Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα στοιχεία είναι σωστά..Μήπως πρέπει να χω πάνω από 10 ευρω μεσα για να δουλεψει?? Η μηπως να κάνω deathorize το pc μου βάζοντας τα δικά του στοιχεία? Αν το κάνει απ το pc του , μπορεί να μεταφερθεί σε μένα αυτό το purchase?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα στοιχεία είναι σωστά..Μήπως πρέπει να χω πάνω από 10 ευρω μεσα για να δουλεψει?? Η μηπως να κάνω deathorize το pc μου βάζοντας τα δικά του στοιχεία? Αν το κάνει απ το pc του , μπορεί να μεταφερθεί σε μένα αυτό το purchase?

Ναι πρέπει να έχεις πάνω από 10, γιατί συνήθως κρατιούνται περισσότερα χρήματα απ' όσο κοστίζει η εφαρμογή. Μετά την ολοκλήρωση της αγοράς τα χρήματα επιστρέφονται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Tο imessage πως ακρβως λειτουργει ?

Καλημέρα.

Όταν υπάρχουν 2 iPhone με iOS 5 τότε το μήνυμα που θα στείλεις θα φύγει σαν imessage και όχι σαν sms όπως γινόταν παλιά. Φαντάσου το iMessage σαν να κάνεις chat στο msn, το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις πρόσβαση στο internet είτε μέσω παρόχου είτε μέσω wifi.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το iMessage το θεωρώ ψιλό μπέρδεμα γιατί δεν ξέρεις πως έφυγε το μήνυμα σου.

Ποιο χρήσιμο για τέτοια πράγματα είναι κάποιο app σαν το Whats up & Kik messenger . (άποψη μου πάντα ) :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να έχεις πάνω από 10, γιατί συνήθως κρατιούνται περισσότερα χρήματα απ' όσο κοστίζει η εφαρμογή. Μετά την ολοκλήρωση της αγοράς τα χρήματα επιστρέφονται.

 

Λοιπόν..εγώ είχα κάνει μπούρδα.. Mea Culpa..:happy: Στο πεδίο του τηλ. ήθελε τον κωδικό της Ελλάδας (+30) γι αυτό δεν μου το περνε..Και όχι δεν ήθελε πάνω από 10 ευρώ (Τουλάχιστον στην τράπεζα Πειραιώς:rolleyes:). Μια άλλη ερώτηση. Πως μπορώ μέσω itunes να ξανα-αλλάξω τα στοιχεία στα πεδία της χρέωσης? Θέλω να πάρω μια δικιά μου κάρτα τώρα και να μην χρησημοποιώ την κάρτα του φίλου μου..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..εγώ είχα κάνει μπούρδα.. Mea Culpa..:happy: Στο πεδίο του τηλ. ήθελε τον κωδικό της Ελλάδας (+30) γι αυτό δεν μου το περνε..Και όχι δεν ήθελε πάνω από 10 ευρώ (Τουλάχιστον στην τράπεζα Πειραιώς:rolleyes:). Μια άλλη ερώτηση. Πως μπορώ μέσω itunes να ξανα-αλλάξω τα στοιχεία στα πεδία της χρέωσης? Θέλω να πάρω μια δικιά μου κάρτα τώρα και να μην χρησημοποιώ την κάρτα του φίλου μου..

Εμένα στην πρώτη μου αγορά μου είχε κρατήσει παραπάνω γι' αυτό στο είπα ότι ίσως να χρειάζεται να έχεις πάνω από 10€. Θα πας στο itunes, θα επιλέξεις να επεξεργαστείς τον λογαριασμό σου και στα πεδία που είναι για την κάρτα θα περάσεις τα στοιχεία της δικιάς σου κάρτας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..εγώ είχα κάνει μπούρδα.. Mea Culpa..:happy: Στο πεδίο του τηλ. ήθελε τον κωδικό της Ελλάδας (+30) γι αυτό δεν μου το περνε..Και όχι δεν ήθελε πάνω από 10 ευρώ (Τουλάχιστον στην τράπεζα Πειραιώς:rolleyes:). Μια άλλη ερώτηση. Πως μπορώ μέσω itunes να ξανα-αλλάξω τα στοιχεία στα πεδία της χρέωσης? Θέλω να πάρω μια δικιά μου κάρτα τώρα και να μην χρησημοποιώ την κάρτα του φίλου μου..

 

 

Λοιπόν πας στο Itunes -->Store-->View my account

θα σου ζητήσει το κωδικό σου στο appstore ,τα βάζεις και μετά σε βάζει σε μια σελίδα που έχει όλη την καρτέλα σου ,και από εκεί βρίσκεις τα στοιχεία της κάρτας και τα αλλάζεις .

Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι το "edit payment informations"

http://img18.imageshack.us/img18/3079/unledsmh.jpg

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το iMessage το θεωρώ ψιλό μπέρδεμα γιατί δεν ξέρεις πως έφυγε το μήνυμα σου.

