Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μέλη του φόρουμ,θα ηθελα μια δεύτερη γνώμη.Αγόρασα ένα iphone 4 και σε σχέση με ένα άλλο,όπως και με το παλιό 3gs μου,φαίνεται να έχει αρκετά χαμηλότερη ισχύ στο wifi.Δυσκολεύεται να βρει δίκτυα.Όταν τα βρίσκει συνδέεται κανονικά.Επιλύνεται το εξής πρόβλημα με αναβάθμιση?Αν ναι,επειδή το τηλέφωνο ήταν κλειδωμένο και λειτουργεί με gevey,θα υποστηρίζεται από το νέο λογισμικό?Αυτή τη στιγμή περασμενη είναι η 4.2.1.

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα, δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση σε 4.3.3 και δες εάν το πρόβλημα εξακολουθεί.

 

έκανα restore αλλά πάλι δεν μου

έβγαλε την εντολή setup as new

πότε την βγάζει αυτή την εντολή ?

 

Δοκιμασε να κανεις απεγκατασταση το iTunes και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ... είναι περίεργο ... έτσι δουλεύει, ενώ αν στηθεί με τον ... παραδοσιακό τρόπο, δε δουλεύει το push !

Απίστευτο !

 

Σ' ευχαριστώ Δημήτρη.

 

Apple rules φίλε μου :(

Παιδευτηκα κ Εγω αρκετά μέχρι να καταλήξω σε αυτήν την (αξιόπιστη κατα τα αλλα) περίεργη λύση...είναι πολλα τα "περίεργα " στα iPhones που η πρέπει να βρεις τροπο να κανείς κάποια πράγματα όπως σε βολεύει εσένα,η απλά να αλλάξεις συσκευη κ λειτουργικο.

Ευτυχώς έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να κάλυψω τα περισσότερα "κενά" του κ έτσι να κάνω την Δουλεια μου μια Χαρα.

 

Την καλημέρα μου :)

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κάτι τέτοιο: Έχω 3 iPhone 4 (2 μαύρα και 1 λευκό). Το ένα μαύρο το έχω κάνει jailbreak (4.3.2) και έχω εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές μέσω Cydia & Installous. Όταν κάνω "Transfer my purchases" σε αυτό το κινητό μέσω του iTunes, βλέπω ότι μεταφέρονται και αυτές οι εφαρμογές στο αρχείο εφαρμογών του iTunes. Η ερώτηση είναι η εξής: Αν συνδέσω ένα από τα μη jailbroken κινητά στο iTunes και κάνω συγχρονισμό των εφαρμογών, θα περαστούν και αυτές, ή όχι; Αν όχι, υπάρχει τρόπος να τις περάσω, χωρίς να κάνω jailbreak; Αν κάνω jailbreak και σε αυτές τις συσκευές, θα περαστούν κανονικά, ή όχι;

Τέλος, μπορώ στο jailbroken να κάνω update από τη 4.3.2 στη 4.3.3 (μου το ζητάει το itunes κάθε φορά που το συνδέω) απευθείας, όπως είναι και αν κάνω, οπότε και δε θα είναι πλέον jailbroken, όταν το ξανακάνω jailbreak θα μπορώ με restore του backup που είχα κρατήσει πριν από την αναβάθμιση, να γίνει ακριβώς όπως ήταν (πέρα από τις πρόσθετες εφαρμογές έχω αλλάξει πολλά, από θέματα έως εικονίδια και lock screen με widgets) ;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν κάποια από αυτά έχουν απαντηθεί ήδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κάτι τέτοιο: Έχω 3 iPhone 4 (2 μαύρα και 1 λευκό). Το ένα μαύρο το έχω κάνει jailbreak (4.3.2) και έχω εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές μέσω Cydia & Installous. Όταν κάνω "Transfer my purchases" σε αυτό το κινητό μέσω του iTunes, βλέπω ότι μεταφέρονται και αυτές οι εφαρμογές στο αρχείο εφαρμογών του iTunes. Η ερώτηση είναι η εξής: Αν συνδέσω ένα από τα μη jailbroken κινητά στο iTunes και κάνω συγχρονισμό των εφαρμογών, θα περαστούν και αυτές, ή όχι; Αν όχι, υπάρχει τρόπος να τις περάσω, χωρίς να κάνω jailbreak; Αν κάνω jailbreak και σε αυτές τις συσκευές, θα περαστούν κανονικά, ή όχι;

Τέλος, μπορώ στο jailbroken να κάνω update από τη 4.3.2 στη 4.3.3 (μου το ζητάει το itunes κάθε φορά που το συνδέω) απευθείας, όπως είναι και αν κάνω, οπότε και δε θα είναι πλέον jailbroken, όταν το ξανακάνω jailbreak θα μπορώ με restore του backup που είχα κρατήσει πριν από την αναβάθμιση, να γίνει ακριβώς όπως ήταν (πέρα από τις πρόσθετες εφαρμογές έχω αλλάξει πολλά, από θέματα έως εικονίδια και lock screen με widgets) ;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν κάποια από αυτά έχουν απαντηθεί ήδη.

