Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω και ο τροπος που γινεται ? υπαρχει καποιο site η youtube να το δω ?

Είναι απλός ο τρόπος. Θα κατεβάσεις το iOS 5.1.1, θα ανοίξεις το iTunes, θα κρατήσεις backup και τέλος θα πατήσεις Ctrl+Restore. Θα σου βγάλει ένα παράθυρο στο οποίο θα επιλέξεις το ipsw της iOS 5.1.1 και θα ξεκινήσει η διαδικασία του restore.

 

Αν γράψεις στο YouTube restore iOS 5.1.1 ή downgrade iOS 6 to iOS 5.1.1 θα βρεις βίντεο. Απλά πριν κάνεις την διαδικασία ψάξε ότι όντως γίνεται να κάνεις downgrade από iOS 6 σε 5.1.1.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εώς τώρα θετικότατες και στα 2iphone4 που βάλαμε .

τώρα για πιο ασφαλή συμπεράσματα σε 3~4 μέρες χρήσεις !

 

Χάρτες και γενικότερα η πλοήγηση ; Το ξέρω πως δεν υποστηρίζει φωνητικές εντολές αλλα είναι πλήρεις τουλάχιστον ;

 

Άκουσα κάποια μικρα προβλήματα και στο AppStore ισχύουν ; Μπαταρία πιστεύω στα ίδια επίπεδα !

 

Ας μας ενημερώσει κάποιος που αναβάθμισε όταν θα έχει ξεκάθαρη εικόνα !

Thx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα 4αρι και εγώ και προσπαθώ να περάσω καμία ταινία γιατί θα ταξίδεψω σήμερα να περάσει η ώρα στον αέρα και δεν με αφήνει θέλει jailbreik ε;
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα 4αρι και εγώ και προσπαθώ να περάσω καμία ταινία γιατί θα ταξίδεψω σήμερα να περάσει η ώρα στον αέρα και δεν με αφήνει θέλει jailbreik ε;

Πως προσπαθεις να την περασεις; Μεσω itunes δε σε αφηνει;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν με αφηνει μου βγαζει αυτο:

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430566_4107782487300_1632467490_n.jpg

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν με αφηνει μου βγαζει αυτο:

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430566_4107782487300_1632467490_n.jpg

 

ααα ωραία ταινία είναι την έχω δει κι εγώ. απλώς δεν θυμάμαι τι έγινε στο τέλος hahahahaahah

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν με αφηνει μου βγαζει αυτο:

Για να παίξει η συγκεκριμένη "ταινία" θα πρέπει ή να περάσεις εφαρμογή από το AppStore που να υποστηρίζει το συγκεκριμένο τύπο βίντεο ή να μετατρέψεις το αρχείο αυτό σε αρχείο το οποίο υποστηρίζεται από το iPhone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

στο ios6 πως βαζεις το κιοσκι σε φακελο ?

Δεν μπαίνει σε φάκελο το newsstand .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο ios6 υπάρχει untethered jailbreak ή ακόμα τίποτα;

Γιατι θέλω να το περάσω στο iPhone 4.

Αν όχι ξέρετε ποτε περίπου θα βγει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο ios6 υπάρχει untethered jailbreak ή ακόμα τίποτα;

Γιατι θέλω να το περάσω στο iPhone 4.

Αν όχι ξέρετε ποτε περίπου θα βγει;

Χθες ανακοινωθηκαν τα παρακατω αλλα για το iphone 5.

 

http://www.iclarified.com/24652/cydia-running-on-the-iphone-5-photo

 

http://www.iclarified.com/24650/the-iphone-5-has-already-been-jailbroken

 

Μαλλον δεν αργει και πολυ να βγει το jailbreak....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω...στο νεο iphone οι εφαρμογες που υπαρχουν θα βγαζουν μαυρες γραμμες λογω της αναλυσης(νομιζω καπου το ειδα αυτο). οι εφαρμογες που θα γραφονται στην κανουργια αναλυση πως θα φαινονται στην παλια? (iphone 4 κλπ) η δεν υπαρχει προβλημα? Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω...στο νεο iphone οι εφαρμογες που υπαρχουν θα βγαζουν μαυρες γραμμες λογω της αναλυσης(νομιζω καπου το ειδα αυτο). οι εφαρμογες που θα γραφονται στην κανουργια αναλυση πως θα φαινονται στην παλια? (iphone 4 κλπ) η δεν υπαρχει προβλημα?

