Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι σε αμφισβητει κανεις, απλα φαινεται οτι σε μερικους το κανει εντοντα, σε αλλους λιγο και σε αλλους καθόλου. Πχ εμενα οταν εχω 3 γραμμες πεφτει στην 1. Οταν εχω 5 πεφτει στις 3. Δεν εχω καταφερει να πεσουν ολες οι γραμμες.

 

Σε αλλους δεν το κανει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε περιπου δεκα μερες θα γραψω τις εντυπωσεις μου σχετικα με το θεμα σηματος. Αν και εχω παρει θηκη χρησιμοποιω τη συσκευη χωρις αυτη για να δω απο περιεργεια τι ακριβως συμβαινει. Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα, μα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με το σημα και τη συσκευη. Πιστευω οτι τελικα το ολο θεμα ηταν απλα παραμυθι και τα πολλα video ψευτικα. Η συσκευη συμπεριφερεται οπως κανει το καθε κινητο με το καθε δικτυο. Με λιγα λογια, η συσκευη ειναι αψογη και δεν υπαρχει κανενα θεμα μετο σημα. Προτεινω ανεπιφυλακτα να παρετε το iPhone 4. Σε δεκα μερες θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες.

πως ειναι δυνατο να ειναι ψεμα οταν ο ιδιος ο Jobs το παραδεχετε ?

Link to comment
Share on other sites

το αναφερω και εγω υπαρχει προβλημα με το σημα.

απλως δεν επηρεαζει σε μεγαλο βαθμο.

παντος μια θηκη χρειαζεται ετσι και αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σου καταθέτουμε της εμπειρίες μας .

Η δικιά μου λέει ότι το μόνο που έχω καταφέρει είναι να το βγάλω από 3G ,μπήκε μετά από 30sec ,αλλά το να το βγάλω σε search networking ,δεν το έχω καταφέρει!!!

 

@ssarl

Ποιας εβδομάδας είναι το iphone σου ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σου καταθέτουμε της εμπειρίες μας .

Η δικιά μου λέει ότι το μόνο που έχω καταφέρει είναι να το βγάλω από 3G ,μπήκε μετά από 30sec ,αλλά το να το βγάλω σε search networking ,δεν το έχω καταφέρει!!!

 

@ssarl

Ποιας εβδομάδας είναι το iphone σου ?

 

εγω που το βλεπω ποια εβδομαδα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

εγω που το βλεπω ποια εβδομαδα ειναι?

 

Είχε αναφερθεί κι'εδώ αλλά δεν θυμάμαι που και πως ,εγώ το βρήκα από εδώ

 

 

Το δικό μου είναι της 32ης εβδομάδας .

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σου καταθέτουμε της εμπειρίες μας .

Η δικιά μου λέει ότι το μόνο που έχω καταφέρει είναι να το βγάλω από 3G ,μπήκε μετά από 30sec ,αλλά το να το βγάλω σε search networking ,δεν το έχω καταφέρει!!!

 

@ssarl

Ποιας εβδομάδας είναι το iphone σου ?

 

32η εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

32η εβδομάδα

 

και μενα το ιδιο.

πηγα στο σαιτ που εγραψε ο φιλος απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα το 4 χθες...

Ένα βασικό benchmark για τη λήψη σήματος για μένα είναι το ασανσέρ στο σπίτι μου.

Συνηθίζω μετά τη δουλειά να τσεκάρω mail και rss και πάντα με το 3GS έχανα το σήμα στο μέσο της διαδρομής (υπόγειο γκαράζ + ασανσέρ)... :confused:

 

Με το 4 όχι απλά δεν έχασε το σήμα, αλλά είχε και 2 γραμμές με σύνδεση 3G.

Δεν έχασα στιγμή τη σύνδεσή μου στο internet...

 

Το κρατούσα χωρίς θήκη και χωρίς να δίνω σημασία αν ακουμπάω το επίμαχο σημείο... :)

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

μια απορια χτες αντεγραψα ενα κειμενο απο ενα σαιτ γυρω στους 200 χαρακτηρες το εκανα επικοληση για να το στειλω με sms και οταν το εστελνα μου εγραφε οτι δεν μπορεσε να σταλει και να ξαναπροσπαθεισω.

το εκανα πολλες φορες και δεν εγινε κατι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ξανά, ξέρουμε αν υπάρχει μαμίσιο stand-βαση φόρτισης για iphone 4, σαν αυτό του 3G/3Gs? Δε βρίσκω τίποτα!
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μια απορια χτες αντεγραψα ενα κειμενο απο ενα σαιτ γυρω στους 200 χαρακτηρες το εκανα επικοληση για να το στειλω με sms και οταν το εστελνα μου εγραφε οτι δεν μπορεσε να σταλει και να ξαναπροσπαθεισω.

το εκανα πολλες φορες και δεν εγινε κατι.

 

Δεν γίνεται, το iPhone δεν μπορεί να στείλει πολύ μεγάλα μηνύματα πχ όπως γίνεται με αλλά κινητά να στείλεις 4 με 5 μηνύματα κατευθείαν.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στους περιισοτερους το θεμα ειναι ψυχολογικο καθως ολοι μας αγορασαμε το 4 με μεγαλη δοση φοβιας περι σηματος.....Σταματηστε λοιπον να χουφτωνετε τα κινητα σας σαν τρελοι και ολα θα ειναι σιγουρα καλυτερα...Ειμαι κι εγω ενας απο εσας .. ουτε τη γκομενα μου δεν εχω χουφτωσει ετσι!:D:lol::D:lol: Αρχιζω ομως και το ξεπερναω καθως βλεπω πως ολα δουλευουνε ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ipod ,στα Songs μου έχει δίπλα την αλφάβητο ,πως μπορώ να την εξαφανίσω ?:lol:

το ίδιο και στης επαφές!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται, το iPhone δεν μπορεί να στείλει πολύ μεγάλα μηνύματα πχ όπως γίνεται με αλλά κινητά να στείλεις 4 με 5 μηνύματα κατευθείαν.