 

Οι εφαρμογές που είναι κατεβασμένες απο Installous δεν θα περάσουν πότε σε κινητό που δεν ειναι Jailbreak και δεν έχει τρέξει το AppSync. Οι εφαρμογές απο το Cydia δεν περνάνε στο pc/mac μέσω του iTunes.

Εαν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση στην 4.3.3, καλό είναι να διαβάσεις τους οδηγούς που έχουν γραφτεί και λύνουν πολλές απορίες.

Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305513 θα βρεις οτι χρειάζεσαι για να ξεκινήσεις!

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Guys έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector ? Έχω το Zagg από το Σεπτέμβρη κοντά και όσο να 'ναι θέλει άλαγμα...
Link to comment
Share on other sites

Guys έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector ? Έχω το Zagg από το Σεπτέμβρη κοντά και όσο να 'ναι θέλει άλαγμα...

 

Απο επώνυμους Brando και απο φθηνους και καλούς http://www.netimes.com

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να σας ρωτησω κατι..εχω ενα φιλο που του εκαναν δωρο ενα iphone 4 και λειτουργουσε κανονικα ενα μηνα ....και οταν πηγε να κανει restore τωρα εμφανιζει μηνυμα στο itunes οτι πρεπει να βαλεις σιμ χωρις pin και οτι η καρτα που εχει μεσα δεν ειναι η σωστη.

Η μονη εξηγηση ειναι να ειναι το κινητο αγορασμενο απο εξωτερικο και να θελει την καρτα του εξωτερικου για να παιξει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να σας ρωτησω κατι..εχω ενα φιλο που του εκαναν δωρο ενα iphone 4 και λειτουργουσε κανονικα ενα μηνα ....και οταν πηγε να κανει restore τωρα εμφανιζει μηνυμα στο itunes οτι πρεπει να βαλεις σιμ χωρις pin και οτι η καρτα που εχει μεσα δεν ειναι η σωστη.

Η μονη εξηγηση ειναι να ειναι το κινητο αγορασμενο απο εξωτερικο και να θελει την καρτα του εξωτερικου για να παιξει?

 

Ας κοιτάξει το κουτί του κινητού και να μας πει κάτω αριστερά στο πρώτο αυτοκόλλητο τι σήμα έχει.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να σας ρωτησω κατι..εχω ενα φιλο που του εκαναν δωρο ενα iphone 4 και λειτουργουσε κανονικα ενα μηνα ....και οταν πηγε να κανει restore τωρα εμφανιζει μηνυμα στο itunes οτι πρεπει να βαλεις σιμ χωρις pin και οτι η καρτα που εχει μεσα δεν ειναι η σωστη.

Η μονη εξηγηση ειναι να ειναι το κινητο αγορασμενο απο εξωτερικο και να θελει την καρτα του εξωτερικου για να παιξει?

 

Μερικες φορες το βγαζει αυτο μετα απο restore.

Αποσυνδεσε το τηλεφωνο και ξανασυνδεσε το... μετα παιζει!

 

Ολα τα παραπάνω δουλεύουν εφόσον το τηλέφωνο ειναι Ελληνικό ή δεν ειναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρια του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιησει τα δεδομενα απο το κινητο για να μην χρεωνομαι ασκοπα και μου βγαζει συνεχωσ το μυνημα οτι τα δεδομενα ειναι απενεργοποιημενα. υπαρχει καποιος τροπος να μην μου εμφανιζει αυτο το μηνυμα???

γραφω μυνηματα και μου εμφανιζεται συνεχως και ειναι πολυ σπαστικο heeeeeeeelp

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιησει τα δεδομενα απο το κινητο για να μην χρεωνομαι ασκοπα και μου βγαζει συνεχωσ το μυνημα οτι τα δεδομενα ειναι απενεργοποιημενα. υπαρχει καποιος τροπος να μην μου εμφανιζει αυτο το μηνυμα???

γραφω μυνηματα και μου εμφανιζεται συνεχως και ειναι πολυ σπαστικο heeeeeeeelp

 

εαν εχεις j/b υπαρχει (Popup Blocker), αλλιως θα πρεπει να το υποστεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης. Εχω στα χερια μου ενα 4αρι και το προβλημα του ειναι οτι δεν ακουγεται δυνατα το ακουστικο (earpiece). Ενω ο ηχος σαν ηχος ειναι πολυ καθαρος στην συνομιλια ειναι σχεδον μισος σε ενταση σε σχεση με αλλα 4αρια που ειδα. Εννοειται οτι εχω τερμα την ενταση του ακουστικου. Καμια ιδεα κανεις ? Ευχαριστω προκαταβολικα:)

 

 

Το προβλημα λυθηκε ανοιγοντας το iphone και καθαριζοντας την μεμβρανη που εχει πισω απο την "σιτα" του ακουστικου για να μην μπαινουν βρομιες.. Τωρα ακουω καμπανα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ηθελα να ρωτησω το εξης. Εχω στα χερια μου ενα 4αρι jailbroken,φοραει την 4.3.2,εχω εγκαταστησει το celeste και μου στελνουν ενα τραγουδι μεσω του celeste,που αποθηκευεται αυτο?Δεν το βλεπω στο ipod.Σας ευχαριστω :O:O
Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις j/b υπαρχει (Popup Blocker), αλλιως θα πρεπει να το υποστεις...

