Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, χθες το iPhone 4 που είχα στο συρτάρι, είπα να το φορτίσω μην πάει τζάμπα η μπαταρία! Λοιπόν το φόρτισα και σήμερα το έβγαλα για να πάρω μερικές φωτογραφίες παλιές από μέσα αλλά ενώ η οθόνη δουλεύει ο φωτισμός δεν δουλεύει καθόλου, πρέπει να είσαι κάτω από τον ήλιο για να το ψιλο-δεις! Είναι κρίμα να πάει τζάμπα το τηλεφωνάκι δεν έχει ούτε το παραμικρό είναι σαν να το έβγαλες τώρα απο το κουτί, 3 μήνες όλο όλο να δούλεψε!

 

Γνωρίζουμε πόσο είναι το κόστος της επισκευής (ανταλλακτικά και εργατικά) ? (Να πω σε αυτό το σημείο ότι δεν μπορώ να αγοράσω πράγματα από το εξωτερικό)...

 

Μήπως έχεις χαμηλώσει την ένταση από το Κέντρο ελέγχου; γιατί παράξενο μου φαίνεται να έχει πέσει η φωτεινότητα, εκτός εάν έχει πρόβλημα η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις χαμηλώσει την ένταση από το Κέντρο ελέγχου; γιατί παράξενο μου φαίνεται να έχει πέσει η φωτεινότητα, εκτός εάν έχει πρόβλημα η οθόνη.

 

 

Οχι καμια σχεση. Μαλλον το προβλημα ειναι στην οθονη οπως λες η οπως εψαξα και ειδα μερικες περιπτωσεις η πλακετα εμφανιζει προβλημα στα coil για την οθονη. Δεν ξερω πραγματικα! Κριμα ρε καινουργιο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια σχεση. Μαλλον το προβλημα ειναι στην οθονη οπως λες η οπως εψαξα και ειδα μερικες περιπτωσεις η πλακετα εμφανιζει προβλημα στα coil για την οθονη. Δεν ξερω πραγματικα! Κριμα ρε καινουργιο τηλεφωνο!

 

γεια χαρα δοκιμασε αυτο!

μαλλον επειδη το χες σε σκοτεινο μερος πολυ καιρο ξεcalibrarane ta light sensor Οποτε πρεπει να τα ξαναcalibrareis αυτος ειναι ο τροπος διαβασε και εδω.

http://www.popularmechanics.com/technology/how-to/tips/how-to-fix-your-phones-brightness-settings-15839497

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα δοκιμασε αυτο!

μαλλον επειδη το χες σε σκοτεινο μερος πολυ καιρο ξεcalibrarane ta light sensor Οποτε πρεπει να τα ξαναcalibrareis αυτος ειναι ο τροπος διαβασε και εδω.

http://www.popularmechanics.com/technology/how-to/tips/how-to-fix-your-phones-brightness-settings-15839497

 

Το πηγα σε ενα καταστημα εδω στο χωριο που κανει που κάνει σερβις, για να δουμε τι θα μου πει! Ισως και να ειναι αυτο ισως να θελει και κανα hard reset! Θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα σε ενα καταστημα εδω στο χωριο που κανει που κάνει σερβις, για να δουμε τι θα μου πει! Ισως και να ειναι αυτο ισως να θελει και κανα hard reset! Θα δουμε.

 

τσαμπα λεφτα!

hard reset πατας το home button πατημενο με το power μαζι μολις δεις το apple logo ταφηνεις τες πα!

εγω παντως δεν θα δινα iphone για service ελλαδα!

εκτος αντιπροσοποιας!

Link to comment
Share on other sites

τσαμπα λεφτα!

hard reset πατας το home button πατημενο με το power μαζι μολις δεις το apple logo ταφηνεις τες πα!

εγω παντως δεν θα δινα iphone για service ελλαδα!

εκτος αντιπροσοποιας!

 

 

Του ειπα πριν κανει το οτιδηποτε να με παρει τηλεφωνο, βασικα εγω του το πηγα για να δω τι προβλημα εχει ακριβως ωστε να ξερω. Μολις μαθω θα το παρω πισω και θα κοιταξω για ανταλλακτικα να βρω ωστε να το φτιαξω μονος. Σιγα μην εμπιστευτω service στην Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Του ειπα πριν κανει το οτιδηποτε να με παρει τηλεφωνο, βασικα εγω του το πηγα για να δω τι προβλημα εχει ακριβως ωστε να ξερω. Μολις μαθω θα το παρω πισω και θα κοιταξω για ανταλλακτικα να βρω ωστε να το φτιαξω μονος. Σιγα μην εμπιστευτω service στην Ελλαδα!

