Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν δοκιμάζετε να κοψετε αυτην που έχετε ηδη? Εγω και πολλοί αλλοι αυτο καναμε και παιζει μια χαρα. Στην τελική αν την χαλάσετε στο κοψιμο τοτε αγοράζετε μια microsim ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ιδιο μου ειπαν σημερα και εμενα απο κοσμοτε.δεν υπαρχει τροπος να χρησιμοποιω την καρτα σιμ σε αλλο τηλεφωνο?αυτο συμβαινει για πρωτη φορα με το iphone 4,η ηταν ετσι και με τα προηγουμενα?

 

υπαρχει ανταπτορας με 2 euro που τιν κανει κανονικη οποτε τιν βαζεις οπου θελεις!

Link to comment
Share on other sites

θυμισε μου τι προβλημα ειχες...ετσι για να φυλαγομαστε:)

 

Δεν χρειαζετε να φυλαγεσε.. Ειχε προβλημα με το touch screen απο την στιγμη που το εβγαλα απο το κουτι του

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζετε να κοψετε αυτην που έχετε ηδη? Εγω και πολλοί αλλοι αυτο καναμε και παιζει μια χαρα. Στην τελική αν την χαλάσετε στο κοψιμο τοτε αγοράζετε μια microsim ;)

 

Εγω που ειδα μια microsim που ηρθε στην δουλεια απο την vodafone το χρυσο κομματι της, το τσιπ δηλαδη, ειναι πολυ μικρο και εγω που θελω να κοψω την 2gether μου φιανεται οτι πρεπει να κοψω και το τσιπ για να ερθει στο μεγεθος της microsim. Δεν νομιζω δηλαδη να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει την 2gether που λες, αλλα φαντάζομαι θα ειναι σαν ολες τις sim τις κοινες που εχουμε ολοι μας. Στις 2 πλευρες πρεπει να την κόψεις οριακα με το τσιπάκι και θελει λιγο προσοχη. Εκτος αν ποια ειναι τελειως διαφορετικη αυτη που εχεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει την 2gether που λες, αλλα φαντάζομαι θα ειναι σαν ολες τις sim τις κοινες που εχουμε ολοι μας. Στις 2 πλευρες πρεπει να την κόψεις οριακα με το τσιπάκι και θελει λιγο προσοχη. Εκτος αν ποια ειναι τελειως διαφορετικη αυτη που εχεις

 

Οταν ερθει το τηλεφωνο και ερθει η ωρα να την κοψω θα το κανω και οτι γινει! Αν δεν παιξει μετα να βαλω microsim που μας στελνουν μαζι με τα τηλεφωνα! Οποτε θα σας ενημερωσω πως πηγε η κοπη και τι εγινε...αν δουλεψε ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αγοραστη για τον γαλαξια απο βδομαδα ξεκιναει η αναζητηση για ενα μηλο . Μεχρι στιγμης σας εχει παρουσιασει καποιο προβλημα εκτος απο αυτο με την οθονη και το προβλημα αφης . Και αν επιτρεπεται απο που αγοραστηκε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ανταπτορας με 2 euro που τιν κανει κανονικη οποτε τιν βαζεις οπου θελεις!

σ ευχαριστω! και απο που τον αγοραζουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν ερθει το τηλεφωνο και ερθει η ωρα να την κοψω θα το κανω και οτι γινει! Αν δεν παιξει μετα να βαλω microsim που μας στελνουν μαζι με τα τηλεφωνα! Οποτε θα σας ενημερωσω πως πηγε η κοπη και τι εγινε...αν δουλεψε ή οχι!

 

Τσαμπα αγωνιεις...αν πιανουν τα χερια σου εστω και λιγο θα την κοψεις πανευκολα. Κι εγω το ιδιο αγχος ειχα χθες. Βεβαια εκοψα πρωτα μια παλια για προπονηση:D και μετα τη δικη μου. Αποτελεσμα. 2 στα 2. Και φροντισε να εχεις καλο ψαλιδι. Συμβουλεψου βιντεακια απο youtube. Eγω σε 2 λεπτα εκανα τη δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... μπορεί κάποιος φίλος να μου επιβεβαιώσει οτι το GPS του λειτουργεί; ή απλά όλοι μας νομίζουμε οτι λειτουργεί;

 

Έχω περάσει το NAVIGON 1.61, βρίσκει στίγμα GPS μετά απο αρκετοί ώρα, και αμέσως το χάνει όταν βρίσκομαι εν κινήση.