Ποιο χρήσιμο για τέτοια πράγματα είναι κάποιο app σαν το Whats up & Kik messenger . (άποψη μου πάντα ) :)

 

Τελικα το βρηκα και αποτι ειδα σου λεει οταν παραδοθει το μηνυμα,και επισης σου βγαζει και οταν γραφει ο αλλος.....

κατι αλλο τωρα....Πριν βαλω το 5 ημουν "συνδεδεμενος " με το ελληνικο app store και τωρα ειμαι με το αμερικανικο...Πηγα να το αλλαξω αλλα θελει παλι να βαλω την καρτα κλπ...Προτεινετε να το αφησω στο αμερικανικο ή να το γυρισω παλι στο ελληνικο?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα ringtone με sync απο το itunes και τωρα οτι και να κανω δεν σβηνεται

το εσβησα απο τη library του itunes αλλα οσες φορες και να εκανα sync, ειναι παντα εκει

δεν ειμαι jb, καποια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα ringtone με sync απο το itunes και τωρα οτι και να κανω δεν σβηνεται

το εσβησα απο τη library του itunes αλλα οσες φορες και να εκανα sync, ειναι παντα εκει

δεν ειμαι jb, καποια βοηθεια;

 

Restart το τηλεφωνο δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε μηπως αν υπαρχει καποια εφαρμογη που ενω η συσκευη ειναι σε λειτουργια να εχει κατ'επιλογη (πχ καποιες ωρες), συμπεριφορα σαν να ειναι κλειστη (οχι απλως να μην κουδουνιζει) ;
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξέρω μόνο εαν είσαι JB μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο... Αν υπάρχει και σε App official ενδιαφέρομαι και εγω...
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update στο ios5 ενώ είχα το ελληνικό app store, τώρα έχει το αμερικανικό και για αλλαγή στο ελληνικό θέλει πάλι να βάλω την πιστωτική κάρτα... Προτείνετε να το αλλάξω σε ελληνικό ή να το αφήσω στο αμερικανικό;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update στο ios5 ενώ είχα το ελληνικό app store, τώρα έχει το αμερικανικό και για αλλαγή στο ελληνικό θέλει πάλι να βάλω την πιστωτική κάρτα... Προτείνετε να το αλλάξω σε ελληνικό ή να το αφήσω στο αμερικανικό;

 

φιλε μου εαν εχεις ελληνικο λογαριασμο στο app store το μονο που μπορει να σου ζητησει ειναι να κανεις επιβεβαιωση του λογαριασμου σου με το τριψηφιο της καρτας σου καλυτερα ειναι στο ελληνικο

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξέρω μόνο εαν είσαι JB μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο... Αν υπάρχει και σε App official ενδιαφέρομαι και εγω...

 

Σημερινη επιθυμια του κατοχου ειναι να ειναι η συσκευη καθαρη.

Γνωριζεις ομως μηπως το ονομα της εφαρμογης σε jb για να δω τι ακριβως κανει ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια..πάω να κάνω update στην 5.0 και αφού μου την κατέβασε (αλήθεια σε ποιο φάκελο την βάζει) πάει να την περάσει, γράφει ότι συνδέεται με τον server και λοιπα, και μετά μου βγάζει error. Tι κάνω λάθος?? Πρεπει μηπωσ να κανω restore πρωτα?

 

 

Error 3194

 

Edit: Ουτε restore κανει..:(

Edited by Haris1977
Αλλαγή
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιά ρύθμιση να κάνω στο Κιόσκι για να μην φαίνεται ο αριθμός των τευχών απο τα περιοδικά που έχω κατεβάσει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια..πάω να κάνω update στην 5.0 και αφού μου την κατέβασε (αλήθεια σε ποιο φάκελο την βάζει) πάει να την περάσει, γράφει ότι συνδέεται με τον server και λοιπα, και μετά μου βγάζει error. Tι κάνω λάθος?? Πρεπει μηπωσ να κανω restore πρωτα?

 

 

Error 3194

 

Edit: Ουτε restore κανει..:(

 

Οκ το βρήκα..Έσβησα την τελευταία γραμμή από το hosts..Άσχετο..Μπορώ να βάλω πάνω από 12 προγράμματα σ ενα φάκελο με κάποιο τρόπο?..Δεν είμαι σε j/b κινητό..

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο..Μπορώ να βάλω πάνω από 12 προγράμματα σ ενα φάκελο με κάποιο τρόπο?..Δεν είμαι σε j/b κινητό..

 

Από όσο θυμάμαι όχι. μόνο με jb

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα iphone 4 με την έκδοση 4.3.3. Ποιός είναι ο πιο ασφαλής τρόπος για να το κάνω jailbreak?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα iphone 4 με την έκδοση 4.3.3. Ποιός είναι ο πιο ασφαλής τρόπος για να το κάνω jailbreak?

 

ακολούθησε αυτό και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα! :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305485

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...