστε να το πράττετε με κόσμιο τρόπο.Οταν δε,απαντάτε στην απορία κάποιου άλλου φροντίσε το περιεχόμενο της απόκρισής σας να είναι σχετικό αλλα και χρήσιμο.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είδα εάν έχει ανφερθεί ξανά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω, είναι σεχετικά με την θερμοκρασία του κινητού.

 

Χτές μου το έκανε για 3η φορα μέσα σε 1 μήνα, εκεί που διάβαζα κάποια emails και απαντούσα πάλι μου έβγαλε το μύνημα υψηλής θερμοκρασίας και σταμάτησε να λειτουργεί μέχρι να κρυωσει - όπως έγραφε και η ειδοποιηση στην οθόνη του. Μου κάνει εντύπωση γιατί είμαι στο γραφείο μου, δεν το είχα στον ήλιο καθώς επίσης το έχω και σε θήκη σιλικονης και δεν έρχεται σε επαφή με το χέρι μου που ίσως του μεταφέρει την θερμοκρασία σώματος.

 

Επειδή το έχω για επαγγελματική χρήση με φοβίζει πολύ αυτό το πρόβλημα και δεν γνωρίζω εάν το έχετε αντιμετωπίσει και εσείς. Το έχω από τον Ιούλιο και να πώ την αλήθεια ποτέ δεν μου το έκανε με τις ζέστες του καλοκαιριού, το κάνει απο τον τέλος Σεπτεμβριου. Πολυ περίεργο.

Να διευκρινήσω ότι το δουλευα σε 3g και πάντα παρατηρώ ότι μου ζεσταίνει πολύ το πίσω μέρος του κινητού.

Τελος παντων, αφού μετα από πολλα φυσήματα να κρυώσει επανήλθε μετά από 5 λεπτα περίπου, όταν ήρθε σε πλήρης λειτουργια βρήκα 12 κλήσεις....άντε να εξηγήσω στους συνεργάτες μου τι είχε γίνει.....απλώς είπα ότι ήμουν εκτος δικτύου.

 

Νομίζετε ότι πρέπει να το πάω για service ή είναι μέσα στα φυσιλογικά πλαίσια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είδα εάν έχει ανφερθεί ξανά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω, είναι σεχετικά με την θερμοκρασία του κινητού.

 

Χτές μου το έκανε για 3η φορα μέσα σε 1 μήνα, εκεί που διάβαζα κάποια emails και απαντούσα πάλι μου έβγαλε το μύνημα υψηλής θερμοκρασίας και σταμάτησε να λειτουργεί μέχρι να κρυωσει - όπως έγραφε και η ειδοποιηση στην οθόνη του. Μου κάνει εντύπωση γιατί είμαι στο γραφείο μου, δεν το είχα στον ήλιο καθώς επίσης το έχω και σε θήκη σιλικονης και δεν έρχεται σε επαφή με το χέρι μου που ίσως του μεταφέρει την θερμοκρασία σώματος.

 

Επειδή το έχω για επαγγελματική χρήση με φοβίζει πολύ αυτό το πρόβλημα και δεν γνωρίζω εάν το έχετε αντιμετωπίσει και εσείς. Το έχω από τον Ιούλιο και να πώ την αλήθεια ποτέ δεν μου το έκανε με τις ζέστες του καλοκαιριού, το κάνει απο τον τέλος Σεπτεμβριου. Πολυ περίεργο.

Να διευκρινήσω ότι το δουλευα σε 3g και πάντα παρατηρώ ότι μου ζεσταίνει πολύ το πίσω μέρος του κινητού.

Τελος παντων, αφού μετα από πολλα φυσήματα να κρυώσει επανήλθε μετά από 5 λεπτα περίπου, όταν ήρθε σε πλήρης λειτουργια βρήκα 12 κλήσεις....άντε να εξηγήσω στους συνεργάτες μου τι είχε γίνει.....απλώς είπα ότι ήμουν εκτος δικτύου.

 

Νομίζετε ότι πρέπει να το πάω για service ή είναι μέσα στα φυσιλογικά πλαίσια ?

 

Δεν έχω παρόμοιο πρόβλημα και μάλλον πρέπει να το στείλεις για service. Το δικό μου ζεσταίνεται μόνο όταν δουλεύω το Navigon.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως και ποτε θα γίνει το FaceTime μέσω 3G ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανένας δεν μπορεί να σου πει όχι μόνο το ΠΟΤΕ, αλλά ακόμα και το ΑΝ ...