Όσες εφαρμογές δεν αναβαθμιστούν για να υποστηρίζουν την νέα ανάλυση του iPhone 5 θα φαίνονται με μαύρα κενά πάνω και κάτω από την εφαρμογή. Όσες αναβαθμιστούν θα τρέχουν κανονικά σε όλα τα iPhones (3GS/4/4S) χωρίς κανένα πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές δεν αναβαθμιστούν για να υποστηρίζουν την νέα ανάλυση του iPhone 5 θα φαίνονται με μαύρα κενά πάνω και κάτω από την εφαρμογή. Όσες αναβαθμιστούν θα τρέχουν κανονικά σε όλα τα iPhones (3GS/4/4S) χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

α μαλιστα..ευχαριστω για την απαντηση! και οι καινουργιες εφαρμογες που θα φτιαχονται στην αναλυση του iphone 5 θα παιζουν και στα προηγουμενα? γενικως δηλαδη δεν θα υπαρχουν ασυμβατοτητες και αλλα τετοια θεματα..

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα..ευχαριστω για την απαντηση! και οι καινουργιες εφαρμογες που θα φτιαχονται στην αναλυση του iphone 5 θα παιζουν και στα προηγουμενα? γενικως δηλαδη δεν θα υπαρχουν ασυμβατοτητες και αλλα τετοια θεματα..

Όχι δεν θα υπάρχουν ασυμβατότητες. Έχω iPhone 4 και όλες μου σχεδόν οι εφαρμογές έχουν αναβαθμιστεί για την ανάλυση του iPhone 5, δουλεύουν τέλεια χωρίς κανένα πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω παρατηρήσει με την ios 6 ότι μου χάνει το σήμα του φορέα που παλιά δεν το έκανε το κάνει σε κανέναν άλλο ? και γενικά δεν έχω και καλές εντυπώσεις με την 6
Link to comment
Share on other sites

Ποιους offline χάρτες σκρολαρει smooth το 4,το navv greece και copilot που δοκίμασα λαγκαρουν πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει με την ios 6 ότι μου χάνει το σήμα του φορέα που παλιά δεν το έκανε το κάνει σε κανέναν άλλο ? και γενικά δεν έχω και καλές εντυπώσεις με την 6

 

Δεν το έχω βάλει αλλά νομίζω ότι η 6 άλλα διορθώνει και άλλα χαλάει. Θέλει τουλάχιστον άλλη μια αναβάθμιση για να διορθώσουν όλα τα bugs. Και ο αδερφός μου στο 4s, έχει κάτι ψιλοπροβληματάκια - του αλλάζει την φωτεινότητα μόνο του χωρίς να έχει επιλέξει αυτόματο και ξανά επανέρχεται, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πολλές καλησπέρες σε όλους!!

θα βάλω αγγελία το 4άρι μου και έτσι κάνω μια γενική εκκαθάριση! είναι στην 5.0.1 και Jailbroken και δεν θέλω να του κάνω restore για να μην έχω θέματα με τις εφαρμογές που έχω περάσει από cydia για τον επόμενο!

ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος ώστε να σβηστούν όλα και να μην μπορεί να τα ανακτήσει ο άλλος?? εφαρμογές τις έσβησα μια-μια αφού πρώτα έκανα logout σε καθεμιά.. επίσης επαφές, μνμτα και ημερολόγια έχω σκοπό να τα σβήσω συνδέοντας το κινητό σε άλλο pc που δεν έχει μέσα τα δεδομένα μου ώστε να τα σβήσει... χρειάζεται κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

πολλές καλησπέρες σε όλους!!

θα βάλω αγγελία το 4άρι μου και έτσι κάνω μια γενική εκκαθάριση! είναι στην 5.0.1 και Jailbroken και δεν θέλω να του κάνω restore για να μην έχω θέματα με τις εφαρμογές που έχω περάσει από cydia για τον επόμενο!

ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος ώστε να σβηστούν όλα και να μην μπορεί να τα ανακτήσει ο άλλος?? εφαρμογές τις έσβησα μια-μια αφού πρώτα έκανα logout σε καθεμιά.. επίσης επαφές, μνμτα και ημερολόγια έχω σκοπό να τα σβήσω συνδέοντας το κινητό σε άλλο pc που δεν έχει μέσα τα δεδομένα μου ώστε να τα σβήσει... χρειάζεται κάτι άλλο?

 

το καλυτερο ειναι να το κανεις "restore set up as new", να εισαι ησυχος εσυ αλλα και το παιδι που θα το παρει

Link to comment
Share on other sites

πολλές καλησπέρες σε όλους!!