 

με σκοτωνεις τωρα. αφου δν υπαρχει λυση τι να κανουμε θα το υποστουμε και αυτο

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

με σκοτωνεις τωρα. αφου δν υπαρχει λυση τι να κανουμε θα το υποστουμε και αυτο

 

Κανε και ´συ ενα jailbreak.......ποτε δεν ξερεις μπορει και να σ´ αρεσει:D

Εχεις πολλα να κερδισεις, κατα τη γνωμη μου παντα.

Το πολυ πολυ ξαναγυρνας εδω που εισαι τωρα, αν δες σου κατσει καλα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να κάνω αθόρυβη την κάμερα στο iPhone 4 ενώ δεν το έχω αθόρυβο?
Link to comment
Share on other sites

Κανε και ´συ ενα jailbreak.......ποτε δεν ξερεις μπορει και να σ´ αρεσει:D

Εχεις πολλα να κερδισεις, κατα τη γνωμη μου παντα.

Το πολυ πολυ ξαναγυρνας εδω που εισαι τωρα, αν δες σου κατσει καλα.:rolleyes:

 

Το μόνο που θα χάσεις είναι μπαταρία και αυτονομία...!!!

Αλλά έχεις να κερδίζεις πολλά άλλα... και εφαρμογές cydia με το μέτρο...:!:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα χάσεις είναι μπαταρία και αυτονομία...!!!

Αλλά έχεις να κερδίζεις πολλά άλλα... και εφαρμογές cydia με το μέτρο...:!:

 

Για την μπαταρια και την αυτονομια που λες παει αναλογα τα tweaks και τα themes.Αλλιως αν επιλεξει χρησιμες εφαρμογες μονο οπως το ακρως απαραιτητο SBSettings τοτε δεν θα δει καμια διαφορα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια και την αυτονομια που λες παει αναλογα τα tweaks και τα themes.Αλλιως αν επιλεξει χρησιμες εφαρμογες μονο οπως το ακρως απαραιτητο SBSettings τοτε δεν θα δει καμια διαφορα.

 

Το SBSettings είναι μια από της Cydia εφαρμογές που τρέχει συνέχεια οπότε αν και με ένα μικρό ποσοστό ρουφάει μπαταρία... και αν είσαι J/B εύκολα παρασυρεσαι στο νσ κάνεις το κινητό σου να τα κάνει "όλα" και πέφτεις στην παγίδα...

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ SBSettings το θεωρώ άχρηστο στο 4άρι :!:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ SBSettings το θεωρώ άχρηστο στο 4άρι :!:

 

Παιζει και να εισαι ο μονος με jb που δεν το χρησιμοποιει...Εδω ξερω ατομα που κανανε jb μονο γι'αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 4.3.3 και μέσω itunes μου έβγαλε ένα σφάλμα ότι κάτι δεν πήγε καλά..και πρέπει να την ξανακατεβάσω!Όμως συνέχισε και την έστησε κανονικά.

Την ξανακατέβασε ξανά το ίδιο μήνυμα ξανά την στήνει και όλα δουλεύουν ρολόι !τι γίνετε ?:wacko:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν προβλήματα Jailbreak και περί Jailbreak μεταφέρθηκαν εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282206

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα και καλως σας βρηκα μιας και σε 1.5 μερα θα ειμαι ευτυχης, το πιστευω απολυτα, κατοχος ενος μηλου! μια λιγο noobικη ερωτηση εχω να κανω! σκοπευω να το χρησιμοποιω με καρτοκινητη, επομενως προκειται να επιλεξω πακετο ογκου. ρωτω λοιπον τους ηδη κατοχους, 60mb internet αρκουν στο μηλαρακι μηνιαιως για τις ενημερωσεις του; μηπως να παω στο μεγαλυτερο πακετο των 200mb? Στο HTC HD2 μου, 100mb ειναι πολυ καλα, αλλα στο μηλο εχω μεσανυχτα! :cry: σημειωτεον, δε θα σερφαρω ιδιατερα διοτι εχω mobile broadband 10gb. το internet στην καρτοκινητη, θα το βαλω μονο για τις ενημερωσεις του μηλαρακιου μη μου γονατιζει την καρτα! :) ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...