 

κανε αυτο που σου πα στο βιντεο και αν δεν κανε reset οπως σου ειπα!

γενικα τα τρωνε τα σκαλοματακια τους!και μενα προχθες ανοιγα την φωτογραφικη και δεν ανοιγε η οθονη μαυρη τιπατα..

εκανα reset και μπουμ ολα καλα και σενα με ενα reset αν δεν ειναι κατι στην πλακετα με την οθονη θα στρωσει με τη μια,πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο που σου πα στο βιντεο και αν δεν κανε reset οπως σου ειπα!

γενικα τα τρωνε τα σκαλοματακια τους!και μενα προχθες ανοιγα την φωτογραφικη και δεν ανοιγε η οθονη μαυρη τιπατα..

εκανα reset και μπουμ ολα καλα και σενα με ενα reset αν δεν ειναι κατι στην πλακετα με την οθονη θα στρωσει με τη μια,πιστευω!

 

Αυριο θα παω να δω τι εγινε αν το ειδε ωστε να δωκιμασω αυτο που μου προτινες. Θα ενημερωσω σχετικα!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος iphone 4 στο οποιο εχει γινει jailbrake. Εχει λειτουργικο 5.0.1.

Θελω να κανω αναβαθμιση γιατι δεν δουλευει σωστα πλεον.

Αν καποιος φιλος εχει την διαθεση ας με πληροφορησει μεχρι ποια εκδοση λειτουργικου ειναι συμβατη η συσκευη μου?

Πρεπει να κανω αναβαθμιση με το ITUNES η με το WIFI?

Backup εχει νοημα η θα γινει οπως ηταν αρχικα?

υγ. τοξερω οτι εχουν απαντηθει ολα αυτα αλλα δεν εχω χρονο.

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τα τλευταια itunes κανε backup αλλα η εκδοση που θα βαλεις ειναι πολυ παραπανω..7.1.2 μεχρι εκει εχει φτασει..οποτε δεν ξερω τι ακριβως θα γινει αν κανεις backup και μετα restore..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος iphone 4 στο οποιο εχει γινει jailbrake. Εχει λειτουργικο 5.0.1.

Θελω να κανω αναβαθμιση γιατι δεν δουλευει σωστα πλεον.

Αν καποιος φιλος εχει την διαθεση ας με πληροφορησει μεχρι ποια εκδοση λειτουργικου ειναι συμβατη η συσκευη μου?

Πρεπει να κανω αναβαθμιση με το ITUNES η με το WIFI?

Backup εχει νοημα η θα γινει οπως ηταν αρχικα?

υγ. τοξερω οτι εχουν απαντηθει ολα αυτα αλλα δεν εχω χρονο.

Ευχαριστω!

 

Η συσκευη ειναι πολυ πίσω θα συνδέσεις τη συσκευη σου στο itunes και θα κανεις restore προσοχή αποθηκεύσει τα δεδομένα σου πρώτα :)

Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο που σου πα στο βιντεο και αν δεν κανε reset οπως σου ειπα!

γενικα τα τρωνε τα σκαλοματακια τους!και μενα προχθες ανοιγα την φωτογραφικη και δεν ανοιγε η οθονη μαυρη τιπατα..

εκανα reset και μπουμ ολα καλα και σενα με ενα reset αν δεν ειναι κατι στην πλακετα με την οθονη θα στρωσει με τη μια,πιστευω!

 

Παιδια απο οτι μου ειπε ειναι κατα 99% η οθονη. Με hard reset δεν εφτιαξε. Οι ρυθμισεις φωτεινοτητας δεν αλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

η αλλαγη power on button ειναι ευκολη?

 

όχι δεν είναι εύκολη αντικατάσταση, καθώς απαιτεί αποσυναρμολόγηση, της συσκευής, επίσης για να δουλέψει το proximity sensor, θέλει πατέντα. Περίσσότερες λεπτομέρειες εάν σε ενδιαφέρει επικοινωνούμε με pm.