θα βάλω αγγελία το 4άρι μου και έτσι κάνω μια γενική εκκαθάριση! είναι στην 5.0.1 και Jailbroken και δεν θέλω να του κάνω restore για να μην έχω θέματα με τις εφαρμογές που έχω περάσει από cydia για τον επόμενο!

ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος ώστε να σβηστούν όλα και να μην μπορεί να τα ανακτήσει ο άλλος?? εφαρμογές τις έσβησα μια-μια αφού πρώτα έκανα logout σε καθεμιά.. επίσης επαφές, μνμτα και ημερολόγια έχω σκοπό να τα σβήσω συνδέοντας το κινητό σε άλλο pc που δεν έχει μέσα τα δεδομένα μου ώστε να τα σβήσει... χρειάζεται κάτι άλλο?

Εφόσον έχεις iPhone 4 και σε περίπτωση που ο αγοραστής θέλει να κάνει jb, τότε έλεγξε αν έχεις κρατήσεις τα shsh για την 5.1.1 και αφού σιγουρευτείς ότι τα έχεις κρατήσει τότε προχώρησε σε restore και set up as new. Ύστερα θα μπορείς να κάνεις downgrade από iOS 6 σε iOS 5.1.1, http://www.idownloadblog.com/2012/09/28/how-to-downgrade-ios-6-to-ios-5-1-1-a4-devices/.

 

Αν τον αγοραστή δεν τον νοιάζει το jb τότε σίγουρα θα κάνεις restore ώστε να είναι σαν καινούργιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις iPhone 4 και σε περίπτωση που ο αγοραστής θέλει να κάνει jb, τότε έλεγξε αν έχεις κρατήσεις τα shsh για την 5.1.1 και αφού σιγουρευτείς ότι τα έχεις κρατήσει τότε προχώρησε σε restore και set up as new. Ύστερα θα μπορείς να κάνεις downgrade από iOS 6 σε iOS 5.1.1, http://www.idownloadblog.com/2012/09/28/how-to-downgrade-ios-6-to-ios-5-1-1-a4-devices/.

 

Αν τον αγοραστή δεν τον νοιάζει το jb τότε σίγουρα θα κάνεις restore ώστε να είναι σαν καινούργιο.

 

ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας!

το ελέγχω μπαίνοντας στο cydia και βλέποντας πάνω αλλά και με το tiny umbrela, έτσι??

το ξέρω ότι αυτός είναι ο πιο σωστός τρόπος αλλά έχω μια φοβία με το downgrade και αν θα πετύχει κλπ... μη γίνει καμιά στραβή και το θέλει ο χριστιανός με την 5άρα jailbreak μιας και η 6άρα έχει θέματα έτσι κι αλλιώς για την ώρα... να του περάσω κατευθείαν την 5.1.1 δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας!

το ελέγχω μπαίνοντας στο cydia και βλέποντας πάνω αλλά και με το tiny umbrela, έτσι??

το ξέρω ότι αυτός είναι ο πιο σωστός τρόπος αλλά έχω μια φοβία με το downgrade και αν θα πετύχει κλπ... μη γίνει καμιά στραβή και το θέλει ο χριστιανός με την 5άρα jailbreak μιας και η 6άρα έχει θέματα έτσι κι αλλιώς για την ώρα... να του περάσω κατευθείαν την 5.1.1 δεν γίνεται?

 

κανε αυτο που λεει ο stendor , εγω κρατησα τα shsh πηγα στην ios6 απο περιεργεια και δε λεω να γυρισω πισω, μια χαρα μου δουλευει προς το παρων (iphone 4), το μονο κακο ειναι που δεν εχω jb

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.. μια τελευταία ερώτηση...

κάνοντας επαναφορά μέσα από το μενού των ρυθμίσεων και επιλέγοντας ''περιεχόμενο και ρυθμίσεις'' σβήνεται και το jailbreak ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.. μια τελευταία ερώτηση...

κάνοντας επαναφορά μέσα από το μενού των ρυθμίσεων και επιλέγοντας ''περιεχόμενο και ρυθμίσεις'' σβήνεται και το jailbreak ή όχι?

Εφόσον έχεις jb και κάνεις αυτό που λες, τότε το μόνο που θα καταφέρεις είναι να δημιουργήσεις ένα τουβλένιο iPhone 4. Για να κάνεις σωστό restore και να "φύγει" το jb θα πρέπει να το κάνεις μέσω του itunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...