 

όταν είμαι σταματημένος πάλι αργεί να βρεί στίγμα, αλλά σου δείχνει οτι έχει βρεί σήμα, αλλά αν ξεκινήσεις και προχωράς με το αμάξι ή το και με τα πόδια, θα διαπιστώσεις πως δεν λειτουργεί, και μετά απο λίγο θα χάσει το στίγμα, και θα βγάλει το πρόγραμμα πως δεν υπάρχει σήμα GPS...

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει;

 

Ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

@dimikord: ebay συνήθως.....

 

για το πως να κάνετε μόνοι σας την κάρτα από sim σε microsim υπάρχουν άπειρα βιντεάκια στο youtube......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... μπορεί κάποιος φίλος να μου επιβεβαιώσει οτι το GPS του λειτουργεί; ή απλά όλοι μας νομίζουμε οτι λειτουργεί;

 

Έχω περάσει το NAVIGON 1.61, βρίσκει στίγμα GPS μετά απο αρκετοί ώρα, και αμέσως το χάνει όταν βρίσκομαι εν κινήση.

 

όταν είμαι σταματημένος πάλι αργεί να βρεί στίγμα, αλλά σου δείχνει οτι έχει βρεί σήμα, αλλά αν ξεκινήσεις και προχωράς με το αμάξι ή το και με τα πόδια, θα διαπιστώσεις πως δεν λειτουργεί, και μετά απο λίγο θα χάσει το στίγμα, και θα βγάλει το πρόγραμμα πως δεν υπάρχει σήμα GPS...

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει;

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα!

Το εγραψα κ χτες, εμένα λειτουργει μια χαρα! Μονο μερικα δευτερολεπτα εχασε σημα αλλα επανηλθε με πολλους γρηγορους επανυπολογισμους διαδρομης!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... μπορεί κάποιος φίλος να μου επιβεβαιώσει οτι το GPS του λειτουργεί; ή απλά όλοι μας νομίζουμε οτι λειτουργεί;

 

Έχω περάσει το NAVIGON 1.61, βρίσκει στίγμα GPS μετά απο αρκετοί ώρα, και αμέσως το χάνει όταν βρίσκομαι εν κινήση.

 

όταν είμαι σταματημένος πάλι αργεί να βρεί στίγμα, αλλά σου δείχνει οτι έχει βρεί σήμα, αλλά αν ξεκινήσεις και προχωράς με το αμάξι ή το και με τα πόδια, θα διαπιστώσεις πως δεν λειτουργεί, και μετά απο λίγο θα χάσει το στίγμα, και θα βγάλει το πρόγραμμα πως δεν υπάρχει σήμα GPS...

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει;

 

Ευχαριστώ

Κανένα πρόβλημα εδώ αδελφέ, ούτε με Navigon ούτε με άλλη nav εφαρμογή. Τόσο στο δικό μου όσο και στης συζύγου τα iPhones το GPS κλειδώνει μέσα σε 5-6" και δεν παρουσιάζει καθυστερήσεις εν κινήσει με εξαίρεση φυσικά τίποτα "χωμένα" ανάμεσα σε ψηλές πολυκατοικίες στενά, αλλά και αυτό σπάνια και για ελάχιστο χρόνο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εδώ αδελφέ, ούτε με Navigon ούτε με άλλη nav εφαρμογή. Τόσο στο δικό μου όσο και στης συζύγου μου τα iPhones το GPS κλειδώνει μέσα σε 5-6" και δεν παρουσιάζει καθυστερήσεις εν κινήσει με εξαίρεση φυσικά τίποτα "χωμένα" ανάμεσα σε ψηλές πολυκατοικίες στενά, αλλά και αυτό σπάνοα και για ελάχιστο χρόνο.