 

δηλαδη ποσο μπορω να στειλω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο μπορω να στειλω?

 

ωπα...ωπα. Με Ιphone εχω στειλει ολκληρες εκθεσεις σε sms...τι ειν αυτα πουλετε ??? Προσ[παθησε φιλε μου να γραψεις μονος σου το κειμενο και δα δεις οτι δε θα εχει τελειωμο. Λογικα δε στο επαιρνε γιατι καποιο κολλημα θα εφαγε με το copy paste

Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

ωπα...ωπα. Με Ιphone εχω στειλει ολκληρες εκθεσεις σε sms...τι ειν αυτα πουλετε ???

 

τωρα πηγα να στειλω μηνυμα με 79 χαρακτηρες και δεν στελνει.

πο ξενερωσα πολυ ασχημα

Link to comment
Share on other sites

ωπα...ωπα. Με Ιphone εχω στειλει ολκληρες εκθεσεις σε sms...τι ειν αυτα πουλετε ???

 

Ενταξει αντί για sms στείλε την με ένα email :lol::lol::lol::lol:

 

τωρα πηγα να στειλω μηνυμα με 79 χαρακτηρες και δεν στελνει.

πο ξενερωσα πολυ ασχημα

Το δικό μου είναι στους 160!! τσέκαρε της ρυθμίσεις σου!

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

τωρα πηγα να στειλω μηνυμα με 79 χαρακτηρες και δεν στελνει.

πο ξενερωσα πολυ ασχημα

 

Κάτι άλλο συμβαίνει αδελφέ με το δίκτυό σου ή τις ρυθμίσεις. Όπως είπε και ο προηγούμενος φίλος, έχω στείλει πολλές φορές κατεβατά ολόκληρα με SMS και τα έστειλε μια χαρά σπάνωντάς τα αυτόματα σε πολλά διαδοχικά μηνύματα, όπως δηλαδή σημβαίνει και σε όλες τις συσκευές. Αν επιμείνει κάνε μια επαναφορά των ρυθμίσεων του δικτύου και κανένα full reset μήπως και δεν σου πήρε σωστά τα settings του παρόχου από την SIM. Θέμα πάντως με τα SMS δοκιμασμένα δεν υπάρχει κανένα.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αντί για sms στείλε την με ένα email :lol::lol::lol::lol:

 

 

Το δικό μου είναι στους 160!! τσέκαρε της ρυθμίσεις σου!

 

που ρυθμιζεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

που ρυθμιζεται αυτο?
Εχεις Vodafone ή Cosmote?

 

Δεν ξέρω από που ρυθμίζετε ,το μόνο που θυμάμαι είναι ότι όταν έκανα την πρώτη σύνδεση του κινητού με το Iphone ,μου χτύπησε ένα μήνυμα που έλεγε ότι ο carrrier θέλει να κάνει update κάποιες ρυθμίσεις ,ε μετά είδα ότι έχει 160χαρακτήρες ..

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλά σε προηγούμενες σελίδες είχαν αναφέρει κάποια παιδιά ένα θέμα με τα sms από Cosmote ,κοίτα εδώ.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα :rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εχεις Vodafone ή Cosmote?

 

Δεν ξέρω από που ρυθμίζετε ,το μόνο που θυμάμαι είναι ότι όταν έκανα την πρώτη σύνδεση του κινητού με το Iphone ,μου χτύπησε ένα μήνυμα που έλεγε ότι ο carrrier θέλει να κάνει update κάποιες ρυθμίσεις ,ε μετά είδα ότι έχει 160χαρακτήρες ..

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλά σε προηγούμενες σελίδες είχαν αναφέρει κάποια παιδιά ένα θέμα με τα sms από Cosmote ,κοίτα εδώ.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα :rolleyes:

 

wind εχω παιδια.

την εχω γιατι ειχα προλάβει την προσφορά με το 1.5gb

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

wind εχω παιδια.

την εχω γιατι ειχα προλάβει την προσφορά με το 1.5gb

 

Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα τι παίζει με την Wind μια και δεν ασχολούμαι με την συγκεκριμένη εταιρεία, όμως δοκίμασε αυτό που σου είπα πριν. Κάνε μια επαναφορά των ρυθμίσεων του δικτύου (Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου), ίσως και κανένα full reset μετά.

 

Να θυμάσαι πως μετά την επαναφορά των ρυθμίσεων του δικτύου θα χρειαστεί να επαναρυθμίσεις τα WiFi settings του router σου γιατί μηδενίζονται.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα τι παίζει με την Wind μια και δεν ασχολούμαι με την συγκεκριμένη, όμως δοκίμασε αυτό που σου είπα πριν. Κάνε μια επαναφορά των ρυθμίσεων του δικτύου (Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου), ίσως και κανένα full reset μετά.

 

Να θυμάσαι πως μετά την επαναφορά των ρυθμίσεων του δικτύου θα χρειαστεί να επαναρυθμίσεις τα WiFi settings του router σου.

τελικα δεν την παλευω δεν σκεφτηκα οτι μπορει να μην εχω μοναδες στο κινητο.:lol:

χτες το πηρα το κινητο σιγα μην κανω ρεσετ ακομα δεν το πηρα.

με το ρουτερ το ελυσα το προβλημα εκανα ρεσετ το ρουτερ και τωρα μπαινει.

ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη rss reader για iphone

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...