Πάντως, για JailBroken iPhones, υπάρχουν ήδη αρκετά εργαλεία στο Cydia που κάνουν αυτή τη δουλειά, όπως το FaceBreak (εγώ αυτό χρησιμοποιώ) το My3G και το 3GUnrestrictor ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζέσταμα να πω ότι κι εμένα μου το έχει κάνει μια φορά χωρίς να το χρησιμοποιούσα εκείνη την ώρα. Από τότε του κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές και δεν μου το ξαναπαρουσίασε.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνσ με αυτο που ανεβασε ο φιλος σχετικα με το λευκο iphone 4 που λενε οτι θα ερθει μεχρι τελη του ετους.Ισχυει?Ειναι σιγουρο?Μπορει να ερθει στην ελλαδα κ στις αρχες του 11?Ας μου απαντησει καποιος γιατι το περιμενω πως κ πως.Ευχαριστω εκ των προτερων

Τϊποτα δεν είναι σίγουρο,απλά το έβαλα γιατί πολλά παιδιά ρώταγαν..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει κανείς προβλήματα σε iphone 4 4.1 με bluetooth ακουστικα μετα to jailbrake? Χρησιμοποιησα την τελευταια εκδοση limera πριν μια εβδομαδα περιπου και ολα καλα.Εφαρμογες και τα παντα...Εχω 3-4 μέρες όμως που δεν με ακουν καλα οταν χρησιμοποιω bluetooth ακουστικο και εχω συνεχεια αποσυνδεσεις.Χρησιμοποιησα τα icon Jawbone και το plantronics 975.Και τα δυο παίζουν κανονικα με αλλη συσκευη.Εχω την εντύπωση οτι το προβλημα παρουσιαστηκε μετα την εγκατασταση καποιων απο τα παρακατω: mylticleaner,folderenhancer,fullscreen for safari,lockinfo,winterboard. Γνωριζει κανεις κάτι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει κανείς προβλήματα σε iphone 4 4.1 με bluetooth ακουστικα μετα to jailbrake? Χρησιμοποιησα την τελευταια εκδοση limera πριν μια εβδομαδα περιπου και ολα καλα.Εφαρμογες και τα παντα...Εχω 3-4 μέρες όμως που δεν με ακουν καλα οταν χρησιμοποιω bluetooth ακουστικο και εχω συνεχεια αποσυνδεσεις.Χρησιμοποιησα τα icon Jawbone και το plantronics 975.Και τα δυο παίζουν κανονικα με αλλη συσκευη.Εχω την εντύπωση οτι το προβλημα παρουσιαστηκε μετα την εγκατασταση καποιων απο τα παρακατω: mylticleaner,folderenhancer,fullscreen for safari,lockinfo,winterboard. Γνωριζει κανεις κάτι??

 

Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα με το Jawbone BT ακουστικό μου, αλλά διάβασα ότι χρήστες είχαν παρόμοιο πρόβλημα σαν το δικό σου.

 

Σου συστήνω να δοκιμάσεις και με GreenPois0n.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα με το Jawbone BT ακουστικό μου, αλλά διάβασα ότι χρήστες είχαν παρόμοιο πρόβλημα σαν το δικό σου.

 

Σου συστήνω να δοκιμάσεις και με GreenPois0n.

 

Βρηκες καποιο αλλο forum που μπορω να τσεκαρω?? Θα δοκιμασω και greenpoison ομως...Ειδα παντας και γω καποια post σε αλλα forum για τετοιου ειδους προβληματα στην εκδοση 4.01 ομως...Φοβαμαι μηπως ειναι hardware προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες καποιο αλλο forum που μπορω να τσεκαρω?? Θα δοκιμασω και greenpoison ομως...Ειδα παντας και γω καποια post σε αλλα forum για τετοιου ειδους προβληματα στην εκδοση 4.01 ομως...Φοβαμαι μηπως ειναι hardware προβλημα.

 

Τσέκαρε κι εδώ.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας :D ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει στο εξής! έχω περάσει την εφαρμογή του fb στο κινητό, έχω ανοιχτές τις ''γνωστοποιήσεις'' από τις ρυθμίσεις για την εφαρμογή αυτή και όταν γίνεται κάποια αλλαγή (έρχεται μνμ πχ) μου κάνει έναν ήχο αλλά δεν μου εμφανίζει τπτ στο εικονίδιο της εφαρμογής (όπως κάνει στα mail) ή σε alert οπότε πρέπει να ψάχνεσαι από που σου ήρθε τι! υπάρχει άλλος τρόπος???? σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανέις ποτε αναμένεται να γίνει νέα παραλαβή Iphone 4? Vodafone,cosmote,istorm δεν έχουν τίποτα. Απο δευτέρα που πήρα τηλ μέχρι και σήμερα δεν είχανε... Που μπορεί να το βρεί κάποιος (οχι αγγελία)?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να μπορω να κλεινω την οθονη και να συνεχηζει να κατεβαζει απο το instalous?
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να μπορω να κλεινω την οθονη και να συνεχηζει να κατεβαζει απο το instalous?

Αν δοκιμαζες να πατουσες το sleep button;;;;;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμαζες να πατουσες το sleep button;;;;;

 

οχι σταματαει να κατεβαζει.

το βρηκα screen dimmer

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...