 

Ωραία... και που το πάμε πίσω τώρα;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται jailbreak για την έκδοση 4.0.2?Επιπλέον από cosmote, πως γίνεται σε ελληνικούς χαρακτήρες να έχουμε 160 αντι 70 χωρίς jailbreak?Υπάρχει κάποια εφαρμογή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι λεγεται αρκετα. Στην καλυτερη των περιπτωσεων 2ο δεκαπενθημερο Σεπτεμβριου, στη χειροτερη Οκτωβριο, στη χειριστη ποτε..:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται jailbreak για την έκδοση 4.0.2?Επιπλέον από cosmote, πως γίνεται σε ελληνικούς χαρακτήρες να έχουμε 160 αντι 70 χωρίς jailbreak?Υπάρχει κάποια εφαρμογή?

Για την 4.0.2 δεν θα βγει jailbrake. Θα περιμένουν την κυκλοφορία της 4.1 (ανακοινώθηκε χθες ότι θα είναι διαθέσιμη την άλλη εβδομάδα) και μετά θα ανακοινώσουν νέο τρόπο για jailbreak. Χωρίς jailbreak δεν μπορείς να έχεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται jailbreak για την έκδοση 4.0.2?Επιπλέον από cosmote, πως γίνεται σε ελληνικούς χαρακτήρες να έχουμε 160 αντι 70 χωρίς jailbreak?Υπάρχει κάποια εφαρμογή?

 

Δεν αναμένεται jailbreak για την έκδοση 4.0.2 γιατί την άλλη βδομάδα θα έχουμε την 4.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ΔΕΝ έχουν πρόβληματα με το GPS, τι έκδοση iOS έχουν;

 

έγω με jailbreaked 4.01 έχω όλα τα προβλήματα που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα...!!!

 

ntinouli και foxx ποιά έκδοση έχετε?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

την αλλη βδομαδα?? ειναι επισημο? αντε να χαρουμε λιγο !!

 

Την άλλη βδομάδα θα βγει η 4.1. Το jailbreak λογικά λίγο πιο μετά γιατί είχαν πει ότι δε θα βγάλουν για την 4.0.2 ώστε να μη διορθωθεί το κενό που έχουν βρει. Οπότε άμεσα θα ξέρουμε.

 

Sorry για το off topic, αλλά θα θέλατε κάποιος που έχει το tapatalk και ξέρει καλά τα settings του να μου στείλει μνμ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ΔΕΝ έχουν πρόβληματα με το GPS, τι έκδοση iOS έχουν;

 

έγω με jailbreaked 4.01 έχω όλα τα προβλήματα που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα...!!!

 

ntinouli και foxx ποιά έκδοση έχετε?

Εχω την 4.0.1 με jailbreak χωρίς κανένα πρόβλημα με το GPS. Μήπως έχεις πρόβλημα με το app πλοήγησης που χρησιμοποιείς??? Το έχεις αγοράσει ή απλά το κατέβασες??

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ΔΕΝ έχουν πρόβληματα με το GPS, τι έκδοση iOS έχουν;

 

έγω με jailbreaked 4.01 έχω όλα τα προβλήματα που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα...!!!

 

ntinouli και foxx ποιά έκδοση έχετε?

 

Σε καμια περιπτωση μη σταθεις στο navigon (και δη σπασμενο) για να βγαλεις συμπερασμα για το gps.

Βαλε και καποια αλλη εφαρμογη (π.χ. sygic aura)...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κι εγώ (ειχα 536€ επιδότηση ) έβαλα άλλα 120€ και το πήρα...(μαύρο 16αρι ) ...

Μου έδωσαν τσάμπα την micro sim (vodafone),μόνο τον αντάπτορα πλήρωσα 2€

Μόλις το ενεργοποιήσω με itunes και το δουλέψω θα σας πω πρώτες εντυπώσεις !!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ΔΕΝ έχουν πρόβληματα με το GPS, τι έκδοση iOS έχουν;

 

έγω με jailbreaked 4.01 έχω όλα τα προβλήματα που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα...!!!

 

ntinouli και foxx ποιά έκδοση έχετε?

4.0.2 χωρίς jailbrake και για να είμαι ειλικρινής μου κάνει εντύπωση το ότι έχετε αυτά τα προβλήματα, εκτός και αν ευθύνεται το JB για αυτά. Προσωπικά με την μετάβασή μου από 3GS σε iP4 το σημαντικότερο ίσως όφελος είναι το απίστευτα καλύτερο GPS που μέχρι σήμερα δεν με απογοήτευσε ούτε μια στιγμή.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...