Link to comment
Share on other sites

ειναι να παρω ενα μεταχειρο. αν το παρω θα σε ενοχλησω :)

 

Ok με το καλό :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, ενας φιλος ειχε παρει πριν μερικα χρονια ενα 4αρι απο ebay αμερικανικο. Προσφατα του εσπασε η οθονη κ του ειπα θα του την αλλαξω. Απο 4αρια εχω αλλαξει πανω απο 20 οθονες ολες αγορασμενες απο ebay.

 

Σε αυτο το iphone ομως η οθονη δεν λειτουργει με τιποτα!! Τη πρωτη οθονη που παρηγγειλα θεωρησα πως ηταν ελλατωματικη κ την εστειλα πισω. Χθες ηρθε η 2η οθονη απο αλλο πωλητη και επισης δεν δουλευει. Η σπασμενη οθονη δουλευε κ αφου την εβγαλα.

 

Υπαρχει καποιο τρικ ή καποια λυση? Μηπως τα αμερικανικα iphone ειναι κλειδωμενα ή ασυμβατα?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενας φιλος ειχε παρει πριν μερικα χρονια ενα 4αρι απο ebay αμερικανικο. Προσφατα του εσπασε η οθονη κ του ειπα θα του την αλλαξω. Απο 4αρια εχω αλλαξει πανω απο 20 οθονες ολες αγορασμενες απο ebay.

 

Σε αυτο το iphone ομως η οθονη δεν λειτουργει με τιποτα!! Τη πρωτη οθονη που παρηγγειλα θεωρησα πως ηταν ελλατωματικη κ την εστειλα πισω. Χθες ηρθε η 2η οθονη απο αλλο πωλητη και επισης δεν δουλευει. Η σπασμενη οθονη δουλευε κ αφου την εβγαλα.

 

Υπαρχει καποιο τρικ ή καποια λυση? Μηπως τα αμερικανικα iphone ειναι κλειδωμενα ή ασυμβατα?

 

Ετυχες 2 φορες απανωτα σε προβληματικο ανταλλακτικο. Ετσι εχω παθει κι εγω. Με το κιλο μαλλον πουλανε οθονες γι αυτο τοσο αστοχια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το εν λόγω iPhone έχει παλιά έκδοση λογισμικού; Άλλαξα πρόσφατα στο 4αρι του αδερφού μου και το κινητό δεν άνοιγε με τη νέα οθονη. Με την παλιά σπασμένη όλα καλά.

Ήμουν έτοιμος να μιλήσω με τον πωλητή ώσπου διάβασα πως κάτι αλλάζει στο κύκλωμα φωτισμού αν θυμάμαι καλά απο τις νέες οθόνες που κυκλοφορούν και χρειάζεται ενημέρωση.

Όντως αναβαθμίζοντας το κινητό στην πιο πρόσφατη έκδοση έπαιξε αμέσως.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το εν λόγω iPhone έχει παλιά έκδοση λογισμικού; Άλλαξα πρόσφατα στο 4αρι του αδερφού μου και το κινητό δεν άνοιγε με τη νέα οθονη. Με την παλιά σπασμένη όλα καλά.

Ήμουν έτοιμος να μιλήσω με τον πωλητή ώσπου διάβασα πως κάτι αλλάζει στο κύκλωμα φωτισμού αν θυμάμαι καλά απο τις νέες οθόνες που κυκλοφορούν και χρειάζεται ενημέρωση.

Όντως αναβαθμίζοντας το κινητό στην πιο πρόσφατη έκδοση έπαιξε αμέσως.

 

Αυτο ισχύει για ios 5 και πριν. Δεν νομιζω να εχει 4 και να καναμε λαθος.

Πισω η οθονες το λενε κιολας αυτο που αναφερεις. Οταν πας να την αλλαξεις το βλεπεις κατευθειαν λεει θελει Ios 5 και μετα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν παιζουν προγραμματα απο apple αποσυρσης του συγκεκριμενου κινητου??

 

 

Ειδικά εδώ Ελλάδα δεν νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά εδώ Ελλάδα δεν νομίζω

 

Στην Ελλάδα όχι, διότι η Apple δεν υφίσταται επίσημα, με τη μορφή ηλεκτρονικού ή φυσικού καταστήματος.

Φυσικοί αντιπρόσωποι των iPhone στην Ελλάδα, είναι μόνο οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας (δλδ Vodafone, Cosmote, Wind).

Υπάρχει πιθανότητα, αν θυμάμαι καλά, να έχει πρόγραμμα απόσυρσης η Vodafone. Λεπτομέρειες στο site? ή στα καταστήματα λογικά....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...